- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Otázka hodná MRKu...???
Zdar kolegové,nad touto diskuzí uvažuji již delší dobu,zajímalo by mě:
Kdo z vás zde na MRKu zaregistrovaných,přišel o povolenku a z jakého důvodu,zda li to bylo nedůvodně,nebo mladická nerozvážnost,nebo se jednalo o plánované porušení ryb.řádu...poučili jste se z této situace nebo si děláte stále co chcete...???své zkušenosti s porušováním předpisů mohou psát i kolegové,kteří jsou skoro svatí,nebo ti,na které se zatím jenom vaří voda...díky M.
Kdo z vás zde na MRKu zaregistrovaných,přišel o povolenku a z jakého důvodu,zda li to bylo nedůvodně,nebo mladická nerozvážnost,nebo se jednalo o plánované porušení ryb.řádu...poučili jste se z této situace nebo si děláte stále co chcete...???své zkušenosti s porušováním předpisů mohou psát i kolegové,kteří jsou skoro svatí,nebo ti,na které se zatím jenom vaří voda...díky M.
Autor diskuse: Mi!d@72 - Profil , 8.10.2014 všeobecné - ostatní
Vážení kolegové,které přestupky proti RŘ jsou podle vašeho mínění nejzávažnější,prostě na okamžité odebrání povolenky...???
A) -porušování doby lovu8%
B) -nezapisování denní docházky(na revírech s omezenou docházkou)1%
C) -nezapisování ulovených ryb(z důvodu možnosti odnesení více kusů,než je povoleno)67%
D) -lov ryb na více prutů,než je stanoveno2%
E) -lov ryb v hájeném revíru(14dení hájení hospodářem MO)0%
F) -lov ryb v celoročně hájeném pásmu(vyznačeno v soupisu revírů)8%
G) -parkování mot.vozidel mimo vyznačená parkoviště(kde to není povoleno)1%
H) -odhazování odpadků a nedopalků cigaret8%
I) -zavážení a vyvazování(trhačka)tam,kde to není povoleno2%
J) -je mi to všechno naprosto jedno,nestarám se o druhé,tak ať se druzí nestarají o mě3%
Od 11.10.2014 hlasovalo 101 čtenářů.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
11x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
rover - Profil | St 8.10.2014 21:02:21
retrívr >> Jen taková "glosa" do debaty, ...jsme na stejné vlně :-)
Bacha - Profil | St 8.10.2014 20:53:51
rover >> Zeptat se není na škodu a není to známka neschopnosti, spíše naopak. Když tedy víme, koho se zeptat:-)
Jen abychom se nemuseli pokaždé ptát v Bruselistánu či Štrasburkistánu :-)
Jen abychom se nemuseli pokaždé ptát v Bruselistánu či Štrasburkistánu :-)
airfish - Profil | St 8.10.2014 20:48:57
Bacha >> Takže, když pustím na pstruhovce okouna, tak porušuji rybářský řád?
Vendys 65 - Profil | St 8.10.2014 20:44:07
Bacha >> Ahoj,taky mám podobné problémy s porušováním řádů.
nofish - Profil | St 8.10.2014 20:37:45
MrKos >> Ano, ty ji máš prohnanou mrazákem, alespoň z části dobře. Taky jsem to občas dělával, protože na živou chytat nehodlám,nemám to rád a trápit rybky doma a u vody je zabíjet je blbost.
Ale tohle "věčné téma" má něco do sebe. Fakt to není sranda, z hlediska potencionálního rizika. Na druhou stranu je to zatím neuhlídatelné, takže o tom můžeme stejně jen kecat.
Btw, já měl rybky třeba na 4x taky. Bylo mi lít je vyhodit, když už jsem je zabil. A zmrzlé se házely dobře i 5x zamražované, tam je to jedno, jsou furt jak šutr :-)
Ale tohle "věčné téma" má něco do sebe. Fakt to není sranda, z hlediska potencionálního rizika. Na druhou stranu je to zatím neuhlídatelné, takže o tom můžeme stejně jen kecat.
