Rohlík a Amur?

Už dlouho chytám na rybníce na chalupě, který je sice soukromý, ale patří vesnici, která se o něj stará, jako by byl svazový. Chodím tam už asi 3 roky a marně se pokouším o Amura. Mám tam samé slušnější kapry, ale Amura prostě ne! Jednou jsem tam takhle seděl a najednou vidím, jak na druhé straně vytáhne chlap Amura 65cm. Vím, že měl na háčku (nebo pod háčkem) něco jako nějak stočený rohlík. Můžu se zeptat jestli máte s tímto také zkušenost a jestli ano, tak jak se s tím rohlíkem má pracovat. DíkyAutor diskuse: HavelCz - Profil , 5.8.2013 kaprařina - nástrahy, návnady

9x v oblíbených a 4x v ignorovaných.

Nemůžete zapisovat do této diskuse, protože nejste zaregistrován nebo přihlášen.

NGlasy - Profil | St 3.6.2015 14:02:54


Nvoda12 - Profil | Čt 2.1.2014 23:26:01

HavelCz - >> zkud dat kus rohliku na hacek a hod to na mlaskacku. Bud muzes s olovem nebo bez hacek tam dej vetsi je to lepsi pak ty ryby tolik nepadaj. Zkus je hledat nekde u rakosi tam jsou dost casto.

Nludis.z - Profil | Čt 2.1.2014 21:58:45

v létě vem půl rohlíku -napíchni ho na háček a hoť to na hladinu jen tak-háček na silonu nic výc

Njirisyky - Profil | Čt 2.1.2014 21:54:52

CO JE TO AMUR? ta potvora se me stale vyhejba

Nrybařík029 - Profil | Čt 2.1.2014 21:43:21

když nebude fungovat rohlik možná bude fungovat boilies na amury od jet fish (na jaře budu možná zkoušet) :-)

NKreja - Profil | Pá 9.8.2013 11:59:44

na rybníčku jsem je chytával v noci na špičku rohlíku z hladiny a perfektně to šlo.Na přehradě jsem nebyl úspěšný.Rohlíky jsem odřezával dlouho dopředu a v sáčku v lednici vydrželi třeba měsíc.Takže rohlík z hladiny můžu vřele doporučit často to vezme kapr a záběry jsou parádní.

NMaluch - Profil | Pá 9.8.2013 11:25:18

Rohlík je bezesporu rybáři ozkoušená amuří nástraha, ale raději bych se přiklonil na této vodě (pokud někdo krmí koule a pelety) k peletám a plovkám. Je to možná neobvyklý, ale nachytám většinu amurů tak, že si udělám krmný koberec nedaleko břehu z peletek z mořských řas a mořských plodů a nad tento koberec pak dám půl boilies a půlkou plovky tak, aby se vše vznášelo nad peletkama. Mám jich už nachytáno tímto způsobem hodně i na vodách, kde je amura nemožné dostat na kukuřici a klasické plovoučky...

Njarda877 - Profil | Čt 8.8.2013 22:43:45 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

taky přišel na rohlíček 73 vracen vodě

NMalda512 - Profil | Čt 8.8.2013 14:23:53

HavelCz - >> kašli na rohlíky. najdi místo kde se amuři zdržují a tam je krm kukuřici. Tam se k amurům dostaneš uplně v pohodě. Na hladinu je to také dobré ale musíš mít štěstí. Amur když bere z hladiny tak velice velice opatrně.

NRuprechtt - Profil | Čt 8.8.2013 14:15:39

Amury tímto zpusobem chytám už dlouho minulý týden večer přišel 86 cm

Nrover - Profil | Čt 8.8.2013 0:26:59

vodacz >> Pásmo nepásmo, ...co roste okolo vody je vodítkem :-)

Nvodacz - Profil | Čt 8.8.2013 0:12:29

rover >> Zrovna včera jsem v poledne pozoroval amury, jak sbírají lístky z hladiny. V hájeném pásmu se jím to sbíralo dobře. Ale pohled to byl hezký a poučný.

Nrover - Profil | Čt 8.8.2013 0:08:29

vodacz >> Není amur, jako amur, resp. revír jako revír. Nicméně kamufláž rohlíkové nástrahy např. s listem olše sem tam zafunguje. Když není olše, dej vrbu, ...když není vrba, nemusíš dávat nic.

