- Otázky a diskuse
- Seznam
- Diskuse
Plumlovska prehrada bez kapru
Jste pro rybolov nebo rekreaci
A) rybolov65%
B) rekreace12%
C) oboji9%
D) nezajem14%
Od 2.4.2013 hlasovalo 65 čtenářů.
- Zobrazit zápisy s fotkou.
- Zobrazit vybrané uživatele.
načítám... - Zobrazit jen s poděkováním.
- Zobrazit nejlépe hodnocené.
3x v oblíbených a 9x v ignorovaných.
Ngeorge1 - Profil | Po 6.4.2015 16:08:24
NBreakdown - Profil | Po 6.4.2015 8:23:55
NKubalorenc - Profil | Út 29.7.2014 22:50:30
Nhopa - Profil | Čt 13.3.2014 17:51:34
Byl jsem se tam včera podívat a není tam ani rybář ..
Takže to nejspíš bude stát za hovno ..
Nmacin - Profil | Čt 13.3.2014 17:21:54
Nhraji - Profil | Čt 13.3.2014 14:23:18
Nludek 73 - Profil | Čt 13.3.2014 14:19:18
Nhraji - Profil | Čt 13.3.2014 14:00:13
Nludek 73 - Profil | Čt 13.3.2014 13:06:38
Nhopa - Profil | Út 18.2.2014 11:19:24
ksanda - Ty plány jsou jaké ?
Nksanda - Profil | Po 17.2.2014 13:20:24
NShark660 - Profil | Po 17.2.2014 12:53:24
Nludek 73 - Profil | Po 17.2.2014 12:38:36
Nmacin - Profil | Ne 16.2.2014 19:27:51
NŠvec - Profil | Ne 16.2.2014 12:43:59
Nmacin - Profil | So 15.2.2014 17:26:00
NKukačka - Profil | So 15.2.2014 11:09:54
Nhopa - Profil | So 15.2.2014 11:01:05
Neví někdo jestli se už tam letos bude moci chytat ?? A jak to stěmi rybami dopadlo ?? :-)
Nencek21 - Profil | Út 2.4.2013 18:30:50
http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/zpravodajstvi/2100-napousteni-prehrady-mozna-v-dubnu-napousteni-prehrady-mozna-koncem-dubna
http://www.vecernikpv.cz/co-se-stalo/z-regionu/2161-na-plnou-plumlovskou-prehradu-zapomente-minimalne-pro-letosek
Nnofish - Profil | St 13.3.2013 23:54:41
Nrover - Profil | St 13.3.2013 23:51:01
NRavachol - Profil | St 13.3.2013 22:41:59
Nfotojakes - Profil | St 13.3.2013 22:20:29
Je to řečeno hodně zjednodušeně, tohle táma je dost rozsáhlé:-)
Nnofish - Profil | St 13.3.2013 22:09:32
Nfotojakes - Profil | St 13.3.2013 21:55:21
Nšmudla007 - Profil | St 13.3.2013 16:37:57
Každé druhé jaro odlovovat na přítoku cejny plotky atd .. to se nikomu nebude chtít dělat. A osádka střevle, hrouzci pstruzi candáti a nějaký korýše škeble a vyšší vodní rostliny na odčerpávání fosforu?
Nnofish - Profil | St 13.3.2013 16:32:04
Říkám pořád: "jednou ještě budeme vzpomínat na svaz a na to jak se chytávalo"...
Nfotojakes - Profil | St 13.3.2013 16:29:43
Nnofish - Profil | St 13.3.2013 16:23:31
Nfotojakes - Profil | St 13.3.2013 16:15:14
Nnofish - Profil | St 13.3.2013 16:08:26
Neboj se, že bych chtěl propagovat kapry.
Tady mi šlo spíš o to, že "čudly" nikdo nechytá a když to bdue revír, tak nikdo nebude stíhat dosypávat dravce. A nevěřím, že by svaz s jeho myšlením tohle dokázal.
Nfotojakes - Profil | St 13.3.2013 16:03:45
Příklad z praxe, kde to časem asi nedopadne pro rybáře dobře: mostecké přírodní koupaliště Benedikt, které vlastní město Most a ČRS tam má revír. Podle zprávy hospodáře tam šlo v roce 2012 2500 ks kapra a to má ta voda 2,7 ha (je tam ještě jedna menší voda 1,2 ha, ale téměř vše jde do toho koupaliště). Navíc je tam od června do září zákaz rybolovu a podobné množství se tam sype každoročně. V roce 2011 je vykázáno 412 ks ponechaných ryb o váze 737 kg.
