Morava 17A Sever

Zdravim vas kolegove z Petrova cechu! :)

Chci se zeptat jake mate zkusenosti s timto revirem a vse co se nej tyka
Autor diskuse: synnebes - Profil , 31.10.2013 kaprařina - druhy ryb, rekordy

NRST - Profil | Po 8.9.2014 10:28:25

ctvrtmile >> Nezbývá než souhlasit, jen to pětikilo by asi neprošlo. Vždyť když se zeptáš "úspěšného" rybolovce s plně popsaným sumářem jestli potřebuje tolik ryb - většinou dostaneš odpověď " a víš co stojí povolenka??" :-(

    Nctvrtmile - Profil | Po 8.9.2014 10:23:31

    RST >> dle mého názoru by takového člověka měla mít každá MO,jelikož většina jedinců v tomto státě nechápe význam slova demokracie,takže i to pětikilo by se dalo finančně unést,lidi by si potom možná začali uvědomovat tyto souvislosti...)))

      NQutar - Profil | Po 8.9.2014 10:21:46

      RST >> No to máš pravdu, ale chytl by 3 kapry a další den třeba zase 3 kapry ale pak by už jít nemohl takže by končil na 6 kaprech. a né že chodí dál a je to třeba dalších 30 kaprů

        NRST - Profil | Po 8.9.2014 10:10:53

        ctvrtmile >> Počítejme:
        Mzdový náklad - 35 000,-
        Auto - leasing + provoz 15 000,-
        k tomu další vybavení jako telefon, výstroj a pod. cca 1 000,-
        Celkem měsíčně - 51 000,-

        Rok = 612 000,-

        Jeden profi RS by stál každého člena ČRS cirka 2,55 Kč což je legrace, ale jeden by na celou republiku jaksi nestačil, například Tovačov by jednoho potřeboval takže členy v MO Tovačov by tento RS stál 300,-Kč a to jsme relativně velká organizace. V menších MO by to bylo samozřejmě daleko víc.

          Nctvrtmile - Profil | Po 8.9.2014 9:58:42

          RST >> kolik by to stálo navíc,myslím k povolence,kdyby ryb.svaz zaměstnával více profi porybných...???myslím,že by se to dalo zvládnout...nebo ne...???

            NRST - Profil | Po 8.9.2014 9:47:52

            Qutar >> Po vysazení je voda nějakou dobu hájena a to máš slyšet těch keců. Problém, nevidím v počtu povolených ryb, ale spíše v tom, že - ráno dva napíšu jednoho odpoledne .................. Bohužel to nejde uhlídat, RS by musela být na každém revíru nepřetržitě.

              NQutar - Profil | Po 8.9.2014 9:28:38

              RST >> Jenže já si myslím, že pomůže. Lidi se mění velmi pomalu. Takže se musí změnit pravidla jinak tu můžem brečet dalších 20let pořád stejně, že nejsou ryby. Čemu by ublížilo kdyby se nastavilo něco podobného co sem popsal. Ryby se sadí samozřejmně na to aby se vychytali a sežrali. Ale když se dá šance aspoň některým proplout tím sítem, tak přece jen dobře. To není problém jen Severu, ale všech jiných revŕů. Viz Laguna v Přerově. Na podzim se vysadí cca 1200 kaprů a 900kaprů se chytne do konce roku.

                NRST - Profil | Po 8.9.2014 9:23:46

                kakr >> JJ dík, nechtělo se mi to ráno hledat.

                  Nkakr - Profil | Po 8.9.2014 9:21:20

                  RST >>
                  Malinko poopravím počty členů.
                  MRS cca 70 000.
                  ČRS cca 240 000.

                    NRST - Profil | Po 8.9.2014 9:07:23

                    Žádné omezení nepomůže, pokud se nezmění myšlení lovících. Je to všechno v lidech,bohužel se ze svazovek stal jen levná zásobárna rybího masa, pro kamarády, kamarády kamarádů, hospody a domácí drůbež. Dokud si každý rybář neuvědomí že revír má primárně jinou funkci než jakýsi sklad, lepší to nebude.

                      NPavao - Profil | Po 8.9.2014 8:57:28

                      Qutar >> taky bych se k tomu přikláněl, pač to, co nechytli za celou sezonu, chtějí najednou dohnat všechno po vysazení a nějakej řád mají v kozách!

                        NQutar - Profil | Po 8.9.2014 8:43:49

                        RST >> ferdíku na podzim je to u všech vode stejné, proč se to třeba neřeší nějakým omezením odlovených kusů. prostě od 15.11 do 31.12 by bylo možné odnést třeba 2-4ks kaprů a je to. Nebo aspoň omezením docházky. Do jara se stihnout ryby aspoň rozjet po celém jezeře. A na jaře a v létě je co chytat. Myslím, že nekteré revíry mají dokonce do roku zavřeno úplně. Což mi zas připadá jako blbost. Bylo by to snad ke spokojenosti všech, každý by se toho vánočního chytl a i tak by něco v jezeře zůstalo.

