- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak ulovit vánočního kapra?
Zdravím,
před Vánoci je ten správný čas nechat v sobě projevit lovce a i ti nejortodoxnější pouštěči se mnohdy pokusí o ulovení kapra na štědrovečerní stůl. Jaké jsou Vaše rady a tipy, jak v tomto období a studené vodě uspět a nejít domů s prázdnou. Přidávejte vhodné typy revírů (přehrada, rybník, řeka) a úspěšné způsoby lovu, návnady i nástrahy.
před Vánoci je ten správný čas nechat v sobě projevit lovce a i ti nejortodoxnější pouštěči se mnohdy pokusí o ulovení kapra na štědrovečerní stůl. Jaké jsou Vaše rady a tipy, jak v tomto období a studené vodě uspět a nejít domů s prázdnou. Přidávejte vhodné typy revírů (přehrada, rybník, řeka) a úspěšné způsoby lovu, návnady i nástrahy.
Autor diskuse: Marrysek - Profil , 11.12.2014 kaprařina - techniky lovu
Vánočního kapra...
A) zásadně kupuji24%
B) chytím přes rok a na Vánoce vyndám z mrazáku30%
C) chytím přes rok a živého uchovám5%
D) chytím začátkem prosince, dám do vany a do Vánoc se nemeju3%
E) chytím 23.12. večír, páč nejsem lama15%
F) nežeru, páč kapr je kámoš10%
G) chytám na poslední vycházce roku a to se vždycky tak zlískáme, že se vracím bez kapra i bez bot5%
H) vůbec neřeším, páč máme drůbež, vepře, jinou rybu nebo hlad9%
Od 30.11.2015 hlasovalo 238 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Ndrvoštěp - Profil | Po 14.12.2015 9:01:48
cuchak >> Obě Avie v servisu, tak tento týden kapr nemá šanci ;))))
Nsidneyv - Profil | Po 14.12.2015 8:43:21
Šámik >> takí už nie sú dobrí. Vidíš koľko je tam tuku. Najlepší sú do 50cm.
Nfreddys - Profil | Ne 13.12.2015 22:26:08
Letos to kvůli práci dám na Vágnera. 24.12 v 10:00 beru bolo, jdu na řeku a bez kapra se nevracím. Jinak je hlavní chytat, chytat, chytat :-)
Ntvistr - Profil | Ne 13.12.2015 21:52:42
cuchak >> to je úlovek z řeky či stojáku??? Krásné ryby .. dávám za jedna .
Ntvistr - Profil | So 12.12.2015 12:03:19
Moje odpověď zní chytat, chytat, a zase chytat . Včera jsme byli s kolegou na svazovce a pěkně jsme si zachytali ... pět kaprů kolem padesátky na desítky" zimní" koule vlastní výroby pět hodin odvětrané po uvaření v páře . Vyzkoušeli jsme ledascos včetně živé a kuku , ale jedna kulička plus dvě kuličky do pva fungovali .. voda dva stupně , vzduch kolem nuly... prostě takové kapří počasí. Jinak kapříci brázdí vody zvesela dál a my půjdeme pro kapra jako každým rokem na sádky..))) Přeji všem krásné zimní lovy kaprů a kapříků...))))
NRavachol - Profil | So 12.12.2015 10:13:38
jestli se trendy v kapřím sportu a v péči o pestrou druhovou skladbu v našich krásnejch řekách udrží ve stejným duchu i do budoucna,bude tahle otázka za dva roky znít "Jak ulovit vánočního kapra pod 70 abych ho nemusel pustit"
NEwa Farna - Profil | Pá 11.12.2015 11:25:02
Fishky >> doufam ze my ten clanek nepokazi kazdorocni prosincove relaxoloveni, kdy jsem na reviru sam. To prectou a brehy budou plny.
Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 11:15:15
Fishky >> to jsou ryby z nesvazové vody... myslíš snad že jsem pytlák?? kapř beru od 35cm podle řádu max 2ks za den, rozhodně nejsem pytlák jako třeba bobrman (lov na cárek v únoru)
NFishky - Profil | Pá 11.12.2015 11:10:08
u.x.a. >> otázka vkusu nemá přímou návaznost na výši intelektu, tohle sis někde poplet. Ba naopak blb je ten, co vezme tři minikapry a ještě se tím chlubí. A věř mi, že ti to nezávidím, fakt ne.
K otázce - příští týden vám sem pinknu článek, kde popíšu od "á do zet lov vánočního kapra", o víkendu proběhne tréning - tak jsem zvědav, jak to půjde - abych toho vánočáka pak 23. prosince dostal a nemusel potupne do Tecka :)
K otázce - příští týden vám sem pinknu článek, kde popíšu od "á do zet lov vánočního kapra", o víkendu proběhne tréning - tak jsem zvědav, jak to půjde - abych toho vánočáka pak 23. prosince dostal a nemusel potupne do Tecka :)
Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 11:01:08
Fishky >> kapř má mít takový tvar pružný a šlavhovitý jako třeba Šebrle, komu se líbí obludný tlustý kapř je blb...:-)
NFishky - Profil | Pá 11.12.2015 10:43:51
u.x.a. >> Ty vole ty seš bůh :) Ale díky za službu všem kaprařům - tím že tyhle mrňavý násaďáčky odnášíš - snižuješ v revíru tlak na potravu (a víc jí zůstane pro jiné kapry, kteří pak rychleji rostou), navíc když i ty chytíš tři kousky, tak to svaz s násadou asi přehnal, takže jim dál cuchej šupinky, u mě dobrý. Na jaře zase svaz nasadí a třeba vysoké lysce s lepším kaprařským potenciálem na krásnou trofej, než tihle hubení mrzáci ;-)
NPOSTLÍK 666 - Profil | Pá 11.12.2015 10:34:16
u.x.a. >> Nééé sorry ale to bych foťáku nemohl udělat:-) Mám rád Hard Core..Ale co je moc,to je moc..
Nu.x.a. - Profil | Pá 11.12.2015 10:18:02
POSTLÍK 666 >> bude foto domovnice? Ewa Farna- ano catana!.... Catana Forever!!!!
Červené karty: u.x.a.
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NMikbaits - pikantní švestka534
NKrátkodobá kaprařina x9925
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NZlatá kaprařská malina1332
NDalešice ??8160
NSoutok Vltavy a Lužnice386
NDomácí swinger - výroba624
NFan Club navijáků Tica993
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
ÚtNKrátkodobá kaprařina x 9925
ÚtNATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNFanclub značky Shimano 16391
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73














