Shimano Aero Technium XT 10000

ahoj chlapi,
pouze pro ty, kteří mají zkušenosti s tímto navijákem. Shimano Aero Technium XT 10000. Vyměnili byste tento naviják za novější Shimano Aero Technium Magnesium 10000 XSB
děkuji
Mrož
Autor diskuse: charly - Profil , 28.12.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NJaky - Profil | Čt 14.1.2016 6:48:28

murphyy >> Dík moc .

    NFSnevajs - Profil | St 13.1.2016 21:16:08

    kdyby nekdo chtel 3ks techto motadel ( Shimano Aero Technium XT 10000 ),at pisne zpravicku,dekuji :)

      Nmurphyy - Profil | St 13.1.2016 20:47:02

      Rajsi >> super, vdaka pekne

        NRajsi - Profil | St 13.1.2016 20:21:54

        murphyy >> cca 53 mm délka a 20mm šířka, na středu kolem 25mm.

          Nmurphyy - Profil | St 13.1.2016 20:07:48

            NJaky - Profil | St 13.1.2016 9:43:01

            Ahoj , jsem hrdý vlastník AT 12000XTA . Zatím naprostá spokojenost / Labe olova 200g/.Koupil jsem je starší a chybí mi k nim schéma . Našel by se nějaký ochotný kolega a poslal mi ho do SZ ? Předem dík .

              NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 23:42:50

              Luger46 >> jj, xsa má i na ultegru relativně dlouhou brzdu (v cívce jsou pouze 2 filcové podložky)

              mezi náhradními díly jsem našel několik kdysi dělaných podložek z neurčitého materiálu, jedná se o ralativně tvrdou perforovanou textílii, tak jsem je tam Kubovi na zkoušku dal, brzda má zhruba o 30% kratší krok. Řekl bych něco mezi filcem a carbonem. Raději jsem mu k navi přibalil i originály, kdyby ho to nebavilo !-)

              rád bych našel altenativu ke karbonu...

              J.

                NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 23:35:19

                murphyy >> děkuji ti za poklonu, díky této diskusi mi napsalo několik přemýšlivých a šikovných lidí (i ze slovenska), kteří jsou pro naše hobby velkým přínosem a upozornili mě na několik zásadních věcí a poznatků, za to jim patří velký dík! každý den se člověk učí a to je dobře !-) ať se daří J.

                  NLuger46 - Profil | Út 12.1.2016 21:52:33

                  Lajnator >> měnil si podložky v cívce?

                    Nmurphyy - Profil | Út 12.1.2016 21:52:19

                    Lajnator >> si priklad cloveka akeho si ja predstavujem ako odbornika/servisaka na navijaky, navyse hlavne s ludskym pristupom..
                    len viac takychto ludi, dakujem.

                      NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 21:27:00

                      Jackubick >> NZ, dej vědět, až dorazí, jestli se ti libí nová brzda a chod !-) měj se fajn J.

                        NJackubick - Profil | Út 12.1.2016 21:23:23

                        Lajnator - 12.1.2016 21:14:14 >> Dík ještě raz :) už se těším až je zase provětrám :)

                          NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 21:14:14

                          murphyy >> díky, máš pravdu, o to hůř!!! u většiny ulteger včetně XT (předchozí model XSA) je to obráceně. Levá strana u kličky má na hladkost chodu větší vliv...Bylo mi divný, že je tam origo vazelína a tohle bylo "prohozené"

                          Nicméně teď už tam má Jackubick ložiska, takže není co řešit !-)

                            NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 21:09:04

                            murphyy >>

                            1) jak říkáš, byla to trochu delší cesta :-) já mám trochu problém v tom, že ne vše mi sedí a jak se v tom ještě trochu vrtám, tak musí naviják splňovat kromě pocitu i vnitřní stavbu...u PA není co řešit, žádný kompromis!!

