Dilema - zůstat či odejít z ČRS

Ahoj lidi. Mám už nějakou dobu v hlavě dilema o tom zda zůstat v ČRS a podporovat plniče mrazáků a plnit panděra panáčků v představenstvu ČRS. Nebo odejít a jezdit po revírech místního významu či soukromých na kterých je dnes možnost ryby nejen chytat, ale i v rozumné míře vzít.
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?

prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
Autor diskuse: borecrybář - Profil , 29.9.2014 všeobecné - RŘ, MO, svazy

Stilet - Profil | Po 29.9.2014 21:02:32

splávkař >> Slušný povzdech - myslím, že podobných už jsem pár slyšel a vždy mě mrzí, když je další aktivní zadupán.
Jen musím poznamenat, že to nejsou některé MO co fungují. To je několik aktivních a pracovitých bláznů bez ega, kteří se na TO dají, nechají se zvolit, dělají to nejlépe jak dovedou a pak najednou jejich MO má ve vodě rybu, čisté břehy, hospodaří v plusu a...koledují si o nezvanou pozornost orgánů Územního Svazu, protože vybočují, ukazují že to jde a docela jednoduše a ...stačí.
Borecrybář:
Myslím, že klidně ve Svazu zůstaň, doba, kdy zašnou mizet dobré revíry a celý ten moloch se svalí sám je nedaleko - pak bude tlačenice na soukromácích.

    FRANK71 - Profil | Po 29.9.2014 21:02:10

    Ravachol >> teď vážne, napsal jsi to celkem hezky, ale neviděl bych jako výhodu ČRS na prvním místě peníze. K masně( Ne ryba), se mohu jen vyjádřit, tak, že omezení jsou hlavně kvůli takovým lidem.

      Nachos - Profil | Po 29.9.2014 20:59:33

      FRANK71 >> né nadarmo se říká, že co díra do prdele to názor :))

        Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 20:57:32

        FRANK71 >> von je to tak trochu udel vetsiny z nas nasrat se do kazdy otazky a napsat aspon neco, nebo ne ?:))

          rover - Profil | Po 29.9.2014 20:54:10

          nofish >> Není nic na tom, být "nezávislý". Už roky to tak praktikuji jak v rybařině, tak v myslivosti. Jsem nerad "organizován" ...

            FRANK71 - Profil | Po 29.9.2014 20:53:43

            Nofish: Jé koukám, že největší masna mě má v ignoru, hurá. Ty se taky nasereš do každý otázky.

              Vash - Profil | Po 29.9.2014 20:53:03

              borecrybář - >> Zdarec
              Jesli tě tak moc prudí jak to v ČRS chodí, vyplatí se ti koupit povolenku na soukromák tak nad čim přemejšlíš??? Taky sem se spoustou věcí nespokojenej, snažil sem se na ně i upozornit (snad) na patřičných místech, zatim neúspěšně. I tak mi rybařina baví. A to chytam na nejprofláklejšim revíru v čechách. :o) I tam sem si schopnej najít klidnej flek.
              A co je pro mě rybařina? Relax, náhražka čundrů, kdy sem v přírodě. Potkal sem a poznal hromadu skvělejch lidí....atd :o)
              Stejně je rozhodnutí jen na tobě! :o)))

                nofish - Profil | Po 29.9.2014 20:46:03

                borecrybář - >> Nelíbí se ti v ČRS, zruš členství a neber povolenku.
                To jsou řeči, jako když nekuřák vleze do zahulené hospody, ví jak to tam vypadá, už než otevře dveře, ale pláče, jaké to tam je.
                Když se mi někde nelíbí, nelezu tam - jednoduše řečeno. Vždyť tak se chovají i zvířata a ta jsou proti lidem prý hloupá.

                  rybomil - Profil | Po 29.9.2014 20:37:19

                  Blue >> vysvětli nám neznalým prosím trochu víc než všeobecně, jak, tedy jakým způsobem plníš panděra panáčků v představenstvu, to asi nejenom mě zajímá. Máš na mysli konkrétní pochybné toky peněz nebo něco jiného ?

