- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Aero Technium XT 10000
ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
84x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
Koci66 - Profil | Čt 31.12.2015 6:59:23
Zdravim vsichni v starem roce
Precetl jsem celou diskuzi a musim konstatovat, ze po dlouhe dobe je na MRK-u tato diskuze velmi uzitecna a pomuze spousta lidem. Proto jsem se rozhodl prispet neco malo ze svych zkusenosti
Aero Technium Mgs budu teprve kupovat - je to muj sen, akorat jsem nenasel odvahu dat do navi tolik penez, zatim... V novem roce ale planuji 2 kousky. Jinak vlastnim z nove rady CI4+ vsechny modely - male + velke Ultegry a taky male + velke BTR.
Brzdy jsem vytunil s podlozkami Carbontex - pouze kupuji cele plato Carbontex o sile 1mm a podlozky si delam sam. Vyjde to levneji nez kupovat hotovou sadu. Prodava to nejaka firma z Australie a po zaplaceni transakce je za cca 14 dni obalka doma.
http://www.downriggershop.com.au/carbontex-drag-washers.html
Loziska jsem zakoupil u nas SKF - maji vsechny rozmery a plastova pouzdra jsem vymenil za plnohodnotne loziska. Rozciluje mne pouze to plastove ozubene kolo, ktere je tam na oscilace civky, ale neda se nic delat - pry to neni namahane a musi vydrzet. Fotky rozebranych Ulteger jsem daval do jine diskuze. Co mne taky zarazilo bylo mnozstvi mazaciho tuku v navi - Shimano setri az to neni hezky. Vsechny navi jsem tedy pred pouzitim poradne osetril mazivem a k tomu jsem vymenil loziska a podlozky brzdy za Carbontex. Musim po sezone pouzivani konstatovat, ze je to uplne jiny stroj nezli seriove osizeny spotrebak. Doufam jen, ze az si poridim vysnene Technium Mgs nebudu zklaman. Bohuzel, doba v kterem zijem je hold spotrebni - vyrobci chrli a spotrebitel musi kupovat. A je jedno zda je to navi za 15 tisic nebo auto za 3 mega, o tom se radeji nebudu rozepisovat.
Jinak preji vsem dobrym lidem hodne zdravi a spousta rybarskych uspechu v Novem Roce 2016.
Precetl jsem celou diskuzi a musim konstatovat, ze po dlouhe dobe je na MRK-u tato diskuze velmi uzitecna a pomuze spousta lidem. Proto jsem se rozhodl prispet neco malo ze svych zkusenosti
Aero Technium Mgs budu teprve kupovat - je to muj sen, akorat jsem nenasel odvahu dat do navi tolik penez, zatim... V novem roce ale planuji 2 kousky. Jinak vlastnim z nove rady CI4+ vsechny modely - male + velke Ultegry a taky male + velke BTR.
Brzdy jsem vytunil s podlozkami Carbontex - pouze kupuji cele plato Carbontex o sile 1mm a podlozky si delam sam. Vyjde to levneji nez kupovat hotovou sadu. Prodava to nejaka firma z Australie a po zaplaceni transakce je za cca 14 dni obalka doma.
http://www.downriggershop.com.au/carbontex-drag-washers.html
Loziska jsem zakoupil u nas SKF - maji vsechny rozmery a plastova pouzdra jsem vymenil za plnohodnotne loziska. Rozciluje mne pouze to plastove ozubene kolo, ktere je tam na oscilace civky, ale neda se nic delat - pry to neni namahane a musi vydrzet. Fotky rozebranych Ulteger jsem daval do jine diskuze. Co mne taky zarazilo bylo mnozstvi mazaciho tuku v navi - Shimano setri az to neni hezky. Vsechny navi jsem tedy pred pouzitim poradne osetril mazivem a k tomu jsem vymenil loziska a podlozky brzdy za Carbontex. Musim po sezone pouzivani konstatovat, ze je to uplne jiny stroj nezli seriove osizeny spotrebak. Doufam jen, ze az si poridim vysnene Technium Mgs nebudu zklaman. Bohuzel, doba v kterem zijem je hold spotrebni - vyrobci chrli a spotrebitel musi kupovat. A je jedno zda je to navi za 15 tisic nebo auto za 3 mega, o tom se radeji nebudu rozepisovat.
Jinak preji vsem dobrym lidem hodne zdravi a spousta rybarskych uspechu v Novem Roce 2016.
Lajnator - Profil | Čt 31.12.2015 1:10:21
šmája >> ještě jedna možná důležitá osobní připomínka, já to na svých navi třeba nemám, moc mi to nesedí. Ultegra XT nemá nikterak dlouhou brzdu (při zdolávání se pohybuju v 1/4 až 1/2 otáčce max)
Hlavně brzda je celkově plynulejší, když tam nacpeš carbonové podložky, bude hodně ostrá!! jinými slovy hned zatažená, což není vždy vítáno, jestli mi rozumíš. Další negativní věc je, že je většina karbonových podložek výrazně užší, než originál plstěná, takže jich tam buď musí člověk nacpat víc, co je více jak neekonomické, případně budeš mít patici brzdy trochu utopenou. To je ale spíš případ Daiwy Emblem S,X,Z, tournamentů a pod.
