NTomajo - Profil | St 20.8.2014 10:53:09
Kulosh >> presne tak. Posli to do servisu a tam uz si s tim poradi.
Ndosec - Profil | St 20.8.2014 9:09:35
Kulosh >> poslat do servisu :-)
NKulosh - Profil | St 20.8.2014 8:33:55
Tomajo >> Poraď jak to opravit když je to rozbité :-)
NKulosh - Profil | St 20.8.2014 8:32:43
Díky za radu :-)moc mě pomohla!
NTomajo - Profil | St 20.8.2014 6:41:08
Kulosh >> ja vim co s tim je....... je to rozbity :-(
NKulosh - Profil | Út 19.8.2014 22:10:35
Čau Kluci mám problém s příposlechem BI-4019A.Při zapnutí jak vysílače,tak příjmače to po 3 minutách samo začne bzučet,tak zhruba 2 sec.potom to přestane a za 3 min.znovu.Nevíte náhodou co s tím může být?
Nlevhan - Profil | Út 12.8.2014 8:35:06
epoke >> uvidim tam kam jezdim nonstop neresi ac je to svazovka a swingry mam drevene :-))) ty svitit nebudou
NVapi - Profil | Po 11.8.2014 21:14:24
MiPo >> Podle mě to už moc velký vliv nemá. Přes ten plast to řve furt. Výrobci asi nebyli nikdy na rybách. :)
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 21:00:48
levhan >> Já je u pípáků vždy měnil za tu nejnižší svítivost abych nebyl v noci vidět. Stačí když lehce v noci svítí nikdy nebylo dobré aby led na pípácích a swigrech zářili na 2km RS v noci nespí. Jinak to oslepení od super svítivých led v noci je taky na prd. Přes den na pípácích led pro mě vůbec nemusí svítit . Do swingru si je dej. Opět platí možnost poškození podobného mikrokontroléru nebo jiného švábu v pípáku.
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 20:47:26
epoke >> ty pipaky uz maji fakt hooodne zasebou kupoval jsem je tu na mrku ty cerv diody uz nejsou pomalu ani videt potazmo nevidim co dela swingr mysleno v noci zda de do padaku ci nahoru stacil by naky stred nemusi to hned vypalovat oci :-)
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 20:38:54
levhan >>
Platí co jsem napsal u výměny LED bych byl opatrnej s ohledem na výstup mikrokontroléru. Tahle LED má pracovní napětí 2,8 až 3,4V to napětí tam nemusí být a svítivost LED nebude taková jaká je udaná v tech. datech. Pokud bych si úpravu dělal pro sebe tak bych tam tu LED dal. A buď to bude svítit jak chci nebo nebude. Rozhodnutí je pouze na tobě.
P S proč chceš měnit ty LED za větší svítivost.
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 20:26:07
ještě poznámka k výměnám LED za větší svítivost
- je potřeba vyměnit rezistory před ledkama za menší hodnoty pro proud 30mA a napětí 3V jedná se o LED modré a bílé
- svítivější LED potřebují větší napětí 3V a větší proud 30mA
- ale pozor může dojít k poškození mikrokontroléru výstup nemusí být dimenzován na tento proud
- nebo na výstupu není potřebné napětí 3V dáno programem
- pro výměnu za svítivější LED doporučuji LED pro proud do 20mA nutno se prohrabat nabídkou prodejců součástek
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 20:23:43
epoke >> mam starsi typ ale verim ze se lisi jen vypinacem jeste se me libi ta kontrolka stavu me sviti porad zelene tady uz blika a pri slabych baterkachje oranzova
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 20:16:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 20:11:35 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
- z boku příposlechu vyvrtat díru připevnit potenciometr nebo trimr viz foto
- mě tato úprava funguje několik let bez závad
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 20:08:17 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
postup úpravy
mezi rezistor a tranzistor je potřeba potenciometr nebo trimr s páčkou o hodnotě 1 megaohm
Nepoke - Profil | Po 11.8.2014 20:06:38 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
návod na úpravu hlasitosti
- přepokládám že tenhle příposlech má podobné schéma zapojení jako je na obrázku
Nmik UTD - Profil | Po 11.8.2014 19:34:19
levhan >> Sám, stačí jen zachovat + a - s výběrem diod ti poradí v obchodě
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 19:28:43
mik UTD >> ahoj diody sis delal sam nebo primo oni
NMiPo - Profil | Po 11.8.2014 19:23:11
Vapi >> taky mě to štvalo tak jsem přelepil ty dírky lepenkou,trošku se to ztlumilo
Nmik UTD - Profil | Po 11.8.2014 19:18:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
levhan - >> Se zvukem u jakéhokoliv příposlechu nic dělat nejde, již jsem se ptal i na Flajzaru. Jediná možnost je zeslabením odporem jak tu už někdo radil. Vlastním TBI 861 jak s dvěmi tak i 3mi diody a po výměně diod každý svítí jinak dle požadavku
Nmlíčnák - Profil | Po 11.8.2014 19:11:15
geriatrix >> Programování máš brnkačku , zmáčkneš pár kláves na PC :-) Horší je fledat případné "volačo" proč to nejede .
