MRK.cz - stále na rybách - ryby a rybaření

MRK.cz - Stále na rybách
Otázky a diskuse Seznam Diskuse

471 108 Ostravice 1

Úsek se zvláštním řežimem (chyť a pusť), se ruší bude se vesele devastovat rybí osádka ????

Autor diskuse: račet ®
Dále moderuje: rybarking ®
Zařazeno do: všeobecné - RŘ, MO, svazy, 5.3.2017

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 14 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

N Rožnovák - ® Po 21.1.2019 19:44:46
Attta_vlastimil_vasi >> včera na obvyklém zimovišti 10, už se tam stahují asi z celého toku.
N rybarking - ® Po 21.1.2019 19:04:31
Darďas >> Chodím z jara nad sýkorák na parmy, klasické místo pod soutokem s lučinou, jezdil tam po břehu autem jak kdyby mu to tam patřilo, ani nevylezl jen stáhl okýnko a vyzvídal zda to bere, na střeše auta měl zavěšené celé rybářské potřeby. a měl někde cedulku myslím na autě ichtyologický pruzkum nebo vyzkum nebo tak něco.
N Darďas - ® Ne 20.1.2019 21:04:10
rybarking >> Kde toho (ichtyologa s prutama) můžu potkat?
N Attta_vlastimil_vasi - ® Ne 20.1.2019 19:31:24
Rožnovák >> Taky jsem hleděl jak puk. :)
N Rožnovák - ® So 19.1.2019 23:12:46
Attta_vlastimil_vasi >> Na rožnovce je volavek taky celkem dost, ale mimo zimu kdy mají tendenci se shlukovat na jedno místo s dostupnou potravou jako je třebo kombinace pole voda, minulý týden jsem jich takhle u nás viděl 5, ale jinak jdou vidět pohromadě max dvě a pokaždé se s ní nepotkám. Když jedu vlakem do vsetína pokaždé se bavím tím že počítám volavky většinou z vlaku napočítám 2-3, ale když jsem tam byl loni několikrát lovit potkal jsem se jen s jednou. Na vsetínce se tře potočák ještě v lednu?
N tomik1 - ® Pá 18.1.2019 19:25:11
rybarking >> tak jestli je to tak jak říkáš tak to musí být práce snů nechat si platit za lov ryb no právě jsem se zasnil😃
N rybarking - ® Pá 18.1.2019 17:10:43
tomik1 >> Ony zásahy do toků lidskou rukou dopadly dobře jen ve velice malém množství přpadů. Mělká, přímá koryta bez života. Dokonce i teď když víme jaké jsou fatální následky, trend úpravy toků stále setrvačností vede betonová lobby. Je málo lidí, kteří umějí ty vodní stavby dělat ekologicky, se zachováním biotopů. Ani se není co divit, ta generace dnešních lidí je ještě vyškolená generací učitelů s názorem že krajinu si přizpůsobíme sobě a na přírodu se vys.... A věřte mi že i když veřejně běží v televizi pořady jak tragicky to dělá třebas povodí odry tak se ještě dlouho budou držet u koryt, vždyť jejich ichtyolog, který by měl na vše dohlížet, jezdí autem po břehu okolo vody, na stropě auta zavěšeno 10 prutů a v pracovní době si chytá ryby, tlustý enormě- takže nevěřím, že by vůbec vlezl v prsačkách do řeky a provedl nějaký odlov nebo nějakou potřebnou práci.... Prostě dosazená figurka...
N Attta_vlastimil_vasi - ® Pá 18.1.2019 13:25:36
tomik1 >> S tím bahnem jsem to možná trochu přestřelil. To bývá až tam níž, ale ten trend Povodí Moravy a obcí je takový že se čím dál víc reguluje a betonuje pod záštitou "revitalizace", nebo dotací na projektu Čistá Bečva. Je to škoda, když se podívá člověk na to jak tak řeka tekla kdysi (mapy.cz - mapa z 19. století nebo https://kontaminace.cenia.cz/ ), tak nestačí žasnout.
N tomik1 - ® Pá 18.1.2019 13:05:03
Attta_vlastimil_vasi >> tak to jsem ani netušil že jinde je to ještě horší a bláto na dně to už vubec. Já jinde než v okolí bystřičky nebyl tak jsem si myslel že řeka je až do valmezu dolů a vsetína nahoru podobné.Je opravdu škoda jestli za stav opravdu může špatně zvolená údržba-neúdržba.Já si pamatuju jen krásnou řeku přírodu a spoustu ryb a to jako malý klouček začátkem devadesátých let co jsem tam začínal chytat no spíš pytlačit.Necelých patnáct let jsem tam nebyl tak proto mě to fakt dostalo vzpomínky z děckých let holt všechno se mění a bohužel většinou né k lepšímu.
N Attta_vlastimil_vasi - ® Pá 18.1.2019 12:48:33