U daiwy to s ostrostí brzy tak strašné není, protože mají výrazně menší třecí plochy podložek, jak je vidět na předchozích fotkách.
dělej jak myslím, max. to zase vyhodíš, nicméně to není úplně levný špás za 500,- na navi !-)
Hlavně brzda je celkově plynulejší, když tam nacpeš carbonové podložky, bude hodně ostrá!! jinými slovy hned zatažená, což není vždy vítáno, jestli mi rozumíš. Další negativní věc je, že je většina karbonových podložek výrazně užší, než originál plstěná, takže jich tam buď musí člověk nacpat víc, co je více jak neekonomické, případně budeš mít patici brzdy trochu utopenou. To je ale spíš případ Daiwy Emblem S,X,Z, tournamentů a pod.
U daiwy to s ostrostí brzy tak strašné není, protože mají výrazně menší třecí plochy podložek, jak je vidět na předchozích fotkách.
dělej jak myslím, max. to zase vyhodíš, nicméně to není úplně levný špás za 500,- na navi !-)
Lajnator - Profil | St 30.12.2015 23:55:45
šmája >> tady máš postup při výměně podložek, je to fakt jednoduché a zvládneš to i sám...originál plstěné vyndáš a místo nich vložíš nové uhlíkové.
Jinak fotka s černými je jen orientační, jedná se o podložky z QD brzdy na Daiwě ISO 5500. Shimano je má mnohem větší!
Jinak fotka s černými je jen orientační, jedná se o podložky z QD brzdy na Daiwě ISO 5500. Shimano je má mnohem větší!
Luger46 - Profil | St 30.12.2015 22:31:04
Šakal14 >> jak si rikal kazdy navy ma svuj zvuk. Pro me je dulezity ze pri stahování olova jsou absolutne bezhlucne. U toho toceni na prazdno ten selest v urcite poloze nebude zadna vada. Ty ultegry to mají stejně. Motal sem i s Radkovyma klasickyma xsb techniama a mgs motá podstatně lépe.
Erva - Profil | St 30.12.2015 22:30:57
Šakal14 - Ano prodal 2 ks , měl jsem 4 ks a 2 ks jsem si nechal , ale možná se bude dělat další probírka a redukce vercajku :-))
Šakal14 - Profil | St 30.12.2015 22:27:25
Erva >> ja ze si ich predal tie klasiky.. skus tocit naprazdno z magnezkom, uvidis, mozno mas lepsie kusy, ale je to vseobecny problem tychto technii, tebe vydrzia dlho ako ta poznam. Idem drichmat, zajtra tazky den, noc, vsetko dobre v novom roku vsetkym...
Erva - Profil | St 30.12.2015 22:20:38
Šakal14 - Mám oboje a já bych řekl že XSB mgs mě jdou ještě krapet lehčeji , stále mám 2ks XSB a 2 ks XSB mgs .
Šakal14 - Profil | St 30.12.2015 22:16:58
Erva >> viem, ze si mal klasiky xsb aj ja som ich mal, tie isli krasne... Ale u mgs taky hladky chod nie je.
Erva - Profil | St 30.12.2015 22:11:57
Šakal14 - Čus je pravda že jsem už nějaký pátek Technia nedržel v ruce , přesto si dovolím tvrdit že jak klasika XSB , tak XSB mgs mě jdou taky hladce a to sů na tohle "pacient" :-)))
Luger46 - Profil | St 30.12.2015 22:11:11
Šakal14 >> asi vim o cem mluvis. Ale je to kdyz motas na prázdno. Jak je v zaprahu tak nic. Ale stejne to má i ultegra. Tohle me netoci. Měl sem navy co na prázdno tichý a v zaprahu jak starý rumpal.
šmája - Profil | St 30.12.2015 22:10:59
Šakal14 >> pozeptam se po nich a nevis prosim te kolik jich je treba na jednu civku(navi) na to xt?
Šakal14 - Profil | St 30.12.2015 22:08:55
šmája >> musis tam dat take, ktore sa pri treni nezoderu, gumove pochybujem, mozno tak nejaka silikonova guma, ale vseobecne co viem, najviac sa davaju karbonove..
Šakal14 - Profil | St 30.12.2015 22:05:23
Luger46 >> to nie je o sustani travy, kazdy navijak je svojim sposobom pocut, len tie zvuky su nestandartne, akoby sa trel kov o kov, to je vseobecny problem vsetkych magneziovych technii, precitaj si zahranicne fora. Ak to tebe nerobi, bud len rad, vsetky so som mal v ruke, ci uz xsa, xsb to robili a bolo ich dost..
Luger46 - Profil | St 30.12.2015 22:04:54
Ivo 1 >> plus clo a dan. Ale tyhle budou asi lepsi jak ty silonovy.
Luger46 - Profil | St 30.12.2015 21:57:23
Ivo 1 >> trochu drahý za podložku. Jeden anglan prodává silonove za 5 liber kus. Má na youtube video.
šmája - Profil | St 30.12.2015 21:57:05
Šakal14 >> diky za radu, koukal jsem na video a davaji tam i nejaky silonovy a nekdo pise, ze i gumove
Čtenáři této diskuse také sledují
NShimano Power Aero 100001660
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5334
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NKaprařský top vercajk3167
NFanclub značky Shimano16391
NHarrison - vše o této značce3722
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9925
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
















