Legenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T

Volná debata o tomto již legendárním navijáku. Rady, tipy, doporučení... Pevně věřím, že se to zde rozjede ;-)

Technické nákresy (schémata) navijáků Daiwa jsou k prohlédnutí na tomto ODKAZU.
Autor diskuse: Radek Fox - Profil , 16.4.2014 kaprařina - náčiní, doplňky
Dále moderuje: Greysmen Profil

NBobin83 - Profil | Ne 28.5.2023 9:25:50

Mr.Doctor >> no joooo👍👍👍👍👍👍pecka

    NMr.Doctor - Profil | Ne 28.5.2023 9:09:25 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

    Bobin83 >> 👍👍😉

      NMr.Doctor - Profil | So 27.5.2023 21:19:56

      Bobin83 >> Ty původní Tournament ISO jsou jedny z nejhezčích navijáku od Daiwy....pecka 👍 Také je vlastním a mám to stejně jako ty.... srdcovka 😉😉

        NBobin83 - Profil | So 27.5.2023 21:02:46 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

        Daiwa je prostě srdcovka, hlavně starší kousky😍

          NAmurář - Profil | Pá 26.5.2023 21:12:13

          Greysmen >> čau Tone, čidla nemám , hlásiče jo, ale ona je větší hlásič🤣

            NGreysmen - Profil | Pá 26.5.2023 19:22:41

            Amurář >> tak to nepotřebuješ hlásiče ani čidla.

              NKulexxx - Profil | Pá 26.5.2023 19:22:17

              Greysmen >> tak to se asi od Ultegry neposunu 😂😂😂

                NGreysmen - Profil | Pá 26.5.2023 19:19:18

                Kulexxx >> basie nebrat je to předražený 🤣🤣😉

                  NKulexxx - Profil | Pá 26.5.2023 18:28:31

                  Ahoj borci, prosím o radu. Uvažuji o přechodu z S. ( radši sem nebudu psát název firmy) Ultegry na vyšší řadu navi. Vzhledem k tomu, že chytám výhradně z odhozu, uvažuji nad Basii. Problém je, že jich je tolik druhů, že se v nich nevyznám. Poradíte mi prosím nějaký vhodný model Basie, nebo něco obdobného od Daiwy? Poznámka - mám rád barvy, ne černé brikety. Děkuji za radu, Martin

                    NAmurář - Profil | Pá 26.5.2023 16:26:29

                    veverkatom >> díky, ona je můj milášek i když jsem ji původně nechtěl, ale bylo to dědictví. A teď nelituji na ryby bez ní ani ránu.

                      Nveverkatom - Profil | Pá 26.5.2023 16:17:40

                      Amurář >> Ten lední medvěd je kràsnej.👍

                        NAmurář - Profil | Pá 26.5.2023 16:10:54

                        veverkatom >> ještě jedna pohodová.

                          NAmurář - Profil | Pá 26.5.2023 16:07:36 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                          veverkatom >> taky dnes, až do neděle od vody, ať to jezdí.

                            Nveverkatom - Profil | Pá 26.5.2023 14:52:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                            Od řeky.Tohle by mohlo přežít i válku. A možná přijde i záběr.

                              Nmurphyy - Profil | Čt 25.5.2023 21:40:12

                              Mr.Doctor >> dikyy pekne, presne tak, inak aj dizajnovo je to krasna stara poctiva basia, skoro bez voli, mam pocit ze konstrukcne lepsia ako novsie..
                              pre mna na nahozy jednoznacna volba, hadze sa mi s tym lepsie ako so shimom 14000, a 5500-kedze tam musim brzdu dost utahovat a potom povolovat-kedze uz nie je bait spool..
                              ale s tou 45 cievkou to ide pekne hoci oscilacia neni tak vymakana ako u shima, ale na nahody do 150m sa o to nehra (tym nehovorim ze nahadzujem do 150m-len aby sa niekto nechytil :)
                              drz sa, nech dari, ahojte vsetci

                                NMr.Doctor - Profil | Čt 25.5.2023 20:48:32

                                murphyy >> Čusek Marťas....tak to je moc fajn, že jsi spokojen, je to moc pěkný navi, z těch custom jeden z nejhezčích, pokud se k nim chováme slušně a dopřejeme jim, co si občas žádají, a to my se chováme 😉 , není důvod se obávat, že by nevydržely..... přeji spousty dalších odtočených let bez úhon 😉😉

                                  NMr.Doctor - Profil | Čt 25.5.2023 20:39:23 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                  Radek Ráliš >> Radek Fox - 25.5.2023 19:34:27 >> Čauky Ráďo….vis sám, ze co se tyče nejvyšších rad navi, tak mi za ty roky toho prošlo rukama také né zrovna málo , celkem dost jsem jich i osobně vystřídal přímo u vody a to jak Daiwu, tak i Shimano a stále mám ve výbavě obě značky, a po všech těch zkušenostech za sebe tvrdím, ze přes všechny různé novinky, stále i po létech , na kapry z odhozu u Daiwy pouze jeden navi “vládne” všem ….👍 😉

                                    Nradek.č - Profil | Čt 25.5.2023 19:40:43

                                    Radek Ráliš >> Radek Fox - 25.5.2023 19:34:27 >> no v zátěži ještě nebyly. Ale něco snad vydrží. Uvidíme. Olova z 90 procent nestahuju (odpadávačky). A 110gr na odhoz občas snad snesou. Čas ukáže. A máš pravdu,že staré jsou většinou lepší. I u aut to tak je.

                                      NRadek Fox - Profil | Čt 25.5.2023 19:34:27

                                      radek.č >> V úterý jsem mluvil s klukem, který měl všechny Basie, Basiairy i Technia a jeho pohled byl jiný. Sdělil mi, že ty nové, co máš jdou suprově v obchodě, ale u vody s zatížením už to prý není taký šlágr není. Rozhodně Ti nechci kazit radost a hanit Tvoje stroje, jen si je užívej a hlavně to na naše chytání nemá žádný neblahý vliv než kosmetický. Ber to pouze jako názor člověka, který má však veliké zkušenosti s mnoha typy kaprových navijáků od fa Daiwa i Shimano. Dle jeho pohledu jsou prý nejlepší...

                                        NRadek Fox - Profil | Čt 25.5.2023 19:30:49

                                        radek.č >> Ahoj, předevčírem jsem to řešil s Mirkem Greysmenem a došli jsme k závěru, že mají špatně vyúhlvanou oscilaci. Jsou to jelita, když nejsou schopní dopilovat detaily na své vlajkové lodi. Opět se potrvzuje, že starší věci byly lepší.