Petice proti bobru evropskému .

Byli byste pro aby byl Bobr vyškrtnut ze seznamu ohrožených druhů ?
Jste ochotní pomoci s organizací petice ?
Nenechme to zajít tak daleko jako s Kormoránem a pojďme zkusit něco uděla.
Vkládejte fotky z vašeho okolí po řádění Bobra .
Autor diskuse: Makrelobíjec - Profil , 11.4.2013 všeobecné - ostatní

Podepíšete ?

A) Ano40%

B) Ne20%

C) Tady lze podepisovat ,ale má to pouze symbolickej význam.http://www.petice24.com/petice_za_vyazeni_bobra_evropskeho_ze_seznamu_ohroenych_druh40%

D) Aby měla petice nějakou váhu tak musí být vlastnoručně podepsaná . Kdo chce at mi napíše do sz svůj mejl a já mu zašlu formulář k vytisknutí .Petici pak zašlete na uvedenou adresu .0%

Od 19.11.2013 hlasovalo 5 čtenářů.

NMakrelobíjec - Profil | Po 15.4.2013 13:50:29

Když si to tady tak čtu ,jistě máte pravdu ,že bude nutné si zehnat co nejvíce informací atd . stím souhlasím . Bobr se chová jistě přirozeně .Kdo ve svém okolí nemá Bobry tak to asi nedokáže pochopit co se může vše stát .Nepřeji vám to .ale do 10 let je budete mít i u vás na hajzlu pokud se nebudou smět redukovat .
Jak tady někdo psal ,že se Bobr nemůže přemnožit na určitým úseku to má pravdu , staří vyženou mladé a ti se usadí jinde .Pokud už jsou místa obsazená jinými Bobry tak vypukne boj na život a na smrt . Stromy co pokácí Bobr padnou do vody určitě je to pro ryby + Toto může vše fungovat přirozenou cestou ,ale jen tam kde nevládne člověk a nechrání svůj majetek .
Pošahaní ochránci převáží Bobry od tam kde škodí na jiné místo a tím škodí ještě víc , protože by se tam Bobr v životě přirozenou cestou nedostal .
Stromy kácí kvůli větvým ,aby se dostal k potravě ,jenže povodí mu strom okamžitě odveze a ještě zničí kolem veškerej porost aby se k poškozenýmu stromu dostalo. Výsledek bude takovej ,že za pár let nebudou kolem vody žádný stromy a ani ti bobři nebudou mít co žrát .
A my rybáři si pak budem moc sednout akorát tak na kamenou sypanou hráz to bude paráda .
Bobří nory jsou velmi nebezpečné poškozují hráze a mohou způsobit povodně .

Keci o nějaké přirozenosti ,že by to tak mělo být a nic stím nedělat no ... to de krásně vidět u cigošů . Proč je nenecháte napokoji ??? Nic špatnýho nedělaj jen se chovaj přirozeně jejich chování je pro ně naprosto přirozené a vy jim ho pořád chcete upírat :)

Jediný řešení je nemít Bobra tam kde může člověku nejvíc škodit a chránit ho tam kde nikomu nevadí .

    Ngregyn - Profil | Po 15.4.2013 9:34:34

    PYTLAKS >> No tak s tím odpařováním vody si tomuto přispěvku zasadil skutečně vysokou latku:).Cyklosteska je pro lidi určitě prospěšná záležitost.Tyto projekty sloužíci nám všem k využití volného času,relaxace a sportovního vyžití v přírodě nelze zatracovat i když zasahují do okolní krajiny.To že by se ryba měla ukrývat před kormoránem v bobřích hrázích je dalši absolutní nesmysl,ale pokud si to skutečně myslíš tak Ti tvuj názor nebudu vyvracet.Povodí neni uplně bez viny,ale mužu Ti z vlastní skušenosti říct,že jsou docela malí páni.Plní jen to co je jim nařízeno a dovoleno.Přírodní ukryty ryb už dnes kvuli velkému osídlení a regulaci toku jsou rovněž problémové a jediné možné řešení pro udržení vody v tocích a následné vybudování ukrytu pro ryby je výstavba splavu a jezu.Jenže jak asi sám dobře víš tak Bohužel dostala přednost výstavba skluzu což je naprostá pohroma jak pro vodní živočichy tak pro lidi bydlící v niže položených častech Republiky.Skluzy vodu neudrži a nezpomalí (ba naopak) ryby se před predátory nemají kde ukrýt v potocích není voda a při vetšich srážkách nebo táni sněhu jsou lidé ohroženi povodněmy.Bobr určitě do přírody patří,jen by se mu mělo zamezit v páchání dalších škod kterých už tak dost napáchali nezodpovědni lidé.Jinak díky za přispěvek do diskuse.

      Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 8:47:45

      PYTLAKS >> Kdybych nemusel kvůli práci, tak na to kašlu.

        NPYTLAKS - Profil | Po 15.4.2013 8:46:18

        vahaj >> no a já jsem se ještě neodhodlal:-(((

          Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 8:45:31

          PYTLAKS >> Po deseti letech si ho dělám znovu:-)))

            NPYTLAKS - Profil | Po 15.4.2013 8:44:22

            vahaj >> ty máš zp?

              Nvahaj - Profil | Po 15.4.2013 8:41:49

              Katastrofa u nás na Labi:-)))

              P.S. Neprodává někdo brokovnici???

