Petice proti bobru evropskému .

Byli byste pro aby byl Bobr vyškrtnut ze seznamu ohrožených druhů ?
Jste ochotní pomoci s organizací petice ?
Nenechme to zajít tak daleko jako s Kormoránem a pojďme zkusit něco uděla.
Vkládejte fotky z vašeho okolí po řádění Bobra .
Autor diskuse: Makrelobíjec - Profil , 11.4.2013 všeobecné - ostatní

Podepíšete ?

A) Ano40%

B) Ne20%

C) Tady lze podepisovat ,ale má to pouze symbolickej význam.http://www.petice24.com/petice_za_vyazeni_bobra_evropskeho_ze_seznamu_ohroenych_druh40%

D) Aby měla petice nějakou váhu tak musí být vlastnoručně podepsaná . Kdo chce at mi napíše do sz svůj mejl a já mu zašlu formulář k vytisknutí .Petici pak zašlete na uvedenou adresu .0%

Od 19.11.2013 hlasovalo 5 čtenářů.

Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 18:50:13

Nejenom blboun nejapný...

Není žádným tajemstvím, že díky zhoubné činnosti člověka a jeho bezohlednému přístupu k přírodě zmizela z naší planety zejména v posledních dvou stoletích celá řada živočišných i rostlinných druhů, a ještě mnohem víc se jich ocitlo až na samé hranici vyhubení. Odnepaměti se zvířata lovila pro maso. Ale díky invazivní a destruktivní povaze člověka se stavy zvířat začaly hrozivě snižovat zejména po rozvoji mořeplavby a vynálezu střelných zbraní. Není tedy divu, že vyhubených zvířat neustále přibývá a tempo vymírání se hrozivě zrychluje. Zejména v posledních několika desetiletích začíná znepokojivě přibývat zvířat, jímž hrozí bezprostřední vyhubení. Z toho důvodu přináší tzv. „Červený seznam“ (IUCN - Světový svaz ochrany přírody) pravidelně aktualizovaný soupis nejvíce ohrožených druhů, který se bohužel rok od roku rozrůstá. Ze statistických tabulek na jejich internetové adrese: http://www.iucnredlist.org se lze například dočíst, že jenom od r. 1600 bylo zcela vyhubeno přes 600 živočišných druhů a další desítky přežívají jen v lidské péči. Nejvíce ohrožených druhů se vyskytuje v tropech, zejména na ostrovech. Proto jsou nejvíc ohroženy především endemické ostrovní populace, které vzhledem k absenci autochtonních predátorů většinou nemají žádný únikový reflex, a jsou tak mimořádně zranitelné. Pro většinu současných živočichů je největším problémem lidská populační exploze, degradace přirozených biotopů, globální znečištění planety a introdukce nepůvodních druhů, jako jsou prasata, kozy, králíci, kočky, psi, promyky a myšovití hlodavci. Vymizení druhu však nemusí nastat jenom vinou člověka; malou izolovanou populaci může nečekaně zničit i přírodní katastrofa, jako je například výbuch sopky, hurikán nebo dokonce epidemie choroby. Ušetřeny však nejsou ani kontinentální druhy, které kromě zhoršujícího se životního prostředí a ničení biotopů ohrožují pytláci, lovci trofejí a nelegální obchodníci se zvířaty.

Zdroj : http://www.volny.cz/richardhorcic/clanky/Blboun/nej​enom%20blboun.htm

    NFanax - Profil | Po 15.4.2013 18:49:13

    Anýzový dědek >> Ahoj dědku,největším predátorem pro bobra byl zase jen člověk.Tak dlouho se jeho stav reguloval až byl u nás skoro vyhlazen.

      NAnýzový dědek - Profil | Po 15.4.2013 18:46:07

      vahaj >> jistě že ne, ale v té době tu měl bobr také své predátory a jiné podmínky. Další věc byla, že byl lovci jeho stav víceméně "regulován" na přijatelnou mez
      Dneska , kdybys vyrazil v bobřím kožichu někde po Evropské metropoli, tak jsou schopni tě polít barvou a ukamenovat...-)))

        Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 18:43:19

        Mohl by mi tu někdo zcela zasvěceně prozradit, a tím mi rozšířit obzory, čím nám s bobr škodí při naší zálibě, kterou je rybolov???

          Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 18:41:23

          Anýzový dědek >> Ptali jsme se bobra a ostatních xyzž druhů, když jsme je vyhubili???

            Nzelí - Profil | Po 15.4.2013 18:40:26

            Nebudu tady vsechno cist,tak se zeptam. Tady opravdu chce nekdo zcela vazne vrazdit bobry???

