- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Co dokáží peníze? Aneb konec Ejpovického lomu jako revír?
Přátelé, poslední dobou slyším, že by od příštího roku neměl být Ejpovický lom (431 014 KLABAVKA 2 A, PR 01) normální revír, ale že by se z něho měl stát soukromý revír? Prosím, pokud o tom někdo něco víte, budu rád za každou informaci (věci typu "jedna bába povídala" tu být nemusí)Je to moje srdcová záležitost, protože jsem zde vyrůstal, učil se rybařit a dovolím si říct, že je to jedna z nejkrásnějších vod v Čechách a kdyby to mělo skončit, tak by mě to hodně zasáhlo. Proč by se z toho měl stát další kaprodrom? Díky za reakce, chtěl bych v tom mít projednou jasno co je možné v tomto státě díky penězům a co nikoli.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
14x v oblíbených a 4x v ignorovaných.
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.8.2013 18:49:18
Nfotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 18:18:44
Z betonu v potoce brečím a ani mi o tom nemluv. V potoce kde jsem jako kluk naháněl potočáky pod šutry je betonové U. A jak se u něj honosí cedule chovný pstruhový potok:-(
Nfotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 18:09:46
Jedna z louží o kterou se starám, respektive, kterou obnovuji, protože jí svaz nechal zaniknout a byla šest let bez vody. Bylo to šumák lidem na MO, tak co pak teprve na ÚS, nebo dokonce radě. Ty malé vody potřebují péči rybářů, protože nikdo jiný je zde nezastoupí, na rozdíl od řek a velkých přehrad, které udržují státní podniky.
MO bez revírů jsou jen parazity na celosvazovém rybolovu. Vždyť do celosvazového rybolovu nedali žádnou vodu, tak jak mohou okupovat revíry těch ostatních MO, které se o revíry starají?
Dobře jste ty MO pojmenoval sám, jsou to jen výdejny povolenek. Výdejny které živí úředníky, nebo ty povolenky vydávají tolik hodin týdně dobrovolníci s náhradou v řádek stokorun měsíčně?
NDarcy - Profil | Čt 8.8.2013 16:36:24
Nmannice - Profil | Čt 8.8.2013 16:09:12
Řek bych,že u každýho bude kousek pravdy. Ikdyž rozumim, co chce zastánce čárkovýho kódu říct. Rozhodně zastávám názor, že MO bez vody nemá v tomhle systému co dělat.
Jako člověk neovlivnim průběh případnýho rozdělení/rozpadu svazu. Každopádně mi nebude ani vadit forma soukromých vod.
Když vezmu čistě teoreticky, že všechny vody v české republice budou soukromé. Tak se ani náhodou neuživěj. Podle mě to bude tak, že ty nejlepší vody budou "vyzobaný" a zbytek zůstane organizaci,která bude po ČRS . Ale nebude to ČRS v dnešní podobě, protože taková nemá v dnešní době už šanci.
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.8.2013 16:07:02
Nkakr - Profil | Čt 8.8.2013 15:51:50
1) všechny MO ČRS vydávající povolenky je vydávají pomocí počitače,nebo datlují čárkový kód do karet členů čísly? Jak kód zohlední platbu za brigádu, když je člen osvobozen? Všichni členové jednotlivých ÚS jsou evidováni v centrální databázi? Kdo ji spravuje?
2) kolik RS v ČRS je vybaveno scanery?
Má fenečka labradorského retrívra je velmi chytrá, ale bohužel vydávat povolenky jsem ji ještě nenaučil.
Možná proto, že nepoužíváme čárkový kód:-))
Nhraji - Profil | Čt 8.8.2013 15:45:53
Nelze aby vznikla nová MO tak, že by požadovala revír jiné MO. Proto to trvalo tak dlouho, než vznikla nová MO, museli počkat, až "postavili rybník"
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.8.2013 15:33:16
1) Na to vám odpověď nedám. Musíte se těch borců (zpracovatelů) zeptat sám. Kontakty jsem vám napsal.
2)Tady nejde o vědu. Čárový kód vám při evidenci vše spočítá. Distribuujete milionové hodnoty kupou mezi MO a svazy. Taktéž vše hlídá čárový kód. Naskenujete jej při vydávání stejně jako při zpracování úlovků. Automaticky máte k němu přiřazenu cenu, program vám spočítá všechny peníze a odvody, naskenuje jej při kontrole rybáře RS. Dále vám hlídá, abyste nevydal například omylem dětskou povolenku dospělému, na čárový kód si můžete převést i platby. Naskenujete a taktéž nedáte například zápisné rybáři jiné, než mu dle věku přísluší a další funkce. Pro mě už jen konečné rezumé.
Vydat a zpracovat povolenku zvládne díky čárovému kódu i můj pes.
Nkakr - Profil | Čt 8.8.2013 15:17:21
Body 1- 3 jsou jasné, někdo skenuje, druhý zapisuje je to prašť jako bouchni. Jen z toho nedělám vědu o unikátních kódech, prostě se evidují všechny docházky i bez úlovků, pro tlak na revíry je to důležité.
