- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Kaprový prut pro mne
Ahoj, potřebuji poradit s tím, co vlastně chci. Sháním nové (a zároveň první) pruty hlavně na kapry. Rozhodně nejsem kaprař a příležitostné lovy na boilies jsem dosud řešil použitím medium feeder prutů. Po pár záběrech od větších ryb jsem však musel názor na zdolávací vlastnosti feederů přehodnotit. Prostě je na to třeba lepší "cajk". Takže hodně dlouho vybírám a mám čím dál větší zmatek. Vím, že dobré by byly asi pruty o délce 360cm a křivce na 3lb, dál ale tápu. Nevím, jestli teleskopy, troj a nebo dvojdíly. Každej říká a doporučuje něco jiného. Dvoudíl je prej v akci nejlepší a do auta ho i narvu, do kufru však už ne a docela dost chodím na ryby pěšky a nebo na kole, navíc tu máme sakra zarostlý břehy.
Chytám na menších vodách a rozhodně nejsem rybář, kterej někde zaváží 300 metrů. Takže lovím hlavně na Ohři, občas na Labi a menších stojácích okolo 3 ha. Od prutu čekám, že dokáže bez přetěžování nahodit zátěž okolo 100g a mimo kaprů ho budu používat i na dravce (položená, plavaná).
Pruty v mojí relaci jsou si podobné jak vejce vejci a žádný jsem zatím neměl v ruce. Jen podle e-shopů se mi líbí za trojdíly DAM MAD D-Fender II 360 cm 3lbs, za dvojdíly Carp Conqueror a za teleskopy taky MAD D-Fender II. Ale který typ prutu vybrat, to vážně nevím.
Pár prodejců a servisáků mi řeklo, že dvoudíl má opravdu znatelně lepší vlastnosti, další zase tvrdí, že muškařský pruty se taky teď běžně dělaj na 3 a víc dílů a je to stejná akce jak u dvoudílů, jiný zase tvrděj, že teleskopy teď frčí nejvíc a akcí jsou naprosto srovnatelný a já surfuju a pořád chytám na chudáky feedery, který přetěžuju až jim loupe v páteři.
Nuže, co byste mi doporučili a proč?
Předem díky za podnětné odpovědi.
Chytám na menších vodách a rozhodně nejsem rybář, kterej někde zaváží 300 metrů. Takže lovím hlavně na Ohři, občas na Labi a menších stojácích okolo 3 ha. Od prutu čekám, že dokáže bez přetěžování nahodit zátěž okolo 100g a mimo kaprů ho budu používat i na dravce (položená, plavaná).
Pruty v mojí relaci jsou si podobné jak vejce vejci a žádný jsem zatím neměl v ruce. Jen podle e-shopů se mi líbí za trojdíly DAM MAD D-Fender II 360 cm 3lbs, za dvojdíly Carp Conqueror a za teleskopy taky MAD D-Fender II. Ale který typ prutu vybrat, to vážně nevím.
Pár prodejců a servisáků mi řeklo, že dvoudíl má opravdu znatelně lepší vlastnosti, další zase tvrdí, že muškařský pruty se taky teď běžně dělaj na 3 a víc dílů a je to stejná akce jak u dvoudílů, jiný zase tvrděj, že teleskopy teď frčí nejvíc a akcí jsou naprosto srovnatelný a já surfuju a pořád chytám na chudáky feedery, který přetěžuju až jim loupe v páteři.
Nuže, co byste mi doporučili a proč?
Předem díky za podnětné odpovědi.
Autor diskuse: Ychtyl - Profil , 25.8.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
5x v oblíbených a 2x v ignorovaných.
13 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.
NTomas Krlin - Profil | St 27.8.2014 9:01:20 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Ychtyl - >> Ahoj, mam jak D-fendery v teleskopu, tak 3 dilne delicky.
3.6m nebrat, ja jsem ho lamal s 50g litackou, (celkem 3x) 3.9m je o poznani tvrdsi, ale bezpecna zatez mi prisla kolem 70g, 80g uz nebylo ono, celkove pro tvuj styl lovu tento prut nemuzu doporucit.
