Proč mi spadne více než 50% ryb? Kde je chyba?

Ahoj chytám ryby už dlouho hlavně plavanou a vláčku. Koupil jsem kaprovou výbavu a byl jsem čistě na kaprech 2X a totálně jsem tomu propadl. Ale ryby mi padají. Mám háček pro logic - XC4 velikost 6, červové rovnátko, návazec dynema od mivardy 0,14, nástraha halibut 1,4cm zarážka umělá plovoucí kuku. Celková délka přívěsu je 3,5cm. Halibutka je tedy více než 2cm od háčku. Olovo 40 - 60g. Spadli mě i větší kapři. Tak kolem 50 - 60cm. Taky rybám dost teče krev z rány. Dělám něco špatně?
Autor diskuse: hanyking - Profil , 24.9.2014 kaprařina - techniky lovu

NJoeChains - Profil | Čt 25.9.2014 21:46:26

Zkus brocek nad hacek (nevim, proc furt pisou "pod hacek", kdyz pod hackem je nastraha :-) ) a ja bych zkratil prives tak, aby byla nastraha 1-1,5 cm pod hackem.
Olovo klidne nech, stejne po zaberu prisekavas a na "samozasek" 40g bohate staci, dyt se kapr sekne i o mnohem lehci krmitko.

    NGloton - Profil | Čt 25.9.2014 19:31:00

    Blue >> Tak dnes je těch čolků už o hodně méně, taky už jsem je neviděl ani nepamatuju. Máme ten rybník 150m od baráku, tak jako kluci jsme se tam vyřádili. Ryby jsme chytali i do ruky.....dokonce jsem tak lapli i pěknou štiku kolem 90cm na mělké vodě......to byly časy.
    Ale vše jen jako "pytláci", revír z toho je oficiálně až od letošního srpna, dříve to byl jen městský rybník/pokus o koupaliště, pak chovný........
    Ti čolci jsou nádherní.....různě pěkně vybarvení. Musím se někdy podívat, jestli tam vůbec ještě nějakého objevím.

      NVrtík - Profil | Čt 25.9.2014 19:10:53

      hanyking - >> to co pises o snure a tvrdosti prutu je podle me jasny ze ty ryby musis vyrezavat nebo jim trhat huby jak uz psal kolega nize dej vlasec

        Narnošt - Profil | Čt 25.9.2014 18:44:32

        Tavris29 >> No jo...Co je dneska ale levný... :-(

          NTavris29 - Profil | Čt 25.9.2014 18:40:53

          arnošt >> Ahoj. Ty stopery jsou opravdu dobrý, ale ta cena.....

            NBlue - Profil | Čt 25.9.2014 18:18:41

            Gloton >> ti docela závidim sice ted žiju na vesnici kde je klid a kousek hned les prostě klid a pohoda ale vyrůstal jsem ve městě a tam moc takovéhle zábavy nebilo občas jsme zašly zapytlačit na řeku ale nikdy jsme nic nechytly jo když jsme se pak přestěhovaly na vesnici tak ta klukovská zábava teprve začala :-) ale popravdě čolka jsem ještě neviděl znám ho jen z vyprávění a obrázků jinak na živo v přírodě jsem ho neviděl

              Nsupinac - Profil | Čt 25.9.2014 16:47:41

              Rydy tady sou . Ale mohl by si prozradit , když kapra máš vytáhutého , kde má háček zapíchlý ? V koutku , či uprostřed , nebo nahoře , nebo zvenku ? Na kraji tlamky , hluboko v hubě , nebo 2cm + , -,hluboko ? Podle toho se pozná jestli máš chybu v délce návazce a vlasu . Jestli ti to neberou malé Piraně (malé rybky , co nenasají háček a tahají jen za nástrahu , peletu) . Jinak hlavní zásada a několikrát to tu bylo napsáno . Když ryby padají , vyměn háček za jiný tvar (typ) . Další obecná rada jeden návazec mooooc zkrat , druhy moc prodlouži . Toho asi nebude to pravé ,ve tvém případě bude stačit trefit spávný typ háčku na tvoji vodu .

                Nstrejda16 - Profil | Čt 25.9.2014 15:28:03

                Palusko >> Každopádně nakonec minimálně 10m vlasce průměr 0,50, je to mnohem lepší.

                  NPalusko - Profil | Čt 25.9.2014 14:35:41

                  hanyking >> Skludom tam tu pletenku nechaj, pletenka je fajn, hlavne na vyvazanie a do rias. Hlavne pri zdolavani trochu viac povol brzdu a netahaj to hlava nehlava. Keby ti padali ryby kvoli pletenke tak sa vyrezu az po nejakom case pri zdolavani, ak padnu hned po zabere je chyba v hacku/montazi/olove.

                    Narnošt - Profil | Čt 25.9.2014 12:13:03

                    hanyking >> Zkus potom dát tu peletu trochu dál od háčku a co se týče stoperů,používám tyhle a jsem s nima opravdu spokojený.

                      Nhanyking - Profil | Čt 25.9.2014 11:56:09

                      Přemotám pletenku. Koupil jsem to tak namotané. Ale nesekám a zdolávám opatrně. Brzda není taky napevno dotáhlá. Takže s tím zacházet umím ale vadí mě, to drhnutí. Sám bych si ji tam nenamotal ale koupil jsem celou výbavu v kompletu.

                        NFishky - Profil | Čt 25.9.2014 11:16:31

                        hanyking >> Ty máš 3,5 librový palice a k tomu pletenku a uvažuješ nad montáží s banánkem? To je hodně dobrá kombinace, tebe budou mít kapři rádi :-)

                        Pletenku smotej, případně dej aspon 20m obyčejného vlasce jako "odpal", ať tam aspoň něco pruží, páč takhle je jediný bod tvé sestavy, který pruží - kapří tlamka a ta to také odnese...

                          NMartin... - Profil | Čt 25.9.2014 11:14:54

                          hanyking >> musíš sundat tu gumičku ze špičky a ryby ztrácet nebudeš :o))

                            NTomajo - Profil | Čt 25.9.2014 11:08:59

                            hanyking >> jestli máš 3,5lb pruty a místo silonu pletenku, tak se ani nedivím, že ty ryby ztrácíš :-(

                              Nhanyking - Profil | Čt 25.9.2014 10:56:11

                              Sestrojil jsem tuto montáž a jdu ji testnout. http://www.mrk.cz/clanek.php3?id=589


                              Namotáno mám pletenku a pruty 3,5lb shakespeare. Takto jsem to koupil od kámoše. Takže nesekám a jen zvednu prut.

                              Pokud kapr bere na boilí tak by se měl nechat rozjet? Mě to někdy jen popotahuje. V peletě je stoper a je ještě zajištěn druhým dlouhým. Protože mi peleta cestovala po pletence i se stoperem. Když jsem namáčkl dřívko tak zase praskla. Pak jsem ji na panáčka s popkou musel zajistit bročkem. A na to jsem chytl 60tku.

                              Na fotce je nová montáž. Háčky nemám jiné tak musím použít tyto. Nejsou dobré?

                                NGloton - Profil | Čt 25.9.2014 7:10:42

                                Blue >> Na "žravost", kdy se úlovek sám nepustí, jsme jako kluci chytali čolky....žížalu přivázali na provázek na klacku a čolek se sám držel :-))
                                PS: samozřejmě jsme je nezabíjeli, občas nějakého na pár dnů do akvárka....šlo nám jen o to, kdo lapne hezčího....většího......

                                  NJirikfish - Profil | St 24.9.2014 23:47:12

                                  Co máš na navijáku za kmenový vlasec, jestli tam máš nějaký lano, tak při razantnějším záseku to může být taky problém. Ještě bych zmínil ostrost háčku vzhledem k tomu kde chytáš ( čisté dno - kameny - štěrk atd. ), já chytám na ,,neznačkové" jen občas přibrousím nebo vyměním za nový. Velikost háčku je těžké řešit. Co se týče olova souhlas s většinou - radši jedno větší. Návazec mám z pletenky a spokojenost. Délka tvého přívěsu se mi zdá trochu delší - dal bych o 1 cm kratší, ale jestli ti na ten tvůj ryby jdou, tak bych ho nechal.

                                  Stávalo se mi, že někteří kapři po záseku šli k hladině a tam se vypnuli. Když jsi 50% ryb vytáhl, tak to může být jen prkotina. Horší kdyby ti brali a nevytáhl bys vůbec nic. Ať se daří...

                                    Nchujar - Profil | St 24.9.2014 23:36:58

                                    hanyking >> Kdyby rybařina byla tak jednoduchá, jako vyměnit háček atd tak by nás to ani nebavilo !!! Jsou dny, kdy nemůžu pomalu ani jednu rybu vytáhnout a druhý den na jednu a tu samou montáž, kteří prostě důvěřuji, tak tahám na břeh jednu za druhou ....

                                      NBlue - Profil | St 24.9.2014 22:28:59

                                      Nevím neboj to vychytáš zkus menší háčky a možná méně sekej,,,,jinak z vlastní zkušenosti bych ti doporučil nejdřív na kapry zkus něco jednoduchého třeba rohlíkáče uvidíš ryby budou třeba menší a 60 se povede občas ale za to bude mnohem více záběrů a ryb. Jinak to že ti občas spadnou to se stane každému já při lovu na boilí to nechám chvíly jet tu brzdu - nesekáš je moc brzo ???Jinak krev se občas objevý každému,,,,,občas se taky stane že kapr nasaje jen tu kouly bez háčku a jak sekneš tak mu to vyrazíš z tlamy nebo to potom v průběhu boje spadne samo,,mě se jednou povedlo chytnout kapra jen na kouly ani neměl v sobě seklej háček a taky jsem se divil že nespadl.

                                        Nrover - Profil | St 24.9.2014 22:24:27

                                        mimat >> Jaké považuješ za "větší " ?