Nmolca - Profil | So 23.8.2014 14:46:44
Modrý šílenec >> To je sice pekne, ale pulka vlascu, kdyz se zeptam pana google, tak nezna :-))
NTomajo - Profil | So 23.8.2014 11:15:51
Modrý šílenec >> se priznam ze me celkem nejake merene nebo psane hodnoty moc nezajimaji. Za ty roky uz mam vybrane vlasce ktere me vyhovuji a je jedno jestli je na spulce napsano 5kg nebo 15kg
NDulf - Profil | So 23.8.2014 10:58:50
zdar.Já bych to nepřeceňoval.Je jasný,že si s jedním typem všude nevystačím.Používám 3-4 a to mi stačí.zn.Sufix,Kryston.
NModrý šílenec - Profil | So 23.8.2014 10:40:23
Tomajo >> Jenom si nesmíš vzít dobré měřidlo ;-))))) Hold znám hodně zákazníků co by si nekoupili ´vlasec 0,25 pokud nevydrží aspoň 10kg a víc ....
Jinak takto vypadá testovací tabulka na Efttexu :-)
NModrý šílenec - Profil | So 23.8.2014 10:22:38
masozrout >> No vidíš a já běžně používám vlasec na vyvážju s nosností 5kg a mnohdy i dál něž 200 metrů :-)
Je totiž nutné si uvědomit zda ten materiál opravdu vydrží v uzlu a třeba přes strom 5kg a nebo je tam napsáno velké číslo u nosnosti a ještě k tomu průměr neodpovídá tomu co je na té cívce napsáno. 0,35 je skoro 0,40 a pod :-(( Hold papír snese všechno a rádi mu věříme ;-))))
NMARTIN K. - Profil | So 23.8.2014 10:09:37
masozrout >> zkus ten novy Synx gold od Krystonu. Používám ho od jara a super. Určitě nej snůrka od nich. Hlavne ten obal tuhý hned se neodrbe a vnitřek jemný ale vydrží.
NTomajo - Profil | So 23.8.2014 7:00:56
Modrý šílenec >>a vidis to nektere firmy nepodepsaly Efftu a presto jsou na trhu s vlasci lidri.
Nmolca - Profil | Pá 22.8.2014 22:21:19
ruzmich >> není potřeba vymýšlet nic složitého, ale nejčastěji používám stejně fluorocarbon plus pletenou šňůru, tohle se mě osvědčilo snad nejlíp, akorát je stým větší práce, než toho člověk udělá povícero 😁
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 22:18:32
jinak tet sem pořídil strip-x od carp r us .ještě sem jí nezkoušel ale zatim sem se setkal jen s nejlepším hodnocením.tak si od toho hodně slibuju)) no uvydíme))
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 22:15:49
bohužel to nejsou jen šnurky.s háčkama a jinýma věcma je to to samí.trochu mně to s....
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 22:14:30
Kocháč >> jasně já taky beru za idealních podmínek.ne že budu rybu rvát jako špunt od rybníka.když už nic tak by aspon nemněli takhle lhát.kolik peněz člověk utratí než najde aspon trochu něco co vyhovuje.(( samozřejmně skutečná nosnost hraje velkou roly.pokud 100procentně vim že unese jen 5kg nebudu jí používat na vyvážku na 200m to mi prdne už při záběru.taky co na ní můžeš vytáhnout za rybu...20tku asi ne.i když možný to je (pro rejpaly) prostě rád bych se chtěl alespon na něco spolehnout( když už to tvrdí na obalu.to by mnělo být i v zájmu poctivích výrobců aby takovíhle věci ani na trhu nebyli vydávány za kvalitu
NModrý šílenec - Profil | Pá 22.8.2014 22:07:22
Kocháč >> Hold je málo firem co podepsalo Efttu ;-)))
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 22:01:05
masozrout >> Aby jsme si rozumněli. Věřím, že údaje lžou. To je známá věc. Ony nesedí ani deklarované průměry. Celou dobu mluvím jen o tom, že je jedno jestli ve skutečnosti pletenka unese 5 nebo 10kg. Ve finále to nebude mít vliv, když teda nerveš rybu vší silou z våzek.
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 21:52:36
masozrout >> Podle mě není nosnost až tak důležitá. Chci tím jen říct, že za prasknutím pletenky stojí něco jiného než její nosnost.
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:42:19
Kocháč >> jinak sem koukal na ten reflektor 35 a tvrděj 21kg zatim sem nemněřil.nemám uplně novej kus na testy
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:40:21
ale kryston jackal mně taky moc nenadchnul.pevnost dobrá ale ten potah nejdřív nejde stáhnout a pak při sebemenší námaze se roztřepí .tak že na konec musim stejně stáhnou celej návazec
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:35:21
třeba hodně čtu i kolega mi sám řikal o n-trap od kordy.nosnost souhlasí to sem si i sám mněřil ale je udajně extremně choulostivá na hrany.