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 18:57:46
geriatrix >> je jen ten priposlech je moc hlucnej az to doladim aspon volume bude to super
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:47:45
mlíčnák >> jestli to programuješ klobouk dolů, já jen vím že tam je a musí se programovat, pro mě vyšší dívčí 8O))))), zkrátka na to už jsem opravdu blbej 8O)))) já jsem kdysi skončil u basicu na atari. Joooooooo to byly časy, možná bych mohl zkusit to Atarko nacpat do svých pípáků, když jsme u toho bastlení.
Nmlíčnák - Profil | Po 11.8.2014 18:40:22
geriatrix >> :-)) PICe máme v práci :-)
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:38:59
mlíčnák >> Sorry, ale jsem odkojen fetama jfetama proto ty diskrétní 8O))))) To víš starší ročník, samozřejmě že tyhle součástky v tom hlásiči samostatně nenajdeš. Nicméně třeba PIC, by ze statiky mohlo picnout 8O))))))))))
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:36:08
levhan >> Mám taky takový starý sračky a neměnil bych ani za boha, čím složitější, tím náchylnější a problémovější, v jednoduchosti je síla.
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:29:16
mlíčnák >> Předpokládám, že si ty pípáky nechceš zlikvidovat a bez znalosti co tam přesně je, se to dá celkem snadno, určitě dej na radu mlíčňáka a budeš li je měnit pohlídej si polaritu, jinak nebudou svítit. Dá se to ošéfovat, dají se tam dát vysokosvítivé s větším odběrem, ale museli by se zvlášť spínat třeba v zapojení s tranzistorem, ale to už je trochu složitější Sorrry to mělo být na levhana 8O))
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 18:28:08
geriatrix >> dekuju jeste jeddnou ted budu resit ten priposlech musim nekde sehnat veci a pak budu pokracovat :-)nerad bych je znicil pac jsem snima vazne spokojen
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:19:03
levhan >> Můžeš vyzkoušet, záleží, co je schopen dodat "zdroj" pro ty diody.
Tady ale musíš počítat s poškozením, ono to asi chvilku fungovat bude, ale po dlouhodobějším používání to přestane chodit, vydrží dioda, tam asi problém nebude, ale to, co ji živí asi brzo umře, není to obvykle stavěné na větší odběr, i když nějaká rezerva tam určitě je.
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:15:31
mlíčnák >> Máš samozřejmě pravdu. Diskrétní, jinak taky samostatné součástky, ano i odpor, pardon, neříká se odpor, ale rezistor...to jen na oplátku 8O)))))
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 18:13:04
geriatrix >> nemyslel jsem vetsi mam tam 3mm a dam tam 3mm jen svitivost se zmeni z klasiky na vysokosvitive
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:09:42
levhan >> Velké budou mít určitě větší odběr, tady je potřeba zjistit typ a podle toho vybírat diody nové, když tam dáš větší, bude to svítit určitě méně než ta původní a hrozí i riziko zničení výstupu na tyhle diody, já bych to neriskoval.
Nmlíčnák - Profil | Po 11.8.2014 18:08:39
geriatrix >> Diskrétní je i odpor ,cívka a ty statikou neodpálíš :-))
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 18:06:58
geriatrix >> pokud muzu jeste dotaz ohledne diod jak jsem psal jde o stare hlasice jsou tam malosvitici diody pokud koupim diody o stejnem prumeru a letnu je misto techto nemel by bejt problem nebo maji jiny odpor
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:06:43
mlíčnák >> ano diskrétní je polovodičová 8O)))
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 18:04:14
levhan >> micropájka je v pohodě, ta je sama o sobě zkostřená, tedy není li to made in china 8O))))
Nedoporučuji rovněž připojovat na kostření druhou část na kolíček zásuvky, můžete se nechtěně trefit na fázi a je z vás "VESELÝ RYBÁŘ NAPÁJENÝ Z 220V"
Nmlíčnák - Profil | Po 11.8.2014 18:01:09
geriatrix >> Polovodičové součástky né ?:-))
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 17:59:05
geriatrix >> mam micro pajku a nebudu to letovat primo na tistak radsi to prestrihnu a pokud bude problem hned ti pisu :-))))) ja vedel ze se tu najde sikula
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 17:54:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Hlavně bacha na tu pájku a statickou elektřinu, lechce oddělá diskrétní součástky, což obvykle znamená smrt celého hlásiče. Myslím i statickou elektřinu třeba z oblečení na sobě, pokud na to budete sahat rukou, je lepší si okolo ruky obmotat třeba kus odizolovaného drátu a druhý konec namotat na ústřední topení, vodovodní trubku, nebo cokoli, co je propojeno se zemí, aby jste se zbavili statického náboje. Jinak potenciometr může vyjít i podstatně s větším odporem, skutečně nevím co tam teče za proud a napětí, nicméně to už pak bude na vašich pokusech, pokud se dodrží základní pravidla viz. výše, alespoň si nic neodděláte a když to vrátíte do původního stavu, musí to fungovat jako před vaším zásahem, samozřejmě tím, že se v tom vrtáte, ztrácíte možnou záruku na výrobek.
