Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

NGreysmen - Profil | Po 27.8.2018 10:37:54

Pepa z depa >> samozřejmě máš pravdu méď a cin a jiné přimési je bronz jakmile do toho přijde zinek je to mosaz krásná chemická značka pro požití na ozubení (šnekové kolo) CuZn37Mn3Al2PbSi, Nnebo CuZn40Al2F54 na to aby měl člověk doktorát z slévárenství 🙁

    NPepa z depa - Profil | So 25.8.2018 22:27:59

    nekut >> těch slitin je tolik druhů a každá se hodí na něco jinýho. v mejch starejch cardinálech je hřídel kličky uložená ve futrech asi z "porobronzu" a drží takovech let - kam se hrabou kul. ložiska. a zase mosaz ve starejch hodinách i hodinkách. tam jsou celkem tlaky na tak malé plošky...
    těch bronzovejch slitin a mosazí je prostě hodně. no a dneska není zájem dělat strojky na desítky let.

      Nnekut - Profil | So 25.8.2018 19:52:37

      Pepa z depa >> Jen snad pro doplnění - občas používám při kutění nebo opravách fosforbronz. Mám v plechu nebo kulatině. Hodně je používán coby plochá pružina v relátkách. Pokud chci něco točit - jako třeba hřídelku nebo něco z kulatiny, vždy radši sáhnu po mosazi, jde o hodně lépe obrábět. Z toho soudím, že převod z tohohle matroše by byl super , jenže o jiných nákladech, že.............

        NPepa z depa - Profil | Pá 24.8.2018 20:34:56

        kkkarlos >> :-)))

          Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 20:20:05

          Pepa z depa >> ještě že se tam nechystám, 31.2. půjdu jako každej rok ke zpovědi 😉

            NPepa z depa - Profil | Pá 24.8.2018 20:14:19

            kkkarlos >> tu znám taky a když vyrazíš 31. 2. tak k ní cesta trvá jenom dva světelný roky. :-)))

              Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 20:08:42

              Pepa z depa >>😂já znám jen galaxii shimano, ale určitě je jich víc... 😉

                NPepa z depa - Profil | Pá 24.8.2018 20:02:20

                Greysmen >> co je to za slitinu bronz + mosaz ?

                jen pro pořádek kterej musí bejt:

                bronz je slitina mědi a cínu, případně i v malém množství jiných kovů... https://cs.wikipedia.org/wiki/Bronz

                mosaz je slitina mědi a zinku... https://cs.wikipedia.org/wiki/Mosaz

                třeba ti to pomůže k širším obzorům. :-)))

                  NPepa z depa - Profil | Pá 24.8.2018 19:58:07

                  kkkarlos >> nemáš zač.

                  a mimochodem - v jaký galaxii je sluneční soustava s eloxovanejma planetama? :-)))

                    Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 19:45:40

                    Greysmen >> Díky za objasnění...zinkové planety i ozubení rotoru znám hlavně z retro navijáků. Je jasný že tlakový odlitek je X krát levnější nežli výroba ozubení na fráze...

                      NGreysmen - Profil | Pá 24.8.2018 19:36:44

                      Říká se bronzové ale je to slitina bronzu a mosazi, aby bylo dosaženo ideálních vlastností pro smykové tření třeba některej druh Mitchellů( už nevím kterej) má převody komplet z "bronzu" jinak nové navijáky mají pastorky ( hřidele rotoru ) z tzv. tlakově litého zinku třeba Croscast už jsem u třech měnil pastorek, pač prasknul v závitu pod maticí a celej rotor zůstal viset na hřideli. Třeba starej entoh má eloxovanej pastorek a zinkové hnacíkolo, nebudu nikomu tvrdit že je to špatně prorože jinak by se to nevyrábělo ale když je jeden díl u navijáku z bronzu je to lepší, ale taky dražší.

                        Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 19:18:56

                        Bejmák >> ok, už je mi to jasný ...

                          Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 19:16:24

                          Pepa z depa >> dík za vysvětlení, taky mi to připadá jako mosaz. Ale to není až tak podstatné. Jde mi jen o to , že jsem asi ani neviděl hřídel rotoru z něčeho jiného. Snad jen u starých navijáku, tam byly ty hřídele ocelové a planetové kolo mosazné. Dopletl mě taky ten celoelox, eloxované planety znám, hřídele rotoru nikoliv. Na druhou stranu je fakt, že jsem v moc navijácích ještě nebyl a v kaprových už vůbec ne.

                            NBejmák - Profil | Pá 24.8.2018 18:29:37

                            kkkarlos >> Psal wormshaft hřídel a bronz planeta nic .Nevim

                              NPepa z depa - Profil | Pá 24.8.2018 18:29:03

                              kkkarlos >> on nepíše o bronzovým soukolí ale o bronzu v soukolí. tzn že v soukolí stačí mít z bronzu jen jedno "kolečko". ale bohužel pochybuju že by se na uvedený fotce jednalo o pastorek z bronzu. bude to na 100% mosaz což ale bohatě stačí. a talířový kolo je z hliníkový slitiny.

                                Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 18:02:29

                                Bejmák >> díky, nevíš tedy proč píše o bronzovém soukolí?

                                  NBejmák - Profil | Pá 24.8.2018 17:18:24

                                  kkkarlos >> Hliník

                                    Nkkkarlos - Profil | Pá 24.8.2018 16:55:44

                                    Greysmen >> To i ta planeta je bronzová? Mě to přijde nějak moc světlý....

                                      NGreysmen - Profil | Pá 24.8.2018 16:27:30

                                      Bejmák >> bronz nějak moc vazeliny nepotřebuje ten si vystačí se svejma vlastnostma jen ta wormshaft hřídel 😉

                                        NBejmák - Profil | Pá 24.8.2018 16:16:16

                                        Greysmen >> Pravdu máš, jsem zvažoval že ti je dám na servis,nebyly nikdy otevřený, vazelína nikde ale nakonec jsem se do toho pustil v práci byl čas,fungují tak asi dobrý.

                                          Červené karty: Matyášek