- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dilema - zůstat či odejít z ČRS
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?
prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
7x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NBacha - Profil | St 1.10.2014 15:27:56
Nborecrybář - Profil | St 1.10.2014 15:27:42
Nfreddys - Profil | St 1.10.2014 15:20:45
Kde prosimtě bydlíš? Že je to tam tak strašné...
NPíďa2 - Profil | St 1.10.2014 15:17:31
Nkakr - Profil | St 1.10.2014 14:59:41
Dnes má většina MO svůj web a na něm bývají úlovky a násady do revírů které obhospodařují.
Ale povinnost to není..
NPíďa2 - Profil | St 1.10.2014 14:56:39
Nborecrybář - Profil | St 1.10.2014 14:39:15
NPíďa2 - Profil | St 1.10.2014 14:22:24
Nraduch - Profil | St 1.10.2014 14:18:15
Nkakr - Profil | St 1.10.2014 14:11:22
Malý dotázek, na základě čeho může MO vybírat pokuty a jak je daní??
Nhraji - Profil | St 1.10.2014 13:59:20
U nás se výbory starají o svoje revíry, nesou za ně odpovědnost až do důsledků (odvolaní hospodáři, zadržené odměny pro výbory).
Naše MO má jeden revír a pečujeme jen o něj. Říct, že s ním nejsme spjati, a že za něj nezodpovídáme, to je výraz do nebe volající hlupáctví a nepochopení nebo neznalosti, kdo zajišťuje péči o revíry.
NChose - Profil | St 1.10.2014 13:41:11
Nfreddys - Profil | St 1.10.2014 12:47:28
Já ve svazu zůstanu, jelikož i přes jisté výhrady mi tento způsob rybolovu vyhovuje. Když na to přijde, vzhledem k rybám, jejichž lov mě nejvíce zajímá a způsobům lovu, které nejraději provozuji, nemám žádnou jinou alternativu - žádný soukromák mi to nenabídne.
Mimoto, nemyslím si, že je méně větších ryb (asi si myslel kapra, předpokládám), jen musíš vědět kde a jak na ně. Klidu je u vody dost a dost, jen prostě musíš zjistit kde. To samé platí s čistotou. Je to o tom, jaký si to uděláš.
Npfly - Profil | St 1.10.2014 12:15:40
Litování jak to na svazových vodách je bídný je dost mimo mísu,na mnoha soukromácích to není o nic lepší.Prostě někde se starají líp a někde hůř.A pokud máš dilema,není nic jednoduššího než ze svazu odejít.Variant jak si člensví zachovat nebo zrušit je dost...Zrovna tak jako zaplatit,zachytat a odejít..
NBacha - Profil | St 1.10.2014 11:54:34
NBacha - Profil | St 1.10.2014 11:03:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Začínal jsem na svazovce s jedním prutem v roce asi 1965. Jako člen MO jsem se už od útlého mládí podílel častými brigádami na veškerém dění kolem NAŠÍ vody. byla to krásná doba. Po zrušení revírního způsobu hospodaření, a mém přestěhování na pstruhový revír, jsem zajásal a navštěvoval vody snad v celé republice. Až nyní si uvědomuji, že tak tím začalo jakési odcizování. Takové to opomíjení toho, co jsem měl před domem. Zároveň jsem se přestal angažovat i ve výboru MO ruku v ruce s měnícími se funkcionáři, kterým nešlo ani tak o ryby v revíru, jako o vybírání pokut a zvyšování brigádnické zátěže, která nebyla zdůvodněna. Nic nepomohly intervence na schůzích a pokusy o hlasování o problémech. Všichni byli spokojení, většina kaprařila na RMV, a ti, kteří věděli o nasazování a agregátování si přišli na své i na řece. V této organizaci si lukrativní "brigády" odpracovali pouze členové hospodářsého sboru a ještě si dali zdarma povolenky, jak se na ty ostatní nadřou.
Po padesáti letech lovu ryb vidím rybařinu vytrženou z kořenů díky rychlému životu, který je motivován honbou za čímsi neuchopitelným. Být svobodnějším? Být prvním? Být úspěšnějším? Nevím.... Jedno ale vím naprosto jasně. Trpí tím ryby a rybařina jako taková, protože současní funkcionáři nejsou spjatí s určitým revírem, nemají za revír zodpovědnost a často rozhodují o revírech, které ani neviděli, natož znali. Jsou to jacísi manažeři bez majetkového vztahu, což je dnes móda ve všech směrech. Jak by pan Baťa poznamenal, krize není ekonomická, ale morální a majitel má jinou morálku, než manažer.
