Ako pestovať tigrí orech

Ahoj.
Chcel by som sa opýtať, či má niekto skúsenosti s pestovaním tigrích orechov.Chcel by som si ich totiž začať pestovať, ale na internete som nenašiel nič ,čoho by sa dalo chytiť.

Vopred ďakujem.
Autor diskuse: Thren - Profil , 22.10.2013 kaprařina - nástrahy, návnady

NPetanek81 - Profil | Ne 25.5.2014 10:37:25

marmyš >> Krome konkretnich zkusenosti. Ty si myslis ze jsem tu diskuzi necetl?

Zajimalo by me jestli to doma nekdo konkretne pestuje a jak se mu dari. Jestli to musi mit ve foliaku a pod. To vse mam napsano nize?

    Nmarmyš - Profil | Ne 25.5.2014 9:46:30

    Petanek81 >> přečti si diskuzi od začátku-je tam vše.

      NPetanek81 - Profil | Ne 25.5.2014 8:51:27

      Pestujete doma nekdo tygrak?

        NP!F - Profil | Ne 26.1.2014 2:16:24

        Zajda >> Velice hezky, pane kolego.

        Jenomze na tigry je lepsi pes koulervac, jako zbran. Kupte si navod "jak zastrelit jelena" a jak pouzivat psa koulervace. A na tigry bacha, se vam to vopre vo kanape a otlaci fleky, naprd zvire.

          NThren - Profil | Ne 26.1.2014 1:39:07

          Bnick >> Rád by som niečo skúsil, ked som si už zasadil stéviu na boilies (chcem skúsiť , ako na to budú ryby reagovať).

            Nsupinac - Profil | Út 7.1.2014 7:57:01 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

            Proč si tygří ořech nevypěstovat? Ta cena je jako u všeho rkrmení ,které se prodává v rybářských potřebách minimálně o 200-300% menší. (myslím tím i halibut pelety a boilí).
            Tak pěstování je jednoduché a prosté a nemusíš ani bydlet ve Španelsku :) . Jsem z ostravska a vytostl i krásný.Přesně soused ho zasadil ,naklíčený na jaře jako když sadíš brambory a i tak sklízel .Z jednoho ,zasazeného semínka měl hrníček tygřáků i více takže směle do toho a nenech se sebe zbytečně dřít peníze od toho jsou tady jiní odborníci a samozdřejmě chytrolíni ovlivnění reklamou až do morku kosti.

              NBnick - Profil | Pá 3.1.2014 15:37:13

              Thren - >> Tak co budes to na jaře zkoušet?

                Nel.ou - Profil | So 2.11.2013 4:41:00

                A viděl jsi někdy co to udělá s rybou? Občas jsem tygří ořech použil, ale po těchto fotkách, už raději nikdy...
                http://www.mrk.cz/diskuse.php?id=635194&page=1

                Fermentovat se dají i lépe stravitelné věci a jsou pro ryby stejně atraktivní.

                  Nmarmyš - Profil | St 23.10.2013 13:33:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Thren - >> ještě bych dodal,že pod jednou rostlinou jsem měl tak 50 až 100 zrn.

                    Nperch - Profil | St 23.10.2013 13:21:41

                    vypěstovat by jsi to měl, ale je to k ničemu vypěstuješ to tak maximálně doma a navíc v malém množství, určitě pokud potřebuješ větší množství, tak si to radši někde kup :)

                      Nmatto - Profil | St 23.10.2013 13:01:40

                      nepestuj ale kup maš to bezproblemovejšie

                        Nmirdas7777 - Profil | Út 22.10.2013 12:24:51

                          NJaMi - Profil | Út 22.10.2013 12:12:37

                          mirdas7777 >> Díky za tip....

                            Nmarmyš - Profil | Út 22.10.2013 11:59:24

                            Zajda >> ještěže nechce kaštany,už vidím,kam bys ho poslal(do trenek) :-))

                              Ntuzemak - Profil | Út 22.10.2013 11:58:07

                              Zajda >> Zajdo ty seš ale...........:DDD

                                Nmarmyš - Profil | Út 22.10.2013 11:57:53 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                já to jeden rok pěstoval,bylo to asi před 15 lety a byl to takový zahradnický hit. jedno semeno se prodávalo za 1 kč. tvrdilo se,že to je něco jako zemní mandle,ale nebyla to pravda. abych to snědl,musel bych být nutrie:-) na jaře předpěstovat rostliny,zasadit na záhon a začátkem zimy vyhrabat oříšky. zkus to na pár kouskách a další rok budeš chytřejší. je to dost práce,už jen to vyhrabávání a výsledek neodpovídá vynaloženému úsilí. když to roste,tak jsou to takové trsy,něco jako malý rákos.

                                  NZajda - Profil | Út 22.10.2013 11:53:53

                                  Thren - >> Tigrí orech se nepestuje, ale sa zbiera. Vopred je treba nakúpiť tigrov - čím viac, tým lepšie. Potom ich vypustíš do predom pripravenej ohrady, v ktorej rastú liesky. Tigre pod lieskami konajú svoju potrebu a liesky namiesto lieskových plodia orechy tigrie. A ty už ich potom chodíš iba zbierať. Je ale treba byť popri tom veľmi obozretný, pretože tigre sú veľmi nebezpčné živočíchy a mohli by ťa zožrať...Prajem ti veľa úspechov...

                                    Nšmudla007 - Profil | Út 22.10.2013 11:46:22 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    Thren - >> A to chceš pěstovat proto že
                                    1) tygří ořech je v obchodě drahý a vypěstuješ si ho levněji aby jsi ušetřil a mohl tím krmit a chytat ve velkém?
                                    2) jseš zahradník nadšenec a rád by sis vypěstoval exotickou květinu?
                                    Odpověď:
                                    1) je blbost pěstovat něco co pěstují ve velkém zemědělci- kukuřici ani pšenici si rybáři pro kapry nepěstují na zahrádce, jdou na pole, natrhají si, pšenici si nakosí a doma to vytloukají cepy za dlouhých zimních večerů aby měli pytel pšenice a ušetřili cca 125Kč/25kg pšenice. U kukuřice kde není línej a nebojí se krást, tak si nakrade.
                                    2) kup si pár semínek tygřího ořechu z obchodu(třeba půl kila), nechej to ve vodě nabobtnat a na jaře zasaď do hlíny a čekej jestli to vyroste, je to docela dobrá kreativní zábava pro mladé zemědělce/zahrádkáře.. kaprům bych to nesypal.

                                      NFishky - Profil | Út 22.10.2013 11:35:29

                                      Thren - >> A tušíš do čeho chceš jít? Kvůli tygřáku opustit rodiče a stěhovat se do Španělska? :-)) vykašli se na to a chytej na kukuřici, ta roste v pohodě i u nás ;-)
                                      http://www.chufa.cz/biolife

                                        Červené karty: Tom - Tuk