- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Jak se zbavit vydry
Ahoj rád bych se zeptal. Jak se mám zbavit vydry z rybníka.
Autor diskuse: Jany25 - Profil , 26.3.2014 všeobecné - ostatní
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
10x v oblíbených a 7x v ignorovaných.
NJany25 - Profil | Po 31.3.2014 21:05:32
děkuji moc za rady a názory vše pro a proti uvážím ale myslím si že to dopadne tak že použiji pb.
A rád bych vás tímto pozval na naše feeder závody
http://jihoceskafeederliga.mrk.cz/
A rád bych vás tímto pozval na naše feeder závody
http://jihoceskafeederliga.mrk.cz/
Nvoz - Profil | Po 31.3.2014 20:51:01
Nechci být zlým prorokem, ale myslím, že jsme teď s vydrou ve stádiu jako s kormoránem před 15ti lety. A vsadím krk, že to dojde stejně daleko, nebo spíš ještě dál.
Naše děti, vnoučata a pravnoučata budou znát některé ryby, ale i jiné živočichy jen z obrázků. Zcela zbytečně.
To co naši předkové několik století drželi na uzdě, teď parta zelených trampů s velkým politickým vlivem, co nic nikdy nechovala a bydlí v paneláku seje po hrstech do všech částí země. Nebo to alespoň chrání vlastním tělem a hrozí obyčejným lidem tvrdým postihem, který mají samozřejmě posvěcen zákonem.
Naše děti, vnoučata a pravnoučata budou znát některé ryby, ale i jiné živočichy jen z obrázků. Zcela zbytečně.
To co naši předkové několik století drželi na uzdě, teď parta zelených trampů s velkým politickým vlivem, co nic nikdy nechovala a bydlí v paneláku seje po hrstech do všech částí země. Nebo to alespoň chrání vlastním tělem a hrozí obyčejným lidem tvrdým postihem, který mají samozřejmě posvěcen zákonem.
NDetreux - Profil | Po 31.3.2014 18:41:05
Můžeš jí zastřelit ale předtím musíš zakřičet " bacha ta svině běží přímo na nás!"
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 18:26:06
nofish >> Znovu-nic nerozporuju ale ani ty nebudeš tak naivní aby sis myslel,že nějaká domobrana vydry plošně vyřeší nebo si myslel to,že nějaký úřední,politik bude řešit problém kterej vlastně není-kdyby byl tak by o něm přeci jako onen úředník musel vědět.
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 18:20:33
splávkař >> Jenže to je ten problém. On politik totiž řešení už dávno vymyslel. Já ti právě popsal, jak řešení v praxi vypadá. To je ten problém.
- Oznámíš vydru
- Dokážeš jim že tam je
- Možná něco dostaneš.
Tohle je postup. Ovšem celé tě to stojí peníze a čas a náhrada škody není 100%-ní. V případě že jde o hodnotnější ryby je to pak docela na prd, dostat 30% ze škody kterou to udělalo tvé peněžence. Pokud ti vydra tikrát podhrabe plot a sežere kapry za 50tis z jezírka, podle mě budeš v pr... úplně. Než to nahlásíš, než někdo přijede, jestli najde stopy, jestli dokážešc cenu. Prostě to každý raději vzdá. Znal jsem lidi, co to zkoušeli, pak je začali raději likvidovat.
- Oznámíš vydru
- Dokážeš jim že tam je
- Možná něco dostaneš.
Tohle je postup. Ovšem celé tě to stojí peníze a čas a náhrada škody není 100%-ní. V případě že jde o hodnotnější ryby je to pak docela na prd, dostat 30% ze škody kterou to udělalo tvé peněžence. Pokud ti vydra tikrát podhrabe plot a sežere kapry za 50tis z jezírka, podle mě budeš v pr... úplně. Než to nahlásíš, než někdo přijede, jestli najde stopy, jestli dokážešc cenu. Prostě to každý raději vzdá. Znal jsem lidi, co to zkoušeli, pak je začali raději likvidovat.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 18:12:00
nofish >> Ale já to co píšeš nerozporuju jen se snažím naznačit,že nakonec to bude muset být úředník či politik co tu situaci pomůže řešit a ten bez řádného podnětu jednat nezačne.
