- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Vyhrazování si lovných míst na svazových vodách.
Jak byste se zachovali po výzvě opustit místo?
A) V klidu se přemístím na jiné loviště, má to tu přece nakrmené a krmení není zadarmo.4%
B) Nabídnu, že se uskromním a on se může posadit vedle mě. 7%
C) Slušně vysvětlím, že vyhrazování míst je dle RŘ zakázáno a místo neopustím.67%
D) Pošlu ho do (.), co si to vůbec dovoluje!!!21%
E) Jiná odpověď, viz diskuze. 2%
Od 31.5.2017 hlasovalo 190 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
19x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NVikasgard - Profil | Pá 2.6.2017 14:13:20
NObiš - Profil | Pá 2.6.2017 14:10:37
Ty to vidíš,že chci něco obcházet a já to vidím tak,že se jen bráním před nařízením,které má za úkol pouze znepříjemňovat lov slušných lovících co ty udice po stanovené době lovu vytáhli z vody.
Jinak ano,RS může mít podezření,že sem lovil a může zavolat pčr, aby mne legitimovali. Ale stejně víc nezmůžou.. Jak si už Xkrát psal....Důkazííí,důkazíí,důkazííí... Navíc pčr bude opravdu nadšená,že jí co chvíli voláte k legitimaci nějakého pobudy co chrápe u vody. To se na vás pak jednou pěkně vys..ere až ji budete jednou potřebovat,když se bude střílet.
Nkakr - Profil | Pá 2.6.2017 14:06:00
Voni jsou hlava pane wachmajstr.
Je zajímavé, že stejný názor nesdílí úředníci v jejichž katastru se vyhrazování místa od 00 - 4:00 přestupek projednával a trestanci obohatili státní rozpočet.
NKamy - Profil | Pá 2.6.2017 13:59:47
Nkakr - Profil | Pá 2.6.2017 13:59:15
Alois Jirásek by to lépe nenapsal.
Je to ovšem typický příklad nám vlastní, jak se jakékoli nařízení snažíme obechcat.
Krásný příklad je antikuřácký zákon.
Ale hluboce se mýlíš, ležíš u udic na jejichž háčcích se houpou voňavé kuličky. Jsi tedy zcela důvodně podezřelý, že jsi neoprávněně lovil ryby a RS je oprávněna zjistit tvou totožnost i za pomoci PČR, tak praví zákon.
Ale pořád se pohybujeme v kvadratuře kruhu, vše je jen o lidech a mezilidských vztazích.
NFRANK71 - Profil | Pá 2.6.2017 13:57:39
Nmegalodon - Profil | Pá 2.6.2017 13:51:00
Nmegalodon - Profil | Pá 2.6.2017 13:49:14
NObiš - Profil | Pá 2.6.2017 13:47:03
Jak může vlastně RS kontrolovat po stanovené době lovu lidi u vody.Nepočítám pytláky co provádí lov i po stanovené době lovu... to je jasné..)
Schválně říkám lidi,jelikož v té době to jsou nelovící.
Já jako občan ČR mám právo vlastnit rybářské vybavení aniž bych vlastnil rybářský lístek. Taky mi nikdo nemůže zakázat,abych tohle vybavení měl u sebe u vody.
,, Krásný stojan stojící na břehu jezera a špičky prutů v nich ležící se tyčí k obloze plné hvězd. Voňavé kuličky pomalu osychají na přívěsech jedovatě ostrých háčků,jenž se zlehka pohupují nad temnou vodní hladinou. Miluji tyto chvíle klidu. Jen ležím v trávě a sleduji hvězdy. Nepotřebuji lovit. Jdu si jen odpočinout od vřavy velkoměsta." .)
Co mi může RS v tomto případě udělat? :D Nezlobte se na mě,ale kdyby mne takhle v noci RS přepadla,tak se asi jen otočím na druhý bok. Ano kdyby byla přítomna i pčr a vyzvala mne,tak se klidně legitimuji OP,ale to je tak všechno co mi můžou.
Nevííím,třeba se pletu,ale .... .)
Nmegalodon - Profil | Pá 2.6.2017 13:43:32
NKamy - Profil | Pá 2.6.2017 13:35:21
Navíc mě trochu děsí to, že tu zatím skoro nikdo není ochoten přiznat to, že člověk může být jak rybář tak nerybář i několikrát během dne a podle toho by se k němu mělo přistupovat. Štve mě ten jednoznačný přístup. Necháš něco u vody a je to vyhrazování a papíry sebrat. Vůbec neberou v potaz, že existují i jiné normy než BP které řídí chování lidí u vody.