                            2) nevím, jestli jsem kompetentní osoba odpovídat na tuto otázku, ale v podstatě ano, kromě zvuku jsou tam ještě další faktory, jako je jsou vibrace a vůle, ale to není připad XT. To ,že navi hucí samozřejmě nemá na funkci rostlináře vliv !-) Vetšině navi se dají podložit převody, pokud už není zvuk extrémní, u xt to však není možné! Jen pro info, nové planetové kolo stojí téměř 40 dolarů a dost dlouho se na něj čeká, oproti ultegře za 9, která se dá ještě podložit a tím výměnu oddálíš...

                            3) u PA jsou i po čase změny na chodu minimální, občas se objeví vůle u kličky. Na druhou stranu je potřeba říci, že hlavně starší typy PA nemá tak pěkný chod, jako Technium XT!

                            Už jsou o tom před tím mluvil myslím, málo u kterého navi je opotřebení navijáku vidět pouhým okem, bavíme se o malých niancích, které ale už způsobují zmíněný zvuk. Jeden z mála navi, kde je "opotřebení" planeťáku viditelné je LC, kde se po čase zuby vyleští. Paradoxně ale i tak zvuk či změnu chodu nepozoruji...dle mého soudu je to kvůli relativně velkému převodu 4.6:1, ale i tak si s tím LC relativně dobře poradilo.

                            Heleď já nejsem konstruktér navijáků, ani žádný odborník, v podstatě jen komentuji co reálně vidím a hlavně slyším na navijácích, které se mi dostanou pod ruku. Hrozně rád bych se mýlil, ale čísla hovoří krutě.

                            Nejobjektivnější by byl asi servis Shimano, který jich uvidí 10x tolik co já, nicméně ty zase nebudou sdílní z politických důvodů !-)

                            Dneska jsem to zrovna s někým řešil, nedá se to takto jednoduše generalizovat. Hrozně záleží, jak se k navijáku chováš. Já jen tvrdím, že navi typu power aero, Emblem z...T a A, Tournament 6000T a podobně jsou ke svému majiteli hodně benevoletní a zvládnou i realtivně brutální zacházení...

                            Jinak osobně mi moc Daiwa nesedí, Xtéčko je xtéčko!-) , zmiňuji pouze pro objektivitu. ať se daří

                            J.

                              NRajsi - Profil | Út 12.1.2016 20:58:57

                              murphyy >> OK zítra to změřím.

                                Nmurphyy - Profil | Út 12.1.2016 20:55:30

                                Rajsi >> prosim ta, ak by si mal niekedy cas, mohol by si pls odmerat velkost toho dreveneho madla na power aero? myslim po dlzke. na aero technium XT to vychadza cca 53mm. myslim ze u PA to bude menej co sa tyka tej dlzky

                                  Nmurphyy - Profil | Út 12.1.2016 20:48:51

                                  Lajnator >> podla schemy je to lozisko dobre, teda na pravo, na lavo by malo byt to plastove puzdro, tak to bolo ked si to rozoberal?
                                  http://fish.shimano-eu.com/media/fishing/techdocs/e​n/UL10000XSA_v1_m56577569830579312.pdf

                                    NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 20:45:11

                                    carpio >> Ahoj, tvé dřevo je vzácnost, úžasný je taky ořech! Vydrž chvíli, čekám na ty konverzní tyčky...pokud se ti bude líbít, jak budou vypadat mé navi, můžeme to zkusit.

                                    Jinak není to škoda dávat na navijáky, které skončí do tří let v popelnici? :-)) leda že s nima vláčíte !-) měj se J.

                                      NLajnator - Profil | Út 12.1.2016 20:41:41

                                      Jackubick >> fotky jsou hned po otevření...docela mě rozsekalo, že někdo prohodil plastové pouzdro s ložiskem proti kličce, jak je vidět na fotce !-) nepochopil jsem...

                                        NJackubick - Profil | Út 12.1.2016 20:29:32

                                        Zdravím, posílám pár fotek rozdělaných Ulteger XSA. Snad nebude autorovi vadit, že to není technium :). Posílal jsem je kolegovi Lajnator na kontrolu a promazání a ten mi udělal pár snímků...