To,že si to na svém písečku vyřeší kdekdo po svém k nějakému koncepčnímu řešení nepovede a úředník místo vydry bude řešit ty kteří tomu chudáčkoj kterej nikomu nikde neškodí ublužují.
To,že si to na svém písečku vyřeší kdekdo po svém k nějakému koncepčnímu řešení nepovede a úředník místo vydry bude řešit ty kteří tomu chudáčkoj kterej nikomu nikde neškodí ublužují.
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 18:05:14
splávkař >> Hele já to už komentovat nebudu. O řešení náhrad škod způsobených chráněným živočechem něco vím. Pokud jde o to když ti vydra, kormorán, volavka, žerou ryby. Ty buď žiješ v jiném státě, něbo tam máš jiné úředníky.
Jen tě upozorním. Žádný úředníček jen tak sám od sebe z toho kanclíku nevyleze. Prokazování toho, že tam tu vydru máš, jak často tam leze a kolik toho sežrala, je taky utopie. Vlastně ve všem jsi odkázaný na jejich vůli, jestli budou chtít, nebo ne.
Jen tě upozorním. Žádný úředníček jen tak sám od sebe z toho kanclíku nevyleze. Prokazování toho, že tam tu vydru máš, jak často tam leze a kolik toho sežrala, je taky utopie. Vlastně ve všem jsi odkázaný na jejich vůli, jestli budou chtít, nebo ne.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 18:00:00
nofish >> A to je právě ono,pokud úředník nebo ochránce nebude mít na stole nic co by naznačovalo,že je někde problém bude ten kdo toho úžasného tvora nějak omezil,poškodil za bastarda co ničí neškodné roztomilé tvorečky a težko bude hledat zastání.
Pokud to bude ten typ úředníka co je rád,že má v kanclu teplo a klid(řekl bych druh na úřadech nejrozšířenější) tak sice vydru po nahlášení chytat nepůjde ale podobně akční bude i v případě kdy se chudák vydra najde zdechlá a v sebeobraně pro ni pošle rychle kafilerku aby se náhodou nedostala někomu na pitenví stůl.
Pokud je někdo,komu na tom zvířeti opravdu záleží tak by měl mít jasno v tom,že pokud nepomůže s nějakým skutečným řešením tak mu i vagon předpisů tu vydru zachránit nepomůže.
Pokud to bude ten typ úředníka co je rád,že má v kanclu teplo a klid(řekl bych druh na úřadech nejrozšířenější) tak sice vydru po nahlášení chytat nepůjde ale podobně akční bude i v případě kdy se chudák vydra najde zdechlá a v sebeobraně pro ni pošle rychle kafilerku aby se náhodou nedostala někomu na pitenví stůl.
Pokud je někdo,komu na tom zvířeti opravdu záleží tak by měl mít jasno v tom,že pokud nepomůže s nějakým skutečným řešením tak mu i vagon předpisů tu vydru zachránit nepomůže.
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 17:46:38
splávkař >> JIm je to jedno, hlásit můžeš 3x denně. JIm je to jedno. Právě že hlášení si musíš nejdříve rozmyslet. Z jednoho důvodu. Až se pak blízko tebe najde mrtvá, kdo bude první "na ráně", co myslíš?
Ono je to úředníčkům vlastně jedno a z životního, nebo nějaké nadace co ty vydry podporuje se pochopení nedokáš, tam se nad nimi budou spíše rozplývat štěstím, že se k tobě ten ohrožený druh chodí krmit.
