Jaké pruty na kapry?

Zdravim všechny, potřeboval bych poradit s pruty. Jdu o víkendu na For Fishing v Praze a chtěl bych si tam pořídit kaprářský pruty. Určitě trojdílný a určitě děličky. Cena za oba tak kolem 3 000,- Kč. Líbí se mi tyto, ale je to Mivardi - http://www.tropicliberec.cz/kaprove-delene/prut-mivardi--infernum-carp-3-6m-3-00lb-3-dily-akce-1-1 . Poradíte mi případně i jiný?Bo nějakou zkušenost... Díky
Autor diskuse: Fanooos - Profil , 6.2.2014 kaprařina - náčiní, doplňky

NMifí5429 - Profil | Čt 6.2.2014 20:01:31

jambo >> Srdce prutu je rybar samotny...navijaky bych tak moc neresil,pokud funguje brzda tak jak ma tak se da vytahnout uplne vse;-)...

    NTWIN 69 - Profil | Čt 6.2.2014 19:58:33

    voda12 >> Já nepsal nic o tom,jestli kapr něco ví nebo neví.Jestliže budu mít prut s kterým nedokážu dohodit tam kam potřebuji,nebo mě nedokáže rybu otočit u vázky,tak jsem zvolil špatný prut na způsob kterým se snažím chytat.
    Když si jdu koupit prut,tak dopředu přemýšlím jak ho budu používat a nezajímá mě co mě vykládá prodavač v obchodě.

      Njambo - Profil | Čt 6.2.2014 19:58:27

      Mifí5429 >> a co naviják to je předci srdce , prut je páteř . Pokud máš na prd navi tak ani prut není zázračný.

        NMifí5429 - Profil | Čt 6.2.2014 19:57:08

        voda12 >> kapr nema periskop to urcite ne:-D,ale je to mysleno tak ze nektere pruty nam mohou dosti zkomplikovat zdolavani:-!neco na tom bude...

          NBicák - Profil | Čt 6.2.2014 19:57:02

          voda12 >> asi tak z kaprarinou ted budu zacinat tak sem poridil dva za 1500 at se mam na cem ucit :)

            Nvoda12 - Profil | Čt 6.2.2014 19:54:38

            TWIN 69 >> Myslíš, že kapr ví jaký máš pruty? Jestli máš prut za 500 nebo 5000 Kč? řekl bych že ne :D jde spíš o to, jakej chce mít rybář komfort a jaký pruty mu vyhovujou.

              Nmixif - Profil | Čt 6.2.2014 19:54:22

              Polčis >> tak je jasne ze nemuzou mit v obchode co na eshopu. To by musela byt hala

                NMifí5429 - Profil | Čt 6.2.2014 19:53:51

                Bobajz >> je to mozne ale nerekl bych ze kdyz prut nema SIC ocka tak ze by ho to takhle vzalo...mozna jsi trefil na spatny kus...kamos ma alivia(stary typ)nevim jak dlouho ale urco vic jak 5 let a drzi mu stale...je to zajimave:-)

                  Nmixif - Profil | Čt 6.2.2014 19:53:14

                  Bobajz >> jo ted to vidim..cena skoro stejna. Tyhle maji asi kvalitnejsi sedlo. Tak omluva ja mam tamty

                    NPolčis - Profil | Čt 6.2.2014 19:52:27

                    mixif >> To já mám jen špatné zkušenosti.Chtěl sem podběrákovou hlavu,výběr na netu slušnej a po příjezdu do obchodu pouze tři hlavy!

                      NMifí5429 - Profil | Čt 6.2.2014 19:51:33

                      TWIN 69 >> Nezbývá než nesouhlasit!!!...vidlicky,stojany,signalizatory,biv​aky apod rybu nevytahnou:-)

                        NTWIN 69 - Profil | Čt 6.2.2014 19:51:06

                        lada78 >> Jsou to měkčí pruty,které naprosto postačují na běžné chytání.Mrskal jsem s nima olova 100 gramů a vydržely to bez nějakých změn.Teď je má kámoš druhým rokem a chytá jenom na ně.

                          NBobajz - Profil | Čt 6.2.2014 19:51:00

                          Mifí5429 >> Právě že ne.Dost mě to překvapilo,ale bude to tím,že na alivia nedávají SIC očka.

                            Nmixif - Profil | Čt 6.2.2014 19:49:56

                            činka >> Cypry carp jsou fajn. Ale bohuzel uz chtej 1500 za jeden

                              NBobajz - Profil | Čt 6.2.2014 19:49:39

                              mixif >> to jsou jiné,bavíme se o těchto:http://www.sportcarp.cz/obchod/rybarske-pruty/kapro​ve-pruty/prut-metal-carp-st-12ft-2-75lbs-akce-1-1.a​spx
                              Ty nejsou,těch třílibrových je dost.

                                NTWIN 69 - Profil | Čt 6.2.2014 19:48:50

                                mixif >> Na prutech se nemá šetřit.Je to jedna z věcí která rozhoduje o úspěchu nebo neúspěchu.

                                  Nmixif - Profil | Čt 6.2.2014 19:48:29

                                  Polčis >> pro mne je realny pouze E-shop. Jsou daleko. Ale zatim se nestalo ze by neco nemeli. S jejich kamennym obchodem nemam zkusenosti.

                                    Nčinka - Profil | Čt 6.2.2014 19:47:59

                                    Fanooos - >> Podívej, každý to moc zbytečně řeší...jak psal syrus, tak když je někdo dřevák, tak zláme klacky i za X tisíc a to třeba z důvodu, že neumí nahazovat...atd. Z toho low endu jsou např.levné, ale držáky, klacíky od Shakespeara - Cypry carp. Já jsem je tenkrát kupoval za 1500 nebo 2000 za oba. Dělička (2díl) 3,66 a 2,75lb. Používám je na odhoz a házím s nimi přes 100m. Mají krásnou parabolickou akci a zároveň se do nich dá pořádně opřít. Takže tomu kdo se nemusí rozmazlovat drahým nářadím a nebo nemá dostatek chechtáků, vřele doporučuji tyto klacky. Podotýkám, že proutky drží již pátou sezónu a vytáhly mraky velkých ryb.

                                      NMifí5429 - Profil | Čt 6.2.2014 19:47:38

                                      Bobajz >> zrejme jim davas hodne zabrat co?:-D

                                        Nzdetr - Profil | Čt 6.2.2014 19:47:23

                                        já vlasním JRC pawewrplay již dvě sezony a šlapou docela dobře a ty daiwy maji jinak libráž třeba 3lbs odpovídá spíš 2,75lbs