Co to asi časem způsobí a jak se zachová město?
NLiborman - Profil | St 13.3.2013 15:21:59
Větší problém vidím v tom, že než přehradu kvalitně zarybní bude zase vychytaná. Ikdyž by ji nějaký čas hájili tak se na ni místní masaři vrhnou, stejně, jako když nasazují vždy.
Pokud do přehrady potečou i nadále splašky všech obcí na Okluce, tak ta vody bude špatná stejně. S kapry i bez nich.
Nencek21 - Profil | St 13.3.2013 9:31:09
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 21:21:53
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 21:17:10
Nrover - Profil | Pá 15.2.2013 21:13:58
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 21:05:35
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 21:04:01
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 21:02:30
Nrover - Profil | Pá 15.2.2013 20:55:32
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 20:54:27
Soudruzi to zrejmne nedoresili s tema kaprovitejma,ale toto opravdu prezentoval do medii tisk. mluvci povodi Moravy. Tak sem sam zvedav jak to dopadne a co nakonec po napusteni do vody daj.
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 20:49:08
Nrover - Profil | Pá 15.2.2013 20:43:31
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 20:40:46
Nrover - Profil | Pá 15.2.2013 20:37:25
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 20:34:40
Ad plankton a koupání. Občas si tak říkám: "Kdyby lidi viděli, co za "broučky" sežerou, když si loknou vody. Třeba pod mikroskopem. Koupali by se ještě takhle venku"? :-)
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 20:32:00
ani pod tou hladinou. I ve vodě jsou oškliví :-)
Asi začnu sledovat, jak to s tou přehradou dopadne. Protože "dravcový" revír, kam by svaz sypal každoročně dravce se mi zdá jako utopie, už vzhledem k finančím nákladům a tomu, kolik toho jsou schopní lidé vychytat.. Aby se chytali dravci, kteří mají likvidovat ostatní ryby je taky nesmysl. Takže mi pořád nejde dohromady takový režim "provozu" a rybolov. Nebo zakážou lov dravců... ?
Nrover - Profil | Pá 15.2.2013 20:30:02
NS&F - pescador - Profil | Pá 15.2.2013 20:21:41
Někde k tomu "tolstoji" jsem četl,že že aby nafiltroval sousto k polknutí tak musí přefiltrovat až 40l vody. V létě když je sleduju pod hladinou tak je krásně vidět kdy polkne.
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 20:16:52 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kolik toho tolstolobik dokáže vyfiltrovat? Protože jestli je pravda že tolstolobik umí i fytoplankton, ale tolstolobec umí jen zooplankton a větší organizmy (bráno zjednodušeně), tak by to potom museli být "čistí" tolstolobici. K tomu ale vyfiltrují společně s fytoplanktonnem i zooplankton. Takže buď tolstolobik nee, nebo pak tolstolobik klidně ale v obrovském množství aby prostě sežral všechno.
Ale je to rusák, sem přitažený. To není taky nic moc.
Osobně s hlavně myslím, že základ je, aby hlavně do nádrže netekly sr*čky. JInak se to tam časem prostě nakumuluje a nikdo s tím nic nenadělá. Ale to je myšleno obecně, ne na jednu přehradu.
NS&F - pescador - Profil | Pá 15.2.2013 20:08:12
Je fakt, že třeba takový můj "oblíbenec" tolstoj nikterak vodě plné sinic neprospívá.
Nrover - Profil | Pá 15.2.2013 20:03:14
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 20:01:36
Oni lidi vidí, že tam bude hromada dravců a oni je budou chytat. Moooc velké oči mají.
Oni mají odborníci od povodí takovou teorii. Že dravci žerou ostatní ryby a tím pádem tyto ryby nezapříčiňují zhoršování kvality vody. Jedno jestli jde o "rytí dna" jako zhoršující faktor (tomu moc nevěřím), nebo konzumaci zooplanktonu jakožto potencionálního "likvidátora" sinic. Ale to zas nejde moc dohromady s chytáním těch dravců...
NBláža - Profil | Pá 15.2.2013 19:57:00
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 19:45:49
jj to rikali aji na zasedani povodi ze vodu natlacej dravcema. tak uvidime jak to dopadne. Za par let. se uvidi vysledek. Muj nazor je takovej ze do 5ti let v lete do prehrady nevleze nikdo jak to bude zasr...