Ono je to úředníčkům vlastně jedno a z životního, nebo nějaké nadace co ty vydry podporuje se pochopení nedokáš, tam se nad nimi budou spíše rozplývat štěstím, že se k tobě ten ohrožený druh chodí krmit.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 17:40:26
nofish >> Já jsem ale nikomu negarantoval nějaký výsledek toho čeho se od úředníků(ochránců) dočká. Jen jsem napsal,aby úředník(ochránce) byl první,kdo dostal situaci řešit a to proto, aby si úředník(ochránce)zvykal na to,že je sice první,ale zdaleka ne jediný řešení.
Nnofish - Profil | Po 31.3.2014 17:34:08
splávkař >> Napsal jsi to pěkně, ale je to atrošku mimo.
Buď se o celou věc postaráš sám, nebo máš smůlu. Taková je praxe. Teoreticky má každý šanci na náhradu škody, ale prakticky to znamená že stejně nedostaneš zaplaceno vše, spíš ani ne půlku a investuješ do toho hromadu času a nervů. A to ještě musíš splnit docela dost jejich požadavků a doufat, že vůbec něco dostaneš.
Buď se o celou věc postaráš sám, nebo máš smůlu. Taková je praxe. Teoreticky má každý šanci na náhradu škody, ale prakticky to znamená že stejně nedostaneš zaplaceno vše, spíš ani ne půlku a investuješ do toho hromadu času a nervů. A to ještě musíš splnit docela dost jejich požadavků a doufat, že vůbec něco dostaneš.
Nšmudla007 - Profil | Po 31.3.2014 17:18:15
Jany25 >> tam řekneš, chci deset tisíc korun za škody způsobené vydrou nebo dotaci na oplocení rybníka.
Oni tě pošlou do háje nebo dostaneš papír k nafasování želez, sklopce oka a otrávené návnady (druhý dveře vpravo, údržbář budovy), už sem tam byl moc ochotní lidé :) Takže olovo je jasná volba.
Oni tě pošlou do háje nebo dostaneš papír k nafasování želez, sklopce oka a otrávené návnady (druhý dveře vpravo, údržbář budovy), už sem tam byl moc ochotní lidé :) Takže olovo je jasná volba.
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 17:17:15
Jany25 >> Pokud tě sami nevyhledají aby se pokusili situaci řešit tak jim budeš muset nějak dát vědět,že jejich chráněnec škodí a oni by záhy měli dodat řešení:-))).
Nsplávkař - Profil | Po 31.3.2014 16:53:54
Jany25 - >> Já myslím,že ten komu vydra nezpůsobuje žádnou škodu by se vydry zbavovat neměl.Ten kdo se cítí vydrou poškozen by samozřejmě jako první měl požádat o pomoc ty kteří vydru chrání aby se o onu vydru postarali případně nesli odpovědnost za škody co způsobuje.Pokud by byla jejich pomoc nedostatečná a neodvrátila či nenahradila dostatečně škody tak dotyčnému nezbývá než aby se o onu vydru postaral sám.
Ndada11 - Profil | Po 31.3.2014 16:50:54
Jany25 >> Hele, u nás jsou na řece, u každýho splavu je rodika. Je to přemnožený a zkus si tam zachytat. Jak nejdeš po nasazení, tak se celkem nechytáš. A když to nebude vydra, tak v zimě kormoráni. Opět, střílet a střílet. Né třeba zlikvidovat druh, ale zregulovat a to podstatně.
Živě na MRK.cz
Kde to žije - všechna témata
6:31NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 47
StNMedkovy rybníky Kroměříž 188
StNRybáři vs ochránci přirody 79
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNStaré Česke rybářské vybavení 398
StNBečva Vsetinská 4a Nový hrozenkov 0
StNPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 31
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
StNPoradna: Redakce MRK.cz 1766
StNPoradna: Sumcařina 2572
StNHlídač slev eshopů 751
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNKurz Teo Daška pro Otoše 305
ÚtNÚprava chodu woblerů. 11
ÚtNPolsko, okolí Dunajce 6
Co je nového - všeobecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic












