- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dilema - zůstat či odejít z ČRS
Ve svazo vodách okolo mne je čím dále tím méně větších ryb, několikrát jsem byl na rybnících které říkají pane jinému hospodáři než je ČRS a světe div se je tam čisto, ryby ve vodě, klid. Sice za to taplatím, ale v přepočtu na mou docházku za rok je to v mnoha ohledech i levnější než povolenka v ČRS.
Co je pro Vás rybařina? Co Vás drží ve svazu, či proč jste již svaz opustili?
prosím nehádat a netahat sem něco jiného. Nebojím se dát červenou a ani mazat to co je mimo.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám...
7x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 19:49:56
Ravachol - Profil | Po 29.9.2014 19:44:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 19:35:35
*Shimi* - Profil | Po 29.9.2014 19:33:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
kožich007 - Profil | Po 29.9.2014 19:31:32
já věřím že někde je dobře zarybněno, ale tady kam jsem chodil je to čím dál horší. Statistik si udělám kolik chci.
kakr - Profil | Po 29.9.2014 19:29:06
Nějak mi neštymuje - kde nic není..........???
Z webu ČRS - sumarizace 2013
přisvojeno.............1 743 471 ks...............2 792 309,3kg.................1,60kg průměrná váha
borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 19:29:01
borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 19:26:48
borecrybář - Profil | Po 29.9.2014 19:25:37
To kolik se bude platit je problém nás, já nechci platit stejně jako nějaká masařka která naplní mazák všech v okolí "musí se zaplatit povolenka" bohužel těch lidí potkávám čím dál tím více. Cena za den chytání v mém okolí se pohybuje cca 200,- někde víc někde méně. Pokud si někdo chce vzít rybu tak musí zaplatit za rybu. To je dle mého fér, já si vemu za rok kolem 5 ryb, tak proč mám doplácet na někoho kdo si veme tunu?? prostě je to ve svazu nefér. Na schůze čas nemám a když jsem tam byl tak stejně sám nic neprosadím, dědkové si to udělají podle sebe.
kožich007 - Profil | Po 29.9.2014 19:14:27 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
jo a pro rejpaly, nemám nejen moc času na ryby, ale ani na ty brigády
Nachos - Profil | Po 29.9.2014 19:11:51
Nachos - Profil | Po 29.9.2014 19:07:59
Zajda - Profil | Po 29.9.2014 19:01:56
Blue - Profil | Po 29.9.2014 18:54:01
Píďa2 - Profil | Po 29.9.2014 18:43:45
Buffalo1969 - Profil | Po 29.9.2014 18:14:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Na soukromáky jezdím jenom když už jsem s těch miniryb nešťastnej. U nás na Blanensku je prostě problém jednou za vycházku vytáhnout kapra 40+. Standart je 3 kusy 20+...
splávkař - Profil | Po 29.9.2014 18:12:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Já jsem se stal členem svazu díky ryb. kroužku kam mě přivedli spolužáci kteří díky rodinným příslušníkům již chytali na jeden prut s dospělým a chtěli si ,,udělat,, povolenku.
Měl jsem obrovský štěstí na vedoucí neb to byla parta nadšených rybářů a pohodových lidí a těm kdo měli zájem dali do rybářského života základ který byl k nezaplacení. Kroužek byl tehdá pod hlavičkou MO a odměnou mým vedoucím byla možná povolenka zdarma. V kroužku jsem zůstal tak nějak zapojen i když jsem už nemusel a když se rozhodla starší generace vedoucích předat štafetu tak jsem byl pyšný, že mohu na jejich práci navázat. Naše MO měla celkem k 600členům z čehož byla téměř stovka ,,dorostu,,. Tam mě začaly opouštět iluze o tom, jaká je úloha MO ve svazu. Organizace hospodaří na cca 10ha potoka na kterém jsou dva průtočné rybníky. Dříve měli v nájmu několik návesních rybníků a z nich byly 4 ve vesnici kde jsem trávil spoustu času. Na nich jsme jako kluci čile chytali, rybáři z okolí se nám divili a byli překvapeni, když jsme tam něco chytli. Za posledních 5+let svazohospodaření jsem neviděl nikoho z rybářů že by se u rybníku o cokoli staral, rybníky nikdo nelovil a měl jsem jakousi naivní představu, že na ně MO snad zapomněla. Jednoho dne jsme se zmínili starostovi, že by se nám líbilo o jeden z nich starat a po prvním zastupitelstvu šla rybářům na