- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Esence vs. chuťové stimulátory (stimulanty , suplementy)
Ještě bych se chtěl zeptat jestli někdo používá například do boili dva druhy nosiče esence naráz jak na olejové tak na alkoholové bázi třeba při doporučené dávce esence cca 10ml na kg tak dát jen polovinu s tím že 3ml na alkoholu a 2ml na olej .
Podle mě se tady tím menším dávkováním jistým způsobem dá i vyselektovat menší ryba od vetší, alkohol je rychle těkavý a hned po vhozeni do vody dává signál rychleji než olej ale zase nevydrží dlouho na tu delší dobu je potom ten olej, který jen udrží takový ten minimální vonný ocas .
A co k té chuti? Jak zajistit kvalitní chuť boilie. Co přidáváte k podtrženi chuti k dané esenci? Jistě kde je dané, že na př- krab nemůže být sladký a nebo jiné chuti.
Doufám, že jsem to napsal aspoň trochu srozumitelně a pochopíte o co mi jde.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
17x v oblíbených a 3x v ignorovaných.
Nviceroy - Profil | Pá 26.12.2014 15:13:44
NZámek - Profil | Čt 25.12.2014 21:02:47
Nbart.bm - Profil | Čt 25.12.2014 9:41:57
NZámek - Profil | St 24.12.2014 23:13:17
Nbart.bm - Profil | St 24.12.2014 21:58:05
Njudas.d - Profil | St 3.12.2014 9:53:17
Nsidneyv - Profil | St 3.12.2014 8:29:46
NMartík - Profil | Út 2.12.2014 21:00:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Esence jako taková ti spíš doladí jen celkovou vůni a chuť koulí. Rozhodně by neměla být "ten hlavní nápad" té či dané směsi. Všimni si, že dobré hotovky jsou postavené na kvalitní suché směsi a tekuté složce,ke které je dobře zvolená kombinace esencí,či esencí s EO.
NVašek74 - Profil | Út 2.12.2014 20:18:34
Pokud bude mimo krmé místo políčeno 1 ks koule 30mm a pár drobků v PVA na životního +-20 asi rozhodne vůně nebo zvědavost ryby.Otázkou je fakt zda víme co jim opravdu voní.Jinak klasikou jistě nepohrdnou a určitě bych ji nezatracoval- je vyzkoušená a na vodě běžně funguje.
Malá fotka zvědavce na kuku - bylo políčeno na dorostence nebo cejna - samozřejmě potěšil :-)
NKocháč - Profil | Út 2.12.2014 19:30:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NZámek - Profil | Út 2.12.2014 19:13:16
NZámek - Profil | Út 2.12.2014 19:09:42
Nbobs - Profil | Út 2.12.2014 19:09:28
NSlavíček - Profil | Út 2.12.2014 19:02:41
Nbobs - Profil | Út 2.12.2014 18:55:51
NSlavíček - Profil | Út 2.12.2014 18:41:28
Nagig - Profil | Út 2.12.2014 17:58:10
Nbobs - Profil | Út 2.12.2014 17:57:51
NKocháč - Profil | Út 2.12.2014 17:34:22
NSlavíček - Profil | Út 2.12.2014 17:31:42 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
NZámek - Profil | Út 2.12.2014 17:09:50
neboj co se týče pH tak toho vím docela dost nechci to tady rozepisovat
ale o co mi jde udělat takovou koncentraci vůní v boili, aby intenzita vůně postupně vyprchala ze začátku aby byla hodně agresivní (silný potravní signál) a po nějakém čase aby vůně byla jen decentní (ne vyčichlá ale slabá a stálá)
k té chuti zkoušel někdo ochutnávat věci co se dávají do boili někdy to krásně voní ale je to chuťově brutální hnůj a pokud aj vám něco voní chcete aby to chutnalo (co na tom že pečený bůček by byl voňavý až za roh a když by jste do něho kousli byl o by to jak kousnutí do psího zadku ) taky by jste to už asi nechtěli
a podle mě aj kapr opustí krmné místo když je tam sice plno esenčně nadupaných koulí co mají i parádní nutriční hodnotu ale jsou proste chuťově hnusné jak pr-del , není tedy opravdu lepší mít koule decentně voňavé a chutné a když už tak tu na háčku třeba převoňanou klidně i nutričně slabou se šatnou chutí aby ji kapr měl jako tu třešničku na dortu a bez obav ji příjal po "okoštováni ostatních boili na krmném místě??
