- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak ulovit vánočního kapra?
před Vánoci je ten správný čas nechat v sobě projevit lovce a i ti nejortodoxnější pouštěči se mnohdy pokusí o ulovení kapra na štědrovečerní stůl. Jaké jsou Vaše rady a tipy, jak v tomto období a studené vodě uspět a nejít domů s prázdnou. Přidávejte vhodné typy revírů (přehrada, rybník, řeka) a úspěšné způsoby lovu, návnady i nástrahy.
Vánočního kapra...
A) zásadně kupuji24%
B) chytím přes rok a na Vánoce vyndám z mrazáku30%
C) chytím přes rok a živého uchovám5%
D) chytím začátkem prosince, dám do vany a do Vánoc se nemeju3%
E) chytím 23.12. večír, páč nejsem lama15%
F) nežeru, páč kapr je kámoš10%
G) chytám na poslední vycházce roku a to se vždycky tak zlískáme, že se vracím bez kapra i bez bot5%
H) vůbec neřeším, páč máme drůbež, vepře, jinou rybu nebo hlad9%
Od 30.11.2015 hlasovalo 238 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 8x v ignorovaných.
Ndrvoštěp - Profil | Čt 24.12.2015 21:21:22
Nretrívr - Profil | Čt 24.12.2015 18:17:59
Nu.x.a. - Profil | Čt 24.12.2015 17:41:23
Nu.x.a. - Profil | Čt 24.12.2015 17:32:05
Ndrvoštěp - Profil | Čt 24.12.2015 17:23:49
Nu.x.a. - Profil | Čt 24.12.2015 17:18:49
Ndrvoštěp - Profil | Čt 24.12.2015 17:11:29
Nretrívr - Profil | Čt 24.12.2015 16:01:49
Nretrívr - Profil | Čt 24.12.2015 15:31:23
NWamp - Profil | Čt 24.12.2015 14:54:57
Takže nejhlubší místo na malém stojáčku, 3dcl krmení, (kukly, nacucaná pšenice, řepka, kuku-posilovač a zasypáno kerupičkou). Na háček červík a rohlík a mohli se pominout, téměř jako na jaře....
Miminka, ale HURááááááá - Vánoční rybačka dopadla na výbornou....
Ncizmik - Profil | St 23.12.2015 18:20:05
Ntuzemak - Profil | St 23.12.2015 10:38:34
Nu.x.a. - Profil | St 23.12.2015 10:30:49
Ntuzemak - Profil | St 23.12.2015 9:39:01
NMartian - Profil | St 23.12.2015 9:37:14
Ntvistr - Profil | St 23.12.2015 9:35:53
NFlying trout - Profil | Út 22.12.2015 21:23:37
Neasi - Profil | Út 22.12.2015 21:21:02
<sarcasm>
Jeste lepci, nez rohlik je zmrazena a rozpecena francouska bageta... :) A na Croisanty jdou v zime svely amuri. Tlousti na dalamanky a candati na vosi hnizda - ty orechy jsou skvely atraktanty.
</sarcasm>
NFlying trout - Profil | Út 22.12.2015 18:31:42
Tim končim v této diskuz, kapry chytit umim a řeči o rohlíku jsou fajn, ale tak na nějakej stojáček né přehradu s 2300 Ha, kde je třeba rybu zaujmout a zastavit jen krmenim. Dneska jsem neraketoval, byla to chyba! Ryb by bylo víc! Cejnů spoustu, záběry hned po příchodu k vodě kolem 11té, super počasí. Mám poznatky ke krmín¨tkum, musim pořídit klasický drátěný, většina krmení se hodně často vyplavila při pádu krmítka na dno, nakonec jsem chytal asi v 8 - 10 metrech, chytat mělčinu na přehradě je blbost. Teť dojdu posledního zkusit céčko a pro letos stačí. Pa
NPiškothonza - Profil | Po 21.12.2015 22:32:30
Nu.x.a. - Profil | Po 21.12.2015 22:14:05
Nu.x.a. - Profil | Po 21.12.2015 21:54:09
NPiškothonza - Profil | Po 21.12.2015 21:51:58
Nu.x.a. - Profil | Po 21.12.2015 21:39:52
NFero123 - Profil | Po 21.12.2015 21:32:09
NPedro1 - Profil | Po 21.12.2015 21:23:19
Na sprcku:-)
Nslavahagen - Profil | Po 21.12.2015 21:02:45
NPiškothonza - Profil | Po 21.12.2015 20:49:56
NPedro1 - Profil | Po 21.12.2015 20:46:32
A kdyby bylo nejhůř,nasadim tu 20 cm ouklej a za dvě hodiny jsem s filetama doma:-)))
NFero123 - Profil | Po 21.12.2015 20:27:36
Nslavahagen - Profil | Po 21.12.2015 19:23:41
NPiškothonza - Profil | Po 21.12.2015 18:21:05
NFero123 - Profil | Po 21.12.2015 18:08:06
Nmarmyš - Profil | Po 21.12.2015 17:16:33
Ndrvoštěp - Profil | Po 21.12.2015 17:11:32
NFlying trout - Profil | Po 21.12.2015 16:56:48
NPedro1 - Profil | Po 21.12.2015 16:14:27
Fakt mi příjde na hlavu nahánět týden v kuse tříkilovýho vánočního kapra s peletama,methodama,raketama,koulema,PVA apod.
NFlying trout - Profil | Po 21.12.2015 15:45:01
Na tý vodě choděj kapři spíš odpoledne, tak zejtra tomu dám skoro celej den a uvidim
Npavel.1 - Profil | Po 21.12.2015 15:39:15
NFlying trout - Profil | Po 21.12.2015 13:58:26
Ndrvoštěp - Profil | Po 21.12.2015 13:53:18
Červené karty: u.x.a.
Čtenáři této diskuse také sledují
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NMikbaits - pikantní švestka534
NKrátkodobá kaprařina x9912
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NZlatá kaprařská malina1332
NDalešice ??8160
NSoutok Vltavy a Lužnice386
NDomácí swinger - výroba624
NFan Club navijáků Tica993
Kde to žije - kaprařina
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
PoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
PoNLabe fishing store 18
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNKyjský rybník, Džbán 50904
PoNKrátkodobá kaprařina x 9912
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme e-shop
Rybářské centrum Olomouc
Rybářské potřeby pro Vaše životní úlovky. Na prodejní ploše 160 m2 a na eshopu naleznete vše pro sladkovodní i mořský...