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:32:24
samozřejmně chci jemnou tenkou šnůrku co vydrží všechno))
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:31:44
Kocháč >> taky ale pořát řešíš problem tam kde nejni)) když to mněřim v ruce tam přece žádný hrany nebo tak něco nemá vliv.
NModrý šílenec - Profil | Pá 22.8.2014 21:31:04
Kocháč >> JJ, nedávno jsem sa přichytil jak na vyvážku dávám 15lbs šnůrku ;-)))
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 21:28:48
masozrout >> A na jakém typu vody chytáš? Slávky? Bordel, ostré hrany?
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 21:27:57
Modrý šílenec >> Hodně předimenzovaná sestava.
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:27:15
Kocháč >> to nevim přesně jasně že větší jak 5kg) já to zase tak nervu z vody. chytám na háčky 6 nebo 8 abych je nevyříznul.prostě halda šnurek stojí za...
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 21:23:31
masozrout >> A kolik má pevnost ten Reflektor?
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:22:14
Kocháč >> 35 ku reflektor. ale řikám mezi mněřenejma šnurkama byl extrem mivardi kde udávaly 15,5kg a utáhla 5 a to sem zkoušel i hodně odmotat.tohle je zrovna levná ale byli tam i jiné značky a na prd
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 21:15:37
masozrout >> Jaký používáš kmenový vlasec?
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:12:07
kryston a korda bohužel souhlasily( to nejdražší
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 21:09:38
Kocháč >> mněřil sem to potom na digitál. váze
NKocháč - Profil | Pá 22.8.2014 21:06:43
masozrout >> Podle mě to prasknutí šňůrky není o špatně uvedené nosnosti jako spíš o lokalitě kde chytáš. Při uříznutí je jedno jestli má šňůrka skutečnou nosnost 25lb nebo 10lb. Musel jsi ryby ztrácet uříznutím ne prasknutím v tahu.
Nmasozrout - Profil | Pá 22.8.2014 20:59:22
Kocháč >> bohužel se mi začalo dost často stávat že mi návazce praskaly v pulce a po převážení několika pletenek sem byl docela šokován jak se udaje na cívce rapidně liší od skutečnosti((takhle sem vyhodil zhruba 6 různých cívek od různých vírobců(( taky bych chtěl mít možnost nekupovat za 500 ale která je ta pravá?))
Nruzmich - Profil | Pá 22.8.2014 16:06:03
molca >> přesně tuto používám a spokojenost
Nagig - Profil | Čt 21.8.2014 12:06:54
molca >> Ahoj jak jsem již napsal na běžný chytání bohatě stačí pletenka do 250 kč od jakého koli výrobce přetržení v tahu je blbost pokud neni narušena náhlím prudkým oděrem jako je třeba mušle. ostrý kámen. plechovka . atd ale v tomto případě nepomůže ani pletenka za 500 kč při troše štěstí tomu napomůže ale jak říkám musí to být velká klika ;-) jináč si myslí že to je opravdu zbytečný mýslím že se víc soustředit na dobrej háček je důležitější ;-) ale nikomu nic nevnucuji každý at se rozhodne sám za sebe ;-)
Nmolca - Profil | Čt 21.8.2014 11:09:15
čeman 29 >> S tímhle naprosto souhlasím, až na jednu výjimku, rychle se mě otupí háček než šňůrka 😁
Nsidneyv - Profil | Čt 21.8.2014 10:53:09
Kocháč >> nepraskajú, ani lacné šnúrky. Len treba ich správne použiť. tzn. nedávať napr. do ostrých skál, alebo koreňov, či spadnutých betónov 20 - 25lbs.
Skôr odchádza šokovka.
NSlavíček - Profil | Čt 21.8.2014 10:30:04
Jak napsal kocháč moc to přehánime řešíme aspoň většina . Osobně dnes potahované šňůrky používám vyjmečně dávám přednost kombinovaným návazcům nebo čistému fluocarbonu nebo vlasci
NKocháč - Profil | Čt 21.8.2014 9:43:21
A když to přeženu do maxima, tak právě na těch hodně prochytávaných vodách nebo soukromkách už ryby všechny ty vychytávky znají a paradoxně může být nejúčinější právě ten obyčejný vlasec a u delších návazců nemusí být vůbec silné. Vlasec má na rozdíl od pletenky určitou průtažnost. A u průběžných nebo poloprůběžných montáží stačí vlasec dvacítka, kapr může škubat hlavou jak chce, ale vlasec nemá o co uškubnout (tedy váhu olova). A třeba na Zig a návazce délek v metrech stačí i menší průměr. Máme to vyzkoušené, na vodě bez vázek nemá kapr šanci tak slabý vlasec urvat. No a teď si proti tomu představte pletenky na 25lb. Tyto nosnosti mají své opodstatnění v součásti s šokem ze silného monofilu a smysl jen v místech kde jsou vázky a ve vodě bordel :o))
ve všech jiných technikách se používají koncové montáže o nižších nosnostech než kmen, aby ryba při utržení vláčela pouze háček v hubě a kousek návazce. V kaprařině je to obráceně. Není výjimkou, že má kaprař kmen 0,25 monofil a návazec z 25lb Quicka. No a potom ta ryba táhne háček, návazec a třeba ještě 7m šoku a v horším případě i s olovem.