                          Nbart.bm - Profil | Po 8.9.2014 8:16:49

                          Allpapa >> hmm dobry vykrik do ticha.asi by to chtelo prvne nastudovat soupis reviru a mozna trochu oprasit zemak a rozdeleni kraju.jinak je opravdu zcela evidentni ze o severu mas jen kuse informace ;-)

                            Nctvrtmile - Profil | Po 8.9.2014 7:56:35

                            RST >> pro zážitek,pěkně napsáno...(((

                              NRST - Profil | Po 8.9.2014 1:56:12

                              Allpapa >> Asi znám jiný sever než ty, ale na sever který znám a jsem u něj prakticky denně jezdí lidí jako sr.ček, po zarybnění samozřejmě několikanásobně víc jak v průběhu roku, o čemž svědčí mimo jiné například počet aut zaparkovaný kolem mostu. Počty lovících jsou přímo úměrné tomu, jak to momentálně jde:-) Spekulovat o konkrétních počtech nebudu rybáři se u vody střídají takže tvrdit že je jich u vody 1-3 je trošku mimo.
                              Matematika ti zřejmě jde ale na zarybnění se používají jen peníze z prodeje povolenek, členský příspěvek a peníze za brigádu jsou z tohoto pohledu mimo.
                              MRS - Moravský ryb. svaz má nějakých cca 90 000. členů a se severem nemá nic společného, ten totiž obhospodařuje ČRS - český ryb. svaz ( cca 200 000 členů) prostřednictvím MO Tovačov. Peníze za povolenky se přerozdělují na všechny revíry jak v MRS tak i v ČRS.
                              S bodem "a" lze jen souhlasit ale ryba - kapr se u nás na většině revírů nevytíral nikdy a sever v tomto směru není žádnou výjimkou. K bodu "b" tak tady si dovolím oponovat a hrubě nesouhlasit. Zarybňovací plán na sever v kaprovy je pokud se nepletu nějakých 108q K3 = velikost cca 45 - 50cm. Ten plán je plněn a pravidelně i přeplňován z prostředků MO (např. loni šlo do severu něco kolem 120q). Sever má něco kolem 42. ha a ty metráky co tam každoročně svaz nasype mi přijdou více než dostatečné nebál bych se říct až zbytečné. Vždyť na sousedních jezerech které mají v současné době cca 380 ha je zarybňovací plán 256q kapra K3 a ryby se tam chytají celoročně a to prosím i v trofejních velikostech - měli totiž šanci dorůst.
                              Teď trochu té matematiky:
                              Na sever se ročně na 1. ha nasype +- 260.Kg kapra
                              Na ostatní jezera je to +- 70. kg/1.ha
                              To je nepoměr že jo a víš v čem je zásadní rozdíl mezi těmito vodami?? Je to prosté je to v lidech na sever jezdí "rybáři" ve valné většině pro maso, na jezera díky " vyšším cenám " povolenek pro zážitek.

                                Nctvrtmile - Profil | Ne 7.9.2014 23:00:04

                                Allpapa >> ty jseš v MRS...(((H

                                  NAllpapa - Profil | Ne 7.9.2014 22:27:03

                                  ctvrtmile >> Na Sever, že si někdo jezdí pro maso ? většinu roku je na celém jezeře 1-3 rybáři..... ( ano po vysazení je to jak na závodech, ale to je všude) přes léto se tam skoro nic nechytí,
                                  Jinak dle mého názoru ať si každý odnese 40 kaprů nebo jaký ten limit je, když povolenka+členství + většina za brigády dáme 2300,- X 15 000 nebo kolik nás je v MRS tak nám vyjde opravdu velká částka,
                                  můj názor je takový že málo ryb ve vodách je z důvodů:
                                  a) nerozmnožují se
                                  b) nevysazují se tolik jako dřív
                                  a ti ,,Masaři " až někde daleko zatím

                                    Njudas.d - Profil | Ne 7.9.2014 20:27:02

                                    ctvrtmile >> já dávno,i nějaký pěnivý mok byl:-))))

                                      Nctvrtmile - Profil | Ne 7.9.2014 20:15:41

                                      judas.d >> už jsi po večeři...???byl bych nerad,aby bylo šoufl tobě...!!!

                                        Njudas.d - Profil | Ne 7.9.2014 20:09:37

                                        Dombasmen >> pavle,dej nějakou k dobru ale kdyby ti mělo bít šoufl tak se na to vyprdni:-)))))