Používání olov Olpra

Používáte někdo olova od českého výrobce Olpra? Zaznamenali jste nějaký zasadní rozdíl oproti jiným olovům?
Autor diskuse: Klose - Profil , 4.10.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
83 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy. (Začít číst od prvního z nich.)

Ntrixo - Profil | Ne 9.6.2024 6:25:36

Erva >> diiik

    NErva - Profil | So 8.6.2024 20:32:43

    trixo - Ahoj , kontakt máš v SZ .

      Ntrixo - Profil | So 8.6.2024 8:20:48

      Erva >> ahoj prosim citam ze mas kontakt na vyrobcu olov olpra, prosim je mozne ho poskytnut? Dakujem, mam ryb.shop a zhanam isty druh oloviek..dakujem peter

        NStar-b - Profil | So 22.4.2023 8:32:25

        Cena,kvalita super.

          NErva - Profil | St 19.4.2023 20:22:38

          Carplounge - Záleží co potřebuješ , výrobce už stránky zrušil , jelikož toho má tolik že vlastní maloprodej prodej zrušil a zásobuje jen ryb. obchody . Ale osobní odběr po předchozí dohodě možný je , respektive , bydlím kousek od Luboše a ždy mě prodal co jsem potřeboval.

            NCarplounge - Profil | St 19.4.2023 19:38:09

            Zdravím, oživim tema . Prosím vás nevíte jde někde přímo kontaktovat tohoto výrobce? Stránky bohužel nefunguji . Děkuji 🙏

              Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 19:36:26

              kožich007 >> To já už na ryby chodím ale už taky trhám,nějak co napustili vodu,tak to nemůžu odhadnout a jsem v kamení.

                Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 19:29:35

                yvana >> jj já si pojedu nakoupit někdy o víkendu a pak musíme se synem na ryby, už nás to doma nebaví.

                  Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 19:23:45

                  kožich007 >> Všechno jednou začíná i končí,tím i já budu letos začínat:-))

                    Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 19:17:36

                    yvana >> já ani moc ne, já jen zkusím nové koule a nové peletky od kluků Kučerovic a nějakou tu kuličku z F&H. No a také musím už více zapojit syna do rybařiny tak to bude můj test :)

                      Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 19:14:00

                      kožich007 >> Já chci letos trochu víc experimentovat,to bude zase krásně u vody:-)

                        Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 19:10:51

                        yvana >> to já také ne, jen jsem to zkoušel a při počasí kdy to moc nejde to funguje dost dobře a to jak ty method tak i ty pasta.

                          Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 19:08:20

                          kožich007 >> Jo šikovný ručičky,já jsem lempl,jakmile mám kapráky,tak se ničím už nematlám:-))

                            Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 19:04:56

                            yvana >> :) jen jsem tou trubičkou protáhnul drátek a udělal na něm očko a to zajistil proti uvolnění a je to.

                              Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 19:00:28

                              kožich007 >> To by mě zajímalo,rozepiš se víc,jak to máš udělaný.

                                Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 18:38:31

                                yvana >> původně jsem je kupoval na feeder a pak jsem je použil i na kapráky, sice jsem je trochu upravil na použití se závěskou, ale dobře to s nima lítá a dobře fungují.

                                  Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:32:48

                                  kožich007 >> Ty jsem nikdy neměla,ale koukám,že je mají za super cenu na feedr dobrý.

                                    Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 18:29:45

                                    yvana >> to je mi jasné, proto jsem napsal co funguje mně. Jinak mám i tato a jsou také dobrá
                                    http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/27-1-Method

                                      Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:28:41

                                      kožich007 >> Já jenom chtěla říct,že není pasta jako pasta,ale každý má na výběr.

                                        Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:27:42

                                        Erva >> Tak tam zajdi a navrhni jim to a když tam budeš,moc je pozdravuj.

                                          Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 18:17:44

                                          yvana >> tak to nevím, já zůstávám věrný sobě a oběma Kučerům :) mně nic jiného z našich výrobců prostě nefunguje, ale kamarád nedá na aminomix dopustit.

                                            NErva - Profil | Út 16.2.2016 18:13:42

                                            yvana - Jasně že jej znám , dyť bydlí cca. 300 m od mě :-)) Přesně 321 m vzdušnou čarou :-))

                                              Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:12:17

                                              kožich007 >> Já těch obalovaček používám dost,který tam fakt drželi dobře byly od Aminomixu.

                                                Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:11:25

                                                Erva >> Vidíš,jestli se s ním znáš,tak to navrhni,jsou to moc hodný a vstřícný lidi a pro rybáře co navrhuješ by bylo dobrý.

                                                  Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:09:47

                                                  ukara tuka >> Vidíš strunu používám na ty olova co mají bužírku,ale dobrý nápad.

                                                    NErva - Profil | Út 16.2.2016 18:08:48

                                                    yvana - Osobně bych přivítal místo tvrdé plastové trubičky , těžkou tungstenovou hadičku ale tak aby se dírkou dal protahnout alespoň 0,40- 0,50 mm šokový vlasec , která kopíruje dno a je jedno jestli je to Excentr , nebo Inlex a pod. no musím se tam opět zastavit a Lubošovi to zkusit navrhnout ,alespoň pár kusů na zkoušku .