Ale marně čekám na odpověď, kolik sumářů zpracují oni dva borci za hodinu.
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.8.2013 15:14:13
Nraduch - Profil | Čt 8.8.2013 15:09:54
PS: s těma povolenkama má kolega pravdu, nejdřív toho Lipana jsme zatracovali a po 5ti letech můžu řící přínos, nejen databáze, přestupky, plány zarybnění, vlastní zarybnění, dodací listy atd.
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.8.2013 15:08:11
1.(Neboli zpracovatelé dostávají povolenky vytříděné z MO, které jsou zbytečné (tvá slova)......)¨
Dostáváme povolenky i z výdejen alias restaurací (Orlík, Slapy) i obecních úřadů a představte si, že to umí také. Povoleny tedy odešle lidský jedinec a je lhostejné kdo a není MO třeba.
2.(Důvod skenování nechápu co.....)
Naskenováním vznikne unikátní kód do databázového systému. Reprezentuje povolenku alias rybáře. Počet rybářů a docházek je důležitý faktor návštěvnosti revíru ve výpočtech. Je lhostejné, zda lovil nebo nelovil. I z prázdných povolenek spočítáte zajímavé údaje.
3.(Navíc zapisují více údajů než v MRS....)
To jsem se nepřesně vyjádřil. Měl jsem na mysli "položek"
Nkakr - Profil | Čt 8.8.2013 15:04:09
To se to kecá o úsporách, výdejnách a rušení MO. Naprosto souhlasím s kolegou fotojakes, MO bez revíru je jako ryba bez vody, nemůže existovat.
Nfotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 15:03:12
Máte v MRS také tu vymoženost MO bez revírů?
Nfotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 14:57:51
Nfotojakes - Profil | Čt 8.8.2013 14:54:49
S tím ostatním souhlasím, ale tyto chovy by bylo dobré zaměřit na druhy, které se vytrácí a z profíků se jim nevěnuje tolik subjektů, nebo jsou šíleně drahé. Sám si neumím představit, že bych vydržel jednu sezónu bez šlápnutí do bláta s partou rybářů, proto objíždím lovení i u jiných MO kde mám známé:-)
Ncomputerfish - Profil | Čt 8.8.2013 14:54:31
Čtenáři této diskuse také sledují
NFóry59866
NPlzeňské jádro37319
NČerná listina Bazaru - upozornění na podvodné či nefér jednání1517
NLodě - Loďky - Lodičky18423
NSlezská Harta a kouzlo jejího okolí54917
NSranda bez nadsázky 🤘10841
NSeznam spolehlivých bazaristů a poděkování jim.1507
NPlzeňácííííí, ujalo by se pivo?2954
NPokec - Vranovská přehrada15071
NVodní nádrž Mohelno140
Kde to žije - všechna témata
13:37NATTs hlásiče a ATTx příposlech 528
11:32NCandát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti (Bleskovka) 38
11:21NKurz Teo Daška pro Otoše 301
11:20NVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
10:31NRybáři vs ochránci přirody 41
10:06NLabe fishing store 14
10:01NJakou věc by jste si už nikdy nekoupili ...... 87
NeNStaré Česke rybářské vybavení 390
NeNHlídač slev eshopů 750
NeNPivo- craft beer 691
NeNDo Stříbrného rybníku v Hradci Králové vypustili další candáty. Pomůžou proti sinicím (Bleskovka) 12
NeNPolsko, okolí Dunajce 5
NeNPoradna: Sumcařina 2568
NeNŽermanky a bivakovani 3
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - všeobecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
JRC Naviják XTX 10000 | SLEVA 48%Za 1.499 Kč
Fantastický naviják s grafitovým tělem v kombinaci s opracovanou hliníkovou cívkou vede ke spolehlivému, ale lehkému navijáku. Super hladký černý design a červené detaily JRC jsou konečným doplňkem tohoto nádherného, ale silného navijáku! 3 různé velikosti: 6000, 8000 a 10000."
JRC Rova 60" Brolly | SLEVA 50%Za 1.999 Kč
Defender Oval Brolly nabízí neuvěřitelně stabilní úkryt díky čtyřem zadním nosníkům spočívajícím na zemi a rozšířeným bočním křídlům poskytujícím dodatečnou ochranu před špatnými povětrnostními podmínkami.
Oznámení - obecné
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - obecné
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
27.6.Dětské rybářské závody Talian
10.7.Obsazeno Noční rybářské závody...
18.7.Dobřany - Noční rybářské závody
25.7.17. ročník rybářských závodů ...
25.7.Lovosický úhoř
1.8.Plavaná+Feeder Talian
1.8.Noční rybářské závody v Lišicích...
8.8.Letní rybářské závody Vranovská...
8.8.Noční závody dvojic
Doporučujeme cestovku
DORADA atlantic, s.r.o. - BIG GAME FISHING
Mezi rybáři z celého světa se už ví, že otevřené moře za průlivem mezi ostrovy Santo Antao a Sao Vicente a otevřené moře...











