Hamr na Jezeře - jedeme na kapry.

Zdravím a prosím o poznatky lovu kaprů na Hamru na Jezeře. Jedeme tam na dva dny a nikdo z nás tam zatím nebyl a ani nechytal. Zajímá nás dno, hloubka vody, osádka ryb, doporučený způsob lovu, vnadění i nástrahy.
Díky za pomoc.
P.S. Vím, že se tady už o tom diskutovalo, ale to bylo v roce 2009 a od té doby uběhlo už dost vody.
Autor diskuse: vendys-vt - Profil , 31.5.2015 kaprařina - revíry, cestování
Dále moderuje: koralovec1 Profil

Nkoralovec1 - Profil | Ne 24.6.2018 10:08:15 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

vendys-vt >> Ja ti dekuji. Uzili jsme si to. Ale bylo to natocne. Zima dest a vitr. A v noci se nespalo protoze zrali nejvic. Jsem zvedav jesi budou v srpnu ty dalsi zavody. Docela hezky ty plotice a perliny zrali. A myslim si ze tyhle zavody na bilio rybu uz nejsou o miste ale o sikovnosti.

    Nvendys-vt - Profil | Ne 24.6.2018 9:27:09

    koralovec1 >> Ahoj hochu, to ti tedy blahopřeju... ale ty jsi vždycky "vody vydra". No nic jiného než pochvala před nastoupenou jednotkou... Prostě blahopřání!!!
    Doufám, že sis to užil.

      Nkoralovec1 - Profil | Ne 24.6.2018 8:59:19 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

      Ahoj. Tak jak pise Sven vedeni jsme udrzeli a vyhrali. Nase taktyka kterou jsem tu psal tak vysla. Zamerili jsme se na nasadaky ( mensi kapry ) a vyplatilo se. Chytily jsme 5 ks od 53 do 67 cm a to mi jeste 3 kapry spadli pri zdolavani protoze jsme meli schvalne mensi hacky. Ty co byli druzi tak meli 3 kapry ale veliky prez 80 cm tak ze jsme potrebovali chytit toho 5 aby jsme byli pred nima. A modlili jsme se aby uz zadneho macka nechytli.

        Nvendys-vt - Profil | So 23.6.2018 12:40:24

        sven >> Ahoj a díky svene, ani letos jsi nezklamal a provedl kontrolu startovního pole... ještě jednou díky a těším se (určitě nejen já) na další zprávy...

          Nsven - Profil | So 23.6.2018 11:19:58 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

          vendys-vt >> Ahoj. Nebudou to přímo zprávy ale jen stručná zprávička z včerejšího zahájení :-)
          Jak jsem slíbil, tak jsem splnil. Obešel jsem rybník a pozdravil se známými i neznámými kaprobijci a u kamarádů se zastavil na kus řeči.
          Počasí akci přálo, ani zima ani pařák, sem tam padla osvěžující kapka, hladinu brazdila flotila tolstolobiků, kteří tam zůstali po nedokončeném výlovu.
          Voda se po minulých parnech trochu okysličila a ryby byly celkem při chutí.
          Na rozjezd především ty, které se nebodovaly :-)
          Údajně (oficiálně neověřeno) bude rybník dále už v režii obce a Rybářství Chlumec, s hospodařením skončilo.
          Závodní pole nebylo zcela obsazeno jak bylo v minulosti obvyklé, zřejmě se na tom podepsal loňský debakl kdy to moc nešlo a hlavně loňské nejasnosti kolem četnosti a budoucnosti kapří (a nejen) osádky... ale to jsme tu už loni probrali....i se starostou, žejo :-)))
          Tak snad došlo k obecnímu procitnutí a prý i k nějakému zarybnění...
          Koralovec1 s týmovým kolegou, vylosoval post hned vedle kurtů a zahájil pokořením několika kusů všudypřítomné bílé ryby. Ale právě při mém příchodu, se ujal vedení závodu, prvním kaprem.
          Tedy jsem viděl letošního, hamerského kapra na vlastní oči a můžu potvrdit, že tam nějací jsou :-))
          Pravda, nebyl to žádný gigant ale slušných 53cm se počítá. Jen houšť a větší kapky ..
          Korálovec1 je zkušená vydra se znalostí místní vody a mnoha úspěchy na ní a jistě to všechno dokáže zúročit.
          Jaromírek s Jaromírkem juniorem, vylosovali post cca naproti přes vodu, mezi stromy.
          Pro začátek jim do krmení najela bíla ryba všežravá a tak tahali kapitální plotice...
          Takže chytali ale nebodovali.... zatím.. ale věřím, že po mém odchodu přišly i nějaké bodované.
          Oba mají také s tou vodou letité zkušeností a tak jim bude stačit, jen ta trocha rybářského štěstíčka.
          Ostatní lidi nejspíš neznáš a tedy se o nich zmíním jen obecně, že do mého odchodu nebodovali.
          Ovšem měli před sebou, ještě víc jak dvacet hodin.
          Jediný zádrhel v celkové pohodě, byly všudypřítomné muchničky, které žraly jak pominuté..
          Byl jsem tam cca dvě hoďky ale za tu chvíli mi ty mrňavé svině okousali hlavu kolem dokola...:-)
          I pod čepicí...
          Tedy jsem přesvědčený, že každý kdo tam vydrží těch 24 hod., by měl dostat medaili za statečnost..:-)
          Jestli mi to časově vyjde, tak tam možná ještě odpoledne juknu..

