vyber elektromotoru na clun

Zdravim vsechny
Umite mi z vlastni zkusenosti poradit jaky vybrat elektromotor do 7000.
Nejak se v siroke nabidce ztracim a nevim co vybrat.kvuli vydrzi.poruchovosti.servis atd.
Diky za rady.
Autor diskuse: bond81 - Profil , 7.9.2015 kaprařina - náčiní, doplňky

NRST - Profil | Út 13.12.2016 7:41:04

Dalas >> Jo je třeba je vyměnit. 12V elektrika je sfiňa a při těch ampérech co bere motor to che drát jako ruka, při prodloužení stejným průřezem se mi to hřálo (skoro hořelo) ve spoji a u svorek. Používal sem něco podobného, měnil sem celou délku tak aby bylo vedení bez spojů :

http://hifiauto.eu/-p3770

    NDalas - Profil | Út 13.12.2016 7:35:11

    voz >> jako když tu šťávu táhnu o půl metru dál, tak je potřeba vyměnit celý káble zaještě silnější, než origoš ? fakt je, že když jsem je prodlužoval u Minkoty, a ustřihnul je a stáhnul izolaci, byly trochu tmavé, vyžíhané, ale to jsou i ty nastrkovací kontakty na tý elektronice uvnitř, mám asi 5 tý motor, vždycky Mink, bylo to u všech, teče tama dost, když se jezdí

      Nvoz - Profil | Po 12.12.2016 21:56:39

      Dalas >> A ty sou právě slabý

        NDalas - Profil | Po 12.12.2016 21:47:50

        voz >> jasný, dráty stejný průřez, jak origoš

          NDalas - Profil | Po 12.12.2016 21:47:05

          xDanielS >> jo, ty jsem myslel, dík

            Nvoz - Profil | Po 12.12.2016 21:20:52

            Dalas >> Tak je ještě moje řešení... dát do klasický auto objímky na akumulátor delší šroubky, pár podložek a takovou tu věc, jak to jen napsat... matici zalitou ve velkým plastovým. Náhrada dřívějších křídlových matek.
            Jo a pokud se dávají dlouhé dráty, tak pořádný průřez. Energie z aku se dá proměnit na točení vrtule, nebo ohřátí svorek a drátů ( princip žárovky ehm... topné koule)

              NxDanielS - Profil | Po 12.12.2016 19:23:31

              RST >> Jop, funguje to super, hlavně jednoduše.

                N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 19:09:11

                xDanielS >> Ta vypadá betelně.Kurňa kde si byl,když sem hledal nacvakávačky.Tahle na mě nikde nevyskočila.:-):-):-)
                Ale asi by stejně ležela tam kde leží teď ty z Číny.Dokud není třeba to řešit tak není čas.:-):-):-)

                  NRST - Profil | Po 12.12.2016 19:08:15

                  -bedna- >> No jo, z Francouzké sekačky a ne od Chiňana:-)

                    NRST - Profil | Po 12.12.2016 19:07:31

                    xDanielS >> Tohle vypadá dobře.

                      N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 19:06:50

                      RST >> Je to možný.Jak píšu.Ještě jsem je nenasadil,ale ty co jsem měl cca 7 let nazpět, držely a to byly vytažený z francouzké sekačky,která měla už deset let za sebou.:-):-)
                      Bohužel jsem je vyhodil i s motorem.:-):-):-)

                        NxDanielS - Profil | Po 12.12.2016 19:05:45

                        Dalas >> kup tohle:

                        http://www.battery-import.cz/svorky-a-kleste/akusvo​rka-rychloupinaci-lisovaci-samosvorna--cervena--pro​-plus-pol/

                        Mám a za mě pecka. Žádný dotahování klíčem, nebo šroubovákem. A drží dokonale.