Nctvrtmile - Profil | Čt 21.8.2014 9:25:23
EsiizzMe - >> používám tuhle,zatím mě nezklamala....
NKocháč - Profil | Čt 21.8.2014 9:19:00
smike >> Různé návazce jsou dnes tak překombinované a těch různých součástek je hrozně moc. Jsou vody a situace, kdy je třeba trochu zapojit mozek a s montáží si vyhrát, ale ve valné většině situací je to zbytečné a to nejzásadnější je ostrý háček a vůbec nezáleží na tom, z čeho je kmen, jestli z monofilu za pár halířů nebo pletenky co vyjde metr na 25,- Kč.
Ale když to zevšeobecním, tak třeba ve vazbě na ostrost háčku už je celkem jedno kolik ryb vydrží potah třeba levného Sufixu, protože háček to stejně nevydrží.
Nsmike - Profil | Čt 21.8.2014 9:04:36
Kocháč >> háček je na 110% důležitější, než šńůrka.vím o tom i po tomto víkendu své.jenom kvůli své lenosti, kdy jsem nebyl schopný zajet do garáže pro zapomenutý rig case, jsem navázal háčky jedné nejmenované renomované firmy.výsledek= 2 jízdy a 2 kapři odpadlí už na mělké vodě...přitom kolegové vedle proměnili tu noc 2 jízdy v kapry 13 a 16 kg...na svazovce
Nagig - Profil | Čt 21.8.2014 8:56:08
čeman 29 >> Na běžných vodách kde nechytáš v těžkém extrému ti sufix na sto procent postačí pokud chytáš v hodně zarostlých vodách tak budiž ;-) každý podle svých potřeb šnůrku nemám za potřebí měnit celej rok ale háček občas měnit musím tak že asi tak záleží kde člověk chytá tak at se daří ;-)
NKocháč - Profil | Čt 21.8.2014 8:53:51
smike >> Kaprařina je svým způsobem úchylka. Mnohdy kupujeme předražené nebo dokonce zbytečné věci, ale to k tomu taky patří. Byť jsem přesvědčen o tom, že jako materiál návazce by stačil obyčejný monofil, kupuji šňůrky taky a i ty potahované. Před lety jsem měl v boxu spoustu druhů pletenek Kryston, Fox, Korda, Sufix,...atd. V současné době už je skoro prázdný a vystačím si s max dvěma druhy. Jedna jemná na kombinované se silným monofilem či fluorocarbonem a druhá klasická pletenka s potahem. Ta potahovaná co mi došla byl Quick silver gold a ohlížím se po nějaké jiné. Na Asuanu jsem omrkl od kluků z Nikl týmu tu jejich novinku Carp´R´Us - Strip-X. Moc pěkné, i když standardně drahé. Asi pořídím i za ty přemrštěné ceny. Víc než jedno balení na rok potřebovat nebudu a třeba to pě´to co stojí v pohodě za týden proženu v cigárech plícemi, tak proč plakat nad cenou.
Jo a ještě jeden postřeh. Někteří tady uvádí, že potah levnějších šňůrek nevydrží a musí kvůli tomu návazec rušit. A co háček? Podle mě je důležitější částí udice než nepoškozený potah šňůrky. Osobně často ruším návazec spíš kvůli nedůvěře v háček a může mi připadat, že je ostrý. Dobroušení už používám minimálně a mnohdy spíš z lenosti než že by mi bylo líto 30cm pletenky.
Nsmike - Profil | Čt 21.8.2014 7:53:41
čeman 29 >> twl, za tu Kordu platíš tolik, aby mohl brejloun s kebab makerem točit ty svoje videa:):)to nemá s oděrem nic společného.jinak plně souhlas,co píše Kocháč níže
NKocháč - Profil | Čt 21.8.2014 7:05:31
Mě by zajímalo, kolik z vás přišlo o rybu prasknutím šňůrky a je jedno jaké. Kmenové vlasce používáme o třetinové nosnosti a o oděruvzdornosti ani nemluvím.
