- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
oddělování zrn kukuřice od klasu
chtěl bych se zeptat zda máte nějaké zkušenosti se strouháním zrn kuku, ve stádiu kdy ještě není plně vyschlá...
Autor diskuse: proLogic - Profil , 8.9.2013 kaprařina - nástrahy, návnady
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
8x v oblíbených a 6x v ignorovaných.
NMilda - Profil | Út 10.9.2013 19:48:32
proLogic - >> Možná to tu už zaznělo,diskusi jsem nečetl,tak se omlouvám,pokud už o tom někdo psal-pokud chci zrna z mléčné kukuřice nebo pokud jsou ještě měkká,tak používám jeden fígl,který mě napadl,když jsem si vzpomněl, jak Rusové sbírají bobule rakytníku.
Klásek povaříš,dáš zamrazit a pak prostě jen vyloupeš(používám k vylupování např.druhý konec lžíce).Je lepší si ten klásek rozlomit třeba napůl a jednu půlku nechat v mražáku,než doloupeš tu první,protože pod teplem ruky nevydrží ta zrna extra dlouho zamražená).
Ale abych přiznal,plechovkovou kukuřici jde sehnat různě v akcích mnohdy za pár korun,stejně tak jde sehnat za dobré peníze tvrdá kukuřice,tak se mi s tímto moc piplat nechce.
Spíše to přihazuji jen jako příklad, jak lze vyloupat měkká zrna z klasu.
Klásek povaříš,dáš zamrazit a pak prostě jen vyloupeš(používám k vylupování např.druhý konec lžíce).Je lepší si ten klásek rozlomit třeba napůl a jednu půlku nechat v mražáku,než doloupeš tu první,protože pod teplem ruky nevydrží ta zrna extra dlouho zamražená).
Ale abych přiznal,plechovkovou kukuřici jde sehnat různě v akcích mnohdy za pár korun,stejně tak jde sehnat za dobré peníze tvrdá kukuřice,tak se mi s tímto moc piplat nechce.
Spíše to přihazuji jen jako příklad, jak lze vyloupat měkká zrna z klasu.
NVodní kurka - Profil | Út 10.9.2013 19:12:41
lordsee >> Ahoj mám ten samý mlýnek na loupání kuku.Je to paráda a sehnal jsem to od kolegy za půl litru myslivce.Užiju to jednou za rok,ale je to velká pomoc.Potom kuku namočím na jeden den a poté vařím tři hodiny v kotli na zabíjačku a potom zaliju vodou v kýblech a máme to s bráchou na celý rok.Ještě dodám,že jsme teď v soboru vařili čtyřicetilitrový kýbl a máme pět plných kýblů od fasádní omítky,takže zase na rok.Asi polovina byla puklá a takovou jsme chtěli.
Nvisage - Profil | Út 10.9.2013 17:33:00
Angota >> prasce nie, ale na jednu 3 dňovú rybačku asi 20 kg
Nlordsee - Profil | Út 10.9.2013 15:47:03
já používám tento přípravek foto jen pro představu jak vypadal, něž jsem ho začal používat jinak je to pracovník mám ho upevněný na starém stolu a pod něj dávám přepravku. Jak už bylo napsáno klas musí být suchý a pak je to paráda jedna báseň. Za rok naloupu cca jeden až dva pytle podle toho kolik toho na paběrkuji na poli. Myslím že ho bez problému seženeš na aukru.cz a rezavého bych se nebál je to kus poctivého kovu třeba tento (http://aukro.cz/lupac-na-kukurici-i3536452269.html) . Tak ať se daří a loupání zvlášť
Npes.hasky - Profil | Út 10.9.2013 15:23:26
timto jsme to dělávali http://www.mrk.cz/Data/Pics/2013/243/926953_00c25.jpg
Nvisage - Profil | Po 9.9.2013 21:38:49
Angota >> nejaka drahá :P , ja mam pozhananú za 20 € = 100 kg
NAngota - Profil | Po 9.9.2013 21:01:02
Ja to riešim takto. Za 3 € mám kukurice na 3 roky :) Je to asi najlepší spôsob.