                          N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 19:03:14

                          RST >> Tak nějak jsem to chtěl popsat,ale nenalezl jsem ty správný slova.Kónický to je to slovo,co mě držela ta buňka v hlavě kterou jsem někde propil.:-):-):-)
                          Ale i ty zacvakávající fungují.Jsem je měl na úplně prvním motoru.Teď mám ty mosazný a kromě odřených prstů,když to sjede,nemám výhrad.

                            NRST - Profil | Po 12.12.2016 18:59:20

                            -bedna- >> Po těhle je prd, má to Franta a nestačím to opravovat. odchází ten tenký drátek co to utahuje. Vyměnil sem to za šroubek, ale i ten se střihnul. Nejlepší je klasika. Tohle je ideál:

                            https://www.carmedia.cz/montazni-material/bateriove​-svorky/aiv-standard-minus-430692-akce/?gclid=Cj0KE​QiAsrnCBRCTs7nqwrm6pcYBEiQAcQSznKQiBZaY-ZirXNPxGr9m​JxDVt4LDeBCQFTcAOcn6UaYaAjyy8P8HAQ

                              NRST - Profil | Po 12.12.2016 18:57:26

                              Dalas >> Nebudeš stačí najít tak nějak střed dotažení, kontakty na baterkách jsou konické a ty kontakty bronzové nebo měděné ( ne olověné) nasadíš a dotáhneš pootočením na kontaktu. Na kterémsi motoru máme dokonce svorky bez šroubů a drží a nehřejí se.

                                N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 18:54:21

                                Dalas >> Jo já je mám.Objednal jsem si je z Číny https://www.aliexpress.com/item/Battery-Quick-Conne​ctor-Battery-Terminal-with-Caps-for-Top-Posts-batte​ries/828249658.html?spm=2114.13010608.0.0.06LPNq
                                ale ještě jaksi nebyl čas je vyměnit.:-):-)
                                S těma to bude určitě lepší jak s těma kleštěma.Ale pokud bude kontakt prostě pálit,nebo prostě hodně horkej,je třeba to řešit.Někdy stačí jen očistit,přetočit a nebo zatlačit,ale horkej být prostě nesmí.

                                  NDalas - Profil | Po 12.12.2016 18:49:18

                                  -bedna- >> díky, takový svorky nekde mám, ale to budu furt hledat 13 ku klíč) Ještě jsem nekde zahlídnul takový bazmek že nasadíš, překlopíš páčku a tím přitahneš- kdo to máte ? dík

                                    N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 18:34:38

                                    Dalas >> Jinak ty ledky žerou 0,00000nic,ale strašně oslňujou a v noci to svítí jako kráva.
                                    A motor od baterky,pokud máš vyplej motor,odpojovat nemusíš.Nic to nežere.Žádnej standby program tam není.:-)

                                      N-bedna- - Profil | Po 12.12.2016 18:29:10

                                      Dalas >> Jestli myslíš ty krokosvorky(kleště) k připojení k baterce od elektromotoru,tak ty shoď a dej tam klasický co bývaj v autech.Třeba takový http://www.topbattery.cz/prislusenstvi-k-bateriim/k​leste-akusvorky/bateriova-svorka-akusvorka-celomosa​zna-kovana-top-kvalita-plusova.html to je jedno který a od koho,ale ty kleště jsou na hovno.Nikdy tam není stoprocentní kontakt a zbytečně ztrácíš na výkonu motoru a i výdrži baterky.
                                      Vyměnit!
                                      Já jsem si po sundání plastu z rukojeti u toho Haswinga,přestřihl drát co jde k těm ledkám a přes autokontakty vyvedl ten drát ven a když chcu tak za pomocí krokodýlku to připnu na plusový kontakt baterky a ukazatel fachčí.A když nepotřebuju vědět kolik cca zbývá šťávy,tak odpojím.
                                      Večer to svítilo jak kráva a oslňovalo to.Znám jednoho co to přelepil a pak nakonec i začernil ty ledky,ale to přerušení je raz dva hotový a myslím si,že i v případě potřeby zjištění stavu napětí i lepší.