                                                      Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 18:08:44

                                                      yvana >> já používám hotový obalovačky od mikbaits a ty mi drží dobře. Zkoušel jsem i metoďák a když se udělá lepivej tak drží také.

                                                        Nukara tuka - Profil | Út 16.2.2016 18:07:28

                                                        yvana >> Na provlíkání používám strunu a na to olovo dávám i normální krmení,jen musí být směs trochu lepivější.

                                                          Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:04:16

                                                          kožich007 >> Ahoj kluku,právě že některý ty obalovačky mi na tom nedrží,tak se ptám jestli je uděláš takový mazlavější?.)))

                                                            Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 18:02:25

                                                            Erva >> Ahoj,každý používá něco jiného a sám víš,že jsme cházka zvědavá a zkoušíme:-)Jo ty obratlíky ty mi taky vadili,teď už je to lepší.Ještě chci letos vyzkoušet víc tyhle http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/0/0/5/220-Excentr​-imitace-kamene-40-g hlavně se u nich nezamotává návazec,jediný problém je,že se hůř navlíká vlasec.

                                                              NHusár - Profil | Út 16.2.2016 17:59:14

                                                              Já už dva roky používám jen Olpra, poměr cena kvalita výborné , mohu jen doporučit

                                                                Nkožich007 - Profil | Út 16.2.2016 17:58:35

                                                                yvana >> ahoj holka. Já používám tohle http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/29-1-Pasta
                                                                a to je paráda, dávám na to obalovačku, ale při troše umu se dá použít i metoďák ale s ním nedohodíš tak daleko.

                                                                  NErva - Profil | Út 16.2.2016 17:46:30

                                                                  yvana - Nemám zkušenost a ani nějak nevidím důvod , požívám převážně dva druhy ke spokojensti a to :http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/1-1-Korda a : http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/20-1-Inlex , u olov olpra došlo ke zlepšení ohledně velikosti obratlíků , tedy i oček a v závěsu už olůvko lehce klouže .

                                                                    Nyvana - Profil | Út 16.2.2016 17:32:06

                                                                    Trochu to tady oživím:-))
                                                                    Používáte někdo tyto olova http://www.olpra.cz/olpra_1/eshop/0/0/5/431-Pasta-i​n-line-40-g ?
                                                                    Jde mi o jedno,jestli tam dáváte třeba obalovačku,nebo těsto na boilies....jaká je vaše zkušenost,jestli musíte třeba obalovací těsto naředit.

                                                                      NGloton - Profil | Út 7.10.2014 14:25:33

                                                                      smike >> Nebudou to kontrolovat u vody, ale u prodejců. A za porušení bude takovej flastr, že se ti to nikdo prodat v krámu neodváží.

                                                                        Narnošt - Profil | Út 7.10.2014 14:21:14

                                                                        Josef95 >> Pokud by to bylo ve velkém,technologie by se jistě našla a byla by určitě i levnější.Jen by si už holt nikdo nic neodlil doma.Maximálně vytočil na soustruhu...

                                                                          Nsmike - Profil | Út 7.10.2014 13:53:20

                                                                          Uz vidim,jak to nekdo bude u vody kontrolovat...dalsi naprosto zbytecna buzerace z EU

                                                                            Nryba domácí - Profil | Út 7.10.2014 13:47:19

                                                                            arnošt >> Větší nebudou, protože se ocel určitě používat nebude. Bude to jako v pneuservisech, tam taky už nemají olova, ale nějaké slitiny s významným podílem zinku.

                                                                              Ntuzemak - Profil | Út 7.10.2014 13:02:19

                                                                              Josef95 >> ono ktomu stejně jednou dojde,že se z olova zakáže vyrábět zátěže.-)))

                                                                                NJosef95 - Profil | Út 7.10.2014 12:52:12

                                                                                arnošt >> Ahoj, železo jako takové určitě není tak drahý materiál jako olovo, ale dokážeš si představit ten technologický proces, aby jsi dostal železnou zátěž požadovaných tvarů? olovo mění skupenství při trochu nižší teplotě než železo...

                                                                                  Narnošt - Profil | Út 7.10.2014 12:27:18

                                                                                  Že by kousek železa vyšel tak draho?Já si naopak myslím,že by ocelové stály daleko méně než současná olova.Jen budou holt díky menší hustotě kapánek větší...