                    borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 20:35:45

                    Mrknato >> tak potom nejsem ten správný pro svaz a je potřeba odejít. Klidně budu jezdit po soukromých silnicích pokud budou a budou v lepším stavu než silnice státní. Jen bohužel pojištění mám jen zákoné a to je z provozu vozidla ne ze silnice. Takže pokud bych nechtěl platit pojistku tak nebudu jezdit. Ano věř či ne, ale jsa na tom stejně jako zde již píšící diskutér, nemám mnoho docházek za rok a zde v mém okolí jsou i revíry kde povolenka stojí opravdu na rok méně než ve svazu.

                      Mrknato - Profil | Po 29.9.2014 20:28:21

                      borecrybář - >> Jestli jsi to ještě nepochopil, tak celý společný rybolov (CS) je o výlovku. Čím větší výlovek, čím víc CS povolenek, tím víc peněz navíc pro Radu a ÚS...... Smysl hospodaření ČRS je právě v plnění mražáků........ a svaté trojici......
                      Levnější povolenka než v ČRS? Prosím tě kde? A nepořádek? Co třeba ten v příkopech silnic, také budeš zvažovat, že zrušíš pojistku auta a že budeš jezdit jen po soukromých cestách???

                        borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 20:20:33

                        nebudem se tady hádat. hádky skreju děkuji za pochopení

                          Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 20:17:15

                          Piškothonza >> chapu, tak peknej vecer a at ti to slape :)

                            Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 20:13:41

                            a mozna by kazdej nespokojenec mohl napred zapatrat v paměti a rict si co pro to udelal, aby situaci zlepsil. treba ve svym volnym case misto zajimavyho poradu na nově či primě love :))

                              Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 20:07:24

                              Nachos >> presne, jeste ze nas takovejch neni moc :)))

                                Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 20:06:28

                                Piškothonza >> ale je mi to díky svazu umožněno a můžu si to dovolit. Být to soukromý, tak ty široký možnosti nemám.Jak říkám, každej může ze svazu vystoupit, nebo to zkusit změnit k lepšímu. za mě dobrý :)

                                  Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 20:03:45

                                  FRANK71 >> no jo, ja taky cumim ze v jedenadvacatym stoleti ve stredni evropě furt jedem na tenhle tisíce let starej systém peněz a jejich hromadění, ale asi to tak lidi chtěj. budem to spolu muset změnit :)

                                    Piškothonza - Profil | Po 29.9.2014 20:03:18

                                    Ravachol >> ahoj,to je sice fajn,ale na tom,že procházíš úseky řeky,kde si parádně zachytáš a kam nikdo nechodí,má svaz prachbídnou zásluhu...na to nepotřebuješ papíry,tam stejně kontrolu nepotkáš a nikdo tam nevysazuje...))))))))

                                      Nachos - Profil | Po 29.9.2014 20:02:48

                                      Ravachol >> mluvíš mi z duše ..i já jezdím vetšinou kolem Prahy a i v takové oblasti kde žije kvanta lidí ,jsou místa kde rybář snad nikdy nebyl a ty mám nejradší :) hold někdo potřebuje auto za prdelí :)

                                        Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 19:58:20

                                        Nachos >> no dyť - zrovna v sobotu jsem prolízal dvoukilometrovej úsek reky 15 km od prahy brutálně zarostlej koprivama, kde nebylo proslapnuty zhola nic, ani jeden flek - paradne jsem si zachytal, nikoho nepotkal a v duchu dekoval rybarskymu svazu ze chytam i neco jinyho nez kapra, krasna priroda - bych dal dva litry rocne jen za tenhle dvoukilometrovej úsek :) Kdyz si predstavim ze by to bylo soukromy, vysazovali by se ryby podle prání vetsiny(10kg kapri, jeseteri, veeeliký stiky a různý trofejní ryby), pod kazdou vrbou by byl odpadák, lavicka, císlo místa a príjezd autem...no neměnil bych :) takhle je kazda tun prekvapko, ikdyz tech ryb na trofejni foceni neni moc, ale u mě dobrý :) diky za črs