Proč mi spadne více než 50% ryb? Kde je chyba?

Ahoj chytám ryby už dlouho hlavně plavanou a vláčku. Koupil jsem kaprovou výbavu a byl jsem čistě na kaprech 2X a totálně jsem tomu propadl. Ale ryby mi padají. Mám háček pro logic - XC4 velikost 6, červové rovnátko, návazec dynema od mivardy 0,14, nástraha halibut 1,4cm zarážka umělá plovoucí kuku. Celková délka přívěsu je 3,5cm. Halibutka je tedy více než 2cm od háčku. Olovo 40 - 60g. Spadli mě i větší kapři. Tak kolem 50 - 60cm. Taky rybám dost teče krev z rány. Dělám něco špatně?
Autor diskuse: hanyking - Profil , 24.9.2014 kaprařina - techniky lovu

NBnick - Profil | So 27.9.2014 15:58:03

hlavac >> tak urcite nemel odmerenych presne 60 minut ale obrazne hodinku.. mozne to urcite je :-)

    Nhlavac - Profil | So 27.9.2014 9:40:08

    Blue >> mám dojem že 2 minutky na jedneho kapra vratane nahodu čakania na záber a zdolávania ryby aj ked 30 cm je málo . nemyslíš? :)))

      NBlue - Profil | Pá 26.9.2014 23:12:50

      Gloton >> jo to udělej a pokud to půjde a nějakého chytneš tak klidně pošly fotku já s rád podívám,,tak držim palce at nějakého najdeš :-)

      My jako kluci at už v městě nebo na vesnici potom jsme taky chytaly a taky bez PP ale ve městě v řece nic nebilo nebo jo ale je to dravá voda a my měly většinou jako návnadu jen housku :-) a na vesnici je taky rybníček ted už je sice 5-7 let vypuštěný ale dříve byl a taky jsem tam chytal..Kapříci nebily sice velcí ale za to braly jeden za druhym dokonce a to nekecám doted pamatuju kolik se mi jich povedlo chytnout za hodinu přesně 27 kaprů na splávek (návnada nevzpomenu si ale určitě to bylo nějaké pečivo...Ale byly to malí kapři kolem 30cm.

      někdy se povedlo dokonce i na pstruhovce jsem vytáhl kapra svého prvního velkýho kolem 45cm.
      Já tohle dětské chytání bez PP nerešim ted už lístek mám ale dříve jsem to neřešil :-) pak jsem pověsil rybaření na hřebík skoro na 6-7 let a po studijích se k tomu zas vrátil....

        Nrover - Profil | Pá 26.9.2014 23:09:14

        kaca001 >> A určitě přestali i brát, ...

          NBnick - Profil | Pá 26.9.2014 23:05:09

          kaca001 >> Jo kurvshanky od kordy taky rad pouzivam :-) kdyz 8 tak kurvshank kdyz 6 tak carprus centurion

            NAnýzový dědek - Profil | Pá 26.9.2014 15:46:03

            hanyking >> Klidně to zkombinovat můžeš sladké a smradlavky :-)

              Nhanyking - Profil | Pá 26.9.2014 15:40:13

              karp sk >> Rybí pach. Halibut. Zdálo se mi divoké kombinovat halibutku třeba s jahodovou popkou.

                Nkarp sk - Profil | Pá 26.9.2014 14:01:43

                hanyking >> nazdar tu plavacku mas ovocnu nebo rybacinu:?

