Custom Reels CZ

Opravy, úpravy, tuning a vše kolem navi...
Autor diskuse: Lajnator - Profil , 26.9.2016 kaprařina - náčiní, doplňky

Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?

A) Power Aero XT, XSA, XTA13%

B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%

C) Aero Technium XSB6%

D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%

E) Ultegra XSC, XTC6%

F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%

G) Big Baitrunner XT-A LC7%

H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%

I) Biomaster GT 80003%

J) Daiwa Whisker SS26006%

Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.

Ngibbon - Profil | Ne 4.3.2018 20:13:54

jircek >> je to loctite SF7063, používam ho tiež

    Njircek - Profil | Ne 4.3.2018 19:07:00

    Lajnator >> Děkuju za radu..

      NLajnator - Profil | Ne 4.3.2018 19:00:16

      jircek >> Heled vůbec ;-) používám jich víc, jeden z nich je např. Loctite SF neco, takový zelený spray. O mastnotu ani tak nejde, jako spíš prach a nečistoty, které v sobě většinou obsahuje. Spray používám jednoduše prosto, že je nádoba pod tlakem, takže se dostane opravdu všude, kde potřebuješ. Nicméně je stejně dobré použít štěteček na zbytky mastnoty.

      Přesně jak říkáš, nehledej v tom vědu, varianta nejmenšího odporu je zmiňovaný benzín. Hlavně nepoužívej nic agresivního, co reaguje s plasty nebo kovem. Prodává se spousta průmyslových čističů za pár kaček, které právě úplně vhodné nejsou! držím palce J.

        NErva - Profil | Ne 4.3.2018 18:16:00

        jircek - Ahoj Jirko , čistím a odmašťuji technickým benzinem .

          NBambi.SpP - Profil | Ne 4.3.2018 18:12:38

          jircek >> ultrazvuk

            Njircek - Profil | Ne 4.3.2018 17:41:57

            Lajnator >> Děkuju za odpověď. X lidi mi říkalo petrolej, nevysušuje a jeho mastnota není na škodu. Toho slug slima mám na mazání taky + olej od Shimana na rolnu, takže jsem to nepodcenil. Jen s tím odmastením nevím. Z tvé odpovědi jsem pochopil, že svůj neagresivní odmastovač nechceš propálit :) Jinak jsem ještě něco našel v cyklistice na odmašťování s nano technologií, nebo odmašťovač z pomerančových slupek. Možná to moc řeším, ale nechci nic podcenit..

              NLajnator - Profil | Ne 4.3.2018 15:06:05

              jircek >> Ahoj Petrolej je podle mě pro tyto účely mastný, nejjednodušší a pro tebe asi nejdostupnější je technický benzín. Hlavně prosím na mazaní žádné WD a podobně ;-) jemná teflonová vazelína ideál. ;-)

                NLajnator - Profil | Ne 4.3.2018 15:04:07

                Calex >> Za sebe si myslím, že se jedná a distanční podložku, možná jim chybělo pár milimetrů, tak tam nacpali toto, aby nebylo nutné vyrábět speciální WS pro jeden naviják. Když mi pošleš, jak je díl uložený v navijáku, potvrdím na 100%

                  Nhonzina - Profil | So 3.3.2018 8:05:11

                  Lajnator >> no tak to je mazec

                    Njircek - Profil | So 3.3.2018 8:04:40

                    Lajnator >> Diky teto diskusi jsem se odhodlal k servisu navi a jsem za ni moc rad. Jako odmastovac mam nachystany petrolej. Prosim te, mas lepsi typ na odmastovac? Vím, ze jich je spousta, staci jen googlovat, ale cert se v tom vyznej..

                      NCalex - Profil | So 3.3.2018 7:31:51

                      Lajnator >> Zdar, prosím Tě, nevíš jakou funkci mají tyhle podložky.......Distanční nebo těsnící.....Jsou na vnějších stranách pouzder wormshaftu, nad jezdcem zdvihu a pod jednocestným ložiskem zase na bílým futru wormsh. je tahle podložka, ale je černá..Hlavně ta díra, co v nich je, nikde nepasuje průměrem na žádnou z hřídelek :-)))).......Dík,L.