Těžko se s tím smiřuji, ale nikdy by mě ani nenapadlo ČRS kvůli tomu opustit. To, co jsem totiž napsal, zdaleka neplatí všude a je mnoho vod, kde echt rybařina ještě funguje díky entuziasmu členů. Většinou to je na malých tekoucích vodách, kde nájezdy teamů nehrozí, a kde je možno si krásně a v klidu zachytat. Naproti tomu se ale vždy na takovém revíru cítím jaksi provinile, že sklízím plody práce jiných a i proto se u takové vody chovám mnohem, mnohem pokorněji. Tento pocit úcty k práci prostě všeobecně chybí, a proto se nedivme, že je rybařina tam, kde je.
Nicméně tento stav dovoluje jakousi formu pasivní rezistence či osobního protestu, prostě si v rámcí RŘ dělám co chci a ostatní se mohou stavět na hlavu. Není to dobře, ale východisko zatím nevidím.
Nsplávkař - Profil | St 1.10.2014 9:57:08 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Jestli vidíš trochu do formální práce svazu tak musíš vědět ,že svaz je na různém falšování, přikreslování a přizpůsobování čísel tak aby to odpovídalo potřebám, dlouhodobě založen. Z toho plyne dnešní stav, kdy se se na mnohých vodách fakticky nehospodaří(vodách státu) a buď se na ně pro jiné podnikatelské aktivity svazu kašle nebo se na nich provozuje jakési podivné hospodaření.
Těch skandálů MO se škodami v řádech stovek tisíc bylo víc, kdekdo má v hlavě příklad ze svého okolí který se nijak neřešil. Současný systém založený na dobrovolnosti a práci zdarma je tomu nakloněn a částky které se i na úrovních MO ,,projídají,, nejsou vůbec zanedbatelné.
Je zajímavé, že dnes se na MRKu dokáže spousta lidí bavit o h...ě, jídlu, počasí a nemocech , 155 krát zopakovat jaká barva rybářskýho cajku je nejlepší, kde co nejlépe nakoupit a když by měli z titulu své funkce, životní zkušenosti co říct tak neřeknou ani ano či ne.
Jak podrážděně reagují na otázky kolem fungování svazu ti co jsou v tom systému nějak zaháčkováni se ostatně můžeš přesvědčit z jejich reakcí i v této diskusi.
Nkakr - Profil | St 1.10.2014 8:17:42
Není nutná sáhodlouhá a srdceryvná diskuze s členským průkazem v ruce zda být či nebýt.
Analogie s Hamletem a lebkou (průkazem) v ruce se přímo nabízí.
Na rozdíl od Hamleta to má člen mnohem,mnohem lehčí.
Stačí když do konce února nezaplatí členství a nemusí o tom ani informovat MRK. Členství mu zanikne automaticky a bezbolestně:-))
Nborecrybář - Profil | St 1.10.2014 7:52:20
K tomu prvnímu co jsi psal, nechci zde politikařit, ale já jsem rád že ta banda tupounů s rudým hadrem už skončila. Bohužel pro ty kteří v té době prožili většinu svého života to dnes není jednoduché. Nicméně politika je pro koně neb má větší hlavu a tak ji nechme tam.
Kde to žije - všechna témata
14:26NRybáři a vinařství 927
13:41N🔥 Grill a grilování 🔥 592
11:19NLov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04NBoilies TB baits- chytací řada 40
10:56NRybářský kniho - koutek 145
7:27N471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
PáNRybářské odznáčky ... 547
PáNPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáNRybáři vs ochránci přirody 90
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáNHlídač slev eshopů 752
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtNDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
Co je nového - všeobecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Shimano šňůra Kairiki 8 Mantis Green 150mZa 449 Kč
Inovovaná šňůra Shimano Kairiki 8 je splétána z 8 nosných vláken, vyrobených v Japonsku, pomocí nové techniky VT.
SPRO kufřík Power Catcher Lure TowerZa 598 Kč
Díky kompaktním přepravním rozměrům a integrovanému madlu se snadno přenáší a je ideální na cesty. Věž obsahuje 4 průhledné plastové krabičky na nástrahy a navíc velký horní úložný prostor, který je ideální pro uložení nářadí nebo většího příslušenství.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme prodejnu
Rybářské potřeby JESETER
Karlovy Vary - Dvory, Kpt. Jaroše 198/17











