- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Rybaření pro pamětníky.:o)
Pro všechny ,co mají víc jak 50 roků taková vzpomínková.""Jak to bylo za mlada???"".:-)
Autor diskuse: Petr64 - Profil , 8.4.2016 všeobecné - ostatní
Dále moderuje: barbusna Profil
Dále moderuje: barbusna Profil
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
41x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
Nfheavy - Profil | Pá 8.4.2016 19:25:16
Petr64 >> to stejny bylo pod tema d.vestonicama meli jsme pionyri nechany u malyho acka/stanu/vcetne udic a vybaveni a sli jsme treba 2 km do dediny na pivo a veci jsme nechali u vody v lese a nic se nam neztratilo .To dnes kdyz jedu na ryby a cestou se chcu stavit neco dokoupit,tak jdu do obchodu s udicama/pokud teda nevidim na auto z obchodu/.
NPetr64 - Profil | Pá 8.4.2016 19:24:56
fheavy >> Lepší je to s čistotou.Zarybněná je víc než dost,ale.........prostě ale.:o)
Nfheavy - Profil | Pá 8.4.2016 19:20:16
marmyš >> v tomhle pripade mas pravdu u nas v blansku kde byla trava je cyklostezka a beton,takze mista ktera byla uz zmizla,nejradeji bych kolikrat tem cyklistum strcil klacek do dratu jdu od vody a maji hroznej problem mne objet,a jeste si rikaji co ten blbec s tema udicama tady dela-:-) :-)
NPetr64 - Profil | Pá 8.4.2016 19:19:10
fheavy >> Jenže to taky byla doba,kdy se na přehradě sice stanovalo,ale jen v kempech.Na druhou stranu ale musím podotknout,že když si šel na ryby 300m od stanu,nestalo se,že by ti někdo něco ukradl.
NKarel K70 - Profil | Pá 8.4.2016 19:17:54
marmyš >> Však jsem jezdil do Konic,taky jsem tam něco vypil,a v Šatově taky...A z hodokvasů ve Znojmě jsme se něco našlapali přes Kraví horu.
NKarel K70 - Profil | Pá 8.4.2016 19:15:28
Honza7 >> Máš pravdu,ač je mně 60,vždycky si vzpomenu na starý dědky co jezdili na ryby 2krát denně lodí.Vžycky se zastavili na kus řeči,kolikrát ani nedojeli a zůstali u nás.Dodneška si vzpomenu na "medaře"z Neznašova a jeho vždycky měkký hrách.Jedinej fígl byl v tom,že ho po uvaření zalil vodkou,zůstal měkký jak se uvařil.
Nmarmyš - Profil | Pá 8.4.2016 19:14:24
fheavy >> Po břehu tráva nad hlavu,sotva se dalo projít. Nyní je to udupané jak cyklostezka.
NPetr64 - Profil | Pá 8.4.2016 19:12:16
ladan1303 >> Já fungoval jako dítě místo budíku.Otec mi vždycky chtěl nenápadně vyklouznout,ale měl smůlu.Já nespal vůbec a ve dvě ráno jsem s ním třepal.:o))
Na Brněnské přehradě se scházelo na špici dost velký množství (už tenkrát se jim říkalo kapraři) lidí,kteří se osobně znali.Vyložení starousedlíci už na tom byli dokonce tak,že si vzájemně ctili svý místa.Takovej nepsanej zákon"Nejsi tu,chytám.Přijdeš,já se posunu".:o)
Na Brněnské přehradě se scházelo na špici dost velký množství (už tenkrát se jim říkalo kapraři) lidí,kteří se osobně znali.Vyložení starousedlíci už na tom byli dokonce tak,že si vzájemně ctili svý místa.Takovej nepsanej zákon"Nejsi tu,chytám.Přijdeš,já se posunu".:o)
Nmarmyš - Profil | Pá 8.4.2016 19:10:18
Karel K70 >> Tam jsem taky párkrát popíjel. Kdysi patřil JZD Starý Šaldorf. Byl jsem tam tři roky zaměstnán. Takže dožínky a pod...