NKamy - Profil | Pá 2.6.2017 13:26:16
Je mě jasné, že normální člověk v pozici RS toto řešit nebude ať tak a nebo tak, ale jak mezi rybáři tak i někteří členové RS nejsou schopni používat normální rozum. Takže by bylo fajn, kdyby se toto i další věci trochu pořešily a upřesnily se podmínky.
Nkakr - Profil | Pá 2.6.2017 13:18:09
Pokud se půjdeš koupat a necháš pruty ve vidličkách (stažené) tak si vyhrazuješ místo k lovu.
Je to stejné jako přijít k vodě, napsat docházku, dát pruty do vidliček a odjet na celodenní výlet.
V BP je zcela pregnantně napsáno - místa k lovu nesmějí být žádným způsobem vyhrazována.
Bavíme se o absurditách, když si půjdeš zaplavat a necháš hůlky ve vidlích, tak ti nikdo hlavu neutrhne,
ale místo k lovu si jednoznačně vyhrazuješ a bráníš kolegovi ve výkonu RP.
Nmegalodon - Profil | Pá 2.6.2017 13:02:34
NKamy - Profil | Pá 2.6.2017 12:59:17
Nkakr - Profil | Pá 2.6.2017 12:26:25
Zkus si přečíst v BP na straně 7 odstavec XIII. bod 1.
Nmegalodon - Profil | Pá 2.6.2017 12:14:18
Přečetl jsem to tu celý a když se nad tím zamyslím, pořád vidím věci, který si protiřečí. Když budu u vody a např.odpoledne přeruším lov, nechám tam vidle a pruty a budu se třeba koupat, defakto tím nic neporušuju, protože jsem neukončil denní lov, tzn.nemám kolonku v docházce proškrtnutou. Kdybych ji měl, je to jiný, to už je ponechaní věcí na místě lovu po skončení denního lovu. Když skončí doba lovu, já pruty výtahnu, položím do vidliček a jdu dělat cokoli-spát, čumět na hvězdy atd.... Nejsem v tu dobu lovící, tudíž se na mě nevztahuje r.řád. V tu dobu kdy není povolen rybolov by mě neměla RS mít právo za nic postihnout, pokud nelovím. Chápu že by jsme se s RS určitě neshodli, ale vzhledem k tomu jak je to psáno, je to diskutabilní. Dřív jsem schvával veracjk na noc do stanu, teď už to nedělám, normálně nechám pruty ve vidličkách a ještě jsem nepotkal RS, které by to vadilo. Ovšem až se tak stane, nedám se už jen z důvodů co jsem popsal. Nechytám přes noc, bordel co vyprodukuju si taky odvezu, nepytlačím a za takovou blbost bych se nedal. Nechápu ani proč nevadí vercajk uklizenej v bivaku, ale na břehu jo. Když se nad tím člověk zamyslí je to k smíchu.
NVikasgard - Profil | Pá 2.6.2017 9:12:21
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54936
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NDalešice ??8160
NNakupoval někdo v Anglii1186
NFanclub značky Shimano16402
NKaprařský top vercajk3167
NMorava 13A Hulínské šterkoviště759
NLithiové baterie - srovnání1546
NFanclub důchodců a těch, kvůli kterým by kaprařské speciálky zkrachovaly330
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
Kde to žije - kaprařina
9:26NBoilies TB baits- chytací řada 49
8:43NATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:04NOhře, úlovky, nástraha 1055
7:24NKrátkodobá kaprařina x 10040
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
CHYTIL.cz poslední kusy -55%Za 23 Kč
Nyní se slevou až -69%: AVID, FOX, KORUM, PRESTON a SONUBAITS. Oblečení, pruty, krmení, křesla, háčky a další. Platí do vyprodání zásob na www.chytil.cz
CHYTIL.cz Tyčová bojka 5mZa 990 Kč
Tyčová bojka šroubovací 5 m - pevné nerezové závity. Spodní část bójky je zakončena odolnou nerezovou karabinou. Lze zakoupit i náhradní díl 1 m. NOVINKA! Více info na chytil.cz
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...