Nčeman 29 - Profil | Čt 21.8.2014 0:16:41
agig >> Tak nějak nehodlám přijít o rybu kvůli šnůrce za 250 kč,to by mi pak přišlo jako zhovadilost :-) Ale jak píšeš ,každého věc .Napíšu to lépe,proč kupovat šn´ůrku jako je Sufix když co se týče oděru nevydrží prakticky nic? Po jednom protažení přes pařezy jsem musel měnit návazec (vydržela mi asi půl sezony,) tyhle šnůrky vydrží daleko víc a to mám 1 na sezonu ,takže jsem ušetříl 20 kč :-D
Nagig - Profil | St 20.8.2014 14:45:25
Slavíček >> Ahoj co nepodražilo asi tak vše šlo nahoru ;-) o tom žádná ale dávat 480 kč za 20 m pletenky mi přijde fakt zhovadilost ale jak říkám je to každýho věc pokud najde uspokojení v této cenové hranici budiž mu přáno ;-)
NSlavíček - Profil | St 20.8.2014 14:32:19
agig >> u vseho platis za znacku i tech 250 je prehnana cena . Jak je mozny ze jsem dřív kupoval kvalitni potahovanou snurku za 4kc metr ! Ze by slozitejsi vyroba jiny ¨materiál ? Skoda ze to prestaly vyrabet
Nsmike - Profil | St 20.8.2014 14:18:41
agig >> tak, naprostý souhlas, do 250,-Kč u nás seženeš běžně kvalitní potahované šňůrky.vše nad toto už platíš za značku
Nagig - Profil | St 20.8.2014 12:29:56
EsiizzMe - >> Ahoj souhlasím s kvalitou ale otázka je do kdy platíš kvalitu a do kdy platíš značku můj názor je 20 m pletenky do 250 kč musí bohatě splnovat vše co potřebuješ a sufix to vše dokáže ale záleží na volbě každého soudruha ;-) tak že asi tak
NBnick - Profil | St 20.8.2014 11:05:34
Absolutní souhlas s kolegama, na šňůrce nešetři, protože až budeš tahat toho svého vysněného a před podběrákem ti prdne šňůrka tak si vytrháš vlasy a stejně ty peníze dáš do kadeřníka :-)
Nčeman 29 - Profil | St 20.8.2014 7:57:10
EsiizzMe - >> Je spoustu možností a na trhu je nepřeberné množství potahovaček ,záleží co od nich očekáváš,levnější typy mají tendenci se rychle opotřebit (nebo nemají dostatečnou jemnost atd) u těch drahých jdeš už v podstatě do jistoty .Používám 3 druhy potahovaček a jsem s nimi maximálně spokojen ,jsou na všechny typy dna a lze je bez problémů využít do vázek ,taková nejuniverzálnější je u mě Semi-stiff N-Trap od Kordy,je o něco tužší než jeho předchůdce, ale pořád je povlak snadno stáhnutelný a velmi dobře se s ním pracuje. Jemnější verze N-Trap Soft je ideální materiální složení pro drtivou většinu situací, je jemnější a velmi poddajná ,pokud bys chtěl něco tuchšího na odhoz a do vázek pak bych volil šn´ůrku Hybrid ,ta se sice musí napařovat nad párou a bohužel moc nekopíruje dno ale na odhoz na vélké vzdálenosti asi lepší šnůrky není ,je toho opravdu hodně na výběr a záleží jen na tobě co si vybereš ,já osobně bych si raději připlatil :)
Nagig - Profil | St 20.8.2014 7:34:56
EsiizzMe - >> Ahoj já používám od sufixu funguje dobře nemám problém cena ok můžu jen doporučit ;-)
NFild@ - Profil | Ne 17.8.2014 22:35:24
booster >> Ta Mystic je super, nezaznamenal jsem jediný problém. Používám ji už dlouho, nehodlám to měnit.
NEsiizzMe - Profil | Čt 14.8.2014 21:05:38
Tomas Krlin >> Asi máš pravdu :)
NEsiizzMe - Profil | Čt 14.8.2014 21:03:58
booster >>
O té jsem taky přemýšlel :')
Nbooster - Profil | Čt 14.8.2014 16:30:05
Používám Mystic od Těšínského a jsem spokojen. Howgh
NTomas Krlin - Profil | Čt 14.8.2014 12:31:14
Ahoj, co od te snurky ocekavas? Co nejtuzsi potah? Dobrou odolnost potahu? Dobrou potapivost? Taky jakou nosnost bys preferoval?
Podle tohoto by se daly rozlisit, kterou doporucit.
Podle me na potahovane snurce nema smysl setrit, ale radeji koupit jednu kvalitni potahovacku rocne, (cena ~ 400Kc) ktera se nebude stepit, lamat, svlikat, ale neco vydrzi, nez usetrit a pak se u vody trapit a ve finale spotrebovat i 2 nebo 3 za rok...