- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Dnešní rybařina a přestupky ?
Jaké jsou nejčastější přestupky?
A) bordel55%
B) nedodržená míra ryby2%
C) nadměrný hluk na rybách1%
D) příliš nevhodné chování k rybám6%
E) rozdělávání ohně0%
F) mají z rybařiny vyloženě "prdel"2%
G) masaři25%
H) pytláci2%
I) jiné6%
Od 21.12.2013 hlasovalo 296 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
NMrknato - Profil | Út 24.12.2013 10:51:08
Nhraji - Profil | Út 24.12.2013 9:44:18
Pro třísku v oku druhově nevidíš brvna v oku svém.
Šťastné a veselé.
NKolben - Profil | Út 24.12.2013 0:38:17
Na toto téma jsme se na MRKU nadiskutovali víc, než dost a výsledek je stejný, jako na začátku, tedy žádný. Kdybych ale měl přijít o papíry na 3 roky (podle zákona 99/2004 Sb. před jeho novelizací) za údajný přestupek proti BP, který není v rozporu s tímto zákonem a jeho prováděcí vyhláškou, určitě bych se bránil soudně. Vědomě občas porušuji například ustanovení z BP o tom, že mezi svými pruty nesmím mít větší vzdálenost, než 3 metry. To se týká rybolovu na Vranclu u chaty, když široko daleko není žádný další lovící a já chytám například jedním prutem na bojku a druhým na plavanou. Nikoho tím neomezuji a zákon to nezakazuje.Tu vzdálenost 3 metry překračuji proto, aby se mně chycená ryba nezamotala do nahozené druhé udice. A na nutnost neprodleně manipulovat s bojkou zdůvodnění těch minimálních 3 metrů nelze svést. Kdo touto technikou chytá, ví, o čem mluvím.
Opodstatnění toto omezení má například v chatově a tedy i rybářsky exponovaném místě u pláže na Vranovské přehradě, kde je přehuštěno a podle ohlasů některých lovících tuto úpravu rybáři vítají, protože mnohdy by se tam nevešli, kdyby si svoje pruty roztáhli dál, než 3 metry od sebe.
Toto nařízení, aby bylo právně platné, by ale muselo být požehnané výjimkou a je podle mně naprostý nesmysl to stanovit plošně pro všechny revíry Mor.ryb.svazu.
NMrknato - Profil | Po 23.12.2013 23:44:16
1) 750 tisíc na cca 30ha revíru. To říkají čilimnící monrsu3. Může to být pravda, nebo ne.
2) O "habánových" autech jsem slyšel mnohé. A) Hummer. B) Audi C) Jeep od Korna, D) Jeep ze salůnu. Může to být pravda, nebo ne.
3) 70000 členi řídí 4 lidi z "půdy" Soběšické.
4) Hospodaří MO, prostřednictvím svazku 100MO u kulatého stolu, nebo ti 4 lidi.....
No, mohl bych pokračovat, ale establišment MOMRSu si dělá buď legraci, porušuje zákon, nebo dělá něco jiného? Nevím o žádném establišmentu, který funguje tím, že si dělá pr*el. Nejen z členi, ale ze všech.....
Nnofish - Profil | Po 23.12.2013 20:54:57
POdívej se na to z jiné stránky. Zaplatíš si povolení k lovu. Lovu v rámci pravidel. Ryby nejsou ničí, nezaplatil sis žádných 7kg. Jen možost těch 7kg chytit. 7kg je vůbec na mrku věčně omílané téma. Když nechceš aby lidi tahali 7kg línů, tak by snad šlo udělat do BP oje*ávku že lína třeba x ks za určitou dobu. Ne? Zase 7kg... když jde někdo na ryby dvakrát do měsíce, ať si chytí toho kapra a tři cejny, proč ne.
Bohužel znám voly co vyloženě chytají malé candáty po vysazení. A to samí pak brečí že tam nejsou velcí. Ale o to mi nešlo. Jen ukázat, co je větší zlo. Souhlasím s tou hloupostí. Ale na to nepotřebuješ zdražovat povolenky, aby ses takových lidí zbavil. Ti co tahají domů ryby ve velkém budou jedni z mála co ty prachy dají i tak.
Nsplávkař - Profil | Po 23.12.2013 20:49:49
O morálce i rybářů si nedělám iluze a pokud chci ryby v revírech mít ne jen pár týdnů po nasazení tak je třeba jednak nastavit limity a pak účinně kontrolovat a výrazně trestat. Za dnešní situace mi přijde reálný omezit značně prostor kde,kdy mohu lovit,způsob jak mohu lovit a výrazně a nekompromisně trestat každé porušení.
