Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

Nking76 - Profil | So 16.1.2016 20:31:08

Břemo >> Nevěřím tomu,že by v Basii byly nějaké plastové pouzrda je to špička od Daiwy.

    NLajnator - Profil | So 16.1.2016 20:17:20

    Piscicapus >> Ahoj, omluv prosím mé stylistické, či odborné nedostatky. Jsem jen prostý pobíječ much Eda. Znám pouze anglické originály uvedených dílů, které se snažím pojmenovat česky...budu každopádně rád za tvé případné připomínky. předem díky a ať se daří J.

      NLajnator - Profil | So 16.1.2016 20:11:08

      Břemo >> Slušný, u daiwy mám podobnou zkušenost je Tournamentem ISO 5500, u navi v takové cenové relaci mě taiwani hodně překvapili !-)

      jinak zajímavé poznatky, ne že bych chtěl na Daiwu házet špínu, ale tohle u navijáků v této cenové relaci nevidíš!

      jak říkáš, asi nikdo z výrobců nečeká, že se v jejich výrobcích bude někdo vrtat a veřejně odhalovat zmíněné nedostatky :-)

        NBřemo - Profil | So 16.1.2016 19:57:49

        Lajnator >> To je v pr*** s těma rolničkama.S těma ložískama Thailand si nedělej velkou hlavu....ty jsem našel u navijáku 4x drahšího navijáku jak je Ultegra -(Black Basia a Emblem Pro) Tam by měli být jiná ložiska :) .....Celkem jsem čuměl.
        A v Basii v kličce 2 plastové pouzdra....; žádny kaleny worm-nejspíš hliník nebo spíš dural bo to vážilo 7g,na wormu ložisko jen z jedné strany kluci od daiwy nečekali že se bude někdo v tom tak hrabat....aspoň že měli ložisko v rolně :) Za ty prachy fakt ne :(

          NPiscicapus - Profil | So 16.1.2016 19:22:53

          Lajnator >> pane kolego, máš skutečně velmi zajímavé slovní obraty a obávám se, že v některých popisech používáš nesprávné výrazy.
          Ale jinak jako jo, dobré. A každá osvěta se musí ocenit, neboť jí není nikdy dost.

            NLajnator - Profil | So 16.1.2016 19:12:42

            málem bych zapomněl na absenci gumového těsnícího kroužku pod rotorem v ceně asi tak 2 centy.

              Nmurphyy - Profil | So 16.1.2016 18:57:22

              Luger46 >> podla shcemy stejne maju len tie kolecka na zdvih a snekovu hriadel plus nejake ostatne veci, ale co sa tyka hlavneho kola a pastorku, tak su ine

                NLajnator - Profil | So 16.1.2016 18:56:15

                jen pro info, Ultegra XSB je navi plný paradoxů, hned po otevření...má jako jedna z mála UTG 2 ložiska, sice Thailand, ale lepší než drátem do oka !-), kalený vlnovec (Worm shaft) a dokonce sekundární převod z bronzu, což nemá ani PA XT, nebo MGS XSA (v obou případech plast)

                Na druhou stranu nejlevnější rolničku jako Titanos XT (pouze kluzné pouzdro bez ložiska) a standartní hliníkový planeťák...docela se bavím...klukům od Shimana asi došli na konci vývoje prachy :-)


                  NLuger46 - Profil | So 16.1.2016 18:23:51

                  Lajnator >> já myslel že xsc a CI4 xsb mají stejný systém převodů.

                    NLajnator - Profil | So 16.1.2016 18:23:17

                    Luger46 >> Nevím jak XSB, ale CI4 XSA 100% včetně kalených ložisek z obou stran planeťáku. Dle mého soudu jedna z nejlepších dosud vyrobených ulteger

                      NLajnator - Profil | So 16.1.2016 18:18:34

                      Luger46 >> Takhle úplně jednoduché to není, Eloxovaná kola mají trochu jiné tolerance a s největší pravděpodobností nezavřeš víko navi. Momentálně s kolegou řeším eloxování klasických "hliníkových" kol z ulteger, bohužel se většinou nejedná o čistý hliník, ale o příměsy dalších kovů, takže s tím je problém. Čekáme tedy až bude volný soustruh a asi začneme točit planetová kola z hliníku sami!

                        NLuger46 - Profil | So 16.1.2016 17:52:27

                        Tino1991 >> Takže by to měli být dobrý držáky tím pádem :) defakto lze i tento eloxovaný talíř koupit a dát do XSC. Jen mám podvědomě problém s materiálem CI4, paradox je, že sem měl nový LC jak ty těžší tak i ty z CI4 a ty z CI4 byly teda hlučnější. Ted už preferuji pouze přední brzdu.

                          NTino1991 - Profil | So 16.1.2016 17:38:23

                          Luger46 >> loziska su OK, nejak som si to poplietol, jedine co by mi mozno vadilo, tak umely kryt rolnicky co sa ale da vymenit, uz to tu niekto ponukal z nerezu

                            NTino1991 - Profil | So 16.1.2016 17:30:10

                            murphyy >> hej hej mas pravdu, splietol som si to

                              Nmurphyy - Profil | So 16.1.2016 17:18:13

                              Tino1991 >> ale noo :) ak sa bavime o ultegrach CI4 tak tie maju loziska z obidvoch stran kola

                                NTino1991 - Profil | So 16.1.2016 17:10:10

                                Luger46 >> ano, ci4 xsb a ci4 xtb maju cierne eloxovane ozubene kolo ale stale tam absentuje lozisko na pravej strane kluky

                                  NPeter94 - Profil | So 16.1.2016 15:07:12

                                  syny >> Pekny kufrik :D

                                    NLuger46 - Profil | So 16.1.2016 13:08:54

                                    Lajnator >> v jedné diskuzi se píše, že Utegra CI4 XSB či XTB má černý elox ve vnitř. Co je na tom pravda?
                                    Jinak mám potvrzeno, že ted vyletí na trh nové Ultegry ikdyž nejsou v katalogu Normarku. Prý budou bez spoolu a ve dvou barevných provedení. Je taky možný, že tím myslí ty dva Speedcasty.

                                      Nsyny - Profil | So 16.1.2016 11:07:05

                                      Zdarec pánove, kdyby měl někdo zájem, mám na prodej dva kusy Aero Technium XT 10000 top stav, málo chytané včetně přepravního kufříku viz. foto. Cenu zájemcům sdělím přes SZ. Dávám to nejdřív sem, pokud se nikdo neozve, tak to zveřejním v bazaru. Rozměry kufru 330x330x190.

                                        NLajnator - Profil | So 16.1.2016 1:45:41

                                        Břemo >> Hele stačí, aby ti navi spadl na cívku a je hotovo! Je to taková jejich Achylova pata...zajímavé je, že jsem to nikdy u ničeho jiného než u XT neřešil, přitom např XSA, nebo PA XT (starší model stejný jako UTG XT) mají naprosto stejný systém...byť už jiný materiál zaplať panbůh!!

                                        PA XT (novější model) viz obrázek to má řešené trochu jinak, stejný materiál, ale evidentně menší nápor/ páka.