- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Byli by jste pro zavedení "chyť a pusť" ?
Zdravím všechny muškaře, dotaz je prostý a jasný.
Jste pro zavedení "chyť a pusť" alespoň na některých P revírech ?
Jste pro zavedení "chyť a pusť" alespoň na některých P revírech ?
Autor diskuse: A_Smitec - Profil , 27.6.2015 muškaření - RŘ, MO, svazy
Byli by jste pro zavedení "chyť a pusť" na některých P revírech ?
A) ano44%
B) ne40%
C) jsem pro omezení počtu ryb které si mohu odnést za jeden den lovu na 1 ks7%
D) jsem pro omezení počtu ryb které si mohu odnést za jeden den lovu na 2 ks1%
E) jsem pro zavedení větší míry ryb (P revíry)3%
F) jsem "masař"5%
Od 10.7.2015 hlasovalo 399 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
10x v oblíbených a 12x v ignorovaných.
Dart Ness - Profil | St 1.7.2015 13:20:50
Jovánek >> První se podívej,co se na tocích děje a pak teprve nadávej na masaře...Ty nevídáváš prasácké úpravy koryt,kde se ryba nemá kam schovat a pak tenhle žalostný stav dorazí v zimě kormorán?
Jirka R. - Profil | Út 30.6.2015 10:17:00
CHaP je stejná zvrácenost, jako nimrodům "zavést na alespoň některých honitbách" pouze narkotizační pušky.
Knapík - Profil | Út 30.6.2015 9:20:35
hraji >> nemohu než souhlasit, budu se možná opakovat, ale ortodoxní ChaP je snad to nejhorší, co lze "pro ryby" spáchat. Než to, raději opravdu některé vybrané revíry nebo jejich úseky naprosto zavřít a pro rybolov tak zapovědět.
hraji - Profil | Út 30.6.2015 9:17:21
Jsem velkým příznivcem myšlenky, že jako centrální a plošná mají být zavedena pouze pravidla, která jsou obecná a dána zákonem. Zbytek je otázka hospodáře a konkrétního revíru.
Zavádět chyť a pusť je pitomost, protože to ničemu nepomůže.
Když omezení, tak úplný zákaz lovu.
Zavádět chyť a pusť je pitomost, protože to ničemu nepomůže.
Když omezení, tak úplný zákaz lovu.
pfly - Profil | Út 30.6.2015 9:15:01
Plošně určitě ne.Pokud ano,pak bych úsek hodně pečlivě vybíral.A osobně si myslím,že moc takových vod u nás není,na které by tohle bylo vhodné.
Potenciál na omezování je jinde - trojháky,mrtvé rybky.
Spíš než chyť a pusť by stálo za úvahu čistě muškařské úseky.
Potenciál na omezování je jinde - trojháky,mrtvé rybky.
Spíš než chyť a pusť by stálo za úvahu čistě muškařské úseky.
medák - Profil | Út 30.6.2015 9:07:59
Nechal bych stav věcí, jaký je. Kdo chce poštět, ať pouští, kdo chce vzít, ať v ROZUMNÉ MÍŘE (viz RŘ a BP)vezme.Přitvrdil bych ale postihy za porušování předpisů a za pytláctví a zlodějiny. Možná by nebylo od věci u některých případů použít i trestů středověkých, jenže to by asi půlka obyvatel bez rozdílu národnosti chodila bez rukou, ovšem jedno etnikum by se asi nenažralo vůbec.
AC/DC - Profil | Út 30.6.2015 8:18:09
To puštění ryby zpět by mělo podle mě být spíš svobodnou volbou rybáře. U některých úseků to určitě smysl má, ale celoplošná aplikace zavání zhovadilostí...