http://www.osiva-krmiva.sk/krmiva-obilniny-a-sroty.html
http://www.osiva-krmiva.sk/krmiva-obilniny-a-sroty.html
Njirisyky - Profil | Po 9.9.2013 19:58:28
proLogic - >> moc prace loupat, za necelych 100kc, koupim v krmivech 10kg pytel a to kilo me nezabije
Nlevhan - Profil | Po 9.9.2013 19:51:34
mmmml >> to je blbe macis zbytecne dlouho a varis to v papinaku proc proboha namoc kuku cca max 2 dny a povar v normalnim hrnci jakmile zadne trosku meknout vypni a nech ji dojit tot vse ale pokud chces mit kuku jako cukk kup si mrazenou
Nmmmml - Profil | Po 9.9.2013 19:47:53
levhan - 9.9.2013 19:43:02 5-7 dní,pak nechám v tlak.hrnci jen zasyčet a vypínám a stejnš to není ono.Konkr.od fa.CUKK je krásně "nacuclá" a měkká.Asi chemie,třeba změkčovadla,NEVÍM a se.e mě to
NPvl - Profil | Po 9.9.2013 19:43:46
mmmml >> Když se nepřevaří tak nepraskne EDIT a mléčná nepraskne vůbec --se domnívám .Jen se rozvaří
Nlevhan - Profil | Po 9.9.2013 19:43:02
mmmml >> to hodne zalezi co mas za semeno jak dlouho namacis
Nmmmml - Profil | Po 9.9.2013 19:37:56
Zdarec chlapáci.Když je tady tahle diskuse,mám dotaz,jak tepelně upravit kuku aby nebyla popraskaná?Třeba Bonduel nebo kuku od fa. Cukk.Dikec za rady
NŠAJBAN - Profil | Po 9.9.2013 19:34:14
Lúpem to ručne ale ja väčšinou potrebujem málo zrn tak sa to dá :)
Nlevhan - Profil | Po 9.9.2013 19:03:40
nofish >> :-))))kalousek uz neudela nic :-) ale je fakt ze co jsi dnes neudelas vcetne jidla to stoji zaprd misto nasa v parku jime soju mleko uz davno neni mleko a chleba se bez ruznych pripravku uz neda ani upect njn holt takova je doba bohuzel jinak uzasne stroje
Čtenáři této diskuse také sledují
NLexikon boilies komponentů901
NDomácí swinger - výroba624
NFan Club navijáků Tica993
NMikbaits - pikantní švestka534
NFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery1637
NVyroba valcu, motoru a prevodu593
NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)...8064
NZlatá kaprařská malina1332
NLevné zavážecí lodičky - zkušenosti, opravy, tunning122
NPrut Caperlan Xtrem 900 Suprem ( DECATHLON )🎣27
Živě na MRK.cz
Kde to žije - kaprařina
SoNATTs hlásiče a ATTx příposlech 553
SoNBoilies TB baits- chytací řada 47
SoNKrátkodobá kaprařina x 10039
SoNKyjský rybník, Džbán 50914
SoNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8064
SoN471226 - Blatecký mlýn 1A 14
PáNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5347
PáNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 5
ČtNElektro tříkolka na ryby 40
ČtNFilmy o kaprech na dlouhé zimní večery 1637
ČtNFanclub značky Shimano 16402
ČtNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54936
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
Co je nového - kaprařina + obecné
ČtNBleskovka: V Chrudimce hrozí račí mor: Ochranáři varují před vstupem do vody
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
. . . NBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
1.7.!ct-retro ,
2.7.ddk carp cup giants fishing 2026...
2.7.OBSAZENO! FUTRO Extra Cup...
3.7.Hájiště rodinná těžba
3.7.9. ročník Potštátské 50-tky
3.7.!!!ct retro dubenec 48h!!!
3.7.RKMB RCO víkend Bohušice 3-5.7.
4.7.Malovidy - jednotlivci (feeder)
4.7.Rybářské závody Žeranovice 24H
9.7.Rosed Čvachta Carp Cup léto 2026
NEJLEPŠÍ Z KATALOGU
Doporučujeme prodejnu
RS Fish rybářské potřeby s.r.o
Havířov - Město, Hlavní Třída 438/73


















