Vlasec na kapry - pomoc s výberom

Pvl - Profil | Po 8.1.2018 12:43:31

tomik1 >> :o§)) je to správně , já to motám stejně . :o§)) ( opravdu) Tak jak to děláme my tak je to nejlepší :o§)) EDIT já teda ještě vlasec mírně přidržuju -před prvním očkem

    tomik1 - Profil | Po 8.1.2018 12:17:37

    Tak jak je to vůbec správně? Já jedu kýbl voda a vlasec přes první oko prutu a vpoho.

      dosec - Profil | Po 8.1.2018 11:58:23

      rehy71 >>na sucho někdy sám,někdy v prodejně navíječkou.Můžu se zeptat proč navíječku ne?

        Filipkos - Profil | Po 8.1.2018 11:50:56

        DOCarp >> Fotka z netu

          DOCarp - Profil | Po 8.1.2018 11:43:07

          rehy71 >> ahoj do kyble s vodu nechat 30min a pak z toho zacnu navijet.Hlavne dbat na spravny smer idvijeni!

            rehy71 - Profil | Po 8.1.2018 11:06:02

            Rupert >> Zdravím pánové.jak namotáváte nový vlasec?ve vodě,na sucho nebo strojově někde na prodejně kde maj navíječku.za mě naviječku už ne,lepší je snad aby si to naviják uložil sám.co vy na to?pište,díky.

              Rupert - Profil | Po 8.1.2018 4:30:34

              Na nové navijáky jsem taky uvažoval o změně vlasce, nakonec jsem navinul můj osvědčený: SALSA QUATTRON Quantum 0,30 mm, na vyvážku i odhoz. Výborná pevnost, sedí udávaný průměr. Zatím mě nezklamal, takže nemám důvod měnit.

                sindeji3 - Profil | Po 8.1.2018 0:12:32

                Millhausse >> Váha olova to podle mě nemůže ovlivnit, problém nastává když je uzlík šokovky a kmenu prolítá do prvního očka za navijákem, tam je to zkroucený. Hlavně třeba po delším zdolávání. Měl jsem s tím hrozné problémy, při házení daleko jsem to upálil hodně často a po použití pletenky se to najednou ani jednou nestalo, takže jsem přesvědčen, že to bylo tím.

                  e-clas - Profil | Ne 7.1.2018 21:31:54

                  Já používám Katran eclipse a spokojenost.

                    Malab - Profil | Ne 7.1.2018 20:55:40

                    Ahoj, má někdo zkušenost s vlascem Shimano Aero Specimen?

                    https://www.tropicliberec.cz/monofilni-vlasec-shima​no-aero-specimen/

                    Cena je velmi zajímavá. Má smysl tento vlasec koupit, nebo bude lepší se mu obloukem vyhnout?

                      petulaS - Profil | Ne 7.1.2018 19:40:58

                      CT Timata >> s vlasci berkley mam taky dobrou zkušenost, dlouho chytám na trine big game a teď jsem chtěl zkusit neco jinyho, tam možná vezmi ten connect :-)

                        CT Timata - Profil | Ne 7.1.2018 19:12:44

                        petulaS >> vyvazam od 200 do 350, vozil by aj viac keby bolo treba. Prietaznost ma na vyvazku dobru, nie je to ako guma. Tento rok skúšam berkley, tiez mi vyhovuje.

                          petulaS - Profil | Ne 7.1.2018 19:04:25

                          CT Timata >> jaká je prutaznost? A jak daleko zavazis?

                            CT Timata - Profil | Ne 7.1.2018 18:53:36

                            petulaS >> stoner a druha celt-x

                              petulaS - Profil | Ne 7.1.2018 18:14:45

                              Používáte nekdo na zavážku Sportcarp Stoner?

                                Slavíček - Profil | Ne 7.1.2018 17:24:04

                                Carptraxx >> rekl bych ze ted je cena prijatelnejsi kdyz jsem ho kupoval kdysy tak me spule vysla pres 1000kc pomalu to vyslo jak dnes levna pletenka

                                  Carptraxx - Profil | Ne 7.1.2018 16:38:42

                                  Já jsem spokojený se Shimano Technium, teda až na tu cenu :-)

                                    Millhausse - Profil | Ne 7.1.2018 16:14:31

                                    sindeji3 požívám jako šokáč 0,50 a tohle se mi teda nestává, spíš si myslím, že při tahu olova při hodu, musí být větší váha a pak i hybnost šokáče zanedbatelná.

                                      Millhausse - Profil | Ne 7.1.2018 16:08:47

                                      Karel K70 >> tu váhu jsem zjištoval u prodejce, protože se mi to zdálo taky nějak málo a odpověď zněla, že je to zátěž v uzlu. Výrobci většinou uvádí veliké zátěže,ale většinou nejsou braný v uzlu. Chytam na zarostlí řece, kde musím rybu prorvat přes trsy řas a trav a vlasec drží perfektně. Mám ho i na spombu, je teda pravda,že nepotřebuju házet 100 metru a používám 0,30 prům.