D-fendery v 3 dile, urcite ne 3lbs, ten prut je mekky, bal bych se s nim nahazovat 100g, vzal bych 3.25lbs, jsem s nimi velice spokojeny. Pracuji citlive (2kg kapra citis uz hezky...), ale mas tam rezervu pro velkou rybu, taky na rozdil od vetsiny prutu v teto cenove relaci maji 68cm dlouhou paku od patky az po nozku navijaku, tech 2-3cm navic oproti ostatnim mi bylo vzdy pri chuti.
Nevyhodou je, ze ma 389g, takze urcite to je prtu pro styl nahodit, dat do stojanu, stahnout atd. nic pro aktivni rybolov.
3.6m nebrat, ja jsem ho lamal s 50g litackou, (celkem 3x) 3.9m je o poznani tvrdsi, ale bezpecna zatez mi prisla kolem 70g, 80g uz nebylo ono, celkove pro tvuj styl lovu tento prut nemuzu doporucit.
D-fendery v 3 dile, urcite ne 3lbs, ten prut je mekky, bal bych se s nim nahazovat 100g, vzal bych 3.25lbs, jsem s nimi velice spokojeny. Pracuji citlive (2kg kapra citis uz hezky...), ale mas tam rezervu pro velkou rybu, taky na rozdil od vetsiny prutu v teto cenove relaci maji 68cm dlouhou paku od patky az po nozku navijaku, tech 2-3cm navic oproti ostatnim mi bylo vzdy pri chuti.
Nevyhodou je, ze ma 389g, takze urcite to je prtu pro styl nahodit, dat do stojanu, stahnout atd. nic pro aktivni rybolov.
Nrosan - Profil | Út 26.8.2014 15:26:54
cena těchto teleskopu je dobra skladnost take i když maji kvuli velikym vyvazanym očkam tr.delku 130cm.jsou tenke jako děličky.přetim jsem měl nebo vlastne mam teleskopy od shakespeare cypry telecarp a ty jsem si nechal jsou taky super a už se nevyrabi.i když jsou to tet jrc contact telecarp což je to same.ale ty radicaly jsou lip spracovane očka rukojet atd....
Nroxtidy - Profil | Út 26.8.2014 15:22:24
K te akci....dvoudilny prut musi mit zakonite lepsi akci ve smyslu plynulosti. To prece vyplyva ze samotne konstrukce. Kayda spojka plynulost akce kazi....o tom snad nekdo pochybuje?
Jde spis o to, jestli mas cit a poznas to a nebo mas ruce volsovy nebo si bez zkusenosti.
Dalsi vec - hazeni. Naprosto obecne >= 100g odhodis i 2lb prutem, ale musi to byt spise tahem a nemuzes se do toho samozrejme oprit tolik, jako napr s 3lb prutem >= hodis se stejnzm olovem mene. Zalezi tedy na tom, jak daleko chces hazet a zda nebudes pouzivat i nejake to PVA na konci. Rozhodne vsechny 3lb pruty nemaji stejnou akci a vlastnosti.
Pokud budes chtit univerzalni prut, coz z tveho popisu tak nejak vyplyva, tak se budes muset smirit s kompromisem. V kazdym pripade bez a osahej si nekolik prutu minimalne v obchode.
Jde spis o to, jestli mas cit a poznas to a nebo mas ruce volsovy nebo si bez zkusenosti.
Dalsi vec - hazeni. Naprosto obecne >= 100g odhodis i 2lb prutem, ale musi to byt spise tahem a nemuzes se do toho samozrejme oprit tolik, jako napr s 3lb prutem >= hodis se stejnzm olovem mene. Zalezi tedy na tom, jak daleko chces hazet a zda nebudes pouzivat i nejake to PVA na konci. Rozhodne vsechny 3lb pruty nemaji stejnou akci a vlastnosti.
Pokud budes chtit univerzalni prut, coz z tveho popisu tak nejak vyplyva, tak se budes muset smirit s kompromisem. V kazdym pripade bez a osahej si nekolik prutu minimalne v obchode.
NGlasy - Profil | Út 26.8.2014 15:19:22
rosan >> no...při přepravní délce 1,22m bych to přehodnotit a vzal bych 3-díl...3,60/3=1,20...toď podle mého úsudku...
Jinak já osobně mám teleskop JRC Defender 360/3lb....na moje plnení mražáku násaďáky mi to stačí až až ;-)
Jinak já osobně mám teleskop JRC Defender 360/3lb....na moje plnení mražáku násaďáky mi to stačí až až ;-)
Nrosan - Profil | Út 26.8.2014 15:04:40
ja koupil tyhle teleskopy a super krasně vypadaji a litato opravdu jak z děliček .a nikdo kdo je viděl nepoznal že jsou to teleskopy http://www.cadoxfishing.cz/akcni-zbozi/quantum-prut--radical-warchild-tele-carp-3-6m-2-75lbs-1-1-zdarma--
NPetanM88 - Profil | Út 26.8.2014 10:37:17
Přesně jak píší ostatní, každý ti poradí to svoje. Prodejce zase to čeho se chce zbavit, nebo co má dobrou marži. Pokud chodíš pěšky a na kole ber trojdíly, teleskopy bych asi nebral, ale zase je to jen můj osobní pocit. Zkus projít rybářské obchody a zkoušet co ti sedne. Za mě určitě doporučím http://www.parys.cz/akcni-kategorie-kaprovy-prut-shakespear-cypry-carp-2dily-1-1-zdarma.php?_ShopSearch%5BSearchType%5D=0 měl jsem ho ve dvoudílu 2,75lb a házelo i zdolávalo se sním dobře, kamarád je má ve trojdílu a je spokojen.
NHovy - Profil | Út 26.8.2014 3:03:50
Ahoj za mně ti na takovou kaprarinu doporučuji shimano alivio 360 3lb pruty jsou celkem měkčí, ale zároveň se s nima dá i slušně házet ryba je na nich fakt dobře cítit žádný tvrdý klacky za mně mají fakt plus Labe s nima dávám fakt v poho nemám na ně žádnou výtku pak mám třeba i mivardi 360 3lb a fakt nic moc velký rozdíl mám ho jako třetí prut na kapry a dokonce jsem ho teď i půjčil tak moc si ho vážím :) trojdíl je bez problémů a je i menší na dopravu tak přeji šťastný výběr
NCarpScout - Profil | Út 26.8.2014 1:24:08
Ychtyl - >> ahoj, pokud chceš kvalitní prut který by splnit tvé požadavky např:že dokáže bez přetěžování nahodit zátěž okolo 100g a mimo kaprů ho budu používat i na dravce. Mužu jen a jen doporučit dvoudílné pruty Delphin Etna ve 3librách. Pokud by jsi chtěl vědět víc, rád poskytnu info ;)
NNachos - Profil | Po 25.8.2014 23:50:29
přesně jak píše Lucky :) nic kloudného se nedozvíš :) neuvažoval jsi o heavy feederu? já ho používám na řece jak na dravce tak na boilies když už jsem unaven z neustálého přehazování :) jinak u kapráků za mě trojdíl...není tak dobrej jako neprektickej dvoudíl ,ale ani tak špatnej jako praktickej teleskop..takovej rozumnej kompromis :)
Nvydra Lucky - Profil | Po 25.8.2014 23:44:10
Tak teda vůbec netuším, co sleduješ touhle otázkou. Jedno vím ale jistě. Co radil, to jiný názor, jiná značka, jiný druh ... než se to pohádá. Tady bude dobrá rada drahá a jsem si skoro jist, že se NIC, co by ti volbu usnadnilo, nedozvíš. Já měl trojdíly, byly fajn, mám dvojdíly, jsou fajn ... Všechno má své pro a proti.
Nmolca - Profil | Po 25.8.2014 23:30:18
Ychtyl - >> Pokud ti Nebudou vadit troj děličky tak jdi určitě do děliček, já mám, jak děličky tak i teleskopy, za mě ti doporučím, okuma epix v2, 3lb, 3,6m. Já Vlastním dvoj děličky 3,5lb, 3,9m. a jsem nad míru spokojen. Dělají také dobré teleskopy, ale pokud ti vyhovuje troj dělička, tak Zůstaň u nich.
http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-okuma-epix-v2-360-cm-3-lbs-3-dily-3662.html
http://www.rybarskepotreby-shop.cz/prut-okuma-epix-v2-360-cm-3-lbs-3-dily-3662.html
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
11:00NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
10:36NFanclub značky Shimano 16402
8:36NDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNKrátkodobá kaprařina x 9945
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme e-shop
PÁRYSŮV RYBÁŘSKÝ RÁJ
Rybářské potřeby pro všechny, kteří propadli kouzlu rybařiny. Díky unikátnímu věrnostnímu systému nakupujete neustále se...













