Stiff Combi Link Boom

Dobrý den,
Vás, co používáte tyto fluocarbonové návazce od CARP R US na sestavení kombinovaného návazce, bych chtěl poprosit o radu podpořenou Vašimi zkušenostmi. Zajímalo by mě, jak dlouhý mám připojit návazec s háčkem ke fluocarbonu. A jakým uzlem návazce spojit?
Mám na mysli fluocarbon 9.5 cm s oválným kroužkem na straně jedné a na druhé již hotová smyčka od výrobce.
Předem díky za všechny odpovědi.
Autor diskuse: ondra15 - Profil , 5.7.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
22 nových příspěvků od Vaší poslední návštěvy.

Nlado40 - Profil | So 19.7.2014 16:04:20

Carpfisher >> MistralM - 19.7.2014 7:53:15 >> A navíc když navazuješ fluorokarbon na háček, tak tím, že je tuhší , nahrazuje funkci rovnátka... Dále používam Super Skin od Sufixu. Těmadle dvěma návazcovýma materiálama si vystačím na nastražení jakýkoli situace pod vodou.To už není předmětem téhle diskuse.

    NMistralM - Profil | So 19.7.2014 7:53:15

    lado40 >> asi zůstanu u klasiky .... akorát krám navíc už tak jich je dost :-D

      NMartin - Havířov - Profil | Po 7.7.2014 11:17:40

      arnošt >> OK díky za postřehy

        Narnošt - Profil | Po 7.7.2014 10:26:27

        Martin - Havířov >> Ahoj,používám je jen na ten fluorocarbon od Carp'r'usu co je na fotce a žádný problém.Spoje jsou ale dost náchylné na špatné zamáčknutí,je potřeba to před secvaknutím dobře srovnat.Když mám oba konce hotový,pro jistotu za ně zatáhnu proti sobě a hned vidím,jestli jsou spoje v pořádku.Lepší to otestovat hned na suchu,než aby ti zatěžkávací zkoušku provedla životní ryba...:))

          NMartin - Havířov - Profil | Po 7.7.2014 9:56:07

          arnošt >> ahoj Petře,
          jen se chci zeptat, jelikož krimpovací kleště a spojky nepoužívám, jak jsi spokojen a jak to drží ? Korda píše, že by se neměly používat s fluorocarbonem...... Drží to dobře, nehrozí nějaké poškození právě třeba toho fluorocarbonu ? Uvažuji o pořízení, jelikož rád chytám na právě fluorocarbonové návazce a chtěl bych to zkusit.

            Njurco - Profil | Po 7.7.2014 9:54:08

            Martin - Havířov >> bez pochyby , pozeral som ich na predajni... je to grc

              NMartin - Havířov - Profil | Po 7.7.2014 9:52:37

              jurco >> ahoj, taky mi příjde, že jsou to klasické kleště a s krimpovacíma to moc společného nemá

                Njurco - Profil | Po 7.7.2014 7:02:30

                Martin - Havířov >> Že Starbaits vobec nabral odvahu hento čudo nazvat krimpovacími kliešťami, abslutne nepoužitelne !

                  Narnošt - Profil | Ne 6.7.2014 21:14:32 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  ondra15 - >> A spoj mezi fluorocarbonem a pletenkou.Ještě na originálu...

                    Narnošt - Profil | Ne 6.7.2014 21:13:04

                    ondra15 >> Teď už mi to konečně půjde vložit,z mobilu to nechtělo fotky vzít.Tady je dobře vidět spoj a převlek proti zamotání od Foxe...

                      Narnošt - Profil | Ne 6.7.2014 21:09:11 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Carpfisher >> MistralM - 6.7.2014 8:03:34 >> Kleště a návazcový materiál od Carp´r´usu...

                        Nlado40 - Profil | Ne 6.7.2014 14:46:52

                        Carpfisher >> MistralM - 6.7.2014 14:34:04 >> Výrobci dokážou vymejšlet pořát něco bez čeho se kaprař "neobejde." Někdy fakt tomu daj supr reklamu (dobrá masírka na naše peněženky) a když si to vyzkoušíš, zjistíš, že Ti to doteď nechybělo. Jako fluorokarbon je dobrej vynález, ale kupovat tyhle hotový polotovary a pak ješte tomu hromadu nesmyslů, kleště, krimpy, tak to je myslím zbytečnost...
                        Je to jen můj názor a nemusí s ním každý souhlasit....