Nfheavy - Profil | Pá 8.4.2016 19:08:19
Petr64 >> u svtavy jsem vyrostl a nejvetsi otravy pokud vim byly za komunistu,ted uz je to urcite o neco lepsi jak pred 30 lety
Nfheavy - Profil | Pá 8.4.2016 19:06:04
marmyš >> jina doba,v tech dobach kdy jeste nebyly n.mlyny tam treba binec jak ted urcite nebyl
NHonza7 - Profil | Pá 8.4.2016 19:04:12 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Paměť je z určitého pohledu milosrdná. Zapomeneš na spoustu nepříjemných věcí a vzpomeneš si většinou na ty hezké chvíle. Každý malý capart, který propadl rybařině, hltal tehdy rady od starších. Byla to svým způsobem krásná doba ( bráno pouze z pohledu dítěte, které chce chytat ryby ). Je pravdou, že ryb plavalo v našich tocích výrazně víc, rozmanitost druhů ryb v revíru byla taky větší, ale úlovky přepočteno na váhu za kus byly výrazně menší. Spousta vodních toků ještě nebyla zasažena lidskou činností a raci se ještě běžně lovili.
To co mi z té doby nejvíce chybí jsou právě Ti starší rybáři od kterých jsem se učil. Tehdy byla hodně jiná doba a lidé k sobě měli rozhodně blíže.V rybářských potřebách toho moc nebylo a právě Ti zkušenější pomohli s opravou navijáků, zaučili s výrobou balsových splávků, s přípravou vnadící směsi, jakým způsobem vázat mouchy atd.
Tímto bych chtěl právě poděkovat těmto starším kolegům, kteří v drtivé většině už nejsou mezi námi. Čest jejich památce.
To co mi z té doby nejvíce chybí jsou právě Ti starší rybáři od kterých jsem se učil. Tehdy byla hodně jiná doba a lidé k sobě měli rozhodně blíže.V rybářských potřebách toho moc nebylo a právě Ti zkušenější pomohli s opravou navijáků, zaučili s výrobou balsových splávků, s přípravou vnadící směsi, jakým způsobem vázat mouchy atd.
Tímto bych chtěl právě poděkovat těmto starším kolegům, kteří v drtivé většině už nejsou mezi námi. Čest jejich památce.
NKarel K70 - Profil | Pá 8.4.2016 18:56:09
marmyš - 8.4.2016 18:46:40 >Však podle karty taky už koukáš do krematoria,tak se zklidni,nebo si to začneš brát taky.V Tvém případě bude nejlepší chytat v Modrým sklepu.
NPetr64 - Profil | Pá 8.4.2016 18:54:01
kakr >> A navíc na naší ne příliš čisté Svitavě bylo plno mřenek,střevlí a jiných rybek,který se už asi nikdy nevrátí.
Ncarpio - Profil | Pá 8.4.2016 18:47:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Bylo to jiný a přece v něčem stejný, stejný hlavně v té nespokojenosti, nadávali jsme stejně jako dnes jak málo zarybňujou, jak to masaři všechno vychytaj, jakej je bordel u vody atd. Přesto si myslím, že tehdy byly vztahy mezi rybáři o něco lepší, bylo víc času na kamarádství, na normální pokecy u vody i když i tenkrát se dědci dokázali o svůj flek i porvat. Dnes to tak dokáže cítit a prožít jen velmi malá hrstka lidí, kteří ještě hledají u vody klid a vše se točí většinou jen kolem byznysu, hlavně aby se prodalo víc těch a těch koulí a dalšího cajku. Ale stejně pořád někteří jezdíme a budeme jezdit dokud to půjde a stále se těšíme jak malé děti a je to dobře.
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NUdírny a uzení51139
NRetro ...50707
NBušákovy plky a frky a různé věci od našich vod412599
NRybářský retro bazar.16778
NZahrada pro lenochy aneb zahradnicko-budovatelské jádro22045
NRetrománie a krásy našich sbírek31154
NRybářsko-houbařské jádro .-)45001
NDokumenty z přírody kolem vody624
NKulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5794
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNÚprava chodu woblerů. 10
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNLabe fishing store 18
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 39
PoNRybáři vs ochránci přirody 42
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNKurz Teo Daška pro Otoše 301
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
PoNJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNHlídač slev eshopů 750
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












