- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Byli jste letos na pískovně Štít u Chlumce nad Cidlinou?
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
6x v oblíbených a 10x v ignorovaných.
NCombat - Profil | Čt 22.6.2017 16:57:27
Npanučitel - Profil | St 10.6.2015 10:00:20
V minulých dnech jsem na "béčku" dva dny byl. Nedalo mi to. Bylo špatné počasí, studený déšť a hodně se ochladilo. Byli jsme tam na celém jezeře dva. Sám jsem za ty dva dny ulovil kapra 82 cm a jesetera 110 cm. Více záběrů jsem neměl. Soused chytil tři kapry, jeden měl přes 21 kg. Toho jsem viděl a mohu ho tedy potvrdit. Z mého pohledu neskutečná ryba.
Dnes, s odstupem času, se na stav na "béčku" dívám trochu jinak. Úhyn desítek kaprů v roce 2012 byl, padlé ryby jsem viděl na vlastní oči. Jaký vliv to tou dobou mělo na pokles počtu záběrů a jaký vliv měly mé "omezené" zkušenosti s lovem velkých kaprů, to nedokážu objektivně posoudit. Nevím, kolik a kdy bylo od té doby vysazeno nových kaprů, ale ryby je vidět "skákat" - takže tam nepochybně jsou. :-)
Kromě výše zmíněné výpravy jsem se tam letos asi pětkrát zastavil a podle toho, co jsem viděl a od lovících slyšel, se situace na "béčku" výrazně zlepšila. Nenachytá tam ale každý. Ono velké kapry není jednoduché přelstít. Je třeba mít určité zkušenosti, je třeba "zkoušet" a hlavně tam jezdit. Bez toho nenachytáte :-)
Mějte se! A přijeďte si zachytat!
NVanis - Profil | Čt 21.8.2014 9:51:35
NKoutis - Profil | St 20.8.2014 15:39:17
3 kolegové chytili kapra 17kg a pochytalo se i dost amurů kolem 10ti kg. Za mě spokojenost a rozhodně bych netvrdil že chytit rybu přes 10kg je zázrak.
NRadek87 - Profil | St 20.8.2014 10:20:48
NEgy - Profil | Ne 10.8.2014 1:39:46
sedím zrovna na B. a říkám si proč tu nemůžu nachytat ryby od roku 2012?......cestuji za rybama po celé Evropě a rybarina je můj nej koníček.Pokaždé kdyz odjizdim na rybářskou výpravu tak se důkladně připravuji a dam do toho vse.Mohu jen potvrdit ze je to konkrétně na B totální katastrofa a na A. to bude obdobne zoufalství.Staci zajít do místního občerstvení a tam se zaposlouchat jak nikdo nic nechytne.To ale není bohužel postřeh z jednoho víkendu.Moc me to mrzí proto ze voda je to krásná ale ryby skoro zádný.Pokud si chcete zachyt víc než na Štítu můžete zajet na nějakou svazovou vodu.
Nqew - Profil | Po 8.7.2013 22:02:47
Přesto jsem se dostal na 5 záběrů. Z toho tři ryby mi spadly (moje chyba).
Kdybych si přečetl tuto diskusi před odjezdem, tak bych jel někam jinam, ale takhle jsem nic nevěděl a odjel jsem spokojený a vrátil se také spokojený:-) . Žádného většího úhynu ryb jsem si nevšiml (ani jsem po tom nepátral).
Mějte se fajn
Npanučitel - Profil | So 8.6.2013 13:36:03
To, že někdo hájí zájmy firmy neznamená, že je vůl. Na tom není nic špatného. Je na každém udělat si svůj názor na věc. Přece vám zástupce firmy neřekne, jak to bylo doopravdy. To si snad nemyslí nikdo z vás, ani ten ....
