Petice proti bobru evropskému .

Byli byste pro aby byl Bobr vyškrtnut ze seznamu ohrožených druhů ?
Jste ochotní pomoci s organizací petice ?
Nenechme to zajít tak daleko jako s Kormoránem a pojďme zkusit něco uděla.
Vkládejte fotky z vašeho okolí po řádění Bobra .
Autor diskuse: Makrelobíjec - Profil , 11.4.2013 všeobecné - ostatní

Podepíšete ?

A) Ano40%

B) Ne20%

C) Tady lze podepisovat ,ale má to pouze symbolickej význam.http://www.petice24.com/petice_za_vyazeni_bobra_evropskeho_ze_seznamu_ohroenych_druh40%

D) Aby měla petice nějakou váhu tak musí být vlastnoručně podepsaná . Kdo chce at mi napíše do sz svůj mejl a já mu zašlu formulář k vytisknutí .Petici pak zašlete na uvedenou adresu .0%

Od 19.11.2013 hlasovalo 5 čtenářů.

Chose - Profil | Po 15.4.2013 16:07:06

Zase nějaká regulace něčeho.Kdy začnem regulovat počet lidí na této planetě bo tolik potravy tady pro nás není.Koho že budem střílet?? Mladé ,staré,ženy či snad muže??

Kdy bude regulace rybářů bo dle mého je nás u vody moc a ryb málo.

Kdy bude regulace aut bo je jich moc a nedá se pořádně dýchat.

Kdy bude regulace elektrospotřebičů v domácnosti bo máme hrozně moc velkou spotřebu el.energie a zatěžuje to né jen nás lidi,ale vše živé.


Nemyslím, že těch bobrů je tu tolik .

    gregyn - Profil | Po 15.4.2013 16:06:52

    Denny >> Problémy zde jsou jak s bobrem(viz předešlé odkazy)tak s vydrou,kormoránem a v neposlední řadě s regulací toku.O tom jak to řešit je právě tato debata.Je sice zaměřena hlavně na bobra,ale diskutovat se muže o všem co přispěje k ochraně ryb,potoku a řek jak před predátory tak i člověkem.

      gregyn - Profil | Po 15.4.2013 15:52:58

      vahaj >> Vyřešit to asi nedokážeme,ale mužeme se pokusit zachránit alespon ty zbývajicí střípky.Nemyslím to tak,že by se mělo něco likvidovat a uš vubec ne zabíjet,jen najit nejaké schudné řešení.I když sám nevím jaké....ale o tom ta debata je.Skusit řešit né urážet a obvinovat jeden druhého.Vic hlav by snad mohlo najit kloudné řešeni nejen ohledně zvířat,ale samozřejmě ohledně všech vodních toku.Mám rybaření hodně rád proto bych chtěl chodit k vodě ve které žijou ryby,lovil je následně pouštěl nebo občas i nějakou odnesl domu děckám tím pádem bych nikomu z nás nepřál aby jsme o svých rybářskych zážitcích mohli už jen smutně vyprávět.Jsem možná trochu sentimentální,ale pohled na Vsetinskou Bečvu,kterou splundrovali jak predátoři tak i sám člověk je fakt k pláči.No a pohled na Dyji(ikdyž tam ještě ryby žijí)začíná být podobný.

        vahaj - Profil | Po 15.4.2013 15:23:26

        gregyn >> První příspěvek, se kterým souhlasím v plném rozsahu. Co člověk, to názor a myslím si, že by to byla dost fádní diskuze, kdyby tydy všichni jen souhlasně přikyvovali. Člověk škodí nejvíc, ale když je potřeba, může za to bobr, divočák, myši a spousty dalších.:-))) My dva to určitě nevyřešíme.

          Denny - Profil | Po 15.4.2013 15:15:01

          Samozdrejme jsem kliknul na nepodepisu.Ja vim,ze nekde mohou byt a jiste uz jsou problemy s jejich vyskytem,ale jeste jsem nikde a nikdy nevidel treba petici proti regulaci vod.Ten bobr do prirody patri,je to puvodni druh a je jen na cloveku,jak se s tim vyrovna.Nekoukejme na to jen z rybarskeho pohledu.Je me jasne,ze jsou lokality,kde bude bobri rodinka nevitany host a dokazu pochopit,ze skody,ktere dokaze napachat,muzou byt znacne.Na druhou stranu,lidska cinnost kolem vod,vcetne kaceni stromu je mnohem horsi.Tam ,kde si bobr postavi hraz nebo nataha stromy a vetve do vody, se vzdycky drzely ryby.Po cinnosti cloveka je to vetsinou pravy opak.
          Mnohem vetsi skudce je treba americky norek,ten opravdu na rozdil od bobra ryby likviduje,nehlede na to,ze v ceske prirode nema co delat.Dost dobre si ani nedokazu predstavit,jakym zpusobem by se mel bobr redukovat.V drivejsich dobach se v cechach mohl lovit a mel i sve prirozene nepratele. Rad bych si tady precetl nejaky solidni navrh,jak by si to nekteri z vas predstavovali.