NPYTLAKS - Profil | St 7.8.2013 23:42:33

amur a lov z hladiny v noci na rožek rohlíku má své kouzlo,chytáme už tak strašně dlouho a pokud je v revíru málo bílé ryby,tak rohlík je nejlepší nástraha na amury,jinak co ty popisuješ,tak tomu my říkáme smotek,prostě jakoby odmotáš kousek rohlíku a smotáš ho a napíchneš na háček:-))

Nvodacz - Profil | St 7.8.2013 23:32:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ahoj. Mé zkušenosti z lovu amurů:
1. Na větší vodě se amury snažím najít. Během slunných dnů kolem břehů u padlých či zatopených stromů, překážek, pod stromy skloněnými nad vodou. Na volné vodě většinou proplouvají stejnou trasu v přibližně stejném čase v množství několika kusů. Nejvíce záběrů i úlovků amurů mám během slunných dnů kolem 13-té hodiny po poledni.
Po setmění pak lovím amury stejným způsobem na volné vodě. Chytám "na cit" tedy prut v ruce anebo místo čihátka používám proužek papírku.
2. Před započetím lovu naházím na hladinu několik kousků rohlíku či chleba, snažím se tímto amury rozhýbat. Někdy se bohužel rozhýbou i kachny a rybí drobotina.
3. Vlasec, háček McKenzie 2, bez zátěže
4. Rohlík - čerstvý, maximálně dva dny starý. Rohlíky z hypermarketů jsou již druhý či třetí den po zakoupení ve stádiu klinické smrti, tudiž nechytatelné. Drolí se na prach. Kde je konec rohlíkům, pečeným před třiceti lety (postesknutí).
Utrhnu nebo uříznu kolečko, toto zmáčknu a přeložím, pak dvakrát přešiju.
5. Rohlík na háčku lehce navlhčím a ihned nahazuji.
6. Amur je z počátku opatrný, rohlík si jen prohlédne. Často rohlík lehce uchopí, kousek s ním plave a pak jej pustí. Po chvíli následuje nasátí a většinou pomalý odjezd. Teprve pak přiseknu.
7. Je nutno mít na paměti, že je amur velký bojovník. Často se snadno nechá přivést ke břehu, pak následuje divoký odjezd a začíná souboj. Kdo není připraven, může o amura přijít.
P.S. Mám i tuto zkušenost: Amurům rohlík na háčku bez zátěže nechutnal. Chutnala jim kostička chleba na hladině, systém háček a průběžná zátěž.
Co z toho vyplývá? Všímej si dění ve vodě, zkoušej, kombinuj a pohybuj se tiše. Je to kus umu, ale i štěstí. Není každý den posvícení.
Lovu zdar!

NMAXXSKATER - Profil | St 7.8.2013 18:35:53

dada11 >> To víš, ti staří, zkušení už jsou profesoři. Většina z nich už byla na prutě a tak jsou více než opatrní. :-)

NGoce - Profil | St 7.8.2013 18:19:52

Ahoj, nevím, jestli se nebudu opakovat. Nechce se mi teďka číst vše. Ale u nás na vesnickém rybníku jsme šli ráno do sámošky, paní prodavačka pro nás měla rohlíky v mrazáku za pár kaček. Než se rozpařilo v létě sluníčko, tak nám hezky rozmrzly a mezi tím najeli na hladinu amuři. Rohlík jsme nakrájeli, jak na jednohubky. Dali jsme si větší hák - podobný úhořáku, ale bez těch protihrotů na ramínku. Asi velikost č.2. Háčkem jsme "prošili" na dvakrát rohlík, lehce namočili a hned nahodili. Amura jsme tam měli do 2 minut ;). Když jsou tyhle pařáky a ryby jsou na hladině, tak je to super styl chytání. Docela i zábavný. Bohužel se tento styl chytání nedá využít, když jsou na rybníku kačeny a jiní ptáci. Jinak, zkušenosti s lovem amurů moc extra nemám, ale chytal jsem je na splávek (ale i na dně) na trešeň, meruňku apod. I na rákos jsem chytil.

Ndada11 - Profil | St 7.8.2013 18:02:56

MAXXSKATER >> Já loni chytil amura na rohlík 7kg z hladiny. Policajta nedávám a čekám jen na hučák cívky. Jen na to kolik a jaký tam jsou, nejsem s množstvím spokojenej.

NMAXXSKATER - Profil | St 7.8.2013 17:23:36

dada11 >> Nejvíce jsem si oblíbil pozdní odpoledne nebo večer, když začíná na většině revírů ten pravý klid a to ať už kvůli koupáčům, vodním ptákům, snižující se intenzita slunečního svitu atd. Můžu, že když to rozhulí třeba pěknej kapřík, tak to je opravdu zážitek, kdy člověk pozoruje na hladině, jak mu do toho buší na hladině, rybář nervózně pozoruje policajt, nejradši by seknul každé cuknutí, ale nakonec vydrží do té doby, až vlasec jede přes brzdu u navijáku. :-)

Ndada11 - Profil | St 7.8.2013 17:17:15

MAXXSKATER >> Chytáš je spíš ve dne, nebo v noci. Mě jdou jen boleni 50cm+-.

