Rostliny u vody

Poznáváte stromy a keře u vody? Léčivky, rostliny s repelentními účinky, rostliny vhodné k jídlu, přípravě nápojů ?
Autor diskuse: mirmen - Profil , 16.4.2018 všeobecné - ostatní

NBacha San - Profil | So 18.9.2021 20:39:18

Petr64 >> Tak sem dám ještě jednu kytku, Vitis vinifera, protože jsem na ní dřel celý boží den :-D

    NPetr64 - Profil | So 18.9.2021 19:34:08

    Bacha San >> Jsem rád,že aspoň někdo potvrdí,že si nevymejšlím.🤣🤣

      NBacha San - Profil | So 18.9.2021 19:05:58

      Petr64 >> Já mám jednoduchý modrý doma, a jak říkáš, nohy ve vodě a hlavu na slunci. Tak to je:-)

        NPetr64 - Profil | So 18.9.2021 16:30:34

        Bacha San >> Konkrétně ten modrej alpskej mám. Dá se řízkovat před květem ( stimulátor a písek) a nebo potom odkopek (narašenej kořen). U vody a nebo mokřadu bych ho hledal taky,protože se vždycky říkalo, že má mít nohy ve vodě a hlavu na slunci.😉

          NBacha San - Profil | So 18.9.2021 14:56:57

          Petr64 >> Ač mám ve fotkách pěkný binec, plamének jsem našel:-)

            NDenny - Profil | So 18.9.2021 14:41:31

            ZMS >> No jo,deset let je znat,vidim to na sobe. Dneska uz bych si na nektere horske vejslapy take netroufnul nehlede na to,ze by me tam ,kde se opravdu splha,Jitka nepustila :-)) Dneska jsem rad,ze vylezu na strom :-)))

              NBacha San - Profil | So 18.9.2021 14:40:37

              Petr64 >> Vždycky jsem si myslel, že to je plamínek. Clematis jsem samozřejmě věděl, ale plamének ne. Mám někde na fotce z Alp divoký modrý a chtěl jsem si ho nařízkovat a zasadit. Bohužel neujaly se. Ale v těch Alpách rostly jenom u potoků.

                NZMS - Profil | So 18.9.2021 14:29:06

                Něco včera od řeky - Pcháč zelinný,Celík obrovský,původem ze sev.Ameriky,do Evropy se rozšířil v 19.stol.A ještě kvete Tužebník jilmový.

                  NZMS - Profil | So 18.9.2021 14:14:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Denny >> Bylo to před 10 lety,byl jsem docela ve formě.Zpátky jsem ztratil jeden foťák,někde tam je...ale zkusil bych to tam znova,kdybych se tam dostal.Na ostrov naproti.

                    NPetr64 - Profil | Pá 17.9.2021 8:44:27

                    Denny >> Však jo. Ty si se zeptal a já náhodou věděl.😁

                      NDenny - Profil | Čt 16.9.2021 23:23:07

                      Petr64 >> Aha,nikdy jsem tohle nevidel,tak se radeji zeptam.

                        NPetr64 - Profil | Čt 16.9.2021 16:35:55

                        Denny - 16.9.2021 16:22:58 >> Je to dávno odkvetlý a tohle jsou semena. Například pampeliška mà semeno s padáčkem a plamének s chlupatým ocáskem. Pokud je to divoká rostlina,kvete modře a nebo žlutě.

                          NDenny - Profil | Čt 16.9.2021 16:22:58

                          Petr64 >> Diky, jen me rekni,co ty "vlasy " jsou vlastne zac,kvet a kvete az v takhle pozdni dobe?

                            NPetr64 - Profil | Čt 16.9.2021 12:17:37 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Denny >> Tohle je na 95% semeník.Přikláněl bych se k divoké formě plaménku (clematis).

                              NDenny - Profil | Čt 16.9.2021 11:13:54 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                              Vcera jsem fotil tuhle lianu,zaujala me na prvni pohled,nevite co je to zac?

                                NBig Mike - Profil | So 11.9.2021 19:34:52

                                Petr64 >> díky. Koukám, ono je to jedlé, ale asi si to odpustím:)

                                  NPetr64 - Profil | So 11.9.2021 19:28:29 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Big Mike >> Šípatka šírolistá.

                                    NBig Mike - Profil | So 11.9.2021 19:25:43

                                    Chlapi, co je toto? Listy hodně velké, možná i 50cm na délku.

                                      NDenny - Profil | So 11.9.2021 15:03:57

                                      ZMS >> Moc hezke,vysoko v horach uz jsem nebyl pesky ani nepamatuju. Autem jsme projizdeli horska sedla a prekovavali nejake ty hory vcelku nedavno ,ale to nenahradi ty pesi tury. Mimochodem,bobry jsem videl nekolikrat,nejsou zde tak bezni,jak by se mohl nekdo domnivat,ale opravdovou peknou bobri hraz jsem v realu nikdy nevidel.