                          NMistralM - Profil | Ne 6.7.2014 14:34:04

                          lado40 >> uz ok byl jsem na mobilu nenacetlo to...

                            Nlado40 - Profil | Ne 6.7.2014 14:29:27

                            Carpfisher >> MistralM - 6.7.2014 8:02:13 >> Jaký převleky máš na mysli? Používám to tak, jak to vidíš na fotce.

                              NMartin - Havířov - Profil | Ne 6.7.2014 9:15:34

                              Carpfisher >> MistralM - 6.7.2014 8:03:34 >> a ještě STARBAITS Crimps Plier (kleště) 169 Kč

                                NMartin - Havířov - Profil | Ne 6.7.2014 9:12:52

                                Carpfisher >> MistralM - 6.7.2014 8:03:34 >> údajně nejlepší: Kleště Wychwood Crimp Tool, cena 399 Kč

                                  NMartin - Havířov - Profil | Ne 6.7.2014 9:06:51

                                  Carpfisher >> MistralM - 6.7.2014 8:03:34 >> ahoj cela sada KORDA Kleště Krimping Tool (kleště+ svorky) výjde na cca 500 - 550 Kč. Balení obsahuje kleště plus dvě krabičky svorek. Jednu z každého průměru.

                                    NMistralM - Profil | Ne 6.7.2014 8:03:34

                                    arnošt >> nemáš foto nějaký? nakolik to vyjde ty kleště?

                                      NMistralM - Profil | Ne 6.7.2014 8:02:13

                                      lado40 >> to pouzivas bez tech prevleku atd?

                                        Nlado40 - Profil | So 5.7.2014 22:59:25

                                        ondra15 - >> Néžebych nevyzkoušel kdejakou bižuterii... Tohle taky a krimpy jakbysmet. Na rovinu říkam je to zbytečný a hromada blbostí v batohu. Fluorocarbon se dá v pohodě vázat tak nevidím důvod, proč si komplikovat život. V podstatě je to moje nejčastěji používaná a nejoblíbenější montáž...

                                          Nondra15 - Profil | So 5.7.2014 17:13:14

                                          Díky moc. Prvně to vyzkouším a potom si kdyžtak koupím ty kleště. Ještě jednou díky a Petrův zdar.

                                            Narnošt - Profil | So 5.7.2014 16:05:44

                                            ondra15 - >> Ahoj,dříve jsem tyto návazce taky používal,nejsou špatné,ale daleko laciněji tě vyjde když si koupíš krimpovací kleště od Kordy,fluo taky od Carp'r'usu(Clearwater Shockleader 50lb.) a návazce si uděláš sám.Jednak tě vyjdou mnohonásobně laciněji a jednak si délku uděláš jakou potřebuješ.Nic na tom není,výroba je rychlá a jednoduchá.Jen doporučuju každý vyrobený návazec vyzkoušet zatáhnutím buď mezi dvěma utahovači uzlů,nebo něčím podobným.Prostě taková malá zatěžkávací zkouška,jestli jsi tam dal spojku správně a drží tak jak má...
                                            Jinak k tvojí otázce ohledně délky návazce - dávám k očku asi tak 5 až 8 cm dlouhý návazec z pletenky.Navážu háček klasicky s vlasem a na druhém konci udělám smyčku.Očko té smyčky protáhnu očkem návazce z fluorocarbonu a celý návazec z pletenky provléknu i s háčkem tou smyčkou.Tím mi vznikne spoj mezi pletenkou a fluorocarbonem který musí zákonitě přežít všechno...
                                            Tyto návazce jsou hlavně dobré na nahazování,zpravidla se nemotají anebo jen hodně ojediněle.
                                            Já je cvakám do gizmo obratlíků taky od Carp'r'usu a zajišťuju převlekem proti zamotání.(Fox)