- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
počet dílů?????
Já osobně si myslím, že lepší je dvoudílná dělička. U děliček na tři díly bych se bál dvou spoju, ale i celkové akce. Dík Goldhawk
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
0x v oblíbených a 0x v ignorovaných.
NBoBo - Profil | Po 11.10.2004 10:03:10
Nšeptal - Profil | Po 11.10.2004 9:58:38
NBoBo - Profil | Po 11.10.2004 9:55:39
Nšeptal - Profil | Po 11.10.2004 9:54:21
NBoBo - Profil | Po 11.10.2004 9:51:46
NUzel - Profil | Po 11.10.2004 9:18:31
NGoldhawk | Ne 10.10.2004 20:15:03
4All Trochu mě totady připádá jak třídní boj. Já sám chytám vlastně kapry na kvalitní teleskopy. Jo sice kvalitní, ale to nikoho nelajímá. IN kapráři stejně na mě koukaj jak nějaký jojo z horní dolní. "Uspěchy" je nezajímaj. Proč jsem se najednou rozhodl pro děličky??? Je to jednoduché protože teleskopy zají docela problém s kapry nad 70cm. Nejsem určitě nějakej profík a nafoukanec. Hledám zboží kvalitní a skladný. Ale i přesto dík za Vaše názory.
NCarlos - Profil | Ne 10.10.2004 18:38:08
Já byl v situaci, že jsem si vyčlenil na koupi nových prutů asi 8tisíc za oba a pak jsem hledal výrobce, který dodá pruty trojdílné (pouze kvůli převozu) ale srovnatelné s dvojdílnými. Byl to neskutečný problém. Našel jsem pouze SPRO Luxxus Carp a SPRO Strategy Carp. Posledně jmenované jsou pro mne tím nejlepším, co jsem ve trojděličkách měl v ruce, bohužel v té době mimo moje finanční možnosti.
NAlan | Ne 10.10.2004 18:07:04
Já se v podobných otázkách angažuju proto, že díky tomu, že pruty stavím, opravuju a experimenálně upravuju, jsem pár věcí, ve kterých jsem sám měl do jisté doby guláš, pochopil. A tak se snažím pomoct takhle. Není to boj proti kaprařům. Ale cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností...
NBoBo - Profil | So 9.10.2004 21:00:05
A.Jordan: Spousta jedu a žádnej argument...
NA.Jordan | So 9.10.2004 20:12:51
NAlan | Pá 8.10.2004 21:39:14
NAlan | Pá 8.10.2004 21:35:40
K té akci. Objevilo se tady, že nějaké pruty ji mají "lepší". To je nonsens jak kráva. Akce je vyjádření toho, kde se prut ohýbá při určité zátěži. Některý ve špičce, jiný od rukojeti, ale lepší není objektivně žádná z nich. Lepší je pro každého něco jiného, už kvůli individuálním rozdílům, na které jsme si třeba u velikosti bot zvykli, ale u prutů je furt zvykem vnucovat jedinou správnou možnost.
To samé platí u počtu dílů. Čtyřdílný prut od dobrého výrobce (!!) není v současnosti horší ani lepší než dvojdílný. MM to popsal přesně, včetně toho, co musí být "in". Kdysi to tak bylo s dvojdíly u muškařů a hele, dneska je to naopak.
Ke srovnání kapráků a mušáků a jánevímčeho. Prut je prut. Je to dutá grafitová tyčka, nic víc. Pokud se s ním zachází šetrně a nakládá se mu optimální zátěž, je mu fuk, na co je používán.
NBoBo - Profil | Pá 8.10.2004 21:03:48
P.S. Není chybka způsobena právě tím, že chytáš 30 let?
NMartin M. - Profil | Pá 8.10.2004 20:07:20
A proc se nedelaji luxusni pruty ve 3dilnem provedeni? Protoze to neni in. Stejne tak nechapu, proc se nevyrabeji drzadla prutu s mechovkou pred navijakem, za kterou by se opravdu dalo drzet. Nebo proc se nedelaji luxusni kaprove pruty s celokorkovou rukojeti (videl jsem jen jeden od Tesaka). Nebo proc vsichni kaprari pouzivali snurky jedne nejmenovane firmy, aby byli in? Nebo proc davaji kaprari na 1ha rybniku pruty do tripodu se spicama nahoru apod. Proc kazdy pouziva do boilie betain, aniz by si sam zkusil, jestli to pomaha? Tohle vsechno je velky kolotoc zvany kaprarina :-) (nedelejme si iluze, i v jinych oblastech rybariny je to podobne a v muskarine snad jeste horsi ;-)
NVladimír Urban | Pá 8.10.2004 19:39:38
Kde to žije - kaprařina
20:21NATTs hlásiče a ATTx příposlech 537
20:12NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8058
19:44NLabe fishing store 18
19:20NŽermanky a bivakovani 4
17:25NKyjský rybník, Džbán 50904
14:38NKrátkodobá kaprařina x 9912
13:45NHarrison - vše o této značce 3722
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNFanclub značky Shimano 16387
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
SoNZavážecí lodičky boatman 11
SoNPenn Tidal (vantage) xt zkušenosti 19
SoNJezero Borek u St. Boleslavi 410
SoNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 0
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Suretti Spací Pytel Expert 4 Season | SLEVA 44%Za 699 Kč
Spací pytel Expert je vhodný od jara do podzimu, kdy vám poskytne pohodlí a teplo pro skvělý spánek. Rozměry 210x90 cm. Akce pouze do vyprodání zásob.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
22.6.🏆 CCAM Brodský léto -...
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
Doporučujeme e-shop
GScarp.cz
Rádi Vás kdykoli uvítáme na našem internetovém obchodě rybářské potřeby a nově i v naší kamenné prodejně. V našem...