                  Nkaca001 - Profil | Pá 26.9.2014 12:04:52

                  taky nám hodně padali ryby ,vyměnily jsme háčky za korda kurvshank č 6,nebo 8 dali nástrahu dál od háčku a ryby přestali padat

                    NFilip Štefek - Profil | Pá 26.9.2014 11:37:54

                    Když jsem míval malou vzdálenost mezi obloučkem háčku a nástrahou (do 0,5mm), stávalo se mi, že ryby občas padaly (asi 60/40 úspěšně zdolaných). Pak jsem na rady v různých diskuzích zkusil prodloužit vzdálenost na 1,5 - 3 cm a náhle bylo po problému. Chytám na háčky Fox Armapoint SSSP A SSBP

                      Nroxtidy - Profil | Pá 26.9.2014 10:48:09

                      JoeChains >> ono koupit FC + pletenku vyjde nejak levne? :-)
                      Jsou kvalitni stahovacky, ktere nemusi stat 5 stovek ;-)

                        NJoeChains - Profil | Pá 26.9.2014 10:39:16

                        Vykasli se na predrazeny stahovacky, udelej si kombinovanej navazec, kus FC a k tomu par cm pletenky na kterym je hacek, hotove vyrizene. :-) Pokud ti nejdou uzle, klido to spoj obratlikem, aspon usetris na plastickym olovu. :-)

                          NPaJaS - Profil | Pá 26.9.2014 9:19:56

                          hanyking >> Dle fotky + co si napsal, používáš pva, což by zamotání návazce při náhozu mělo eliminovat. Příčinu zamotání bych viděl spíš v tom, že se nástrahu pokoušely udolat menší ryby. Nicméně výměnou pletenky za ztuženou šňůrku určitě nic nezkazíš.

                            Nhanyking - Profil | Pá 26.9.2014 1:14:35

                            A ještě dnešní závěrečnej kapr na panáčka. Ale neberou. Na tom rybníku můžu chytat na 4 pruty a dnes mě štvalo, že mám jen 2 :-) Krmil jsem jen lehce pstružíma granulema 1cm a do pva granulky jemné silně nadipované a zaprášené plavačkovým krmivem. V neděli dám bojku a zakrmím řepkou a kuku.

                              Nhanyking - Profil | Pá 26.9.2014 1:05:33

                              Tady je chycenej karas a je vidět jak mu teče krev. A to jsem chytl na ten malý háček. U plavačky se mi to nikdy nestalo. Asi zamáčknu protihrot.

                                Nhanyking - Profil | Pá 26.9.2014 1:00:59

                                Děkuji všem za rady. Dnes jsem od poledne do 9 večer chytal a nespadla ani jedna. Ale chytl jsem jen 3 malé kapry a karase XL. Po tom ochlazení to vůbec nebere. Ale jakmile se ryba rozjela byla tam. Jeden kapr se mi vyhákl u břehu ale to bylo mojí chybou. Zajel do rostlin. Změnil jsem vázání. Dal jsem háček bez rovnátka a kroužek naproti špičce. Pod háček jsem dal brok. Všechny ryby byly chycené za spodní pysk. Dak jsem i menší háček na jeden prut. Kashima č.8. To jsou jediné co mám aktuálně použitelné na kapry. Problém ale mám ze zamotáváním pletenky. Měl jsem několik potahů a když jsem za hodinu muntáže vytáhl tak na obou prutech byly zamotané. Takže koupím nejspíš ztuženou šňůrku. Zdá se mi lepší než fc. Jaká je osvědčená?

                                  Nhanyking - Profil | Čt 25.9.2014 23:51:07

                                  Fishky >> Špatně jsem se díval. Mají 3lb a 3,6m. Koupil jsem to v celku s navijákama a stojanem tak jsem to předtím nezkoumal.

                                    NBnick - Profil | Čt 25.9.2014 23:01:48

                                    Běž do Centurion 2000 ty nezklamou ;)
                                    http://www.nikl.cz/p2168-centurion-2000-ats.php

                                      Nagig - Profil | Čt 25.9.2014 22:57:29

                                      hanyking - >> FOX ARMA POINT SSC vel.4, 10ks od té doby co používám tyto háky mi přestali padat ryby něco určo na tom bude nic jiného jsem nezměnil odzkoušej poznáš sám ;-) malej detajl jak dokáže vše změnit ;-)

                                        Nagig - Profil | Čt 25.9.2014 22:34:03

                                        hanyking - >> Ahoj změn firmu a tvar háčku ostatní bych ponechal měl jsem stejnej problém a velice mi to pomohlo ;-)