všechny 4 výpověď. Tehdy jsem netušil, že by to mohlo někomu chybět( nájem byl koruna, rybáře tam chovat, lovit ryby nikdo dlouhá léta neviděl). O to víc mě překvapil rozruch který výpověď v MO vyvolala kdy se mluvilo o zrádcích, vyloučení, žalobě o náhradu škody a kdoví co ještě. Vše mi vysvětlil jeden člen výboru a světe div se-ty čtyři návesáčky vynášely MO papírovým hospodařením prý 40000 za rok a mi jsme je o tento jediný přivýdělek připravili. Třešničkou bylo, že MO nebyla během půl roku schopna technicky zajistit výlov a dva měsíce po datumu předání nám nabídla odkup obsádky za 1000kč. V rybníku jsme tehdy v pěti lidech s kesery za tři hodiny slovili cca 500kg ryb s převahou ,,výběrového,, kapra. Rybníky jsme si zarybnili a léta jsme na ně vozili na své náklady děti z kroužku MO neb svazová voda kde by si každý capart dokázal za dvě hodiny kroužku ulovit aspoň hrouzka nebyla v dosahu k dispozici a když, tak tam banda dětí překážela ve VRP dospělým členům a hlasitě se ozývali
Vedení MO se během těch cca 20 let omladilo, MO si pořídila svoji klubovnu(společnou prací i sbírkou) ve které jsme vedli kroužek u kterého jsem jako vedoucí skončil poté, co nás z klubovny hospodář vyprovodil neb jsme tam dětem v zimě pouštěli každou středu na dvě hodiny přímotop aby se jim nekouřilo od pusy.
Přínos MO svazu se za těch 25 let co to pozoruju postupně zúžil o péči o potok-jízky, prořez, sekání břehů prý bojkotuje povodí a chov PO se odehrává fakticky spíš na tom papíře neb tam kde se má chovat není voda a tam kde se má PO vysazovat přijali členi za svý duháky a kapry ze sádek.
Když to shrnu, tak tato 500hlavá MO se stará sama o sebe, vybírá prachy, vydává povolenky a zajištuje evidenci. Pro samotnou svazovodu zajištuje přepravu nakoupených ryb ze sádek a občas nainstaluje cedulky s číslem revíru. Za poslední roky zapracovala na důkladném výběru plateb za brigády které nejsou odpracovány na péči o samotnou MO a desátkou na revíru svazu.
Byl jsem léta členem této MO ač mi nic nedávala neb jsem byl místně příslušnej, dlouho plnil svý povinnosti značně nad stanovený limit ale dnes se divím sám sobě, že jsem neotevřel oči o mnoho dřív.
Vím, že mnoho MO funguje, pracuje i ku prospěchu vod svazových ale než bych podporoval tu místní chátru tak radši pošlu peníze někam přes celou republiku tam kde dělaj stejný H ale mě to vyjde levněji nebo třeba i o něco víc tam, kde z mých peněz vytvoří určitou hodnotu a nebo je nepošlu nikam neb je dnes spousta alternativ jak si zachytat.
Stav vody v okolí
| Dvorce (Jihlava) | 16.1 °C | 15 cm | 0.36 m³/s |
| Brtnice (Brtnice) | 12 cm | 0.01 m³/s | |
| Bransouze (Jihlava) | 42 cm | 0.82 m³/s |
Kde to žije - všechna témata
12:40Rybáři a vinařství 926
11:19Lov pod jezem v letních vedrech? 43
11:04Boilies TB baits- chytací řada 40
10:56Rybářský kniho - koutek 145
7:27471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáATTs hlásiče a ATTx příposlech 550
Pá🔥 Grill a grilování 🔥 591
PáRybářské odznáčky ... 547
PáPřehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru (Bleskovka) 14
PáRybáři vs ochránci přirody 90
PáZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
PáHlídač slev eshopů 752
ČtElektro tříkolka na ryby 40
ČtDivoký potočák nebo granulák? 63
ČtDiskuse k článku: Invazivní druhy ryb v našich vodách 2 - Sumeček americký 21
Co je nového - všeobecné
ČtBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . Bleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . Bleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . Bleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . Bleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
JRC Sada Signalizátorů Radar DR Set - 3+1 | SLEVA 53%Za 1.699 Kč
Při vývoji a testování byl kladen důraz na kvalitu, spolehlivost a jednoduchost v ovládání. Díky kompaktní konstrukci a ergonomicky zkombinovaným materiálem je tato souprava moderní a spolehlivá zároveň. Limitovaná akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
14.8."Noční Dešná"
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...