                                                                                    Nsmike - Profil | Út 7.10.2014 7:12:31

                                                                                    Gloton >> až budou muset být zátěže ocelové, to se nám ještě budou zdát ceny olov Taska, Fox atd. velmi levné

                                                                                      NHusár - Profil | Po 6.10.2014 19:21:06

                                                                                      Za mě spokojenost veliká, dobrá cena za slušnou kvalitu

                                                                                        NGloton - Profil | Po 6.10.2014 19:14:27

                                                                                        smike >> Ta otázka je naprosto relevantní. Zákaz olova už se několikrát navrhoval, tady taky něco k tématu http://www.inrybar.cz/ostatni/rozhovory/eu-chce-zak​azat-olovene-zateze-upozornuje-kandidat-na-europosl​ance-bohumil-straka/ .
                                                                                        Třeba vyvažovací závaží na kola os.aut už olověná být nesmí. A v rybařině nás to asi brzy také nemine.

                                                                                          Nstrejda16 - Profil | Po 6.10.2014 15:33:22

                                                                                          Nepoužívám, dělám si svoje a jsem maximálně spokojený.

                                                                                            Nkorpss - Profil | Po 6.10.2014 14:50:56

                                                                                            arnošt >> Plovoucí olova? co to je?

                                                                                              Nsmike - Profil | Po 6.10.2014 14:32:19

                                                                                              Ewa Farna >> twl,ty mas otazky:-D z ceho jineho by asi byly?

                                                                                                NEwa Farna - Profil | Po 6.10.2014 11:16:16

                                                                                                Jsou opravdu olovjeny ty olova?

                                                                                                  Nufo 48 - Profil | Po 6.10.2014 10:03:39

                                                                                                  Klose >> ahoj, je to jako s pivem...taky ti málo kde natočí přesnou míru:-))))))ale jinak s Olprou max.spokojenost,dávám palec nahoru...

                                                                                                    NKlose - Profil | Po 6.10.2014 7:51:57

                                                                                                    Možná radši kupovat vždy o 10g víc:-)

                                                                                                      NKlose - Profil | Po 6.10.2014 7:50:41

                                                                                                      Johnas >> Tak si mě nahlodal a šel jsem je taky převážit. a 50 Flat- in line má pouze 41g. Takže ona se nějaká chybička najde:-)

                                                                                                        Nsmike - Profil | Po 6.10.2014 7:39:56

                                                                                                        s olovy od Olpra jen spokojenost.zpracování velmi slušné a cena parádní

                                                                                                          NKlose - Profil | Po 6.10.2014 7:28:19

                                                                                                          chendler >> Jo to je fajn. Na 4 stovky se dostaneš hned a máš to zadara.

                                                                                                            NTWIN 69 - Profil | Po 6.10.2014 5:56:38

                                                                                                            S olovama týhle firmy jen spokojenost.

                                                                                                              Narnošt - Profil | Ne 5.10.2014 23:49:54

                                                                                                              Mám a dobrý...Hlavně se mi líbí ta jejich nová řada plovoucích olov,používám je na mlaskačku... :))
                                                                                                              Nee,dělám si p.del,cena dobrá,olovo je opravdu olověný a obratlíky se netrhají ani nepraskají.Co víc od olova chtít...

                                                                                                                Nkožich007 - Profil | Ne 5.10.2014 18:40:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                                                                                                Klose - >> ahoj
                                                                                                                používám už několik let a jsou perfektní, za ten peníz lépe asi neseženeš. Ani na závěsky to není takovej problém, záleží jakou použiješ. Za mně olpra jasně vede, jinak letos jsem od nich vzal i na methodmix a taky dobrý, pasuje to do formiček dobře a pěkně lítají. Ať se ti daří.

                                                                                                                  NJohnas - Profil | Ne 5.10.2014 18:23:03

                                                                                                                  Gloton >> Je to možné, že to byla zrovna tahle šarže ve 140 cítkách a ostatní jsou v pohodě.

                                                                                                                    Nkapr97 - Profil | Ne 5.10.2014 12:46:57

                                                                                                                    Erva >> Tak díky za rady..

                                                                                                                      NErva - Profil | Ne 5.10.2014 12:05:54

                                                                                                                      Martin - Havířov - Jasan , jsem si je i přinesl , ale bohužel celí obratlík vkládají do formy , tedy by museli mít novou formu kde bude vyfrézovaná větší drážka kam by se vlezlo to větší očko obratlíku , tak mě to bylo řečeno .

                                                                                                                        NMartin - Havířov - Profil | Ne 5.10.2014 12:00:07

                                                                                                                        Erva >> hoj Radku, stačilo by použít Heli obratlíky a bylo by po problémech

                                                                                                                          NErva - Profil | Ne 5.10.2014 11:56:27

                                                                                                                          kapr97 - Ale vždy je lepší si olova dopředu objednat , bo taky můžeš přijet a skladem být všechno nemusí .

                                                                                                                            Nkapr97 - Profil | Ne 5.10.2014 11:43:42

                                                                                                                            Erva >> Jo už jsem se díval na mapách kde to asi tak je.. :-)

                                                                                                                              NErva - Profil | Ne 5.10.2014 11:41:51

                                                                                                                              Martin - Havířov - Hoj Martine , to z tebou souhlasím ,občas bych uživil taky větší očko na obratlíkui jsem toko zultoval ,alebohužel nemají takovou formu 😞.