            Nvendys-vt - Profil | So 23.6.2018 9:47:10

            Zdravím vás a jsem celý natěšený, že sem dáte zprávy o průběhu letošního rybaření na Hamru na Jezeře..
            Svene, co ty? Byl jsi tam?

              Nkoralovec1 - Profil | St 20.6.2018 7:07:41

              Peacher >> Ja to nemyslel spatne. Te bile ryby tam je dost . Ta ty sroty vyluksuje. A nakeho kapra tam vysadili. No uvidime v patek a proberem to na miste.

                NPeacher - Profil | Út 19.6.2018 23:04:51

                koralovec1 >> myslel jsem to jako vtip samozrejme, nicmene jestli to byla 1 tuna kapru pri vylovu(Heřmi - 20.6.2017 17:52:18 >> ), tak to nemusi byt tak daleko od pravdy :D

                  NPeacher - Profil | Út 19.6.2018 23:01:04

                  Jaromírek >> kapru nebo muchnicek? :D

                    Nkoralovec1 - Profil | Út 19.6.2018 18:22:16

                    Peacher >> Kdo nekrmi nechyta.

                      Nkoralovec1 - Profil | Út 19.6.2018 18:21:50

                      Peacher >> Trosku budu reagovat na tvuj zapis. Jezdis tam ? Znas to tam ? Mas predstavu kolik je tam perinu a plotic. V lete nahazim najednou do vody 3 kg krmitkovky. 2 hodinky chytam na feeder perliny a plotice. Po 2 hod musim dokrmit abych chytal. 5 kg kuku pelet je za 5 hodin pryc.

                        NJaromírek - Profil | Út 19.6.2018 15:14:52

                        Peacher >> Ty si myslíš,že jich je tam tolik?

                          NPeacher - Profil | Út 19.6.2018 14:54:01

                          No tak jestli tam kazdej naspombuje 5 kilo krmeni, tak se na nastrahy na hacku nema zadna z tech 500 ryb dostat :)

                          Mate chlapi nekdo osvedceny repelent proti tem muskam? Na klasickem difusilu pisou, ze je i proti muchnickam, ale podle predchozi diskuze mi hamerske mrsky prijdou kvalitnejsi.

                            NJaromírek - Profil | Po 18.6.2018 16:55:02

                            koralovec1 >> Neboj.Praktikují to tak skoro všichni.

                              Nkoralovec1 - Profil | Po 18.6.2018 16:34:28

                              Jaromírek >> Dobre zkusim to. Mam asi 5 kg kuku pelet prumer 12 z Kratohoh. To my zbylo kdyz jsem byl na Roudnici tak to dohazu na Hamrech.

                                Nkoralovec1 - Profil | Po 18.6.2018 16:30:39

                                Jaromírek >> Jen aby to nebyla tvoje taktika abych nic nechytil hihihi.

                                  NJaromírek - Profil | Po 18.6.2018 16:18:15

                                  koralovec1 >> Raketa je dobrá věc.Také ji používám a rybám to vůbec nevadí.Nesmíš s ní ale házet každých pět minut.Nakrmit,odložit,dát pivo a čekat.Čau,J.

                                    Nkoralovec1 - Profil | Po 18.6.2018 16:10:24

                                    Jeee no ty v...e. Kluci ja si vas spletl. Jsem uz z toho celej nervozni jak se tesim. Jaromirku jako omluvu ti reknu taktiku 😁. Uz jsem ji ale rikal. 3 kg kuku v medu od Vaclavika a 5 kg srotu carp secret od Lorpio. A chtel bych zkusit i kuku pelety do rakety . Ale bojim se ze s tou raketou vic ty ryby vyplasim nes pritahnu. Co vy na to ?

                                      Nsven - Profil | Po 18.6.2018 15:58:18

                                      Jaromírek >> Ahoj. Budu se snažit, ze všech sil :-)
                                      Také tě rád uvidím. A Korálovce a ostatní kaprobijce samozřejmě také :-)

                                        NJaromírek - Profil | Po 18.6.2018 15:54:06

                                        sven >> Ahoj.Doufám,že nás přijedeš podpořit.Rád se s Tebou opět setkám.Ahoj,J.