Nsidneyv - Profil | Út 2.12.2014 15:21:30
http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=621414
Nviceroy - Profil | Út 2.12.2014 15:20:13
NFishky - Profil | Út 2.12.2014 15:18:45
NFishky - Profil | Út 2.12.2014 14:29:36
NSAHIB - Profil | Út 2.12.2014 14:24:50
určitě,souhlasím opět,
ale jsou lokality,které musíme mít sami pro sebe,protože víme,jak by dopadly po odtajnění..
přizpůsobení se ryby předkládané nástraze-době,četnosti,honosti,složení,časově a dalším faktorům,a ryba může zkoušet taktéž,zda ano - ne..:-)
A tyto velikosti jsou snad jen vyjímkou,ty najdem tak max už jen někde v "soukromé zoo",kde se dělají cílené výpravy,které nemusím..-)
Osobně mi ten 13 -14 kg kapř ze svazovky udělá větší radost,než to zoo-)),kxde je jak cvičený cirkusový klaun..můj názor
Nagig - Profil | Út 2.12.2014 14:15:59
NSAHIB - Profil | Út 2.12.2014 13:57:24
nazdar,
máš zcela jistě svou pravdu,ale i na tu zmiňovanou kuku,nebo bob,hrách když si to naučíš,tak časem máš setsakra pěkný ryby,vím o čem mluvím,rovněž jsem to takle nějakou dobu praktikoval,
ale jistě kuličky jsou někde jinde,na ty toho pochytáš víc,pokud nechceš zrovna třeba 4 ks 25+ každý týden..-),nic ve zlém
Nagig - Profil | Út 2.12.2014 13:05:00
NFishky - Profil | Út 2.12.2014 12:12:00
Nsupinac - Profil | Út 2.12.2014 7:26:22
K chutím směsi tedy kořením a jiným , tady je napsáno už dost . K esencím , jek psal Slavíček dneska jsou na vícero nosičích . Neska jsou v povědomí osvědčené kombinace , prý selektivní :-) , no a tak zaleží ty tobě , jak budeš na oprášené bojlí mašince koulet a jak to bude chodit. Jen je tady dost cítit , že je to všecko levné a né jak se ním snaží vštípit výrobci . Že bez tady toho prášku se neobejdeš , že tady ten supr čupr extrakt tě vlastně vyzuje z peněz a nic víc , no a tak dále ...supr zaručená surovina , která není v prodeji pro domácí kouleče a čupr směs do které použiješ jet ten pro ni aktivátor ... nic takového neexistuje , jde pouze o to jak Ty tu svou směs sestavíš , nebo vlastně kolik a jakých atrativnich , či selektivních surovin použiješ . A k esencím kupuju ty ve výprodejích . Prostě si nemůžu pomoct a né jen já , že ty staré esence šlapou o moc líp než ty noví .
NSlavíček - Profil | Po 1.12.2014 18:36:50
Npepas1 - Profil | Po 1.12.2014 18:36:30
Nagig - Profil | Po 1.12.2014 18:31:16
NSlavíček - Profil | Po 1.12.2014 18:22:28
Čtenáři této diskuse také sledují
NLexikon boilies komponentů901
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1636
NJak na odlévání olova?856
NDomácí swinger - výroba624
NKrátkodobá kaprařina x9916
NWaftersky - rady, typy, zkušenosti814
NMikbaits - pikantní švestka534
NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8059
NZlatá kaprařská malina1332
NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse54929
Kde to žije - kaprařina
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
10:26NFanclub značky Shimano 16389
10:08NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8059
9:40NKrátkodobá kaprařina x 9916
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...





















