Největší nesmysl, lež atd.

Zajímalo by mě jakej největší výmysl,nesmysl nebo lež jste slyšely od ostatních rybářů.
Autor diskuse: syrus - Profil , 13.8.2013 všeobecné - příhody, kuriozity

Nnofish - Profil | Út 27.8.2013 23:09:08

Šámik >> optimálí lín k výtěru je bez problémů 30-35cm. Takže horní míru 30cm jo?...

Kua proč se lidi nejdřív neptají, než začnou vymýšlet kraviny...

    Nnofish - Profil | Út 27.8.2013 23:07:30

    mascha >> jo, lidem by toho neuškodilo víc, to máš pravdu.
    Ale to co jsi popsal je ptákovina, tuplem pak pro pseudomoderní rybáře a pseudomoderní pojetí rybařiny.

      NŠámik - Profil | Út 27.8.2013 23:05:46

      marmyš >> Nemuselo.Těch kaprovitých je hodně.Vytvořit jim rákosové pole.Kaprům škeble.U nás to,tak funguje.tys myslel při nákupu.Tak to určitě a nikdo by nebyl proti.

        NŠámik - Profil | Út 27.8.2013 23:04:06

        nymfa >> To,že dopluje do Sarg.moře a potomci trefí zpět je také neuvěřitelné.Ani bych se nedivil,že někde přeleze nějakou překážku:-))))))

          Nmarmyš - Profil | Út 27.8.2013 22:58:51

          Šámik >> nedá se říci,že by se lín úspěšně vytřel v každém revíru. jednodušší by asi bylo ho nakoupit a do vody nasypat,jenže to by se muselo ubrat na kaprech.

            NŠámik - Profil | Út 27.8.2013 22:51:39

            marmyš >> Jen uvažuji,.Velká silná ryba má větší šanci a zkušenosti k rozmnožení.Myslím Lína.Krerý moc není,ale 45.Ale nevím jeho schopnosti.

              Nmarmyš - Profil | Út 27.8.2013 22:46:50

              Šámik >> Dobře víš,že já jsem proti horním mírám. něco jiné je spodní

                NŠámik - Profil | Út 27.8.2013 22:43:14

                marmyš >> Proč nehájit třeba Lína i horní mírou.Velká silná ryba v reproduktivním věku je větší krasavice.:-)

                  Nmarmyš - Profil | Út 27.8.2013 22:39:45

                  mascha >> nešlo by ale o nic nového,jsou revíry,kde je zákaz lovu dravců,nebo na rybku

                    Nmarmyš - Profil | Út 27.8.2013 22:36:45

                    mascha >> Tím celoplošným hájením jsem chtěl v tom mém příspěvku pokračovat,ale nechtěl jsem tady vyvolat nějakou bouři.

                      NŠámik - Profil | Út 27.8.2013 22:31:17

                      mascha >> Na řece si nějakou tůňku najde a reofilní druhy byly aktualní před 400 lety.Dnes je to jen papouškování profesora Ikebary.Jedna kaprovitá ryba se vejde.

                        Nmascha - Profil | Út 27.8.2013 22:29:03

                        nofish >> hele, já si uvědomuju, že vliv na ekosystém se dělá jinde a jinak, než hájením nějakejch ryb, ale vono by ani mladejm a zejména starejm neuškodilo, kdyby trochu začli taky u sebe a podpořili celou věc nechytáním drobotě nebo změnou revíru.

                          Nnofish - Profil | Út 27.8.2013 22:21:25

                          mascha >> hele nechci se tě dotknout, ale na takovéhle teorie úplně zapomeň a začni přemýšlet o tom co píšeš. Tohohle se zas akorát chytnou nějací mlaďasové a začnou tomu věřit... Všechno to jsou nesmysly, chtělo by to trošku něco o tom vědět.... Ale rybařina na mrku je jak politika v hospodě - samé nesmysly...

                            Nmascha - Profil | Út 27.8.2013 22:17:53

                            marmyš >> nedělám si iluze, že když se bude rok plošně hájit okoun, že se jich na pánvičky dostane o mnoho míň, než jindy, ale i to malé množství bude při dejme tomu pětiletém cyklu znát.
                            A nebo ještě jinak . vždyť by by se dal zavést dvojpolní systém, prostě některý revíry budou jeden rok komplet hájený. Sousední se bude hájit zase za rok a dejme to mu za pět let se udělá kolečko. Holt některý rybáři budou muset zvednout zadky a zajet si pro rybu kousek dál, než pět kroků z chaty, ale už by si svaz mohl uvědomit, že by tu měl bejt pro ryby a nikoli pro rybáře.

                              Nlobotomie (fanik) - Profil | Út 27.8.2013 21:23:40

                              mascha >> no přesně o tom mluvím, ale to je tvůj názor. až se o tom bude hlasovat - přesvědč většinu, že tvůj názor je ten správný a nebude co řešit ;)

                                Nnofish - Profil | Út 27.8.2013 20:53:35

                                SlavnýLovecPampalini >> Nevím proč chodím na ryby. To jen tak mimochodem :-) Fakt nevím, prostě chodím na ryby. Už spoustu let. Důvod nehledám, chodím "ze setrvačnosti", prostě to k mému životu patří. :-)))
                                Aby bylo jasno, já neřešil kapry, řešil jsem horní míru. A ta škodí. Škodí mi, jedinci, ve svobodném rozhodtí o tom co se stane s mým úlovkem. Těch věcí co by ničemu neuškodily by se našlo.... třeba omezení docházky na 3-4 týdně (možná by i prospělo, sice bymi to vadilo...), nebo povinost nechat v lese houbu o velikosti větší než "X", nebo čtyřicítka v obci plošně, nebo cokoli jiného. Neříkám, že bych domů táhnul tak velkou rybu, ale protože ji jeden chce pouštět se bez racionálního důvodu zakazuje druhému si ji vzít. Když on by třeba raději zvednul míru na 55 u toho kapra a bral jenom velké. O tom to celé je...

                                Musel jsem odpovědět, abys viděl o co celou dobu jde.

                                  NVodní kurka - Profil | Út 27.8.2013 20:15:10

                                  Zdarec všem.Když se ptám kolegy v práci jestli jde dneska na ryby,tak vyjde ven,podívá se na nebe a praví.Dneska nejdu...dneska fouká vítr od severu a ryby brát nebudou.Vždycky se tomu zasměju a nechávám ho při tom :)) Samozřejmě vím,že je to nesmysl a letos jsem se v tom nesčetněkrát utvrdil
                                  Pokaždé když fouká od severu a ryby berou jako vždycky,tak si na něj vzpomenu a zasměju se :))

                                    Nmarmyš - Profil | Út 27.8.2013 19:33:37

                                    sidneyv >> A není to trochu sobecké,aby někdo,kdo chce tahat velké kapry,druhému přikazoval,že nad 70 musí pouštět?

                                      NAnýzový dědek - Profil | Út 27.8.2013 19:32:09

                                      sidneyv >> Co je na tom smysluplného zavádět takovou kravinu na revír, kde se žádnej kapř velikosti 70 a víc nedožije?...-:)))

                                        Nmarmyš - Profil | Út 27.8.2013 19:30:54

                                        mascha >> Co pomůže jeden rok hájit třeba okouna,když mu nezakážeš sežrat třeba červa tak,aby to měl až v pr....