Váš názor na obyčejnou igelitovou podložku?

Jaký je váš názor na to, když rybář používá obyčejnou podložku z igelitu pod ryby? Máte proti tomu nějaké výhrady?
Autor diskuse: shotty - Profil , 21.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

Jakou podložku používáte vy?

A) Igelit5%

B) Karimatku2%

C) Speciální z rybářství60%

D) Jinou1%

E) Nepoužívám podložku33%

Od 21.4.2014 hlasovalo 171 čtenářů.

NTEZAR - Profil | Po 21.4.2014 17:28:44

nofish >> Je to přesně jak píšeš,a i pro akvaristiku je malachitka prodávaná hodně ředěná pod ruznými názvy.Ne jak v šedesátých letech,kdy byla k dostání čistá v krystalické formě.Je fakt prokazatelně silně rakovinotvorná.

    Nsplávkař - Profil | Po 21.4.2014 17:28:08

    tuzemak >> spím dobře,nonstop tedy nechytám.

      Nbremic - Profil | Po 21.4.2014 17:26:56

      splávkař >> Něco jak kapřivec, ale větší :)

        Nsplávkař - Profil | Po 21.4.2014 17:26:49

        dada11 >> z toho co jsem zatím pochytil vím,že kaprař by žrát kapry neměl,může je za určitých okolností max. olizovat.

          Ntuzemak - Profil | Po 21.4.2014 17:25:30

          splávkař >> to asi ještě dlouho neusneš....

            Nmasozrout - Profil | Po 21.4.2014 17:23:25

            splávkař >> nevim kde bereš tohle mínění o kaprařích.nikdo přece netvrdí že můžou všechno jen je to něco nového...co ve světě běžně funguje a když nebudem tenhle stil prosazovat.nikdy to tu nikdo nezavede.nic víc

              Nnofish - Profil | Po 21.4.2014 17:20:33

              dada11 >> Malachitka jako taková je sledovaná látka. Možná pamatuješ aféru, kdy byly zachyceny tuny a tuny pangasů z Číny, když to našli v mase.
              Je to chemikálie, kterou lze legálně používat v akvaristice, jezírkách a tak. Malachitka zjištěná v mase ryb určených k jídlu je problém, velký problém pro producenta těch ryb. Nevím, co všechno to dělá rybám. Vím, že jim to v určitých případech zachrání život (plísňová onemocnění, bakteriální onemocnění a kdo ví co ještě). Ale dostává se tím do masa a v potravinách je nežádoucí. Z rybího masa se dostává do těla tobě. Je prokazatelně karcinogenní.
              Tak i tak je to léčivo. Pokud si to někdo lije do jezírka, ok, jeho věc. Ale na každou aplikaci léčiv jsou předpisy. Tuplem do volné přírody. Nevěřím tomu, že je legální touhle zakázanou látkou omatlat kapra, kterého může následující den chytit někdo jiný a konzumovat jeho maso. Ti lidi, co si tím pokapou ruce, když "léčí" ryby, si asi ani nezjistili, co to je za sajrajt. Asi tak.
              Na internetu dohledáš i studie o tom co dělá a proč ji zakázali. Stejně tak i odborné texty o tom kdy a jak ji používat.

                Ndada11 - Profil | Po 21.4.2014 17:19:41

                splávkař >> Kaprař je ten, co žere kapry. Ostatní jsou pouštěči :-)).

                  Nsplávkař - Profil | Po 21.4.2014 17:18:11

                  tuzemak >> když mě tu ještě nikdo nebyl schopnej za dlouhý roky říct,kdo to ten kaprař vlastně je:-(.

                    Nbremic - Profil | Po 21.4.2014 17:16:51

                    dada11 >> A to si představ co udělá takovej klinik s pseudolovcem s rozpíchaným prstem od háčků :)

                      Ntuzemak - Profil | Po 21.4.2014 17:15:38

                      splávkař >> zoptej se kaprařůůůů....

                        Ndada11 - Profil | Po 21.4.2014 17:15:17

                        splávkař >> Jak zní text od skupiny, Do řady. S každým jsme si rovni, s někým jsme si rovnější............... :-).

                          Nsplávkař - Profil | Po 21.4.2014 17:14:24

                          tuzemak >> Pověz mi-co to s těma kaprama provádíte,že potřebujou po vašem ,,výkonu,, nějakou medicínu??

                            Ndada11 - Profil | Po 21.4.2014 17:07:57

                            nofish >> KLINIK je zakázáno používat pro ošetření ryb, plůdku či jiker určených pro produkci potravin. Toto, je napsané v příbalovém letáku.
                            Jo jo, o té malachitce jsem už taky něco četl. Takže ti co ty ryby klinikujou, je vlastně pomalu zabíjí, nebo na karcinogeny nikdo neumřel? :-)).
                            V malém množství asi nic, ale když ho kaprům budou lít do huby furt??

                              Ntuzemak - Profil | Po 21.4.2014 17:03:19

                              splávkař >> jakou dnes piješ????

                                Nsplávkař - Profil | Po 21.4.2014 17:01:51

                                dada11 >> Ono je spousta věcí co smí používat jen někteří lidé a možná právě klinik,stejně jako mnoho jiných léků mohou používat lidé k tomu vzdělaní neb tak jak může pomoci může i škodit pokud se používá jinak jak má nebo třeba tam,kde k tomu není důvod.
                                Kaprařina je specifický obor,kde je mnohé naopak a mnozí právě vlastnictví a použití věcí jako třeba klinik,podložka....... považují za platné oprávnění dělat co mnozí jiní nemohou. To k čemu to vede není třeba rozebírat neb se stačí porozhlédnout kolem vod které si tato skupina rybářů oblíbila.

                                  Nnofish - Profil | Po 21.4.2014 16:59:54

                                  dada11 >> Je to na Kliniku napsané? Nikdy jsem nestudoval co na něm je.
                                  Podle mě (ale neber to jako že je to fakt) obsahuje http://jdem.cz/baxr83 a co to je za sajrajt si můžeš najít. Mimo jiné je snad už zakázané jakékoli použití u ryb v budoucnu
                                  určených ke konzumaci.

                                    Ndada11 - Profil | Po 21.4.2014 16:49:13

                                    Jen by mě zajímalo proč----- KLINIK je zakázáno používat pro ošetření ryb, plůdku či jiker určených pro produkci potravin. Že by byl karcinogenní??? :-)).

                                      Ndada11 - Profil | Po 21.4.2014 16:36:10

                                      bremic >> Já porcuju i menší než 5Kg. Protože nemám podložku žádnou :-).

                                        NFilip. - Profil | Po 21.4.2014 16:32:05

                                        No já raději spoléhám na igelit páč toho je pokaždé dost a když potřebuju tak po něj drapnu hned a nemusím se tahat s nějakou obrovskou podložkou kterou možná ani nepoužiju.Sice je fakt že o rybu by se mělo pečovat ale podle mě té rybě to zas až tak moc nevadí.