NMAXXSKATER - Profil | St 7.8.2013 17:14:12

Určitě jim rohlík šmakuje, ale já je radši chytám takto na chleba, přijde mi pevnější a více vydrží (bavím se o kůrce). Většinou navlíknu nad háček na vlasec větší kousek chleba a na háček nebo pod něj dávám menší. Není to tak selektivní lov amurů jako třeba na ovoce, protože na to zabere kapr, lín, ale i karas, cejn, plotice, bolen atd, ale má to své kouzlo a člověk opravdu nikdy neví, co mu přijde. Obzvláště rád je chytám v létě v podobných pařácích, které panují teďka, z hladiny. Montáž mám úplně jednoduchou, která je složená skoro jako na klasickou položenou, akorát je tam navíc bublina (plovátko). Takže sestava je tvořená průbězným olůvkem, pak je bublina (plovátko), zarážka a háček. Pod zarážku navlíknu přes háček větší kousek kůrky chlebu, který ryby snáze přiláká, a na háček umístím menší kousek kůrky chlebu. Průvěs od policajtu nechávám větší, nemá cenu ze zkušenosti sekat rychlé výpady a skoky policajtu, které způsobují drbance třeba i více ryb najednou do chlebu, je potřeba nechat rybu se plynule rozjet. Nezbývá, než Ti popřát hodně štěstí a ať se Ti nějaké to šupinaté torpédo taky poštěstí. :-)

NPETLOV - Profil | St 7.8.2013 16:28:07 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

tenhle kousek mi prisel na rozek rohliku rovnych 80cm 7kg

Ndvorák - Profil | Út 6.8.2013 22:58:30

HavelCz >> Divíš se? Tady chce každej kapra a tak se sype horem spodem. Já bych chtěl pěkného jesena a taky se musím probojovat skrz stáda kaprů...
Není to tu jednoduché :-((

NHavelCz - Profil | Út 6.8.2013 12:45:04

dvorák >> Taky jsem takhle zkoušel, ale furt samy kapři, kapři a kapři. V Sobotu a neděli pujdu zkusit všecno co jsem zde viděl, tak uvidíme :D

Nctvrtmile - Profil | Út 6.8.2013 11:41:40

Tento je taky na chleba...ve sloupci...

Nsushi55 - Profil | Út 6.8.2013 9:44:26 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

já chytám na usušené kostky chleba ( 80cm 8 kg )

Ndvorák - Profil | Út 6.8.2013 9:15:47

yvana >> Já chodím na menší vody,takže starost s montáží odpadá. Prostě krátce namočím a zlehka nahodím. Pokud je u vody klid,tak amuři šmajdají kolem břehu a sežerou vše (téměř) :-)

Nkolib - Profil | Út 6.8.2013 8:02:30 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Ahoj.. důležitá je trpělivost! ale já chytám z hladiny jen na chleba.. a to tak že vezmu cca čtvrtku chleba kterou rozdělím na 3 kousky .. první na 80%.. na druhý zbyde 20% a ten rozdělím v poměru 15% ku 5 %. velký kus navléknu na silon pod něj nevléknu menší. uvážu obratlík a návazec cca 15 cm s háčkem na který připevním poslední kousek chleba,a ten píchnu do toho největšího kousku.. Pote mužu nahazovat bez použití olova protože je sestava dosti těžká.. osvětčilo se mi toto u nás jako nejučinější ale znáš to jiný kraj jiný mrav.. lovu zdar :-)

Nyvana - Profil | Po 5.8.2013 23:33:35

dvorák >> tak po pravdě jde o jedno,stačí udělat montáž,aby ti rohlík vyplaval k hladině a tam stačí vzít kus rohlíku,ten prošít háčkem,samo že jdou na to i boleni,ale je to zajímavé chytání.

Ndvorák - Profil | Po 5.8.2013 23:27:08

yvana >> Dělám to obráceně,kůrku okoušu a na vnitřek chytám. Není ale rohlík jako rohlík :-)

Nyvana - Profil | Po 5.8.2013 23:26:42

Slaneček >> jo přesně a ještě je dobrý karlovarský rohlík:-)

NFil@s - Profil | Po 5.8.2013 23:25:21

HavelCz - >> A hlavně to chce klid, jakmile amur spatří něco podezřelého, už se tam dlouho neukáže...

NSlaneček - Profil | Po 5.8.2013 23:24:39

yvana >> To nejlepší opečený dá rybám.:D Tomu se říká rybář.:D

Nyvana - Profil | Po 5.8.2013 23:20:34 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

HavelCz - >> stačí vzít rohlík,kde si odtrhneš takový pásek,ten pěkně smotáš a napíchneš na háček,vydrží tam dlouho,ten vnitřek máš ke svačině:-)

NPoolBilly - Profil | Po 5.8.2013 23:12:25

HavelCz - >> a takhle amur vcucne rohlík z hladiny

Nrover - Profil | Po 5.8.2013 22:59:47 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

Hlavně čerstvý, ...stačí "útržek" s kůrkou přehnout, dlouze stlačit mezi prsty, ...napíchnout na háček ( klidně "dvojatě" ), a čekat. Rohlík pod vodou "oslizne", a v této podobě vydrží na háčku i několik dlouhých hodin. Jinak jsou ovšem revíry, kde funguje pouze chleba, a to v určitou dobu a pouze z hladiny ! "Bublina" může vadit, lepší je "volné" olovo na dně právě s plovoucí nástrahou :-)