Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

Bambi.SpP - Profil | Ne 2.9.2018 17:42:25

Colasrumem >> Pouzdro se nevymačká ale pouzdro vydře planetu

    Gordon713 - Profil | Pá 31.8.2018 19:15:17

    Colasrumem >> Hej hej aditiva a tak .Tvrdost horlavost a farba atd.

      Colasrumem - Profil | Pá 31.8.2018 19:01:57

      Gordon713 >> jo ono je toho hodne, my pridavali do silonu grafit nebo molyku, podle zakaznika.

        Gordon713 - Profil | Pá 31.8.2018 18:39:34

        Colasrumem >> Tušim sme mali v praci aj PA 12 polyamid .Vyroba hadic .

          Colasrumem - Profil | Pá 31.8.2018 18:31:38

          Gordon713 >> kdyby to bylo tak spatny, tak by to tam nedali. Ja 7let vyrabel silon PA6 ze ktereho se delaji pouzdra i do vlaku a vymackat ho neni takova sranda, to driv zadru u navijaku lozisko. Podle me to lidi meni pro dobry pocit z neosizeneho navijaku ala 20let zpet.

            Gordon713 - Profil | Pá 31.8.2018 18:26:23

            Colasrumem >> Čo take Aerlex XSB 10 000

              Colasrumem - Profil | Pá 31.8.2018 18:19:28

              Gordon713 >> pokud mas ultegry, tak nemuze byt problem. 90g se taha s feederem v proudu s polovicnim navi.

                Gordon713 - Profil | Pá 31.8.2018 17:20:28

                Ak davaju do shimann tie plastove puzdra miesto ložiska ,otazka znie kolko vydržy ten plast ?Alebo o čo by bola vyššia cena keby pridali ložisko na viac ?Kaprar ktory chodi 4 krat v tyždni na kapra a stahuje 90 gram slzy .

                  Pepa z depa - Profil | Út 28.8.2018 16:26:43

                  Colasrumem >> ale vůbec ne. vždyt de jenom o diskuzi dvou stejně postiženejch jedinců. hádaj se jen hňupi. i tobě at to jezdí. :-)))

                    Colasrumem - Profil | Út 28.8.2018 15:03:16

                    Pepa z depa >> jen abys nemyslel, že chci něco hanět nebo se hádat. Prostě máme každý jiný názor a je to tak správně. Ať to jezdí:o)

                      Pepa z depa - Profil | Út 28.8.2018 13:37:42

                      Colasrumem >> vždyt se přece nehádáme a máš pravdu že každýmu vyhovuje něco jinýho.

                        Colasrumem - Profil | Út 28.8.2018 11:39:33

                        Pepa z depa >> spousta lidí mění střeva, ale spousta taky ne. Spočítej ty co to mění a ty co to vůbec neřeší, kterých je většina. Tyhle nové navijáky jsou dělané pro lidi jako jsem já. Taky jsem starý Daiwy nebo Shimana, ale po zatočení s novým to šlo z domu. Je to o prioritách každého. Někdo má ke svým věcem osobní vztah a chce je na dlouho, já ne. Jak jsem psal, mám rád nové věci. Kdo chce navijáky na dlouho používá ty staré. U navijáků je to o tom, že někdo něco napíše a všichni to mění. Ložiska za pouzdra atd., ne vždycky je ložisko vhodnější než pouzdro a je to jen o pocitu, že jsem něco možná vylepšil. Až se mi vymačká pouzdro, pak můžu říct, že je to špatně. Zatím se mi to mimo jedné Ticy nestalo a to, že něco vyměním proto, že někdo něco řekl, je zbytečné. Ale nechci se přece hádat, takže bych to nechal na každém, co preferuje.

                          Pepa z depa - Profil | Út 28.8.2018 10:41:43

                          Colasrumem >> proč teda spousta lidí mění střeva dnešních roláků? jen v týhle otázce se to řešilo xkrát. nejde přitom o starý motadla a těžko bude mít někdo dlouhodobou zkušenost třeba těch 20 let s navijákem starým 5 let. proč se dřív vyráběly poctivý roláky s takovou výdrží? a prodávaly se. nákupy novejch věcí řeším až když se mi něco rozbije a nemám potřebu jít s modníma trendama. a každej výrobce (malej i velkej) nabízí levný i drahý výrobky a vždycky se najde něco nepovedenýho..... ;-)))

                            Colasrumem - Profil | Út 28.8.2018 10:01:46

                            Pepa z depa >> Dnešní navijáky nevydrží podle mne to co staré, ale to ukáže až čas a je zbytečné poslouchat názory některých expertů na mrku, kteří hned vědí, že to nevydrží, aniž by měli dlouhodobou zkušenost. Mám taky staré šejky i staré české navijáky a ty drží díky poctivému materiálu. Ano dnešní navijáky jsou spotřebka, logicky. Nikomu se nevyplatí vyrobit x kusů navijáků, které vydrží 20 let, protože by pak už nic neprodal, když se trh nasytí. Mě osobně to vyhovuje, mám rád pořád nové věci a po cca dvou letech už mě ty věci nebaví. Když mluvíš o cardinalech, tak to bylo ve své době top od ABU. Když koupíš v dnešní době top od velkých značek, bude to taky vychytané. U Šejka taky Alpha nebyla žádná sláva ani tenkrát, stejně jako dneska levné verze od velkých značek.:o))

                              Pepa z depa - Profil | Út 28.8.2018 9:44:11

                              Colasrumem >> napsals to hezky že každej to máme jinak. na novejch rolácích mi chyběj drobnosti a vychytávky který mám na starejch cardinálech a šejkspírech. sou to blbosti ale zvyšujou funkčnost. pokud de o chod roláku tak je to těžký porovnávat. třeba šnekovej převod má svůj typickej chod a hypoid ve starech šejkspírech mi připadá furt stejnej jako když byl novej. otázkou je co s dnešním rolákem udělá 20 a víc let. nejsem zastánce jedný věci ale dnešní roláky sou spotřebka. ;-)))

                                Colasrumem - Profil | Út 28.8.2018 8:39:54

                                Pepa z depa >> Funkčnost, chod a vzhled je nepoměrně lepší než u starých navijáků, jen výdrž je menší. Pro mě osobně je naviják na 2 roky, pak už chci nový a vzhledem k tomu si radši koupím naviják s pěkným chodem a ne traktor:o))) Ale chápu, že každý to máme jinak a proto ty staré strojky stojí to co stojí. Tím je pochopitelně nehaním, ale radši koupím nový.

                                  Pepa z depa - Profil | Po 27.8.2018 20:19:48

                                  Greysmen >> máš recht je doba spotřební a lidi daj na vzhled než na funkčnost a delší životnost.

                                    Greysmen - Profil | Po 27.8.2018 17:36:39

                                    Pepa z depa >> no jo, když ona je doba odlehčování a zkracování (hlavně co se týče životnosti) dva roky toč a pak přiď pro jinej, bude mít novej kabát a honosnější označení.

                                      Pepa z depa - Profil | Po 27.8.2018 15:38:17

                                      Greysmen >> blbě sem to napsal. měli by dávat k tý mosazi (případně bronzu) nějakou tu ocel. to by pak byly převody na věky.

                                        Pepa z depa - Profil | Po 27.8.2018 15:34:37

                                        Greysmen >> tak hlavně že to někdo vymyslel. no a ted by to ještě měli cpát do většiny roláků místo tý hlíny a jinejch sajrajtů. ;-)))

                                          Červené karty: Matyášek