              NAnýzový dědek - Profil | Po 15.4.2013 18:26:33

              kasch >> solich76 - 15.4.2013 18:24:12 >> tam nevím, ale páni pos.r(l)anci nejsou troškaři, aby měli obložení z dřevotřísky...-)))

                NFanax - Profil | Po 15.4.2013 18:24:26

                vahaj >> Čaudy Václave,pěkně jsi to napsal.

                  Nsolich76 - Profil | Po 15.4.2013 18:24:12

                  Anýzový dědek >> )))))))))))))))))))))))))) a ono tam je udělané z lamína )))))) takže z toho nic nebude, protože bobr dřevotřísku co? Nepapá ))))))))

                    NAnýzový dědek - Profil | Po 15.4.2013 18:21:06

                    Ptal se někdo, zda souhlasíme s jeho opětovným vysazením- NE.
                    A petice je házením hrachu na zeď- protože dokud nebude bobr hryzat dřevěné obložení v parlamentu, tak se nic nezmění.---)))

                      NTWIN 69 - Profil | Po 15.4.2013 18:13:57

                      Moje odpověď je jednoznačně C.Příroda má jediný problém,a to je člověk.

                        Nsolich76 - Profil | Po 15.4.2013 18:02:18

                        problém u bobra bych neviděl. Na Odře je jich po k...t a co. Je to CHKO a co jako. Všichni tady na MRKu vědí, že problém je kormorán a vydra pánové. Bobry přenechte státu. Ať si škody řeší on. bohužel.

                          Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 17:32:38

                          sfox >> To je zbytek lužního lesa u jakubského ramene.

                            Nsfox - Profil | Po 15.4.2013 17:28:09

                            vahaj >> Já jsem z Povrlů,a bobři tu zůstávají na jezírkách v ubohých zbytcích lužního lesa , doufám že nějaké magory to nenapadne vykácet .(((

                              Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 17:20:45

                              sfox >> Bydlím v Dobkovicích. Bobři jsou na jakubském rameni. Tady berou jen drobné kmínky a mladé větvičky jako potravu. Jsou chytří, protože ty baga by přes proud nedostali:-)))

                                Nsfox - Profil | Po 15.4.2013 17:00:44

                                vahaj >> Koukám že bydlíš někde poblíže mne .
                                Plně s tebou souhlasím ,díky té cyklo stesce padlo kvanta stromů ,a u nás jen nějaký stromek či keřík má tu odvahu ukázat zelené listy ,už je tu borec s motorovkou a fik ,opět čisto ,několik bobrů tu máme taky ,ale zlatí bobři .

                                  NChose - Profil | Po 15.4.2013 16:26:41

                                  gregyn >> Jsem rád ,že postoj nad vlastním zamyšlením jde stranou a postoj pro vlastní blaho jde kupředu.

                                    Nlada78 - Profil | Po 15.4.2013 16:25:48

                                    někdo tu vzpomněl norka amerického-tak mne napadá,že tu dřív žil norek evropský-ten žral seno? :-) Pamatujte si jedno-přírodu totálně zplundroval člověk-ale už jen tak ze zvyku se nadává na vydru,bobra,norka...když člověk pokácí les kolem vody,nic se neděje-ale nedej bože když se do posledních ponechaných stromů pustí bobr-to už je škodná. Bydlím u vody,kde je bobří práce znát-ale i když mne to s..e,učím se na to dívat i z trochu jiného pohledu.

                                      Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 16:22:41

                                      gregyn >> Dříve, když byl nějaký problém, příroda si ho vyřešila sama a po svém. To jenom člověk má pořád tendenci něco měnit, řešit, předělávat a tím i ničit. A příroda nám to vrací, viz povodně v roce 2002 (mluvím o Labi, u kterého bydlím). Už jsem to tady zmiňoval, ale na druhém břehu Labe slavnostně vybudovali cyklostezku a stavbě padly téměř všechny stromy, které tu velkou povodeň přežily. A jinde to určitě nebude jiné. Většina řek a potoků už je tak zabetonovaná, že do původního stavu se to již nedá vrátit.
                                      S pasáží o rybaření souhlasím v plném rozsahu, ale nemyslím si, že zrovna bobr je to zvíře, které by nám v rybaření bránilo a znemožnilo nám ho.
                                      Určitě jsem tady nikoho neurážel. Jako jediný příměr jsem použil Koniáše.Ale pravdou je, že zde padlo několik vět, které silně zavání rasizmem. To je ale věc toho, kdo je použil.

                                        Ngregyn - Profil | Po 15.4.2013 16:16:38

                                        Chose >> Již to tady několikráte zaznělo-nikdo se tu nestřílí,pokud chceš přestat rybařit tak přestan,své auto dej sešrotovat,kup si petrolejku,potraviny si nalož do soli a jetli chceš tak nemysli.Díky za názor.