NRapad - Profil | Pá 15.2.2013 19:36:29
ale jak říká encek21, pokud to tam pořád poteče, tak je to stejně za pár let v pytli...
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 19:22:17
Nencek21 - Profil | Pá 15.2.2013 19:19:38
Njudas.d - Profil | Pá 15.2.2013 18:34:33
Nfojtas - Profil | Pá 15.2.2013 18:32:36
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 18:27:15
edit: Ale velký revír bez kaprů zní fakt zajímavě. Sklatba rybí obsádky by po pár letech mohla být zajímavá.
Njudas.d - Profil | Pá 15.2.2013 18:22:05
Nnofish - Profil | Pá 15.2.2013 18:16:17
Nvelký Rejnbouw - Profil | Pá 15.2.2013 18:14:48 - SKVĚLÝ ZÁPIS!
Kde to žije - kaprařina
22:01NKrátkodobá kaprařina x 9923
21:00NATTs hlásiče a ATTx příposlech 544
20:08NRybářská videa: Jeden rychlý SUMEC na zahájení s vábničkou a belly boatem 1
19:06NDaiwa Whisker SS 2600 173
16:33NFanclub značky Shimano 16391
16:29NÚN Žermanice 2009, (471 043, Lučina 2A)... 8060
15:53NZkušenosti s pruty Scorpion od Mivardi 2
8:22NLabe fishing store 19
8:02NOhře, úlovky, nástraha 1054
6:04NKyjský rybník, Džbán 50905
PoNŽermanky a bivakovani 4
PoNHarrison - vše o této značce 3722
PoNVýber signalizátorů 2+1 ATTS, Flacarp X7, FOX Mx 145
NeNTrakker brolly 100 Ev 0
SoNSoukromý revír i pro děti/začátečníky 17
Co je nového - kaprařina + obecné
PáNBleskovka: Candát má GPS v hlavě: vědci z AV ČR odhalili překvapivé navigační schopnosti
StNBleskovka: Povodí Moravy realizuje doporučení odborníků po loňském úhynu ryb na Nových Mlýnech
. . . NBleskovka: Invaze sumečka černého na Mělnicku: Rybáři a vědci zahájili velký odlov
. . . NBleskovka: Nová přečerpávací elektrárna na Orlíku: Jaký to bude mít vliv na vodu a rybáře?
. . . NBleskovka: Záhada ryby, která žije 100 000 let bez samců, vyřešena!
. . . NBleskovka: Kvalitu vody v lipenské přehradě podle studie ovlivňuje fosfor z rašelinišť
Akční nabídky
NOVINKA na CHYTIL.cz - plovoucí kouřové boiliesZa 179 Kč
Plovoucí boilies SMOKE POP-UP o pr. 15 mm, které po dopadu do vody okamžitě vytváří silný kouřový, mrakující efekt. Ten funguje jako vizuální magnet a dokáže pracovat až 24 hodin. 3 barvy - 6 příchutí. Více na www.chytil.cz
Prologic Mikina Mirror Carp Hoodie | SLEVA -40%Za 599 Kč
Je vyrobena z měkkého materiálu – kombinace polyesteru a bavlny. Na přední straně má decentní obrázek ikonického lysce a logo Prologic na paži a na hrudi. Břečťanově zelená barva je ideální pro diskrétnost a nenápadnost na břehu, ale skvěle vypadá i při domácí pohodě nebo procházkách po městě.
Oznámení - kaprařina
Na toto místo můžete sami vložit své oznámení ostatním čtenářům MRKu.
Kalendář akcí - kaprařina
24.6.ddk carp cup giants fishing 2026...
24.6.Bigfish carp marathon Dešná JARO...
25.6.Carp Cup Rosed 2026
25.6.Dubenec Týmové Červen 2026
25.6.Tylovský rybník - Carp cup léto...
25.6.🏆 CCAM Hruškov léto -...
25.6.Team NULA Cup
25.6.AS Fish carp race na jezeře...
26.6.!!ct retro- poslední volné...
26.6.Lastiashop Fanatik Cup Maleňák...
Doporučujeme cestovku
CA Worldfishing
Specializujeme se na rybářské zájezdy do atraktivních destinací! Cestovní agentura World Fishing se zabývá...












