Nejvýkonější spodový prut

Snažím se dobrat ke spodovému prutu, jde mi o co nejdelší odhoz. Krmení ve vzdálenostech 130m i dál.

Rady typu "nejvíce ryb se nachytá pod břehem" prosím vynechat.
Autor diskuse: xDanielS - Profil , 30.12.2018 kaprařina - náčiní, doplňky

NSlavík - Profil | Po 31.12.2018 12:31:07

xDanielS - >> Ahoj, já se dostal Free spirit His spood na 130m s velkou raketou , navi shimano aerlex 7000 xta spod, 0,17 whiplas odpal a 0,24 vlasec colmic fendreel na vodě kde byla potřeba hodně krmit, měřeno přez distanční tyče, dál to prostě nešlo ale nemám dobrou techniku. Zkoušel jsem i fox horizon, tím ani náhodou, prostě to neutáhl tam kolem 120 ale s velkou námahou jen zřídka a nepřesně, pak jsem zkoušel ještě chub nějakej a hodně podobné foxu.
Dnes bych určitě zkusil Harrisona a Sportex i když jsou drahé pak se člověk dostane na vzdálenost kterou dá i prutem s koulí bez velké námahy a v horších podmínkách.

    Npkubi1 - Profil | Po 31.12.2018 12:29:18

    Century spoding machine

      Njarda85 - Profil | Po 31.12.2018 12:24:17

      drvoštěp >> Na závodech běžná praxe, a někdy i více kilo.

        NStrop 330 - Profil | Po 31.12.2018 12:21:23

        Zdenal77 >> úplně s tebou souhlasím těch sto metrů jde ale 120m je už fakt dřina. Za to středním to je úplně jiná písnička

          Njarda85 - Profil | Po 31.12.2018 12:13:48

          Zdenal77 >> Jjo jen co je pravda. S tím velkým spombem se člověk dokáže zničit taky, na závodech jsem házel okolo 80 metrů a to celé tři dny a taky jsem byl úplně hotový.

            Nsindeji3 - Profil | Po 31.12.2018 12:11:11

            Jsem spokojen s Greys GT Distance Spod 12,6ft, ale přiznám se, že tuto vzdálenost nejsem schopen chytat v kombinaci se spombem a klipem. Když švihnu moc, dorazím na klip moc brzo a neotevře se a když se snažím hodit akorát, tak to zas nedoletí kam potřebuju. Bez klipu, jen s označeným vlascem to jde. Mám rád tlustší rukojeť, tenkou jsem si zkusil u TFG Delty XS a tohle je mnohem lepší.

              NZdenal77 - Profil | Po 31.12.2018 11:37:42

              drvoštěp >> dam pět kilo a jdu spát ;-)

                Ndrvoštěp - Profil | Po 31.12.2018 11:34:57

                Zdenal77 >> Souhlas. Opravdu je to makačka. Neumím si představit jak se tu na Mrku psalo naházet 10kg a více v kuse.

                  NZdenal77 - Profil | Po 31.12.2018 11:30:09

                  jarda85 >> velkým to není sranda, středním se dá dostat opravdu daleko a v klidu to opakovat ale jakmile musí člověk házet velkým tak si hodně makne. Opakovat 120m a víc třeba dvacet x velkým spombem je fakt už velká makacka, myslím že si to hodně lidí rozmyslí a hází si v klidu 90-100 a i tak se nadre

                    Nclarence - Profil | Po 31.12.2018 11:04:37

                    drvoštěp >> Jo dal mi ji už v létě ale fakt bomba.J

                      Ndrvoštěp - Profil | Po 31.12.2018 10:32:15

                      clarence >> Ta novinka ?

                        Nclarence - Profil | Po 31.12.2018 10:01:46

                        Měl jsem Shimano pak Prologic ani nevím jaký typ teď mám Pelzer v loni jsem ho vyhrál na závodech a jsem s ním nadmíru spokojen ale co fakt bomba to je raketa od KN.J

                          Njarda85 - Profil | Po 31.12.2018 9:56:40

                          p-e-t-o-u-s >> Dobrý prut, ale ten se mi podařil v sedle zlomit.

                            Np-e-t-o-u-s - Profil | Po 31.12.2018 9:52:31

                            prologic spoder spod rod 12.6ft/5,5lb-velky spomb bez problemu.

                              Nchesper - Profil | Po 31.12.2018 9:27:05

                              xDanielS >> mně osobně lépe sedí harrison protože ho mám postaven dle mých potřeb ještě jsem zapoměl frees spirit HIS SPOD s tím jsem také házel , ale kamarád co jej má tak má upravenou páku na 70 cm a to je na mě moc dlouhé (já mám páky 65 cm) tak se mi s tím hůř házelo proto neporovnávám

                                Njarda85 - Profil | Po 31.12.2018 9:19:29

                                Sorbon >> Mě to poradil Honza Hubka a jsem rád že jsem si nechal poradit. Věřím že jsou na trhu určitě lepší a kvalitnější pruty, ale taky bych neměnil. Jsem fakt spokojený.

                                  NSorbon - Profil | Po 31.12.2018 9:15:22

                                  jarda85 >> Čus. Mám taky Tribal Spod, jenom ve 13" a po několika předchozích spod prutech pecka, už neměním...
                                  Se střední raketou, dle povětrnostních podmínek jde 140m a víc...

                                    Njarda85 - Profil | Po 31.12.2018 9:07:45

                                    Zdenal77 >> jinak těch 122 bylo vždy házeno na klip.

                                      NStrop 330 - Profil | Po 31.12.2018 9:07:26

                                      Chlapi taky se mi líp hází za horizont středním spombem s velkým mám nějakých 115m warrior 5,5 lb aerlex spod naviják odpal 28 šňůra návin 0.16 šňůra Korda

                                        Njarda85 - Profil | Po 31.12.2018 9:06:09

                                        xDanielS >> Vlasec 0.28 a pak šok. navazec od 0.26 do 0.57