            Makrelobíjec - Profil | Po 15.4.2013 15:11:51

            Stát ze zákona zatím nahrazuje škody po bobrech na lesních porostech a na nesklizených polních plodinách. Širší legislativní koncepce, jak se s přibývajícími bobry v českých řekách a rybnících vyrovnat, se zatím chystá.
            Viz. článek
            http://www.tyden.cz/rubriky/relax/zvirata/bobri-se-​priblizili-ku-praze-padaji-stromy_258497.html

              gregyn - Profil | Po 15.4.2013 14:59:11

              vahaj >> Právo na svobodu projevu má snad každý,ne?Dokonce i ty to tady dokazuješ.Každý z nás svým spusobem škodí,ale co s tim chceš dělat?Vyhubit lidstvo?Jak říkáš-začni u sebe.Já mám chut tady ještě pár let pobýt.Promin mám moc rád přírodu,ale mám rád i život na tom přeci není nic špatného nemysliš?

                vahaj - Profil | Po 15.4.2013 14:54:57

                Makrelobíjec >> Vždycky se říkalo : Chceš-li něco změnit, začni u sebe.

                  gregyn - Profil | Po 15.4.2013 14:52:28

                  Makrelobíjec >> Pleteš se,jsou tady i takoví kteří se naučili žít tak aby neškodili přírodě,ale druhým lidem.

                    vahaj - Profil | Po 15.4.2013 14:52:20

                    gregyn >> Já jenom nechápu, z jakého titulu si osvojuješ právo rozhodovat, kdo nebo co bude na světě žít či růst. Opravňuje tě k tom u snad to, že jsi příslušníkem živočišného druhu, který škodí nejvíc a všemu. Toť můj názor.

                      Makrelobíjec - Profil | Po 15.4.2013 14:47:08

                      vahaj >> já to nemusím chápat já to vím . Co chceš stím dělat ? Mám začít střílet llidi nebo je převážet jinam ? Každej člověk škodí přírodě at chce nebo ne .

                        Miras - Profil | Po 15.4.2013 14:40:37

                        Tak pod to se podepíšu:-)

                          gregyn - Profil | Po 15.4.2013 14:36:09

                          vahaj >> Máš opět svuj den,že?Kritizovat,kritizovat a kritizovat,ale přitom nudle s mákem,že.S těma pralesema máš ale pravdu,co kdybys ti skusil?

                            Makrelobíjec - Profil | Po 15.4.2013 14:31:37

                            vahaj >> tak se běž oběsit jako zástupce lidské rasy tady škodíš nejvíc .Petice proti ničení pralesů jistě je tak neváhej a podepiš .

                              MAXXSKATER - Profil | Po 15.4.2013 14:29:19

                              Ožehavé téma ... Ono každej bude klikat na "nepodepíšu", dokud se to nebude týkat přímo jeho - třeba věcí ... To je taková naše lidská vlastnost, že dokud to neškodí přímo mně, tak mi to je vlastně tak nějak jedno.

                                vahaj - Profil | Po 15.4.2013 14:26:26

                                Makrelobíjec >> Až pochopíš, že největší škůdce na Zemi je člověk, tak rozvíjej svoje teorie. Takovejch Koniášů jako jsi ty už historie pamatuje... Jestli chceš řešit něco užitečného, založ petici proti ničení amazonských pralesů.

                                  Makrelobíjec - Profil | Po 15.4.2013 14:18:33

                                  Tohle bude mít taky určitě význam mu zakopat noru . Si ju prostě druhej den udělá znova :)) stejně jak stím odveženým stromem prostě si skácí jinej :) a penízky se točí .

                                  http://www.denik.cz/zlinsky-kraj/bobri-skodi-jejich​-ochrana-se-snizi-20130220-shq3.html

                                    ondra-voj - Profil | Po 15.4.2013 14:14:05 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                    jižní Morava.. březen 2013

                                      ondra-voj - Profil | Po 15.4.2013 14:13:03 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                                      Jižní Morava...

                                        Makrelobíjec - Profil | Po 15.4.2013 14:08:54

                                        Naštěstí to dobře dopadlo a Bobr byl převezen ke kolegum a ti ho jistě přátelsky uvítají :)) takhle se to dělá :) naprosto přirozeně Bobra odvezem jinam :))))

                                        http://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-prepadu​-dalesicke-prehrady-uvizl-bobr-lide-mu-pomohli