Rybáři a střelci

Kdo z Vás se věnuje kromě rybaření také zbraním kat. A, B, C?
Autor diskuse: Tiger - Profil , 19.4.2014 všeobecné - ostatní

Jaké jsou Vaše koníčky?

A) Rybaření48%

B) Rybaření a sportovní střelba33%

C) Rybaření a myslivost19%

Od 19.4.2014 hlasovalo 296 čtenářů.

NTiger - Profil | So 26.12.2020 20:23:34

sven >> Pěkně napsané!!!!

    Nsven - Profil | So 26.12.2020 20:06:16

    korona.reloaded >> Já nelovím ryby pro uspokojení ale pro kuchyň.
    Pouštím ryby hájené, chráněné, podměrečné, přerostlé a nadlimitní a když právě nemám náladu se crcat s čistěním a těch druhů, které mám na osobním indexu. Tedy potočák, lipan, parma, ostroretka, podoustev, lín, perlín, jesen, okoun, mník, štika..,
    Míru kapra mám 45+, amura 60+, nástražní rybky nelovím ale beru si na výlovu mrtvé.
    Ano nosím ...ale nikoli z důvodu střílení po zvířátkách ale abych v případě potřeby, mohl odvrátit přímo hrozící nebo trvající útok, na zájem chráněný trestním zákonem ...

    Pokud máš zálibu v zabíjení, pak doporučuji urychleně navštívit psychiatra...
    Abys nabyl jistotu, jestli jsi úchylný magor anebo jen trapný provokatér ..

      NTiger - Profil | So 26.12.2020 20:03:08

      Nedokážu si moc představit, že jsem na rybách s puškou. Hlídat pruty, pušku a ještě se dívat po zvěři, a hlavně jestli někdo někde nejde.

        NMalab - Profil | So 26.12.2020 19:56:40

        korona.reloaded >> "Mě právě baví to zabíjení tak jestli si na rybách užiju víc zábavy ?"

        Já si rybu k jídlu vezmu a sním ji rád a s chutí. Za rok si jich beru přibližně 15, někdy o něco více, někdy o něco méně. To zabíjení mi právě vadí. Kdyby mi chycená ryba sama skončila vykuchaná v lednici, nebo v mrazáku vzal bych si jich více. Vždy když rybu chytím a chci si ji vzít dojde mi, že ji musím zabít a vykuchat. Většinu ryb co chytím zase pustím.
        Tak nevím co Ti mám k užívání si zabíjení napsat. Snad jen aby Tě to brzy přešlo, nebo si najdi práci na jatkách.

          NBacha San - Profil | So 26.12.2020 19:15:24

          korona.reloaded >> Občas to tak udělám. Ale opravdu jenom občas. A to musím mít s sebou psa. Akorát nelovím "zvířátka", ale zvěř:-)
          Základním rozdílem ale je, že ulovenou zvěř nelze pustit:-D

            N1568 - Profil | So 26.12.2020 19:07:47

            korona.reloaded >> Kolega je sice technologicky na výši,ale mě se osvědčila klasika, a mám to i s dopravou na ryby. Hlavně nemusim tahat krámy na zádech až k vodě

              NMalab - Profil | So 26.12.2020 18:17:20

              korona.reloaded >> Zvažuji pořízení ochranného systému na platformě Dog od Boston Dynamics. Bude chránit dům i mě na rybách. Na zádech by nosil GAU-8 Avenger
              https://www.youtube.com/watch?v=s6_azdBnAlU

              https://www.youtube.com/watch?v=pHv50lXfDHQ

                Nkorona.reloaded - Profil | So 26.12.2020 18:03:05

                Ahoj rybáři. Můžu se zeptat jak moc vás uspokojuje lov ryb oproti třeba lovu zvířat?
                Nosíte si k vodě taky zbraně a kombinujete nahozené pruty s možností odstřelu nějakého zvířátka?
                Základní rozdíl asi chápu že rybu nevidíte, než ji ulovíte. Budu mít ted první rybářský lístek do příští sezony. Tak lovu zdar a pěkné svátky.

                  NTiger - Profil | So 26.12.2020 17:37:09

                  Když to nejde zakázat přímo, tak to vezmeme oklikou...
                  https://ligalibe.cz/2020/12/22/hrozi-zakaz-asfaltov​ych-hlinenych-holubu/

                    Nsven - Profil | St 23.12.2020 19:28:13

                    Tiger >> Ahoj. Nojo, jasně :-)
                    Na ně jsem úplně zapomněl.. Už ve mě hrklo, že to bude nějaká skrytá, komplexní registrace...
                    Já bych se už nedivil ničemu...
                    Děkuji Ti :-)

                      NTiger - Profil | St 23.12.2020 18:55:41

                      sven >> Ahoj.
                      Podle mě je tím myšlena skupina D zbrojního průkazu (výkon povolání). Ti musí už teď každých pět let na zdravotní prohlídku.

                        Nsven - Profil | St 23.12.2020 10:37:47

                        Tiger >>
                        Toto ustanovení mě docela zaujalo a o tak zásadní povinnosti, dosud nepadlo ani slovo..

                        "Pro držitele ZP se tedy nic nemění, zdravotní způsobilost také zůstává 10 letá (pouze kat D povinnost odevzdat posudek o zdravotní způsobilosti co 5 let / nesplnění = nový přestupek)."

                        Má snad tím zákonodárce na mysli, že KAŽDÝ tj. i neregistrovaný držitel zbraně "D", v podobě vzduchovky do 16J, flobertky 7,5J, expanzního poplašňáku, atd. atd..,
                        musí co 5 let odevzdat posudek o zdravotní způsobilosti ???
                        Formulace nevylučuje ani výklad, že i držitel ZP, který má platnost zdravotní prohlídky 10let pro účel držení zbraní na ZP , by měl v případě držení zbraně "D", takovou prohlídku absolvovat a odevzdat posudek....

                        To si úřady namastí kasu.. to příjde lidí o zbroják z důvodu přestupku, proti zbraňovému
                        zákonu...

                          NTiger - Profil | St 23.12.2020 7:35:27

                            NTiger - Profil | St 23.12.2020 7:34:10

                            minatrix >> Ať dobře slouží a dělá ti radost!!!

                              Nminatrix - Profil | Út 22.12.2020 17:46:44

                              ... nový přírůstek

                                Nsven - Profil | Po 21.12.2020 22:26:30

                                Káceč >> Tímto se dosažitelnost zbraní nijak neulehčila.
                                Ale především se zmenšil prostor pro korupci nebo zlou vůli úředníků, na jejichž libovůli, při schvalovacím řízení záleželo.