- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Custom Reels CZ
Na jakých navijácích byste rádi viděli pomalou oscilací?
A) Power Aero XT, XSA, XTA13%
B) Ultegra XT, XSA, XTA, Titanos XT, Power Aero Type 1000031%
C) Aero Technium XSB6%
D) Daiwa Tournament S 5000T, Tournament SS 30009%
E) Ultegra XSC, XTC6%
F) Big Baitrunner LC, BB L a XL Blue13%
G) Big Baitrunner XT-A LC7%
H) Daiwa Emblem Z 5000T, X 5000T, S 5000T5%
I) Biomaster GT 80003%
J) Daiwa Whisker SS26006%
Od 15.12.2016 hlasovalo 263 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
283x v oblíbených a 19x v ignorovaných.
Nstatik - Profil | Po 25.3.2019 16:26:27
Nstatik - Profil | Po 25.3.2019 16:15:07
NLuger46 - Profil | Po 25.3.2019 14:53:43
NLuger46 - Profil | Po 25.3.2019 14:48:43
NZebik - Profil | Po 25.3.2019 7:43:49
NLajnator - Profil | Ne 24.3.2019 22:57:09
Hned po otevření krabice se objevil problém s neocilující cívkou, což se občas díky neopatrném zacházení pošty stane, měl jsem obavy z prasklého oscillation slideru, ale naštěstí pouze vyskočil "pawl" z worm shaftu, který byl mírně poškozený viz přiložená fotka. Vše jsem zabrousil, vyčistil a opět zprovoznil. Majitele navijáku jsem o všem o začátku informoval, nejprve videem ukazující nefunkční oscilaci, následně fotkami a další dokumentací. Vyjma špatného chod neuvěřitelně šustily, při rozebrání jsem měnil téměř všechny ložiska, tento člověk byl první, komu vadilo, že jsem to vůbec udělal.
Navijáky se pro mě pomalu z volnočasové aktivity staly prací, kterým věnuji vyjma rodiny a své hlavní práci veškerý volný čas a to hlavně v noci, což všichni vědí, proto není moc šance cokoli konzultovat. pokud je něco závažného, případně drahého, práci přeruším a nechám rozhodnutí na majiteli, ale ložiska??? :-O ještě nikdo mi neřekl, ať tam nechám staré, tuplem u takových to navijáku. vyjímku zřejmě tvoří 15 letý studenti z havlíčkova brodu, těm byl ale citoval staré dobré přísloví "když nemáš na banány, nekupuj si opici" jednoduše, když někdo prodává PA XT za 5000, asi bude někde chyba.
Co mě ale opravdu pobavilo byla majitelova připomínka, že jeden naviják při navíjení trochu šustí (opakuji šustily oba jako „kráva“, ale to teď není důležité) když jsem rozebral rolničku, našel jsem pouze klec totálně rozpadlého a vyrezlého ložiska spolu s komplet poškozenou vnitřní částí rolny viz fotky. Opět následovala obrázková dokumentace mého zjištění s mojí připomínkou, že se pokusím rolnu sehnat, nicméně nic neslibuji...z předchozí zkušenosti vím, že se na tyto navijáky dá už jen těžko něco sehnat na což jsem majitele několikrát upozornil. Následovalo bombardovaní ze strany p. Reinolda každé cca 3 dny zprávami, jestli už něco nevím. Nabídl jsem, že navijáky zabalím a obratem pošlu zpět, ale o tuto variantu neměl zájem na místo toho mě začal osočovat, že je to celé nějaké divné, že když navijáky posílal, vše fungovalo a že nechápe, proč jsem tam měnil věci, které nechtěl (ložiska :-)), že je to jako by šel do autoservisu, kde by poptal výměnu výfuku a oni mu namísto toho vyměnili motor a také s tou rolničkou je to celé divné (nakonec jsem mu dal mou vlastní, čehož teď neskonale lituji!!!!! )a ať mu dám slevu.
neměl jsem to srdce mu napsat, že není v halíčkově brodě v lidlu, kde se asi dají koupit ložiska za 50,- kus, japonec prostě něco stojí, nebudu se opakovat s opicí a banány...proto jsem pouze komentoval jeho přirovnání s autoservisem, že on se chová jako taxikář, co bych chtěl vyměnit spojku… sám nejlépe „ví“ všechny ceny dopředu stačí udělat jen lamelu a ložisko, dvouhmota zbytečná a že za první uvedené dva díly dá tisícovku jinak že to nechce.
Milý Lukáši, už jednou jsem Vám napsal, že nedělám poloviční práci, ale jen kompletní nutné úkony, příště si přišetřete a kupte si navijáky v normálním stavu a ne šroty z kterých pak chcete udělat ferrari ideálně za 10 kč. také prosím uvádějte přesná fakta, cena obsahovala Vámi objednané klasické matice brzdy z techniím, které byly samotné 1300, na to jste koukám jaksi zapomněl.
Nemám potřebu se více obhajovat, za svou prací si stojím a ti co mě znají vědí jak funguji, jediné, co mě mrzí je to, že na práci nemám více času:-/ v každém případě až nastane doba, kdy po mě budou zákazníci chtít poloviční servisy, případně abych používal čínská ložiska za pár šlupek, která šustí od nových…pak vše raději pověsím na hřebík. naštěstí je lidí jako je Lukáš Reinold pomálu i u něj pevně doufám, že se z toho jednoho dne vyroste…
Ti co si chtějí přidělat v budoucnu problémy, určitě si pořiďte navijáky tohoto člena paryba02 stojí to za to!!
pěkný večer JB.
Ndukin - Profil | Ne 24.3.2019 22:55:05
Ndukin - Profil | Ne 24.3.2019 22:36:20
NColasrumem - Profil | Ne 24.3.2019 22:24:46
NColasrumem - Profil | Ne 24.3.2019 22:21:37
NSmrtak - Profil | Ne 24.3.2019 22:13:10
Nparyba02 - Profil | Ne 24.3.2019 21:00:50
NWillow - Profil | Ne 24.3.2019 20:18:13
Nparyba02 - Profil | Ne 24.3.2019 19:52:48
Za mě tedy důrazně nedoporučuji v Praze je několik dalších servisu jak jsem později zjistil kde navijáky opraví do druhého dne za uplně jinou cenu.
NMaxwell - Profil | Čt 21.3.2019 19:45:50
NKryshot - Profil | Po 18.3.2019 16:56:51
Červené karty: Matyášek
Čtenáři této diskuse také sledují
NFanclub značky Shimano16401
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54935
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5335
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NShimano Power Aero 100001660
NKaprařský top vercajk3167
NHarrison - vše o této značce3722
NKrátkodobá kaprařina x9947
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NCcMoore a vše kolem něj3769
Kde to žije - kaprařina
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
SvětPVA.cz – Carp PVA Specialist
Jsme specializovaný rybářský e-shop zaměřený na PVA materiály, nástrahy a produkty pro moderní kaprařinu a method...





