Jouricek - Profil | Po 29.6.2015 22:57:13
U kaprů to smysl nemá,to je bez debaty,nasazuje se jich dost a umělý odchov není nijak náročný,tady bych dal pouze horní míru.U ryb dravých jsem jednoznačně pro chyt a pust,nasazuje se jich málo a masí se ve velkém.V ostatních zemích to tak je a funguje to,ale tady stále platí nesmysly z dob komunismu,tak proč dělat změny
Pe-pig - Profil | Po 29.6.2015 22:46:18
Petr64 >> přesně s tebou souhlasím, tam kam já chodím na pstruhovku, tak jsem duháka ještě ani nepotkal... Občas si pstruha dám rád. Je to voda od vody...
Starc55 - Profil | Po 29.6.2015 22:38:57
Český rybář není tak vyspělej, aby se něco takového mohlo zavést. V současné době nemožné řešení a v dohledné době bude ještě hůř.
Jovánek - Profil | Po 29.6.2015 22:31:23
Z ankety je vidět, co jsme zač. Masař za masařem, který jen bude lát, že ryby nejsou. Hlavně, že za nedostatek ryb může špatné hospodaření...Hovno, za to může hladový rybář.
Rožnovák - Profil | Po 29.6.2015 22:23:07
U nás chyť a pusť na jednom malém pstuhovém revíru cca 2 km řeky platí už řadu let,chytající u sebe nesmí mít žádný ruksak a kromě štiky musí všechno hodit zpátky do vody(nemluvě o tom že tam hážou zpátky ryby pro pstruhovku škodlivé)Další příklad toho jak se divoce upravuje rybářský řád formou bližších podmínek územního svazu.K čemu ten rybářský řád potom je když s ním každý svaz tak zametá.Při představě že by se tahle obludnost měla rozšiřovat dále mě berou mrákoty.Jsou lepší řešení jak na pstruhových revírech podpořit rybí osádku,např ve vhodných místech zřídit větší počet CHRO.Kdo chce chyť a pusť tak ať si vykope u baráku rybník,nasadí si tam duháky a může chytat a pouštět do aleluja.:-)
Stilet - Profil | Po 29.6.2015 12:13:58
A kdopak by to chyť a pusť jako měl "zavést"? Sorry, pane autore otázky, nemůžeš se zviditelnit nějak jinak? ...než tady předvádět absolutní neznalost. (že se k tobě rádi další neználkové přidají je jen otázkou jejich ega).
Slyšel jsi někdy spojení "rybářské právo" ...a co se podívat na čem je založeno.
Nebylo, jak když si lovci protahovali ramenní klouby při diskusích o rybaření ( a velikosti ryb). Dnes je to samé "plave dál" ", nebo "kdo nechytá jako já je d...l".....zavři to tady.
Slyšel jsi někdy spojení "rybářské právo" ...a co se podívat na čem je založeno.
Nebylo, jak když si lovci protahovali ramenní klouby při diskusích o rybaření ( a velikosti ryb). Dnes je to samé "plave dál" ", nebo "kdo nechytá jako já je d...l".....zavři to tady.
Čtenáři této diskuse také sledují
O muškách, umělých34433
Povídání JEN o vázání a muškách22020
Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla53132
Směnárna a burza vázacího materialu a hotových mušek1316
Kúp si svojho kormorána2007
Galerie muškařských navijáků602
44. MS v muškaření293
MM - koniec pstruhovej sezóny na Slovensku z môjho pohľadu68
Živě na MRK.cz
Kde to žije - muškaření
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
ÚtPovídání JEN o vázání a muškách 22020
PoO muškách, umělých 34433
. . . Poradna: Muškaření 3850
. . . Galerie muškařských navijáků 602
. . . Kdo více škodí pstruhové vodě?? Muškaří nebo Vláčkaří?? 153
. . . Bambusák a vyroba 797
. . . Kúp si svojho kormorána 2007
. . . Muška splávek - Dry dropper rig 22
. . . Gastronomicky koutek pro lopaty a nemehla 53132
. . . Muškaři a bigbít 7854
. . . Muskareni v Gronsku 2
. . . revír Hořima 68
. . . Muškaření začátečnické vybavení 39
. . . Muškaření v západní Austrálii (Video) 9
Co je nového - muškaření + obecné
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . Bleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - muškaření
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.











