- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co vy a hlídání dětí?
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
30x v oblíbených a 17x v ignorovaných.
Moucher - Profil | Po 5.9.2022 10:03:01
@Berta: jenže z těch kterým se v dětství zamlčovalo že to bolí vyrůstají ti, kteří s pár kapkami desinfekce "humánně" pouštějí kapry a cejny s odřezanými pysky (rána stejného rozsahu na jejich předloktí by bylo deset stehů, z toho pět vnitřních a tři týdny neschopenka i do kanclu), páčiči ryb z volné vody co třiliberní prut a 40 lbs pletenka dovolí a dementi, kteří na podobném cajku tahají tříkilové parmy hore vodou lehkými peřejemi :-(
Moucher - Profil | Po 5.9.2022 9:43:01
Podle pravdy-že bolí.
A že to není tak jednoduché:
Háček s protihrotem-bolí a bolí i při vytahování a po něm, protože jakkoliv malý je protihrot, těžko se podaří trefit polohu ve které do masa zajel, takže nějaké další maso rozřízne a potrhá cestou ven. Tyhle háčky jenom na ryby, pro které je cesta z vody na háčku tou poslední a to proto, že ji lovec potřebuje k vlastnímu přežití. Ne pro zábavu a/nebo tréning, aby ji v takové situaci chytit dokázal.
Barbless háček s prodlouženou špičkou-bolí a bolí dost při jakémkoliv pohybu zejména do strany, protože dlouhá špička opisuje od vstupní ranky velký oblouk a dokáže maso docela potrhat, zvlášť pokud se zapíchl napříč tlamkou. Zůstává po něm nezřídka dost velká pohmožděná rána.
Klasický háček s normálně krátkou špičkou a odstraněným protihrotem-bolí. Ale ryby jsou na určitou míru poranění na tlamce adaptované. Viděl jsem kapříky a tlouště s rozšklebenou ránou v hltanu asi od škeble. Tlouště s tlamou a hltanem pokousaným nejspíš od velké (a vzteklé) larvy pošvatky (btw, kousla vás někdy? To jde kus kůže ven, až na maso). Bolena, který vypadal jako by sežral ocelový kartáč na běžící vrtačce. A nemluvě o okounech a dalších druzích, kteří baštili menšího bráchu nebo ježdíka, při hltání jim paprsek hřbetní ploutve vyjel přímo pod okem (jakože z očního důlku), pak zajel jak polykali dál-a když jim přestal koukat ocas z tlamy, tak první starost byl útok na moji mušku, která jen tak visela ve sloupci, zatímco jsem zíral na to představení...
A pak jsou ryby které to určtě bolí, takhle moc adaptované nejsou a je třeba se k nim chovat jemně. Cejni-protože ti mají tu svou "násosku" na prohmatání dna ještě předtím, než ho nasajou k filtraci.
Podoustve, které mají svůj nos na ohmatání a rozlišení jestli má smysl se daným kamenem a řasou vůbec zabývat (všimněte si, že podoustev po háčku nahoru dopředu nad horní pysk vždycky krvácí, zvlášť pokud je háček na danou rybu spíš velký).
Takže nesekat, jen zvednout špičku prutu. Nervat za prut co to dá (pro nás je to zábava nebo něco bez čeho bez problému přežijeme, pro rybu je to boj o život). Při lovu na dálku se trochu seknout musí, protože průtažnost silonu-demonstruju smyčkou z šestnáctky na prstě caparta a 30-40 metry venku, jak moc řeže do prstu při zatažení), ale netřeba moc-protože odpor vody a ryba většinou vyráží do boku.
Ryby nemají masochistické sklony a pokud se jim nedá důvod (prudká bolest od háčku a pokus o utržení hlavy za hubu při "profesionálním siláckém" záseku, tak někdy jedou dost v klidu a čekají až se jim podaří to žrádlo odžmoulat-až do podběráku.
Ostatně je to vidět i na podvodních záběrech, nejen od Martina-ryba na vlasovce je v okamžiku pohybu špičky/signalizátoru vždycky píchnutá a prakticky vždycky chycená, přitom rychlost a intenzita jejího pohybu leckdy odpovídá spíš rušivému elementu než chuti na přetahovanou nebo panickému úprku. A pocitově na prutu taky.
Dobře "zaseknutá" ryba je ta, která při prvním uvolnění vlasce vyplivne háček-spadne. A je jedno, jestli si pomůže setrvačností a odporem 60g krmítka, nebo je to muška na čtrnáctce háčku a dvanáctce návazci.
Ano, nějaké ryby jim spadnou-je to chyba rybáře při pohybu s prutem. Ty první je otráví, ty další budí zvídavost "jak to udělat aby nespadla", zvlášť když vidí že to jde.
Berta - Profil | Po 5.9.2022 9:03:11
Pindˇa - Profil | Po 5.9.2022 8:01:06 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
MrTom - Profil | St 22.6.2022 7:30:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Stupin - Profil | Út 10.5.2022 13:56:17
malej je teda lepší, občas vydrží i přes hodinu.
NoobAngler - Profil | Út 10.5.2022 12:21:50
Stupin - Profil | Út 10.5.2022 7:31:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nejvic premyslim nad spanim, jak vy toto resite? Diky
Jiryyy - Profil | So 9.4.2022 15:13:00
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59883
Udírny a uzení51150
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5796
Kutilské jádro MRKu5344
Sranda bez nadsázky 🤘10867
Rybářsko-houbařské jádro .-)45013
Čína - objednali ste uz nieco?15760
Správný muž má v kapse nůž8081
Dokumenty z přírody kolem vody624
Fotíte mobilem, tabletem, nebo kompaktem?29924
Kde to žije - všechna témata
14:16Kde sehnat protisměrné válečkové ložisko na Daiwu fuego 1
13:27Jezero Štít A , místo R1 3
13:19Lov pod jezem v letních vedrech? 44
13:18Boilies TB baits- chytací řada 50
8:43ATTs hlásiče a ATTx příposlech 554
8:32Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 15
SoRybáři a vinařství 930
So🔥 Grill a grilování 🔥 592
SoRybářský kniho - koutek 145
So471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáRybářské odznáčky ... 547
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
15.8.Rybářské závody Hradčany u...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...





