tomik1 >> Bečvu pohřbilo kaskádování, takže se na ní jakožto štěrkonosné řece nedělají přirozené nánosy stěrku čímž se přestaly dělat právě ony tůně. Místo toho jsou zde pomalu tekoucí úseky zanesené bahnem. Touto změnou však Bečva prošla už hodně dávno. Úsek u bystřičky je na tom ještě v tomhle směru relativně dobře jen je dlouhodobě strašně málo vody. Na celé Bečvě od pramenu až po soutok je jen málo míst, kde není opravdu regulována a chová se tak jako opravdová divoká stěrkonosná řeka. Dají se bohužel spočítat na jedné ruce a kdyby takhle vypadala celá, tak z ní bude národní poklad. Naděje že by s tím Povodí Moravy chtělo něco dělat nemám žádné. :/
N petrikveprik - ® Pá 18.1.2019 12:41:05
tomik1 >> to s tou "vodou po kolena" jsi ještě trochu přidal...:-(. I já se učil v bečvě plavat. A jak tu kdosi poznamenal "ryb na patra".... no nedovedu si ty patra v té 20cm hloubce jaksi představit:-)) Bečva mi teče před barákem a je tam tolik ryb, že když si chci zachytat ryby musím jezdit 70km+ jinam....
N tomik1 - ® Pá 18.1.2019 11:52:39
Attta_vlastimil_vasi >> no bohužel klasika rybožravi ptáci a málo vody to je vražedná kombinace. Je to fakt neuvěřitelné jak se v pohledu řeky za cca 15 let může změnit. My měli chatu na Oznici a jezdili jsme se koupat na bečvu byly místa kde se dalo plavat a to co jsem viděl loni mi opravdu vyrazilo dech.
N Attta_vlastimil_vasi - ® Pá 18.1.2019 11:44:41
tomik1 >> Tam to drtí hlavně volavky. Celá Vsetínská bečva je jima zamořená. Denně chodím kolem vsetínky do práce a denně tu vidím jak volavky stojící 15m od sebe do sebe ládují ryby.
Také už dlouho nebyla větší voda, takže tůně nemělo co pořádně vymlít. Úsek kolem bystřičky je ještě pořád to lepší z toho co nám z Bečvy zbylo. :/ Jediné co tomu dává ještě trochu naděje je to, že jsem před pár dny viděl třít pár malých potočáků.
N tomik1 - ® Pá 18.1.2019 11:41:12
draveček >> já párkrát chytal na vsetínské bečvě kolem Bysţřičky a byly tam krásné tůně. Loni jsem jel po hodně letech okolo a velice smutný pohled řeka skoro bez vody na místě kde byly tůně hluboké skoro dva metry vody po kolena fakt špatný. Ty dlouho trvající suchá řekám v horních úsecích dávají fest zabrat. Je to škoda ale co se dá dělat?
N marasOV - ® Pá 18.1.2019 10:23:28
draveček >> dá se celkem slušně zachytat, trocha z ruky, ale většinou to stojí za to...
N draveček - ® Pá 18.1.2019 6:14:14
marasOV >> no fofr to asi bude, sněhu je opravdu hafo 🤔Bečvu bych rád někdy zkusil, ale vlakem se mi nechce a moji rybařšti kolegové nesdílí stejný zájem 🤨
N marasOV - ® Čt 17.1.2019 19:27:19
draveček >>čest tož baže, ale vody je třeba, byl jsem v Beskydách nejsem teda žádný horal, ale tolik sněhu jsem dlooouhou neviděl to teprve asi bude fičák až to povolí. Jinak Bečva je chytatelná a ryb na patra ;-)
N draveček - ® Čt 17.1.2019 19:17:39
marasOV >>ahoj, pěkně nám to teče, co?
N marasOV - ® Čt 17.1.2019 19:04:25
rybarking >> Zdar ano ano dobrá věc se podařila, jinak co já vím tak obecně režim CHaP nemá nějaké spec. podmínky, prostě jen není možno si ponechat oulovek a na tomhle kousku řeky je to jen dobře.
N rybarking - ® St 16.1.2019 20:02:40
Konečně se to povedlo a revír je s režimem chyť a pusť! Poděkování všem, kteří se o to zasloužili! Nikde jsem zatím nevyčetl, jakými pravidly je v řádu vlastní řežim chyť a pusť upraven, jak se řeší podložka, protihroty, dezinfekce.. je to někde stanoveno?
N Jurek521 - ® Út 6.3.2018 20:11:58
draveček >> díky :) . Třeba to příště už půjde ;)
N draveček - ® Út 6.3.2018 19:47:26
Jurek521 >> já byl dneska a bez záběrů, je to rozplašeno kormorany.
N Jurek521 - ® Út 6.3.2018 19:09:44
Zdravím pánové. Poněvadž jsem si obnovil po 8mi letech rybářský lístek. Obracím se na vás s prosbou jak to na Ostravici 1 vypadá teď. Zdali se tam dá solidně sportovně zachytat a jaké ryby tam zůstali a poblbnout. třeba v úseku od silnice Rudná. Předem děkuji.
N smike - ® Po 27.3.2017 6:59:07
rybarking >> jo, kamaráde, ja ti to rikal. ..
N rybarking - ® Po 27.3.2017 6:51:01
Dobré ráno vážený pane předsedo,