                        Nfeederjaro - Profil | Pá 2.3.2018 22:21:41

                        Lajnator >> Zle som sa vyjadril. Myslel som na Ultegru Xt ktorý každý ospevuje. Jasne že Power Aero Type malo komplet elox a vydrží daleko viac ako Ultegra Xt

                          NLeffi - Profil | Pá 2.3.2018 22:02:11

                          Lajnator - Díky moc, zkusím někde sehnat mazivo a pustím se do toho..

                            NLajnator - Profil | Pá 2.3.2018 20:10:16

                            feederjaro >> Ahoj je to samozřejmě věc názoru, ale s tím PA úplně souhlasit nemohu. Navijáků tohoto typu bylo vyrobeno opravdu málo, pokud je nekoupíš z ebaye, jako většina lidí, kde riskuješ, že byly chytané na moři a opravdu žádný smekací naviják nevydrží 1kg pilkr, tak máš naviják, které přežije 10 generací současným nových kusů.

                            v té době byly navi extrémně drahé, jak tady někdo psal, 3 i 5 násobek měsíčního platu, takže se logicky počítalo, že si nic jiného minimálně další dekádu nekoupíš. To je jako by si dnes dal za naviják 125.000. Výrobce si nemohl dovolit, aby ti po dvou sezonách "lehly" převody.

                            Dnes je zcela opačný trend, říká se tomu myslím konzumní styl života viz auta, elektronika a v našem případě navijáky. Prakticky vše je vyrobeno za účelem přežít záruční lhůta a pak být nahrazeno novým modelem. Na druhou stranu si za dnešní průměrnou mzdu koupíš 5 ulteger, tzn to dává smysl ;-)

                              NLajnator - Profil | Pá 2.3.2018 20:01:43

                              Leffi >> ahoj nic složitého to není, ideálně si to natoč, až budeš pak hledat co kam patří, jestli to budeš dělat poprvé. Základ jsou podložky všude kde mají být atd...je vždy lepší naviják úplně rozebrat a odmastit (zbavit starého šmouru/ maziva) a pak znovu namazat vhodným lubrikantem.

                              Sám používám speciální, neagresivní čistit, ale jednorázově postačí i technický benzín. držím palce J.

                                NLajnator - Profil | Pá 2.3.2018 19:54:28

                                honzina >> Ahoj určitě se dá objednat jako náhradní díl, ale počítej, že to nebude nic levného. Kolem 1000,- počítám

                                  Npizzamuzik - Profil | Pá 2.3.2018 11:08:08

                                  Koubas >> ahoj. Diky za info, nedelam si iluze ze jde o nejaky super special ale osobne se mi ten napad libi a tomu slimakovi verim :) pokud chces, dej sem treba link nebo nazev. Diky

                                    Njanzo - Profil | Pá 2.3.2018 10:54:26

                                    Koubas >> Ahoj, mozes dat prosim info pod akym nazvom sa predava ta vazelina v CR? Teda ak to nie je tajne.

                                      NLeffi - Profil | Pá 2.3.2018 10:52:10

                                      feederjaro - Já už je mám ale rok a v té době jsem se o to nijak nezajímal, navíc jsem je v té době kupoval za 2 700,-, takže si myslím, že jsem zase tak moc neprodělal a tech mých pět třídenních vycházek za rok ty navijáky nezhuntujou za dva roky, ale něco vydrží.. Jinak mám v topu tři staré BB LC bez škrábanečku a letos jsem vzal ještě k 10ft proutkům navi sonik vader x.. Takže kaprových navi mám celkem dost..

                                        Nfeederjaro - Profil | Pá 2.3.2018 10:50:07

                                        Falen >> Lajnator má pravdu. To je len zaužívané že Ultegra Xt Japan. Lebo to bol jeden z prvých lepších navijakov po 1989.😂
                                        Ale inak kvalitou vnútra ako každý iný navi. Ocbudobnene Power Aero Type z komplet eloxom. A tiež je hovadina kupovať starý cca 22r navijak a chytať s nim ďalších 20r.Maju pravdu xhalani, veď ti všetko odide nanich. To nie je len vymeniť loziska, pg, dg. Postupne odidu aj salsie veci. A je problém zohnať súčiastky náhradné. To si mal radšej milovanej kúpiť dajaký iný.

                                          Červené karty: Matyášek