NMrKos - Profil | Po 23.12.2013 20:45:54
tedy dobře a díky za upřesnění, panu Mrknatovi můj příspěvek upravuji na nové slušné auto
NMrKos - Profil | Po 23.12.2013 20:43:54
já naprosto chápu tvůj postoj a nechat ve vodě 20 mírových zažraných candátů k ničemu nevede , jenomže to je na našich vodách utopie ... těch zažraných candátů tam plovou stovky, ale mírový ani jeden
u toho placení bych se pozastavil - co si tou tisícovkou na rok zaplatili? neomezený lov 365 docházek a 7kg denně? ano, v podstatě ano... a dokud se na to budou takto dívat, tak nemají u vody co dělat
ofšem toho, že lidé začnou myslet do budoucna, se my dva nedočkáme, na to vezmi jed
Nhraji - Profil | Po 23.12.2013 20:37:08
Nnofish - Profil | Po 23.12.2013 20:32:39
S hospodařením souhlasím, to se neboj.
Ale tu českou povahu mi z hlavy nedostaneš. Dej někam něco zdarma. Nějakou kravinu. Uvidíš, lidi budou brát i když ti bude jasné, že takové množství je jim k ničemu. Znám lidi co z práce tahají domů věci i když je neupotřebí, jenom proto že můžou...
Nnofish - Profil | Po 23.12.2013 20:29:24
To že to svazomasaji odnesli je pravda, ale a druhou stranu zase musíš brát, že si to de-fakto zaplatili. To že to odnesou "rychlíci" co nemají nikdy dost je věc druhá. Tohle jsme právě myslel tou českou povahou.
Aby sis nemyslel. Já s tebou souhlasím s těmi problémy co jsou. Nejsem tak blbý, abych to neviděl. Ale je to prostě o lidech. Aź začnou myslet do budoucna, ne na to jak si urvat pro sebe co nejvíc a pak přemýšlet co s tím, tak bude líp.
Nsplávkař - Profil | Po 23.12.2013 20:29:08
S rybama je to dost jiný,vody jsou daný,nijak výrazně se nevyvíjí a je třeba na nich hospodařit pokud chci mít výnos...
Nnofish - Profil | Po 23.12.2013 20:22:02
Nsyrus - Profil | Po 23.12.2013 20:16:11
Nsplávkař - Profil | Po 23.12.2013 20:11:09
Nnahodil - Profil | Po 23.12.2013 20:08:34
Klucí, tyhle témata otázek jsou naprosto k ničemu, jen se tady jeden přes druhýho překřikuje jak ty ryby pouští, pusinkuje a druhej nepusinkuje a nefotí a nesakuje a uvazuje.
Bývalo to tady vždycky o pomoci jeden druhýmu, konkrétní otázky a odpovědi, hezký fotky, ne tyhle bohorovný žvásty.
Založí se téma, který je úžasně chytrý a tajně se doufá, že se to hrozně chytí a zakladatel se stane ikonou MRKu?
To není přímo na Tebe Milane, ale všeobecně, mrzí mě, že jsi to zrovna schytal ve svém tématu.
NMrKos - Profil | Po 23.12.2013 20:05:26
už vím - jesetera a hlavatku ještě nemáme
NT.L.Y. - Profil | Po 23.12.2013 20:05:24
Co by se mělo zlepšit? - je tu na Mrku spousta diskuzí, které na to dávají možné odpovědi.
ČRS a MRS vydal v roce 2009 Socioekonomickou studii sportovního rybolovu v ČR(vypracovala
Mendelova zeměděl. a lesnická univ. v Brně). Bohužel s distribucí to skončilo asi na výborech MO,
nejspíše bez zpětné vazby. Pokud ovšem členové, kteří chtějí něco opravdu změnit,nedojdou na
volební VČS MO, nepřipraví návrhy na změny a nebudou v nadpoloviční většině, tak opravdu moc změn nečekejme. Pokud to bude obráceně, a ve více MO, tak věřÍm tomu, že ČRS i MRS to začne
registrovat a změny dělat. Mám dlouhodobě pocit, že nadpoloviční názorová většina členstva je jako
hlas boží a ostatní názory nejsou nějak brány v potaz. Potom je asi jediné řešení, aby ta nadpol. část byla trochu jiná.
NMrKos - Profil | Po 23.12.2013 20:03:16
1 povolenka = 3 košíky a dost
Kde to žije - všechna témata
13:44NÚprava chodu woblerů. 11
12:56NKurz Teo Daška pro Otoše 304
12:08NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 40
11:41NPovodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech (Bleskovka) 24
10:43NRybáři vs ochránci přirody 56
10:30NATTs hlásiče a ATTx příposlech 538
8:45NPolsko, okolí Dunajce 6
8:22NLabe fishing store 19
0:02NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 1
PoNNepromokavá bunda na boat a brození 66
PoNStaré Česke rybářské vybavení 392
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNPoradna: Sumcařina 2570
PoNZměna fungování SZ na MRKu - chcete Whatsapp styl místo "emailovych" SZ? 177
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
SAF
Nabízíme pronájem chat a lodí v atraktivních lokalitách středního Norska. Naše destinace jsou vhodné pro rybáře, aktivní...