Btw, já měl rybky třeba na 4x taky. Bylo mi lít je vyhodit, když už jsem je zabil. A zmrzlé se házely dobře i 5x zamražované, tam je to jedno, jsou furt jak šutr :-)
MrKos - Profil | St 8.10.2014 20:30:05
nofish >> co si budeme nalhávat, děje se to zcela běžně, akorát s tím rozdílem, že to většinou není kapr ... neříkám, že to schvaluju a používám párkrát do roka tak akorát ouklej z mrazáku
ano, převážím ji z jiného revíru a pak klidně 3x přemrazím a rozpustím
ano, převážím ji z jiného revíru a pak klidně 3x přemrazím a rozpustím
nofish - Profil | St 8.10.2014 20:27:09
MrKos >> Až ti díky přenosu nemocí vychcípá revír, jen díky tomu, že někdo převeze 16.6. kapra s bakterkou, na sumce, budeš se možná divit. Vím, že reálně se na návesáku nachytají rybky a na přehradě se na ně chytají candoši, ale ty bys snad měl vědět, že to schvalovat prostě nejde, ne přežitek.
rover - Profil | St 8.10.2014 20:26:45
retrívr >> Jsme opravdu tak "neschopní ", že se musíme ptát ... ? Díky Pájo :-)
retrívr - Profil | St 8.10.2014 20:25:45
Bacha >> Tak to je dle mne už řešitelné. Měj doma co chceš, jinde nenastražiš, tedy pokud nevyhovuje.
Bacha - Profil | St 8.10.2014 20:23:15
retrívr >> Kdysi jsem řešil akademickou debatu. Na P revíru chytnu škodlivou rybu a tu nesmím pustit. Tak si jiponechám a nastražím na MP revíru živou na dravce. Ale uoha, nemá předepsanou míru. Co s tím?
MrKos - Profil | St 8.10.2014 20:20:41
retrívr >> přenos na jiný revír je přežitek a pravidlo nepatřící do kompetence RS... to bychom mohli hovořit o línech, ploticích nebo karasech, které lze běžně koupit v rybářských potřebách a jsou to nástražní rybky jako každé jiné (jasně, u lína je míra atd)
v reále je opravdu celá řada RS, kteří se snaží původ rybek dokladovat nebo prokazovat, ale samosebou neprávem... poslední takový to zkusil asi před dvěma lety, poslal jsem ho na školení a snad takovou malou náplastí mi byl omluvný mail od hospodáře/předsedy (už si to přesně nepamatuju - nedůležité) z jeho MO s tím, že RS proškolí a původ požadovat nebudou
tenkrát šlo o jednu ouklej nakrájenou na malé kousky a několikrát vrácenou/vytaženou z mrazáku
v reále je opravdu celá řada RS, kteří se snaží původ rybek dokladovat nebo prokazovat, ale samosebou neprávem... poslední takový to zkusil asi před dvěma lety, poslal jsem ho na školení a snad takovou malou náplastí mi byl omluvný mail od hospodáře/předsedy (už si to přesně nepamatuju - nedůležité) z jeho MO s tím, že RS proškolí a původ požadovat nebudou
tenkrát šlo o jednu ouklej nakrájenou na malé kousky a několikrát vrácenou/vytaženou z mrazáku
rover - Profil | St 8.10.2014 20:17:26
retrívr >> Někteří nerozumí, ...ať už se "stát" snaží, jak může !
Čtenáři této diskuse také sledují
Fóry59868
Čína - objednali ste uz nieco?15722
Černá listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
Udírny a uzení51140
Kulinářský kroužek aneb vše co se dá uvařit z ryb5795
Daruji věci na ryby ...863
Perly MRKu ...!1171
Fotografování z pohledu amatérského rybáře53894
Problémy se psy u vody553
Slezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
10:36Rybáři vs ochránci přirody 80
8:59Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 48
8:21Poradna: Sumcařina 2574
6:48Staré Česke rybářské vybavení 399
StMedkovy rybníky Kroměříž 188
StZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StHlídač slev eshopů 751
ÚtDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtÚprava chodu woblerů. 11
ÚtPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . Bleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....