opět se bohužel obracím na Vás. Je to již delší čas a komunikace s panem hospodářem Konvičkou je na mrtvém bodě. Asi si myslel, že mě umlčí nějakou akcí vydra.. moji odpověď jste již jistě četl. Chci se proto optat, zda je funkcionářem placeným, nebo dobrovolným a dělá to ve svém volném čase? Pokud je placený, je jeho aktivita dosti mizerná. Nechápu, jak může pan jednatel Jaroň vystoupit v televizi a lamentovat, že po útoku kormoránů teče v Ostravici krvavá voda, když se pak nedělá nic pro nápravu. Právě hospodář disponuje (sám dobře víte, bavili jsme se o tom v telefonním rozhovoru) několika možnostmi jak v takových případech postupovat. Přijde mi ale, že pokud se nic neudělá, byl televizní tiátr pana Jaroně pouze jakýmsi zviditelněním a o ryby vůbec nejde, pokud nepřijmou ochranná opatření.

To, že jim nejde o ryby, si myslím od doby, kdy udeřilo sucho a pan Jaroň v televizi prohlásil, že je třeba vychytat ryby na pstruhových vodách, protože stejně chcípnou... Ty už byly z důvodu sucha samozřejmě nahromaděny jen na určitých místech..... Navíc příroda si umí poradit i s extremním suchem, rada berte ryby, stejně chcípnou, by padla jedině z úst šílence. To, že vyšla z úst dlouholetého placeného funkcionáře v televizi je zarážející až děsivé! Jejich nečinnost v případě Ostravice je jen dalším důkazem, že o ryby jim vůbec nejde.

Nevím už jak dál postupovat, našel jsem si novou práci, lépe placenou ale vyžaduje si to další zkoušky, samostudium a tak teď budu mít méně času, boj za správnou věc bych však nerad vzdal jen proto, že tady na uzemním výboru sedí zjevně zcela nekompetentní lidé.

Pěkné ráno.
RK
N Petr.OVA - ® So 18.3.2017 17:48:01
Dědek >> Jasně že je, ale jenom pro ženské 40+. Na mladé já jsem nikdy nebyl. Jak říkám, jsem divnej..... 😂

[ Nejnovější | << Novější | strana 1 ze 14 | Vybrat stránku | Starší >> | Konec ]

[ otázky | všeobecné | RŘ, MO, svazy ]

Co je nového - všeobecné
Akční nabídky
Všechny slevy a akce
akce, rybareniPRESTON - plovoucí polarizační brýle

Za 676
POLARISED SUNGLASSES - BLUE LENS FLOATER. Dodávány včetně pevného pouzdra.

akce, rybareniKe každému lehátku digitální váha ZDARMA!

Speciální akce – k zakoupenému lehátku obdržíte jako dárek digitální váhu Giants Fishing Digital Scale 50kg v hodnotě 399Kč zcela ZDARMA. Akce je časově omezena!

Oznámení - obecné
Vložit oznámení

Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.

Kalendář akcí - obecné
Seznam závodů
Výsledky závodů
Všechny výsledky
Doporučujeme prodejnu
Adresář prodejen
Rybářské potřeby JESETER Rybářské potřeby JESETER

Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17