- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Shimano Aero Technium XT 10000
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
84x v oblíbených a 11x v ignorovaných.
NŠakal14 - Profil | St 30.12.2015 20:30:41
NŠakal14 - Profil | St 30.12.2015 20:27:17
NLajnator - Profil | St 30.12.2015 20:27:07
NŠakal14 - Profil | St 30.12.2015 20:26:06
NLajnator - Profil | St 30.12.2015 20:16:56
NLajnator - Profil | St 30.12.2015 20:13:52
Japany, co kupuji do futer jsou cca 150 - 200,- / ks, hlavní pod Pinion Gear (šroubovice) 200 - 300,-. taky pozor na zavřená ložiska, zaprvé nejdou případně promazat a hlavně mají mírně jinou šířku, takže to někdy dělá neplechu, když tak rozhodně vydloubat krytku alespoň z jedné strany.
NCipísekk - Profil | St 30.12.2015 20:13:07
NLajnator - Profil | St 30.12.2015 20:04:32
Přikládám fotky rolny XT Ultergy, co máš přesně na mysli? zakroužkované pouzdro?
Jinak ze zkušenosti doporučuji vyměnit všechny díly rolničky (vyjma krytu) dříve jsem měnil jen ložisko a ten plast okolo, ale když je třeba jen trochu poškozený průhledný plast na obrázku, už to nefunguje jak má! Navíc finační rozdíl minimální...
J.
NKocháč - Profil | St 30.12.2015 19:18:52
NŠakal14 - Profil | St 30.12.2015 19:14:01
BREMO vytiahni ten plast z rolnicky, zozen si niekde lozisko velkosti toho plastu a daj ho tam. Tie plasy, resp.puzdra su rozmerovo totozne s rozmerni lozisk, takze ak niekde nablizku predavaju loziska, nemas problem. Tak je to so vsetkymi puzdrami, na rotore, hriadeli a pod. Teraz som vymienal puzdra za loziska na rotore aj na hriadeli, ako je nizsie na foto a to na ult. XTA
Nšmája - Profil | St 30.12.2015 17:55:13
NBřemo - Profil | St 30.12.2015 16:44:52
Nclarence - Profil | St 30.12.2015 15:51:15
Nbond81 - Profil | St 30.12.2015 15:46:46
Umite mi poradit jaky vybrat kaprovy navijak.hledam neco na delsi dobu a neumim si vybrat.videl bych to na drazsi radu shiman nebo daivy.radeji si prectu rady nez spatny vyber.dekuji vsem
NLajnator - Profil | St 30.12.2015 15:25:14
Myslím, že už jsem o tom mluvil, ale dost mě v tomto směru zklamaly Ultegry XT. Na originál schématu jsou vidět 2 ložiska, ale reálně je tam pouze jedno (u kličky) na druhé straně je pouze plastové pouzdro viz přiložená fotka. Jednoduše tak poznáš, že byl naviják už v servise, většina servisů ho tam dodatečně přidává.
Rukami mi jich prošlo více jak dvacet a mimo přidání bočního ložiska, ještě měním středové plastové pouzdro pod Pinion Gear za mikro ložisko, které taky lehce zlepší chod. To už je ale tuning spíš pro fajnšmerky, není to zásadní.
Jinak na fotce je hodně zanedbaný a poškozený kousek, který přinesl kamarád. Je tam vidět prasklá součástka (přepákování převodů na cívku). To jsem mimo jiné dělal už asi 3x viz další fotka, je to nějaká slitina, která je docela náchylná na prasknutí. Stačí, aby navi upadl na cívku a je vymalováno!
Nemyslím si, že to jsou špatný navi (sám mám 3 "krabicáky") ale uvnitř prakticky totožné s XSA a dalšími, už malayskými Ultegrami.
NLuger46 - Profil | St 30.12.2015 14:49:33
NRostid - Profil | St 30.12.2015 14:39:48
NLajnator - Profil | St 30.12.2015 14:37:39
Převod je stejný 4.3:1 (mimo jiné i u Ultergy, co jsi zmínil) technia mají rozhodně lepší převody (materiál) díky standartnímu řešení uložení převodu budou šlapat (osobní zkušenost mám jen s MGS XSA, ale co jsem se bavil s klukama z UK Shimana, odkud beru díly, vnitřky jsou téměř totožné s XSB, jen lehčí konstrukce o pár gramů)
Jinak zásadní informace ohledně MGS XSA....mají "vrozenou vadu" v podobě jemného zvuku/ chroupání, který se ozývá od převodů. Když jsem je měl v ruce poprvé, myslel jsem si, že mají "načaté" převody, ale od té doby jsem jich viděl už asi dalších 8 a dělali to všechny. Podotýkám, že některé byly chytány minimálně. Potvrdili mi to i v UK. Údajně to má co dělat s hořčíkovým tělem a jeho konstrukcí, ale to ber opravdu jen jako drb!
U XSB už byl údajně problém se zvukem odstraněn, nicméně mi bylo zase řečeně, že je trochu jinak vyřešené uložení středu, uvidíme, jestli to bude ku prospěchu. Reálně nemá zvuk absolutně vliv na funkci rostlináře, jde jen o pocit.
Nemám osobní zkušenost MGS XSB, ale všeobecně žádný naviják Aero technium ještě neměl zásadní konstrukční vadu, nebo levné vnitřky. Věřím, že u XSB to nebude jinak navíc jak jsem zmínil výše, vycházejí z XSA.
V neposlední řadě gramáž, co zmiňuješ je naprosto v pohodě. ať ti slouží!
Čtenáři této diskuse také sledují
NShimano Power Aero 100001660
NKarbonové podložky do cívek smekacích navijáků882
NLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T5334
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NKaprařský top vercajk3167
NFanclub značky Shimano16391
NHarrison - vše o této značce3722
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NCcMoore a vše kolem něj3769
NKrátkodobá kaprařina x9925
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
KNL dipované boilie Labská švestka & Feferon 250ml / 20mmZa 149 Kč
Kvalitní dipované boilie určené pro cílený lov trofejních kaprů. Díky výraznému aroma a pečlivě vybraným surovinám si zachovává vysokou atraktivitu i při delším pobytu ve vodě. Ideální volba pro rybáře, kteří chtějí zvýšit své šance na záběr od opravdu velkých kaprů
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...


