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 17:53:19
Ještě je tu jedna možnost, tam co je rezistor zapojíš vypínač a pokud ti stačí signalizace pomocí diod, tak to vypneš vypínačem, samo, že by si musel vypínač zadělat do skříňky signalizátoru.
NPetr64 - Profil | Po 11.8.2014 17:50:45
geriatrix >> Pěkná práce.Podle toho bych to dokázal překopat i já a to mám problém vyměnit i obyčejnou baterii.:-)
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 17:50:28
Tohle ti zvuk poze zeslabí, nezmění tedy frekvenci, nevím jestli je to zajištěno softwerově, nebo nejakým oscilátorem, podle toho by se pak postupovalo, oscilátor by byla sranda, obvykle to spočívá ve změně nějakého kondenzátoru a rezistoru, ve druhém případě by to byl problém.
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 17:48:24
geriatrix >> dekuji moc chlape timto zmenim volume a co ton :-))
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 17:40:20
O něco lepší by byl dělič napětí, ale tam by se muselo počítat, pokud nevíme proud a napětí, zatížitelnost výstupu, tak je to velké riziko, tímhle nic nezkazíš a nemůžeš rozhodně nic zničit.
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 17:35:24 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Moc malovat neumím tak to musí stačit, snad to pochopíš 8O))))) pokud by to bylo málo, vyzkoušej třeba 330 ohmů, ale myslím, že by to mělo stačit, to je asi to nejjednoduší co se dá zbastlit. Nevyzkratuj si hlavně výstup, jinak si to odpálíš celé. Hodně opatrně a opravdu na své riziko. Pokud se ti tam nikam poťák nevejde, nastav si potenciometrem sílu zvuku která ti vyhovuje, pak ohmetrem změř nastavený odpor potenciometru a dej tam rezistor s nejbližší hodnotou, kterou si na potenciometru naměřil. good luck
Edit: je celkem jedno, který kabel od desky odpájíš, jestli + nebo - , aby to mělo štábní kulturu, přeruš a zapoj to celé mezi plus
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 17:18:26
geriatrix >> ju v pohode :-)
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 17:15:44
Zkus zapojit do série potenciometr 220 ohmů cca 3w, nevím jaký je odběr tvého pieza proto 3w, to by mělo stačit, maximálně odpálíš poťák za pár kaček. Nepájet na hlásiči v zapnutém stavu a nedoporučuji používat pistolovou pájku, hrozí odpálení IO, jestli tam nějaké máš, ale asi jo. Dej mi chvilku, zkusím to namalovat a dám sem obrázek.
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 17:08:19
geriatrix >> kulaty plisek
Ngeriatrix - Profil | Po 11.8.2014 16:57:14
Máš tam "piezo" plechový kulatý plíšek, nebo něco s cívkou (reprák sluchátko) ?
NJarda Š. - Profil | Po 11.8.2014 16:38:42
levhan >> Jestli máš k tomu příposlechu schema s uvedením hodnot součástek, tak by to pro dobrého elektrotechnika slaboproudaře žádný problém být neměl, bez schematu to bude mít těžší (nutnost luštit z desky a proměřovat).
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 16:30:12
Vapi >> treba se nekdo ozve a vyresi i tvuj problem :-)
Nlevhan - Profil | Po 11.8.2014 16:29:26
Jarda Š. >> ahoj no prave.muj nazor je ze clovek ktery ma elektroniku v maliku by dokazal poradit jednoduchou upravu co clovek zvladne doma sam aspon dotoho dostat bzucivy zvuk
NVapi - Profil | Po 11.8.2014 16:20:46
levhan - >> Podobný problém mám u příposlechu MILFA. Tedy jen s tou hlasitostí.
NJarda Š. - Profil | Po 11.8.2014 16:09:52
levhan - >> Tenhle dotaz bys měl asi směřovat na servis Flajzaru. Tam by určitě byli schopní požadovanou úpravu provést, otázka je za kolik a za jak dlouho.