                NPYTLAKS - Profil | Po 15.4.2013 8:34:04

                Best Carp >> co má bobr společného s vydrancovanou řekou?kdyby povodí nechalo více porostu kolem břehů,tak bobr je použije ke stavbám a ryby se mají kde schovat před kormošama,neschvaluju co dělá bobr,ale pokud je cyklostezka důležitější než břehový porost,který navíc vodu zastiňuje a ta se tak rychle neprohřívá a neodpařuje:-))))

                  NBest Carp - Profil | Ne 14.4.2013 22:26:44 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                  Jen mě udivuje že momentálně 42% rybářu by takovou petici a tím asi taky jidinné normální řešení proti bobru evropskému nepodepsalo .... Přál bych všem takovým rybářům ochráncům" mít takovou vydrancovanou pstruhovku co je u nás na valašsku. Jistě že za to že tu nejsou ryby nemůžou jen bobři,kormoráni atd. ale taky úpravy toků a tím pádem i nedostatek přirozených úkrytů pro rybu. Nicméně časem se toho že tu nebudou tak přemnoženi dočkáme protože vyžerou i ten zbytek ryb a potáhnou jinde. Na potočáka se už podíváme max. na fotce . Prostě všeho moc škodí. At´to jezdííí zdar

                    NKreja - Profil | Ne 14.4.2013 16:24:31

                    Makrelobíjec - >> na bobra nežli petice je do palice petlice

                      Ngalinek - Profil | Ne 14.4.2013 16:15:39 - SKVĚLÝ ZÁPIS!

                      Dnešní fotka z okolí Břeclavi

                        Nšumava - Profil | Ne 14.4.2013 12:42:55

                        Makrelobíjec >> já nenavrhuji nic, snad pouze to, že neškodí si o věcech získávat co nejvíce informací z různých zdrojů, je jich víc než dost a pak jenom připomenout že žádné jednoduché řešení neexistuje a to neplatí zdaleka jen o bobrovi.
                        jo a zahradu, aby ji nezničil bobr, je třeba když už se s tou zahradou seru do bezprostřední blízkosti vodního toku oplotit či alespoň pletivem zabezpečit stromky. V dobách než jsme takové běžné zvíře jako je zajíc dostali na pokraj vyhynutí to vědělo každé dítě.

                          Nlada78 - Profil | So 13.4.2013 12:24:48

                          gregyn >> no-myslel jsem to tak,že bobr je teritoriální tvor. Když mláďata odrostou,staří je vyženou a ti si musí hledat nové teritorium. Proto se tak rychle šíří. Stejné je to třeba s medvědy. Bobr se prostě přemnožit nemůže,to je dané přírodou.

                            Ngregyn - Profil | Pá 12.4.2013 22:39:46

                            Palusko >> Jak říkaš nemá co žrát tak je v rovnováze...ale tato rovnováha nám opravdu pstruha nevrátí.Víš já nemám ve vínku se těch 10000let dožít takže jsem k tvé odpovědi trošičku skeptický.Nic méně díky za názor.

                              Ngregyn - Profil | Pá 12.4.2013 22:33:42

                              lada78 >> Možna to je tím ,že nemá žadného predátora,který by přirozeně jeho stavy redukoval.

                                Nlada78 - Profil | Pá 12.4.2013 19:18:21

                                Palusko >> kdo mi vysvětlí,jak se může bobr na určitém území přemnožit? :-)

                                  NPalusko - Profil | Pá 12.4.2013 19:12:36

                                  gregyn >> to ze nema co zrat a nasledne sa nepremnozuje sa vola prirodzena regulacia, tj priroda sa dostala do rovnovahy... v podstate to znaci ze preziju len povodne druhy a zdrave jedince ktore vydra ma len malu sancu chytit. Takisto u vydry preziju len tie najsilnejsie jedince a tam kde maju dostatok prirodzenej potravy ktora sa zvlada reprodukovat do takeho mnozstva aby bolo vsetko v rovnovahe. Bud si isty ze keby v jednom momente zmizlo vsetko ludstvo, priroda to zariadi tak ze do cca 10000 rokov sa cely svet dostane do rovnovahy, co je z geologickeho hladiska zanedbatelna doba.

                                    Ngregyn - Profil | Pá 12.4.2013 17:21:16

                                    GeoG >> To že se bobr vysadil spět do přírody je určitě hvályhodný čin a bylo dozajista potřebne ho i chránit,ale taky by měly být udržovány v unosné míře.Což znamená,že na mistech kde opravdu škodí je jeho ochrana neopodstatněná.Viz Lednicko-Valtický areál.

                                      NGeoG - Profil | Pá 12.4.2013 15:40:02

                                      gregyn >> Když se začli vysazovat byli téměř vyhubení a nikdo netušil, že budou tak dobře prospívat. V současné době už se nevysazují a jejich stavy rostou stále.

                                        Ngregyn - Profil | Pá 12.4.2013 15:27:56

                                        Palusko >> Není potřeba je hubit,jen je nechat množit se přírodní cestou a ne je vysazovat a následně jejich stavy regulovat.Jinak přemnoženim vydry a následným devastujícím ubytkum ryb a jiných živočichu v řekách nevyhnutelně dochází k masovému vymirání vydry protože nemá co lovit a tudíš ani žrát.Jenom příklad:)