To, že uhynuly čtyři bedny - s tím můžeme souhlasit, je třeba ale také uvést, jak ty bedny byly velké. To, že na béčku ještě nějaké ryby jsou je bezesporu pravda. Někdo tam stále ještě nachytá. Pokud to ale srovnáme se situací před dvěma roky a připočteme zdražení povolenky, pak došlo k výraznému zhoršení poměru cena/výkon. Pokud na béčko chcete jet, jeďte. Pokud o něm chcete informace, pak je nehledejte na webu, ale osobně se zeptejte někoho, koho znáte a komu důvěřujete. Nebo se tam nejdříve dojeďte podívat a poptejte se rybářů, jak to jde. Už jenom to, kolik je tam volných míst, vám něco řekne.
Mějte se, já končím. Nehodlám pokračovat v této nedůstojné konverzaci.
NLidl01 - Profil | Pá 24.5.2013 18:09:23
NFRANK71 - Profil | Pá 24.5.2013 14:38:12
Ndejff - Profil | Pá 24.5.2013 14:35:49
NLidl01 - Profil | Pá 24.5.2013 14:29:35
Ncarp21 - Profil | Pá 24.5.2013 13:32:56
Ndejff - Profil | Čt 23.5.2013 19:50:31
Ncarp21 - Profil | Čt 23.5.2013 13:48:28
NLidl01 - Profil | St 22.5.2013 13:16:06
Npanučitel - Profil | St 22.5.2013 10:14:20
Uhynulé ryby jsou s velkou pravděpodobností ty na podzim vysazené, těch původních tam ale již moc nezbylo. Je to o tom, zda vám přjede těch několik pěkných ryb na vaše místo. Za dva dny je to prakticky jen o náhodě a o štěstí - na stažení těch relativně málo ryb je to příliš krátká doba.
NLidl01 - Profil | Po 20.5.2013 9:35:10
NPepa5 - Profil | Po 20.5.2013 7:52:24
Npanučitel - Profil | Čt 9.5.2013 11:53:43
Ndejff - Profil | Út 7.5.2013 16:28:41
Npanučitel - Profil | Út 7.5.2013 15:47:39
Nmigrific - Profil | Út 7.5.2013 12:51:57
Npanučitel - Profil | Út 7.5.2013 12:28:26
Na obr. je kapr 105 cm, foto je ze srpna 2012 - stejného kapra z jara 2012 naleznete na oficiálních stránkách rybářství Chlumec.... Zajímaly by mě postřehy ostatní z letošního roku.
Nhokej - Profil | Út 7.5.2013 12:21:44
Takže to byla katastrofa, ale je fakt, že jsem o tom taky slyšel, přímo na Štítě byl chlápek, se kterým jsem se bavil a po zimě 2012 prý na B uhynulo hodně velkých kaprů, prý je sám pomáhal likvidovat. Říkal mě i číslo kolik toho bylo, ale to už si vážně nepamatuji. Takže na tom asi něco bude.
NMAXXSKATER - Profil | Út 7.5.2013 11:50:03
Nmachacek.pepa - Profil | Út 7.5.2013 11:41:16
Kde to žije - kaprařina
StNZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 3
StNFanclub značky Shimano 16401
StNDyje 5, 6, 7 - Mušov a Nové Mlýny - diskuse 54935
StNKrátkodobá kaprařina x 9947
StNLegenda s názvem Daiwa Tournament S5000-T, S5500-T či S6000-T 5335
StNATTs hlásiče a ATTx příposlech 546
ÚtNDaiwa Whisker SS 2600 173
ÚtNÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
ÚtNLabe fishing store 19
ÚtNOhře, úlovky, nástraha 1054
ÚtNKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
Co je nového - kaprařina + obecné
StNBleskovka: Přehrada Nové Heřminovy má všechna razítka - co to znamená pro rybáře a kdy se reálně dočkáme revíru
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
. . . NBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
26.6.Brčekolský Mistrák - uvolněné...
26.6.24h závod dvojic na Vojtově...
Doporučujeme e-shop
www.chytil.cz
Firma Chytil byla založena v roce 2000 a od té doby vyrábí nejrůznější návnady a nástrahy pro lov nejen kaprovitých ryb....













